Bitcoin ile VPN Nasıl Alınır (Ve Kabul Eden En İyi 5 VPN)

Bitcoin ve Kabul Eden En İyi 5 VPN ile bir VPN nasıl satın alınır


Gizliliğinizi yükseltmek ve interneti anonim olarak kullanmak istiyorsanız, VPN yolu budur. Bununla birlikte, seçtiğiniz VPN sağlayıcısı sizin hakkınızda çok şey biliyorsa gerçekten anonim olamayacağınızı söyledi..

Ancak, kaç kişinin kredi kartı veya PayPal kullanarak bir VPN’e kaydolduğuna, göze çarpan bir kağıt izi bırakarak ve işlemdeki her türlü kişisel bilgiyi ortaya çıkardığına şaşıracaksınız..

Haklı olarak, çevrimiçi gizlilikle ilgili endişelerimiz, Bitcoin veya başka bir kripto para birimi ile bir VPN satın almayı tercih ediyor. Hala mükemmel bir yöntem değil, kredi kartı kullanmaktan çok daha iyi. Kısaca göreceğimiz gibi, süreç diğer herhangi bir ödeme yöntemini kullanmak kadar kolaydır.

Tüm VPN’ler kripto para birimlerini kabul etmediği için, en iyi olanların bir listesini de derledim. Henüz belirli bir sağlayıcınız yoksa veya Bitcoin’deki seçtiğiniz VPN’leriniz yoksa, bu listeyi makalede biraz daha bulacaksınız.

Bitcoin ile bir VPN nasıl satın alınır?

Bitcoin ile VPN satın almanız gereken iki şey vardır: bir cüzdan ve bir e-posta adresi.

Zaten bir hesabınız yoksa, bir Bitcoin cüzdanı seçmek ve ayarlamak kolaydır. Benim önerim bir mobil cüzdan ile gitmek – onlar kolaylık ve anonimlik en iyi dengesini sunmak eğilimindedir.

Çoğu VPN sağlayıcısı kaydolurken bir e-posta adresi de ister. Küçük bir iz bırakma konusunda sorun yaşıyorsanız, kendi yolunuzu kullanabilirsiniz. Anonim bir e-posta hizmeti kullanmayı tercih ediyorum, ProtonMail benim seçim silahım (başka birçok seçenek olsa da).

Ayrıca, işleri daha da anonim tutmak istiyorsanız, VPN kaydınızı size bağlanamayan bir IP adresinden de tamamlamak istersiniz. İdeal olarak Tor Ağını kullanın. Ancak, herkese açık Wi-Fi hotspot’u da güzel yapmalı.

Yukarıdaki öğeler sıralandığında, Bitcoin ile bir VPN satın almak için adımlar.

 1. Kripto para birimleri ile ödeme yapılmasını sağlayan bir VPN hizmeti seçin. CyberGhost bu günlerde kullandığım, ancak daha aşağıda listelenen en iyi VPN’lerden herhangi biri de çok iyi çalışacak (birçoğunun da indirim sunduğunu unutmayın).
 2. Seçtiğiniz VPN’in web sitesinde bir abonelik planı seçerek kayıt işlemine başlayın. Ödeme bölümüne geldiğinizde Bitcoin veya kripto para birimi ödeme seçeneğini arayın ve seçin. İşte CyberGhost için neye benziyor.

  VPN için ödeme yapmak için Bitcoin'i seçme

 3. E-posta adresinizi girin (VPN hesabının etkinleştirilmesi için neredeyse her zaman gereklidir) ve devam edin. CyberGhost durumunda, BitPay portalına yönlendirilirsiniz. Diğer sağlayıcılar diğer kripto ödeme şirketlerini kullanabilir, ancak süreç çok benzer.

  Bitcoins ile bir VPN satın alın

 4. Hangi cüzdanı kullandığınızı ve cüzdanınıza bağlı olarak hangi kripto para birimini kullanmak istediğinizi seçmeniz istenebilir. Olduğu kadar popüler olan Bitcoin ödemeleri her zaman bir seçenek olmalı.

  Kullanılacak kripto cüzdanını seçme
  Farklı kripto para birimi VPN ödeme seçenekleri

 5. Ardından, size bir QR kodu veya ödeme URL’si gösterilir. Sizin için en iyi olan yöntemi seçin (mobil bir cüzdan kullanıyorsanız, yapmanız gereken tek şey QR kodunu taramaktır) ve cüzdanınızdaki işlemi onaylamaktır. Daha sonra işlemin işlenmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.

  VPN Bitcoin işlemini bitirme

 6. İşlem tamamlandığında, hepiniz kaydoldunuz. VPN uygulamasını indirin ve cihazınıza yükleyin ve yeni bulunan çevrimiçi gizliliğinizin ve özgürlüğünüzün tadını çıkarın.

