5 Kolay Adımda Alman IP Adresi Alın

Alman IP adresi makalesi için öne çıkan resim


Yurtdışında yaşayan veya seyahat eden bir Alman vatandaşıysanız, interneti bir Alman IP adresiyle kullanmak için birkaç iyi nedeniniz var. Bunu yapmamak sizi sürgünde yaşıyormuş gibi hissetmenize neden olabilir.

Yabancı bir IP adresiyle, bankacılık hizmetlerine evinizde erişemediğinizi görebilirsiniz. Ayrıca, ZDF, Das Erste, ARD Mediathek, ProSieben Video ve hatta Netflix Almanya gibi popüler akış hizmetlerinde en sevdiğiniz programları takip edemezsiniz..

Bir Alman IP adresi almanın en etkili (ve açıkçası) yöntemi sanal bir özel ağ (VPN) kullanmaktır. Size yerel bir IP verecek ve Almanya’da fiziksel olarak bulunduğunuz gibi internete erişmenizi sağlayacak.

5 Kolay Adımda Alman IP Adresi Alın

Almanya’dan bir IP almak için bir VPN kurmak çok kolay olamazdı. Adımlar aşağıdaki gibidir.

 1. Almanya’da sunucuları olan bir VPN sağlayıcısına kaydolun. CyberGhost’u seviyorum, ancak birkaç tanesi de iyi çalışıyor. Başlamanıza yardımcı olmak için biraz daha aşağıda bir listem var.
 2. Seçili VPN sağlayıcınızın uygulamasını indirin ve yükleyin. İsterseniz bunu birden fazla cihazda yapabilirsiniz. Tüm sağlayıcıların her işletim sistemi ve platform için adım adım talimatlar olacaktır.
 3. VPN uygulamasını başlatın ve oturum açın sağlayıcı ile ayarladığınız kimlik bilgilerini kullanarak.
 4. Almanya’da bir sunucu seçin ve bu sunucuya bağlanın. Cihazınızın artık ülke içinde bir IP adresi olacaktır. Bunu yapmak isterseniz, https://www.iplocation.net/ adresini ziyaret ederek tekrar kontrol edebilirsiniz..
 5. Ayaklarını tekmelemek ve keyfini çıkarmak önceden engellenen herhangi bir Alman hizmetine veya web sitesine erişim.

Bu kadar basit.

Artık Alman IP’sine ihtiyacınız olmadığında, VPN sunucusuyla olan bağlantıyı kesin ve uygulamayı kapatın.

Bu arada, VPN sağlayıcınızın sunucuları olduğu dünyanın herhangi bir ülkesinden IP almak için bu tam adımları da kullanabilirsiniz..

Alman IP Adresi Almak için Bir VPN Nasıl Seçilir

Her VPN sağlayıcısı eşit yaratılmaz ve hepsi size bir Alman IP adresi ve memnun olacağınız bir hizmet sunmak için çok uygun değildir. Bu amaçla bir VPN seçmeye çalışırken, özellikle dikkat etmeniz gereken şeyler.

 • Almanya’da Birden Çok VPN Sunucusu

  Bir VPN sağlayıcısı, ülkede sunucu çalıştırmıyorsa size Almanya merkezli bir IP adresi alamaz. Bu iki kez kontrol edilecek ilk şey. Ve ne kadar çok sunucu olursa o kadar iyidir.

  Birçok kişi tek bir sunucu kullanıyorsa, aşırı yüklenebilir ve internet bağlantınızı ciddi şekilde yavaşlatabilir. Birçok seçeneğe sahip olmak, tıkanıklıktan kaynaklanan performans sorunlarının sorun olmayacağı bir sunucu bulabileceğiniz anlamına gelir.

 • Coğrafi Kısıtlı İçerik ve Hizmetlerin Engellemesini kaldırabilir

  Bir VPN’nin size bir Alman IP’si vermesi, IP’nin her Alman web sitesi veya hizmetiyle çalışacağı anlamına gelmez. Bir ülkede çalışmak için sadece ülkede bir sunucu kurmaktan biraz daha fazlası var ve bazı sağlayıcılar bu fazladan umursamıyor veya gidemiyor.

 • İyi Bağlantı Hızları

  Bir VPN, internet bağlantınızı her zaman biraz yavaşlatır, ancak daha iyi sağlayıcılar performansı en aza indirir. Bu, özellikle Almanya’dan yüksek kaliteli video akışı yapmak istiyorsanız önemlidir. Bant genişliği taleplerini yalnızca hızlı bir VPN karşılayabilir.

