VyprVPN Hız Testlerim

İsviçre merkezli VyprVPN, teknolojisine her zaman büyük yatırım yapmış, köklü bir VPN sağlayıcısıdır. Doğrulanmış bir sıfır günlük kaydı politikasından ve kolay, zengin özelliklere sahip, çok platformlu bir istemciden yüzlerce hızlı kendi kendini yöneten sunucuya ve birçok popüler akış hizmeti desteğine kadar, VyprVPN hemen hemen her cephede.

Artıları
 • Tam gizlilik için günlük kaydı doğrulanmadı
 • Mükemmel protokol seçimi ve şifreleme ayarları
 • Mükemmel konum çeşitliliğine sahip yüzlerce sunucu
 • Sezgisel, kullanımı kolay çoklu platform istemcisi
 • Netflix, BBC iPlayer ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • P2P ve torrent trafiğine izin verir
 • Kendi sunucularını barındırır (3. taraf yok)
Eksileri
 • Anonim olarak ödeme yapmanın yolu yok
 • VPN planlaması Temel planda mevcut değil

Hız testi

Neredeyse diğer tüm sağlayıcılar gibi, VyprVPN dünyanın en hızlı VPN’i olduğunu iddia ediyor. Tabii ki, sadece en hızlı bir hizmet olabilir ve maalesef VyprVPN için, onlar değil. En azından testlerime göre.

İyi haber şu ki, bir numara olmamanız sizi otomatik olarak kötüleştirmiyor. VyprVPN’de de durum böyle. Hızları PureVPN veya CyberGhost gibi rakiplere dokunamaz, ancak çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olacaktır.

VyprVPN’de onlar için başka birçok sağlayıcıda olmayan bir şey var ve bu tutarlılık. Birkaç istisna dışında (bu konumlara çok daha büyük coğrafi mesafe göz önüne alındığında, o kadar uzakta değildi), bağlandığım her sunucu bana istikrarlı 50+ Mbps indirme ve 40+ Mbps yükleme verdi.

Bana göre, bu tür bir performans uygun yük dengelemesinin bir işaretidir. Ve VyprVPN’in tüm altyapılarını şirket içinde geliştirmeyi seçtiği düşünüldüğünde, onu gördüğüme şaşırmadım.

50 Mbps indirmeler en hızlı olmayabilir, ancak yüksek tanımlı videoya göz atmak ve akış yapmak için yeterince hızlıdır (5-8 Mbps gereken tek şey).

Aktif bir torrent kullanıcısı olsanız (VyprVPN’in izin verdiği bir şey) veya büyük dosyaları indirmeyi planlasanız bile, bu hızlar size oldukça iyi hizmet edecektir. Aslında, dünya ortalamalarına dayanarak, ortalama bir VPN kullanıcısı ilk etapta 50 Mbps’ye bile ulaşamayacaktır, çünkü kendi internet bağlantıları önce bunları kapatacaktır.

Kendi internetiniz konusunda VPN hızınızı sınırlama konusunda, bilerek oldukça hızlı bir bağlantı yaptığımı (herhangi bir VPN sunucusunun yapabileceğinden çok daha hızlı) lütfen unutmayın.

Daha hızlı olarak, şifreleme yükünü ve verilerimin sunucuya ulaşmak için kat etmesi gereken ekstra mesafeyi hesaba katmak için her bir sağlayıcının kendi hız sağlayıcımın hız sınırı eksi bir yüzde yerine sunabileceği gerçek maksimum performansı görüyoruz..

Ve VyprVPN’in diğer sağlayıcılara göre ne kadar iyi olduğunu (veya olmadığını) merak ediyorsanız, lütfen en iyi performans gösteren VPN hizmetleri listeme bir göz atın.

