Netflix Bölgenizi Herhangi Bir Ülkeye Değiştirme

Netflix Bölgenizi Herhangi Bir Ülkeye Değiştirme


Netflix hakkında beni en çok rahatsız eden şeylerden biri, içeriğin dünyanın hangi tarafında olduğuma bağlı olarak ne kadar büyük ölçüde farklı olabileceğidir..

Örneğin, şu anda hizmette bulunan beş Terminator filmini izlemek istersem, üç farklı ülkeden daha azına seyahat etmem gerekir: İngiltere, Japonya ve Kanada.

Yoksa ben?

Tabii ki, bunun için çok daha kolay (daha ucuzdan bahsetmemek) bir yol var.

Herhangi bir ülkeden herhangi bir şova erişmek için tek yapmanız gereken Netflix bölgenizi değiştirmek. Herkesin yönetebileceği kolay bir süreçtir. İhtiyacınız olan tek şey bir sanal özel ağ (VPN).

Bu amaçla, Netflix hesabınızdaki ülkeyi isteğe bağlı olarak nasıl değiştireceğiniz hakkında hızlı bir kılavuz.

Netflix Bölgenizi Değiştirme – Hızlı Genel Bakış

Ülkenizi Netflix’te değiştirmek basit, dört adımlı bir süreçtir. Tüm bu noktalara çok daha ayrıntılı olarak değinirken, işte hızlı bir özet:

 1. Netflix’in güvenli bir şekilde engellenmesini engelleyen bir VPN sağlayıcısı seçin. NordVPN ve PureVPN iş dünyasının en iyilerinden.
 2. VPN istemci uygulamasını indirin ve cihazınıza yükleyin.
 3. VPN uygulamasını kullanarak, ülkedeki Netflix kütüphanesini yayınlamak istediğiniz bir sunucuya bağlanın.
 4. Netflix’i başlatın, şovunuzu seçin, arkanıza yaslanın ve rahatlayın.

Netflix’i Yayınlamak için Neden Bir VPN’e İhtiyacınız Var??

Netflix’i izlemek için bir VPN kullanmanın en büyük nedeni, içeriğine yerleştirdiği coğrafi kısıtlamalardır.

Başka bir deyişle, Netflix ABD’de göreceğiniz şovların seçimi Netflix Kanada’da gördüğünüzden oldukça farklı olabilir, bu da Netflix Japonya’dan farklı olacaktır..

Sonuçta Netflix, bölgeye özgü 34 farklı kataloğu muhafaza ediyor. İçeriğin bir kısmı ülkeden ülkeye çakışsa da, biz izleyiciler için genellikle konumumuza göre çok farklı bir akış deneyimine dönüşür.

Netflix, mevcut konumunuzu ve cihazınızın IP adresine göre hangi kataloğa erişeceğinizi belirler.

Bir VPN’ye bağlanmak gerçek IP’nizi gizler ve onu seçtiğiniz VPN sunucusuyla değiştirir.

Bir Alman sunucusu seçerseniz, cihazınızın artık bir Alman IP adresi olacak ve Netflix Almanya’dan içerik akışı yapmasına izin verilecek.

NordVPN Netflix bölgesini Almanya olarak değiştirirdi

Bu kadar basit. Ve bu, elbette, herhangi bir ülke için çalışıyor.

Netflix için VPN Nasıl Seçilir

Netflix bölgenizi değiştirmek için bir VPN sağlayıcısı seçmenin zamanı geldiğinde, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

 1. Netflix ile Çalışan Bir VPN Seçin

  Hemen hemen her VPN hizmetiyle herhangi bir Netflix kütüphanesinin kilidini açmak mümkün oldu. Bununla birlikte, 2016’nın başından itibaren, artık durum böyle değil.

  Aynı yılın Ocak ayında, içerik lisansı sahiplerini mutlu etmek amacıyla Netflix VPN’leri yasakladı ve kullanımlarını engellemeye başladı.

  Başarıları olurken ve birçok VPN artık Netflix ile çalışmazken, bazıları bir adım önde olmayı başarıyor. Bu sağlayıcılardan biri ihtiyacınız olan şey.

  Yukarıda belirtilen NordVPN ve PureVPN iyi seçimlerdir. Netflix için en iyi VPN listemdeki her giriş de dahil olmak üzere bir avuç diğerleri de var.