 • Çoklu Cihaz Desteği

  Seçtiğiniz VPN’nin kullanmak istediğiniz her cihazı ve işletim sistemini desteklediğini iki kez kontrol edin. Örneğin, bazıları eski Windows veya MacOS sürümlerinde çalışmayabilir.

  VPN sağlayıcıları aynı zamanda hizmetlerine aynı anda kaç cihaz bağlayabileceğinizi de sınırlar. Ailenizin beş üyesinin aynı anda farklı Alman akış hizmetlerine erişmek isteyeceğini düşünüyorsanız, izin verildiğinden emin olun..

Tüm bu kutuları işaretleyen bir sağlayıcı seçerseniz, dünyanın neresinde olursanız olun favori Alman sitelerinize ve hizmetinize sürekli olarak erişmenizi sağlayacak bir hizmet elde edersiniz..

Alman IP’si Almak İçin En İyi VPN’ler

Birçok harika VPN hizmetinden bazıları Alman IP adresi almak için en iyi seçenek olarak kalabalığın üzerinde öne çıkıyor.

1. CyberGhost

CyberGhost logosu

Yakın zamana kadar nispeten küçük bir sağlayıcı olan CyberGhost, şu anda sektör ağırlığında ve genel olarak en iyi VPN’lerden biri olarak kabul ediliyor.

Üç Alman şehrine yayılmış 684 sunucuyla, başka hiçbir hizmet size Almanya’da daha fazla bağlantı seçeneği sunmaz. Dünyanın geri kalanında da büyük bir ağları var. Konumlarına bakılmaksızın tüm sunucuları birinci sınıf performans sunar.

Sıkı bir kayıt tutmama politikasıyla Romanya’ya dayanan ve OpenVPN kullanarak 256 bit AES şifreleme sunan CyberGhost, çevrimiçi gizliliğinizi ve anonimliğinizi en üst düzeye çıkarmak için kullanmak için mükemmel bir sağlayıcıdır.

CyberGhost, sizi coğrafi olarak engellenen içerikle karşılaştırabilecek bir VPN olarak tanıtır ve gerçekten de yapabilirler. Tüm Alman çevrimiçi akış hizmetlerine ve her ülkenin Netflix kütüphanesine erişim daha kolay veya tutarlı olmaz.

Artıları
 • Maksimum gizlilik için sıfır günlük kaydı
 • 90 ülkede 7100’den fazla sunucuyla mükemmel sunucu dağıtımı
 • Çok yüksek bağlantı hızları
 • ABD Netflix ve BBC iPlayer ile çalışır
 • P2P torrentine izin verir
 • 45 günlük uzun para iade garantisi
Eksileri
 • Şüpheli itibara sahip ana şirket
 • Katlanmış manuel OpenVPN kurulumu
 • Çin’den çalışmıyor

Bir Alman IP’si için en iyi VPN: CyberGhost, en üst düzey bir VPN’in sahip olması gereken her şeyi sunmakla kalmaz, aynı zamanda en ucuz sağlayıcılardan biridir. Bir endüstrinin en iyi 45 günlük para iade garantisi ile desteklenen başka hiçbir VPN Alman kullanıcılarına daha iyi sunucu sunmayacak.

2. NordVPN

NordVPN logosu

NordVPN her şeyi yapan ve çok iyi yapan bir hizmettir. Bunlar bir VPN’dir ve diğerleri genellikle kıyaslama standardı olarak karşılaştırılır.

Her şey 58 ülkede 5645 sunucu içeren geniş bir küresel sunucu ağı ile başlar. Bunlardan 309’u Almanya’da bulunmaktadır..

256 bit AES şifrelemesi ve OpenVPN protokolü kullanarak bağlantı güvenliği gibi NordVPN’in sunucu performansı da mükemmel.

Şirketin Panama’nın gizlilik dostu yargılama alanındaki konumuna ek olarak NordVPN de sıfır girişli bir VPN’dir ve çift VPN işlevselliği ve internet kill anahtarı gibi birçok gizlilik özelliği sunar.

Coğrafi olarak kısıtlanmış malzemelere erişim her zaman NordVPN ile çok tutarlı olmuştur ve hizmet, Almanya’daki her büyük malzeme de dahil olmak üzere dünyadaki hemen hemen tüm içerik sağlayıcılarıyla çalışır..