En İyi Sunucu
VyprVPN en iyi VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN en iyi sunucu temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
VyprVPN Birleşik VPN sunucusu hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN ile VyprVPN Birleşik Devletleri temel hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN yok
Birleşik Krallık
VyprVPN Türkiye VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN İngiltere referans hız testi sonuçlarıVPN yok
Kanada
VyprVPN Kanada VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN Kanada başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Avustralya
VyprVPN Avustralya VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN Avustralya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Hollanda
VyprVPN Hollanda VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Almanya
VyprVPN Almanya VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN Almanya başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Fransa
VyprVPN Fransa VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile VyprVPN Fransa temel hız testi sonuçlarıVPN yok

VyprVPN Hakkında

En yüksek oy alan VyprVPN, 1994 yılından beri faaliyet gösteren İsviçre merkezli bir şirket olan Golden Frog’a aittir. Golden Frog, diğer çevrimiçi hizmetleri de sağlar ve çevrimiçi kullanıcı gizliliğini korumaya ve güvenli bir İnternet sağlamaya yardımcı olacak araçlar oluşturmak amacıyla kurulmuştur. deneyim. VyprVPN tam yerine oturur.

VyprVPN her zaman tescilli şirket içi teknolojiye sahiptir ve kullanmaya devam etmektedir. Başlangıçta izlenmesi en kolay yol kesinlikle bu değil, ancak uzun vadede büyük getirileri var. Artık teknoloji olgunlaştığına göre, VyprVPN hizmeti üzerinde tam bir kontrolü tam olarak koruyabilir ve kullanıcılarının ihtiyaçlarına her adımda yanıt verebilir. Bu esneklik, diğer VPN’lerin sağlayabileceği bir şeydir.

Gizlilik ve güvenlik

Yukarıda belirtildiği gibi, VyprVPN İsviçre’de bulunmaktadır. Bu iyi birşey.

İsviçre, kişisel gizliliğe saygı duyma konusunda uzun bir geçmişe sahip ve bunu desteklemek için güçlü bir yasal çerçeveye sahip bir ülkedir. Daha da iyisi, İsviçre’nin ABD, AB ve diğer birçok ülke ile anlaşmaları var ve bu da gizlilik korumasını sınırlarını aştı.

Politika bazında oturum açmak, işler de iyi görünüyor. VyprVPN’in Gizlilik Politikasına göre, hiçbir kayıt tutmazlar. IP adresi yok, bağlantı zaman damgası yok, trafik bilgisi yok, hiçbir şey yok. Gerçek çevrimiçi gizlilik sizin için önemliyse, bu,.

Güvenlik açısından, VyprVPN ihtiyacınız olan tüm bağlantı protokollerini uygular: OpenVPN L2TP / IPsec ve PPTP. Ayrıca Chameleon adlı özel bir protokol de sunuyorlar (bu sadece daha pahalı planda mevcut).

Chameleon’un tüm alternatiflere göre iki avantajı vardır: derin paket denetimini engeller ve VPN trafiğini maskeler, böylece bu şekilde tanımlanamaz. Bunların her ikisi de hükümetin VPN kullanımına izin vermekten daha az istekli olduğu ülkelerde özelliklere sahip olmak çok güzel.

Şifreleme seviyenize ve bağlantı hızı gereksinimlerinize bağlı olarak mevcut dört protokolden herhangi birini seçebilirsiniz. Şahsen ben OpenVPN veya Chameleon’u tavsiye ederim. Her ikisi de diğer seçeneklerden daha hızlıdır ve her ikisi de 256 bit AES şifrelemesini kırmak neredeyse imkansızdır. Chameleon ve OpenVPN ayrıca ayarlara özel bir bağlantı noktası sağlar.

Özellikleri

VyprVPN istemcisi sezgisel ve kullanımı kolaydır. Ayrıca düşünebildiğim hemen hemen her cihaz ve platformla da uyumludur (gizlilik merkezli Blackphone dahil).

Üst düzey VPN sağlayıcılarından beklenen özellikler burada. Bunlar arasında bir kill anahtarı ve özel DNS hizmetleri belirleme özelliği bulunur (herhangi bir nedenle VyprVPN’in sürümünde tercih ettiğiniz herhangi bir şey varsa).