Bahsettiğim gibi, tüm VPN’ler, birkaç büyük isim sağlayıcısı da dahil olmak üzere kripto para birimlerini kabul etmiyor. Örneğin, eskiden yapabilseniz bile, Bitcoin ile artık IPVanish ödeyemezsiniz.

Bununla birlikte, hala mükemmel seçenekler var. Önerilere açıksanız, aşağıdaki beş favorime göz atın.

Bitcoin’i Kabul Eden En İyi VPN’ler

Bitcoin ile satın alabileceğiniz en iyi VPN listemi yapmak için, her şeyden önce, bir sağlayıcının Bitcoin’i (elbette) kabul etmesi gerekir. Bunun ötesinde, VPN’in şunları yapması gerekir:

 • Kesin kayıt tutmama politikası var
 • Güçlü şifreleme standartları kullanın ve sağlam sızıntı koruma özelliklerine sahip olun
 • Anonimliği en üst düzeye çıkarmak için paylaşılan dinamik sunucu IP adreslerini kullanın
 • Mükemmel ve tutarlı performansa sahip olun

Şimdi, daha fazla uzatmadan, işte en iyi beş seçimim.

1. CyberGhost

CyberGhost logosu

CyberGhost tarafından kabul edilen kripto para birimleri: Bitcoin, Bitcoin Nakit, Ethereum, XRP

Ödeme hizmeti sağlayıcısı: BitPay

CyberGhost’un bu listenin başında yer almasının en büyük nedeni, kullanımının ne kadar kolay olduğudur. Sıfır VPN deneyimine sahip olanlarımız bile anında çalışmaya başlayabilir.

Kullanımı kolay elbette tek sebep değil. CyberGhost ayrıca 90 ülkede göz kamaştırıcı 7159 sunucuyla çok çeşitli, coğrafi olarak çeşitli VPN sunucu ağına sahiptir.

Bu sunucuların her biri mükemmel hız testi sonuçları yayınlar, birinci sınıf şifreleme ve protokolleri destekler ve% 100 log içermez (CyberGhost’un yıllık şeffaflık raporlarıyla kanıtlandığı gibi).

P2P desteklenir ve belirli hizmetlerin akışına adanmış sunucular bile vardır (örneğin BBC iPlayer veya US Netflix). Bu şekilde, en iyi deneyim için nereye bağlanacağınızı asla tahmin etmek zorunda kalmazsınız.

CyberGhost hakkında sevilecek çok şey var, ama sadece benim sözüme güvenmeyin. İş dünyasında en iyi 45 günlük para iade garantisi ile bu mükemmel VPN hizmetini kendiniz denemek için bolca zamanınız olacak.

Artıları
 • Maksimum gizlilik için sıfır günlük kaydı
 • 90 ülkede 7100’den fazla sunucuyla mükemmel sunucu dağıtımı
 • Çok yüksek bağlantı hızları
 • ABD Netflix ve BBC iPlayer ile çalışır
 • P2P torrentine izin verir
 • 45 günlük uzun para iade garantisi
Eksileri
 • Şüpheli itibara sahip ana şirket
 • Katlanmış manuel OpenVPN kurulumu
 • Çin’den çalışmıyor

2. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi logosu

PIA tarafından kabul edilen kripto para birimleri: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Zcash

Ödeme hizmeti sağlayıcısı: BitPay

PIA, Bitcoin’i kabul eden ilk VPN hizmetlerinden biriydi ve gerçekten de bunu bugüne kadar yaptı. 50 yerde 3235 sunucu içeren bir sunucu listesiyle, Özel İnternet Erişimi, mükemmel bir çok yönlü VPN çözümü için kullanım kolaylığını üst düzey özelliklerle birleştirir.

Sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır (ve bunu mahkemede kanıtlayan tek üst düzey VPN hizmetidir), en üst düzey şifreleme ve çevrimiçi etkinliklerin en yoğun bant yoğunluğunu bile yapmanızı sağlayan hızlar.

Ve eğer aradığınız nihai ödeme anonimliği ise – kripto para birimlerinin verebileceğinin ötesinde bile – PIA, nakit olarak ödeyebileceğiniz mağazadan satın alınan hediye kartlarını kabul eden çok az VPN’den biridir..

Özel İnternet Erişimi’nin koşulsuz, 30 günlük para iade garantisi vardır. Ve daha önce iptal etseniz bile, o zamandan beri en az üç ay geçtiğini varsayarak geri ödeme alabilirsiniz. PIA’yı deneyin ve eğer çok mutlu değilseniz, üç ay bekleyip tekrar deneyebilirsiniz. Kaybedecek bir şey yok.