Artıları
 • Sıfır günlük kaydı ile mükemmel gizlilik
 • Büyük (ve sürekli büyüyen) sunucu ağı
 • İyi bağlantı performansı
 • Özel sunucular (çift VPN, gizlenmiş ve VPN üzerinden Tor dahil)
 • Temiz, kullanımı kolay istemci
 • Netflix ve diğer akış hizmetlerinin çoğuyla çalışır
 • Torrenting ve P2P’e izin verir
 • Özel IP adresleri sunar
Eksileri
 • Ayrı tünelleme özelliği yok
 • Kısa vadeli planlarda biraz pahalı

Hepsi Her şeyi iyi yapan bir VPN için NordVPN listenin başında olmalı. Performans, hayal edebileceğiniz her VPN özelliği, kullanımı kolay bir istemci ve hepsi çok uygun bir fiyata elde edersiniz.

3. PureVPN

PureVPN logosu

Almanya dışında dünyanın başka yerlerinde de IP adresleri açmak istiyorsanız PureVPN’den başka bir yere bakmayın. 131 ülkedeki sunucularla ağları rakipsizdir. Almanya’da şu anda beş farklı şehirde 201 sunucu çalıştırıyorlar.

Performans aynı zamanda PureVPN’in güçlü yanlarından biridir. Coğrafi engellemeyi aşmak için bunu sağlayıcının özel sunucularıyla birleştirin ve bir video yayın akışının cenneti var.

PureVPN’in istemci uygulaması 50’den fazla farklı platformu ve işletim sistemini destekler. İnternete bağlayabiliyorsanız, olasılıklar PureVPN’i çalıştırır.

Müşteri ayrıca ekstralara sahip olmak için çok güzel geliyor. VPN kullandığınızda, askeri düzeyde şifreleme ve güvenliğin yanı sıra, yerleşik kötü amaçlı yazılım engelleyicileri ve reklam engelleyicileri tarafından da korunursunuz.

Artıları
 • Mükemmel hızlar
 • Büyük sunucu ağı (131 ülke)
 • Netflix, iPlayer ve diğer 70’den fazla akış hizmetinin engelini kaldırır
 • 50’den fazla cihaz ve platformla uyumlu
 • Bağımsız olarak doğrulanmış sıfır günlük VPN sağlayıcısı
 • Özel IP seçeneği
 • Büyük bir değer
Eksileri
 • Uygulamalar biraz daha lehçe kullanabilir
 • Bazı kesintili bağlantı sorunları

Almanya için En İyi Değer: Hem Almanya’dan hem de dünyanın hemen her ülkesinden cihazlarınızın her birinde içerik akışı yapmak istiyorsanız, cevabınız PureVPN’dir. Hizmetin pazarlık fiyatından bahsettim mi?

4. ExpressVPN

ExpressVPN logosu

Piyasadaki en iyi çok yönlü VPN sağlayıcılarından biri olan ExpressVPN, Alman IP adresi almak için başka bir mükemmel seçimdir.

Toplam 95 ülkeyi kapsayan 3000’den fazla güçlü sunucu ağından, Almanya’daki iki konumdan 100’den fazlası tükeniyor. Sunucu hızları mükemmeldir ve yüksek tanımlı video akışını kolayca işleyebilir.

ExpressVPN, Almanya’da ve sunucu çalıştırdıkları diğer tüm ülkelerde coğrafi olarak engellenen içeriğin güvenilir bir şekilde kilidini açar. Kullanımı kolay bir istemciye, olağanüstü güvenliğe ve sağlam bir kayıt tutmama politikasıyla her şeyi yedekler.

İncelememde de belirttiğim gibi, ExpressVPN’in bir dezavantajı maliyet. Ama biraz daha pahalı olmalarına rağmen, bu her kuruşa değer bir hizmet.

Ve 30 günlük para iade garantisi sorulmayan mükemmel bir soru ile, onları denemek için hiçbir risk yoktur.

Artıları
 • Zengin özelliklere sahip ve sezgisel bir istemci
 • Güçlü arka uç teknolojisi
 • Çok sayıda sunucu ve sunucu konumu
 • Hızlı ve tutarlı bağlantı hızları
 • ABD Netflix ile çalışır
 • Birinci sınıf müşteri desteği
Eksileri
 • Bazı toplu kayıtlar
 • En ucuz değil

Büyük İtibar: Mükemmel gizlilik ve anonimlik ve işteki en iyi müşteri desteği sunan saygın bir VPN sağlayıcısının peşindeyseniz, ExpressVPN.

5. Surfshark

Surfshark logosu

Oldukça yeni bir VPN sağlayıcısı olmalarına rağmen Surfshark kesinlikle etkileyicidir. Almanya’ya bir VPN ile erişmek isteyen herkes onları kısa listelerinde tutmalıdır.