İstemci yazılımı, trafiğin VPN üzerinden ne zaman geçmesi gerektiği ve ne zaman olmaması gerektiği konusunda iyi bir kontrole izin verir, bu da uygulama başına yapılandırılabilir. VPN bağlantısı kullanmak için bir uygulamaya bile gereksinim duyabilirsiniz. Bu düzgün küçük özellik, VPN bağlantısı kesildiğinde istemeden belirli bir yazılımı çalıştırmanızı önleyecektir. VyprVPN ayrıca cihazınız güvenilmeyen bir wifi kullanırken otomatik olarak bağlanacak şekilde yapılandırılabilir, böylece formunuzu yanlışlıkla cihazınızı ve verilerinizi riske sokar.

VyprVPN’e özgü olan, derin paket denetimini önleyen ve trafiği gizleyen, VPN trafiği olarak tanımlanamayacak şekilde Chameleon protokolüdür. Hükümetin VPN kullanımını kısıtladığı ülkelerde çok kullanışlı bir özellik olabilir. Bununla birlikte, Chameleon’a erişmek için daha yüksek uç pakete ihtiyacınız olacağını unutmayın..

Bana atlanan bir eksiklik, hangi sunucuya bağlanmak istediğinizi seçememektir. Yalnızca ülkeyi belirtebilirsiniz ve en iyi sunucu, muhtemelen mevcut yük ve fiziksel mesafe gibi faktörlerin bir kombinasyonuna dayanarak otomatik olarak seçilir..

Şahsen, bu kararı kendim vermeyi tercih ederim. Sadece yükü düşük olduğu için ülke genelinde bir sunucuya bağlanmak performans için ideal değildir. Acaba bu yüzden VyprVPN hızı nedir?.

Kısıtlamalar

VyprVPN’in hizmeti kısıtlamalara karşı oldukça hafiftir. Diğer tüm VPN sağlayıcıları gibi, eşzamanlı bağlantı sayısını da sınırlarlar. Hangi abonelik planını seçtiğinize bağlı olarak, bu sayı 3 veya 5’tir. VyprVPN Bulut ve Chameleon protokolünün sadece daha pahalı planda mevcut olduğunu da belirtmek gerekir..

Torrent ve P2P kullanımına izin verilir. İnternette yapılabilecek her zamanki kötü şeylerin listesi dışında (VyprVPN’in Hizmet Şartları’nda belirtildiği gibi), ne zaman ve ne zaman isterseniz VPN aboneliğinizi kullanmakta özgürsünüz..

Müşteri desteği

VyprVPN destek personeli yılın 365 günü, günün 24 saati hizmetinizdedir. Canlı sohbet, e-posta veya çevrimiçi iletişim formu aracılığıyla ulaşılabilir. Bunu tercih edenler için, birçok Golden Frog çalışanı da dahil olmak üzere yardımcı üyelerle dolu bir VyprVPN topluluk forumu da var.

Genel olarak, destek bilgili ve duyarlı görünüyor, ancak bazen bir robotla konuştuğum hissini sallayamadım. Yine de yanıt süresini ve yetkinliğini test ettiğimde, sorularımı dakikalar içinde tam olarak cevaplayan cevaplar aldım. Yatak görgüleri bir yana, işi hallediyorlar.

VyprVPN web sitesi de yararlı bir SSS ve sorun giderme sayfası ile kurulmuştur. Manuel kurulum talimatları sağlarken, bazı rakipler tarafından sunulanlar kadar ayrıntılı olmadığını buldum. Bu nedenle, daha anlaşılır bir cihazınız varsa ve sorun yaşıyorsanız, topluluk forumuna veya destek ekibinden biriyle konuşabilirsiniz..

VyprVPN’e ilk kez abone olduğunuzda, üç günlük ücretsiz deneme için hak kazanırsınız. O zamanı iyi kullandığınızdan ve hizmetin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını değerlendirdiğinizden emin olun, çünkü diğer tüm sağlayıcıların aksine VyprVPN geri ödeme yapmaz.

Sunucu Konumları

VyprVPN’in sunucuları çok etkileyici 64 ülkeye yayılmıştır. Sonuçta, bu 73 yerde 700’den fazla donanım. Tüm bu donanımlar tamamen VyprVPN’e aittir ve VyprVPN tarafından yönetilmektedir. Katılan 3. taraf yoktur. Her şeyi şirket içinde tutmak hem gizlilik hem de performans sağlamaya yardımcı olur.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map