Artıları
 • Kanıtlanmış günlük kaydı sağlayıcısı
 • Birinci sınıf şifreleme ve güvenlik
 • Çok uygun
 • İyi sunucu hızları
 • Mükemmel yeniden tasarlanmış uygulamalar
 • Torrent ve P2P kullanımına izin verir
Eksileri
 • ABD’de bulunur – gizlilik için ideal değildir
 • Kötü Netflix ve BBC iPlayer desteği

3. NordVPN

NordVPN logosu

NordVPN tarafından kabul edilen kripto para birimleri: Bitcoin, Bitcoin Cash, BTT, Dash, Ethereum, Litecoin, Monero, TRON, XRP, Zcash

Ödeme sistemi: CoinPayments

Muhtemelen, VPN dünyasında en bilinen isim olduğu için, NordVPN’in bu listeyi yapmış olması sürpriz olmamalı.

58 ülkede 5600’den fazla sunucudan oluşan güçlü bir küresel ağ, size birçok bağlantı seçeneği sunar. Hizmet kırılmaz AES-256 şifrelemesine dayandığından, güvenlik için de mükemmel bir seçimdir..

NordVPN birçok özellik sunar. Çift VPN yapılandırması ve kill anahtarından sorunsuz uluslararası akış erişimi için VPN üzerinden TOR ve SmartPlay DNS’ye kadar hepsi orada. Başka bir deyişle, NordVPN’in yapmanıza izin vermeyeceği hiçbir şey yok.

Bu listedeki tüm sağlayıcıların kabul edilen kripto para birimlerinin en uzun listesi, mükemmel müşteri desteği ve 30 günlük uzun bir para iade garantisi ile bu, herkesin mutlu olacağı bir VPN’dir..

Artıları
 • Sıfır günlük kaydı ile mükemmel gizlilik
 • Büyük (ve sürekli büyüyen) sunucu ağı
 • İyi bağlantı performansı
 • Özel sunucular (çift VPN, gizlenmiş ve VPN üzerinden Tor dahil)
 • Temiz, kullanımı kolay istemci
 • Netflix ve diğer akış hizmetlerinin çoğuyla çalışır
 • Torrenting ve P2P’e izin verir
 • Özel IP adresleri sunar
Eksileri
 • Ayrı tünelleme özelliği yok
 • Kısa vadeli planlarda biraz pahalı

4. Surfshark

Surfshark logosu

Kripto ödeme seçenekleri: Işın, Bitcoin, Bitcoin Nakit, Ethereum, Litecoin, Nano, TRON, XRP

Ödeme hizmeti sağlayıcısı: CoinGate, CoinPayments

Nispeten yeni bir oyuncu olan Surfshark çok hızlı bir şekilde en iyi VPN sağlayıcılarından biri haline geldi. Genç bir şirket olmasına rağmen, kurulan rekabetten çok daha fazla olmasa da elde edersiniz. Örneğin, 63’ten az ülkeyi kapsayan etkileyici hızlı ve büyük sunucu ağlarını ele alalım..

Surfshark aynı zamanda eşzamanlı bağlantı limitleri olmayan tek VPN hizmetidir – aynı anda istediğiniz kadar cihazda kullanabilirsiniz. Ve her cihaz güvenli 256 bit şifreleme, sıfır kayıt politikası ve en iyi akış ve torrent deneyiminden faydalanacak.

Bitcoin, Ethereum veya Ripple ile ödeme yaparsanız, 30 güne kadar geri ödeme alabilirsiniz. Surfshark’ın bu listedeki en ucuz VPN olduğunu söylemiş miydim? Başka hiçbir sağlayıcı size bu kadar az şey vermez.

Artıları
 • Günlük kaydı olmadan mükemmel gizlilik ve güvenlik
 • Mükemmel sunucu performansı
 • Netflix, BBC ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • Kullanımı kolay istemci
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Torrenting desteği
 • Ucuz
Eksileri
 • Birkaç konumda tutarsız hız
 • Oldukça yavaş müşteri desteği

5. ExpressVPN

ExpressVPN logosu

ExpressVPN tarafından kabul edilen kripto para birimleri: Bitcoin

Ödeme işlemcisi: BitPay

Son olarak, ancak en azından ExpressVPN değildir. 95 ülkeye yayılmış 151 yerde 3000’den fazla sunucuya sahip bir ağla, ExpressVPN’in ulaşamadığı dünyanın neredeyse hiçbir köşesi yok. Sunucuları da mükemmel hızlarla tanınıyor.

ExpressVPN, günlüğe kaydetme ilkesine sahiptir, torrent’i destekler ve mükemmel uygulamalarının tüm sürümlerinde bir kill switch ve DNS sızıntı koruması sunar. Özel DNS sunucuları, sık kullandığınız bölgesel kısıtlamalar olmaksızın favori hizmetlerinizi bağlı bir TV’de veya set üstü kutusunda yayınlamayı kolaylaştırır.