Surfshark, başlamak için Almanya’da bol olmak üzere 63 ülkede sunucu çalıştırıyor. İngiliz Virgin Adaları’nın gizlilik dostu yargı yetkisi dışında çalışırlar, hiçbir şey kaydetmezler ve işteki en iyi güvenlik seçeneklerinden bazılarını sunarlar.

Hızlı bağlantıları ve coğrafi olarak engellenen içeriğin etrafından dolaşma yeteneği sayesinde Surfshark, Alman video içeriğini akış için mükemmel bir seçimdir.

Surfshark aynı zamanda sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin veren tek sağlayıcıdır. VPN’inizi kullanmak istediğiniz çok fazla cihazınız varsa kesinlikle dikkate değer.

Artıları
 • Günlük kaydı olmadan mükemmel gizlilik ve güvenlik
 • Mükemmel sunucu performansı
 • Netflix, BBC ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • Kullanımı kolay istemci
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Torrenting desteği
 • Ucuz
Eksileri
 • Birkaç konumda tutarsız hız
 • Oldukça yavaş müşteri desteği

Sınırsız Bağlantı: Surfshark, herhangi bir VPN kullanıcısının isteyebileceği her özelliği sunar. Mükemmel sunucu hızları, harika 7/24 destek ve 30 günlük sorunsuz geri ödeme garantisi ile desteklenen çok ucuz bir planla, bunlar yanlış gidemeyeceğiniz bir sağlayıcıdır.

Alman IP Adresi Almanın Avantajları Nelerdir??

Deutsche Bank ve Commerzbank gibi kurumlarda bankacılık ve finansal hesaplarınıza sınırsız erişim sağlamak için Almanya’da yaşayan veya yurtdışında seyahat eden bir Alman vatandaşı olmak isteyebilirsiniz..

Ayrıca, Almanya dışında çalışmayan bir ton akışlı medya hizmeti de vardır. İçerirler:

 • ARD Mediathek
 • Das Erste
 • DMAX.de
 • Netflix Almanya
 • ProSieben
 • SAT 1.de
 • Sky Deutschland
 • ZDF

Bunlara yurtdışındayken erişmek istiyorsanız, Almanya’da bir IP adresi şarttır.

Almanya’dan bir IP adresi kullanmanın bir başka önemli nedeni, ülkenin interneti vatandaşları için kısıtlamaması veya sansürlememesi (şaşırtıcı sayıda diğer hükümetlerin aksine). Bir Alman IP’si kullanıyorsanız, filtre olmadan çevrimiçi her şeye sınırsız erişiminiz olacaktır.

Neden bir Alman DNS Sunucusu Kullanmalıyım??

Bir Alman IP adresi kullanmanın yanı sıra, bir Alman DNS sunucusu kullandığınızdan emin olmak da çok önemlidir.

Yukarıda önerdiğim her VPN sağlayıcısı sizin için bununla ilgilenecek, ancak farklı bir hizmetle çalışıyorsanız, farkında olmanız gereken bir şey.

Alan adı servisi anlamına gelen bir DNS, internetin telefon defteri gibidir.

Ziyaret etmek istediğimiz her web sitesine ait IP adresini ezberlemek bizim için pek pratik olmaz. DNS sunucuları web sitesi adlarını IP’lerle eşleştirir, bu yüzden hatırlamamız gereken tek şey eski addır.

Ancak, web sitesi alan adlarını ve IP adreslerini eşlemenin yanı sıra, bir DNS sunucusu da konumunuzla ilgili ipuçları sağlayabilir.

Alman sunuculu bir VPN kullanıyorsanız ancak Fransa’daki sunuculara karşı DNS aramaları yapıyorsanız, yine de bazı sitelerden engellenmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, web sitelerinin hangi DNS’i bilgi istediğinizi söyleyebilmesidir..

Alman IP adresinizin yanında bir Alman DNS kullanmak bunu düzeltir. Web sitelerinin ve hizmetlerin trafiğinizi Almanya’dan başka bir şey olarak görmesi imkansız hale geliyor.

İkisi el ele gider. Her ikisini de kullandığınızdan emin olun.

Ücretsiz VPN’ler Alman IP Adresi için Neden Mükemmel Değil??

Ücretsiz çalıştığını iddia eden birçok VPN hizmeti vardır. Almanya’da bir IP adresi için bunlardan birine dönmeye değip değmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz..