Bir dezavantaj, ExpressVPN’in sadece Bitcoin ödemelerini kabul etmesidir (elbette geleneksel yöntemlerin üstünde). Bitcoin’in popülaritesini dikkate almak çok büyük bir şey değil, ancak yine de diğer kripto seçenekleri iyi olurdu.

Ancak bunu göz önünde bulundurarak, ExpressVPN’in hizmetinin ne kadar iyi olduğunu, olağanüstü müşteri desteklerini ve 30 günlük para iade garantisi sorulan hiçbir soru göz önüne alındığında bile, bu en iyi VPN listesinde bir noktaya layık değildir..

Artıları
 • Zengin özelliklere sahip ve sezgisel bir istemci
 • Güçlü arka uç teknolojisi
 • Çok sayıda sunucu ve sunucu konumu
 • Hızlı ve tutarlı bağlantı hızları
 • ABD Netflix ile çalışır
 • Birinci sınıf müşteri desteği
Eksileri
 • Bazı toplu kayıtlar
 • En ucuz değil

Kripto para birimlerine sahip bir VPN neden satın alınmalı?

Bir VPN kripto satın alma işlemi yapmanın en büyük nedeni, diğer çoğu ödeme yöntemine kıyasla anonimliktir. Bitcoin veya kardeşlerinden herhangi biriyle ödeme yaptığınızda, kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi aktarılmaz.

Bu tam bir anonimliği garanti etmese de, kredi kartınız ve kişisel bilgilerinizle nihayetinde çok az şey bildiğiniz bir şirkete körü körüne güvenmekten daha iyidir..

En azından, Bitcoin ödemeleri, herkesin sizi VPN hesabınıza bağlamasını çok daha zorlaştıran ve uzantı olarak sizi herhangi bir çevrimiçi etkinliğe bağlamayı çok daha zorlaştıran ekstra bir güvenlik katmanı sunar..

Kripto paralar tamamen anonim midir??

Kısa cevap hayır, kripto paralar tamamen anonim değil. Değişimler mikroskop altında eskisinden çok daha fazla. Çalışmaya devam etmek için, çoğu kullanıcıları hakkında farklı bilgi türlerini toplamalı ve rapor etmelidir (öncelikle vergi uygulama amacıyla).

NSA dahil olmak üzere birçok küresel casus ve kolluk kuvvetleri de borsalar ve ne için kullanıldıklarını takip etmeyi sever.

Bununla birlikte, birisi potansiyel olarak her zaman izliyor olsa da, uluslararası kara para aklama veya benzer şekilde kabataslak faaliyetlere girmedikçe endişelenecek bir şeyiniz yok.

Sonuçta, Bitcoin’i VPN aboneliğiniz için bir ödeme yöntemi olarak kullanmak, mükemmel bir ekstra gizlilik ve anonimlik katmanı sağlar. Hayır, mükemmel değil ama benim tercihime göre buna değer.

Kripto para birimlerine sahip bir VPN için ödeme yaparsanız?

Tüm bunları söyledikten sonra, Bitcoin ile VPN satın almalı mısınız? Ne yaptığınıza ve gizliliğiniz konusunda ne kadar endişeli olduğunuza bağlı.

ISP’nin indirilmesini kısıtlamak veya coğrafi olarak engellenen içeriği yayınlamak için VPN kullanan ortalama bir kişi için, muhtemelen hayır. Kanıtlanmış kayıt tutmayan bir VPN kullandığınız sürece BitTorrent kullansanız bile, cevap muhtemelen hayır.

Ancak, zaten bir Bitcoin cüzdanınız ve kullanışlı bir bozuk paranız varsa, bir VPN için ödeme yapmak için kullanmanın bir dezavantajı yoktur. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi gerçekten ihtiyaç duymayanlarla paylaşmamaya karar verdiyseniz de düşünürüm.

Yani, çoğumuz için en alt satır bu – uygunsa kripto para birimlerini kullanın, ancak yapmıyorsanız çok fazla terlemeyin.

Sonuç

Kurşun geçirmez anonimlik seçeneği olmasa da, çoğumuz bunun Bitcoins ile bir VPN satın aldığınızda, aksi takdirde elde edemeyeceğiniz ekstra bir gizlilik koruması katmanı elde edeceğinizi düşünüyoruz. Ancak, mutlak bir zorunluluktur, değil.

Bununla birlikte, bir VPN hizmet süresi almak buna değer. Biri, Bitcoin ödemesi ya da kullanmamanın getirdiği pek çok avantajla, yaptığınız için mutlu olacaksınız..

Şunlar da hoşunuza gidebilir:
 • 2020 Yılının En İyi Kayıtsız VPN’leri
 • ISS’nizin Sizi Takip Etmesini Nasıl Durdurursunuz
 • IP’nizi Gizlemenin 4 Kolay Yolu
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map