Ücretsiz VPN’ler söz konusu olduğunda, eski “ödediğiniz şeyi alırsınız” atasözü kesinlikle geçerlidir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok problemden muzdarip olma eğilimindedirler:

 • Zayıf şifreleme standartları
 • Kullanıcı gizliliği eksikliği
 • Sınırlı sunucular
 • Yavaş Hızlar
 • Coğrafi olarak engellenen içerikle nadiren çalışın
 • Müdahaleci reklamcılık
 • Yırtıcı uygulamalar

Basitçe söylemek gerekirse, ücretsiz VPN hizmetleri başka bir şey değildir. Tıpkı ücretli VPN’ler gibi, çalışmak için para kazanmaları gerekir. Size ürünlerinin ücretsiz olduğunu söylüyorlarsa, gerçek ürün olma şansınız yüksek.

Ücretsiz VPN’ler genellikle kullanıcı verilerinizi satarak, web tarayıcılarınıza reklam enjekte ederek ve hatta bazen bant genişliğinizi bilgisayar korsanlarına satarak tekliflerinden para kazanır.

Herhangi bir şekilde baktığınızda, bir Alman IP’si almak güvenliğinizden ve gizliliğinizden ödün vermeye değmez, özellikle de bu IP istediğiniz şekilde yapamazsa.

Almanca IP Adresi Almanın Diğer Yolları

Çok sıkı bir bütçeniz varsa veya yalnızca çok nadiren erişime ihtiyacınız varsa, bir Alman IP almanın başka yolları da vardır. Hiçbiri bir VPN kadar iyi çalışmayacak, ancak tam açıklama amacıyla.

Tor tarayıcısı

Tor tarayıcısı, güvenli ve anonim web taraması için tasarlanmış gönüllü tarafından çalışan şifreli bir ağ kullanır. Her gün sansürü, gözetimi ve çevrimiçi gizliliklerini artırmak isteyen tüm dünyadaki insanlar tarafından kullanılıyor.

Bir Alman IP adresi almak için kullanılabilir, ancak varsayılan olarak bunu yapmaz. Bu kılavuzda belirtildiği gibi, kaputun altında küçük bir ayar gerekli. Kalkmak ve koşmak karmaşık değildir, ancak biraz sabır gerektirebilir.

Bununla birlikte, Alman merkezli bir IP almak için Tor kullanmanın birkaç dezavantajı var.

 1. İnternet bağlantınızı önemli ölçüde yavaşlatabilir, çoğu zaman göz atmanın bile (herhangi bir video akışını bile) ağrılı hale gelebileceği bir noktaya kadar.
 2. Tor yalnızca Tor tarayıcısında çalışır, bu nedenle web tabanlı olmayan herhangi bir hizmet için bir çözüm değildir.
 3. Daha önce de belirtildiği gibi, bir Alman IP’sini tutarlı bir şekilde vermek için biraz teknik kuruluma ihtiyacı var.

Proxy Hizmeti

Alman IP adresi almanın bir başka popüler yolu da proxy hizmeti kullanmaktır.

Proxy bir VPN ile benzer şekilde çalışırken, olumsuz tarafı neredeyse aynı güvenlik ve gizliliği sunmamasıdır.

Proxy, web trafiğinizi genel internetteki bir sunucu üzerinden yönlendirir. Bu sunucu Almanya’daysa, tıpkı bir VPN’de olduğu gibi, ilçede bir IP adresi alırsınız.

Ancak, çoğu durumda proxy’ler sizin ve benim gibi düzenli insanlar tarafından yönetildiğinden, oldukça güvenilmezler. Performans bir sorun olabilir ve kullandığınız herhangi bir proxy herhangi bir zamanda kaybolabilir (örneğin, çalıştıran kişi bilgisayarını kapattığında).

Proxy ile, DNS sunucunuzun doğru şekilde ayarlandığından da emin olmanız gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir Alman IP’si bazı coğrafi kısıtlı içeriklere veya hizmetlere erişmenizi sağlamak için yeterli olmayabilir. Cihazınızın kullandığı DNS sunucusunun Almanya’da da bulunması gerekebilir.

Alt çizgi

Almanca tabanlı bir IP’ye sahip olmak, yalnızca ülke içinden erişilebilen herhangi bir hizmet ve web sitesini kullanmanıza ve dünyanın neresinde olursanız olun Almanca içerik yayınlamanıza olanak tanır. Tıpkı orada olmak gibi olacak.

Bir VPN, şüphesiz, Alman IP adresi almak için en iyi seçeneğinizdir. Başka hiçbir yöntem faydaları, kullanım kolaylığı ve her şeyden önce güvenilirliği ile eşleşemez. Ve şu anda en iyi VPN sağlayıcılarından bazıları tarafından sunulan birçok harika fırsatla, onlar da çok uygun.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:
 • Almanya için En İyi VPN’ler
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map