 2. Kilidini Açmak İstediğiniz Ülkelerde VPN Sunucuları

  VPN’nizde sunucu yoksa Netflix bölgenizi belirli bir ülkeyle değiştiremezsiniz.

  Başka bir deyişle, Netflix Fransa akışını izlemek istiyorsanız, seçili VPN’nizin Fransızca sunucuları olduğunu iki kez kontrol edin (gerçekten bir tane arıyorsanız, en iyi Fransız VPN’lerinin listesi).

  Tüm VPN’ler ABD, İngiltere, Kanada veya Avustralya gibi popüler ülkelere bağlanmanıza olanak tanır. Ancak bölgeleri Japonya olarak değiştirmek isterseniz, yalnızca büyük sunucu listelerine sahip sağlayıcılar.

 3. Mükemmel İndirme Hızları

  Dünyanın her yerinden iyi bir Netflix akış deneyimi için hızlı ve güvenilir bir bağlantı sağlayabilen hızlı bir VPN’e ihtiyacınız olacak.

  Aksi takdirde, pazar Netflix içeriğinden erişebilmenize rağmen, muhtemelen rahatsız edici arabelleğe alma ekranlarıyla kesintiye uğrayan pikselli bir karmaşa.

  Ve bunu izlemenin yolu yok.

 4. Birden Fazla Bağlantıya İzin Verilir

  Evinizde diğer ülkelerden Netflix şovlarını izlemek isteyen tek kişi siz değilseniz, aynı anda birden fazla bağlantıya izin veren bir VPN’e ihtiyacınız olacaktır..

  Bu günlerde, çoğu sağlayıcı size beş veya daha fazla verir. Ama bazıları hala ikide seni koruyacak. Yani, kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir şey.

 5. İyi Müşteri Desteği

  Bahsettiğim gibi, Netflix VPN’lerle bölge değişikliklerini önlemek için çok çalışıyor. Ve zaman zaman, en iyi sağlayıcılar bile geçici bir kesinti yaşayacak.

  Bu olduğunda, iyi bir destek departmanı altın ağırlığına değer. Bağlantınızdaki sorunları gidererek ve sizi doğru VPN sunucularına (hala çalışanlar) yönlendirerek çalışmaya başlamanıza yardımcı olurlar..

Diğer Ülkelerden Netflix Nasıl İzlenir

Netflix konumunuzu değiştirmek için bir VPN kullanmak şaşırtıcı derecede kolaydır. İşte basit adım adım kılavuz.

 1. İyi Bir VPN Seçin

  Yukarıdaki bölümde ele alındığı gibi, pazar dışı Netflix içeriği akışının ilk adımı iş için uygun bir VPN seçmektir.

  Sağlayıcınızı seçerken ortaya koyduğum beş noktayı izlediğinizi varsayarsak, gitmekte fayda var. Kaydolun ve Netflix’in sunduğu her şeyi ve her şeyi izlemeye bir adım daha yaklaştınız.

 2. VPN İstemci Uygulamasını Cihazlarınıza Yükleyin

  VPN hesabınızı oluşturduktan sonra istemciyi indirin. Tüm sağlayıcıların web sitelerinde platformunuz için doğru yazılımı bulabileceğiniz bir “VPN uygulamaları” bölümü bulunacaktır.

  Her yarı iyi VPN’de Windows, macOS, iOS ve Android için yazılımlar olacaktır.

  Bununla birlikte, Netflix’i daha az kullanılan bir cihazda (Linux kutusu veya Akıllı TV gibi) izlemek istiyorsanız, biraz manuel çalışma olabilir.

  Bununla birlikte, sağlayıcının web sitesinde ayrıntılı adım adım kurulum talimatlarını bulabilmeniz gerekir. Sorunlarla karşılaşırsanız, bahsettiğim iyi müşteri desteği size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

 3. Netflix’i İzlemek İstediğiniz Ülkede Bir VPN Sunucusuna Bağlanma

  VPN uygulamanız yüklendiğinde artık farklı bir Netflix bölgesine erişmeye hazırsınız. İstemciyi açın, içerik akışı yapmak istediğiniz ülkeyi seçin ve bağlanın. Örneğin Netflix’i Avustralya’da almak istiyorsanız, bir Amerikan sunucusuna bağlanmanız gerekir.

  Çoğu VPN uygulamasında belirli bir ülkeye bağlanmayı kolaylaştıran bir harita veya liste bulunur. İşte NordVPN ile böyle görünüyor.

  NordVPN istemcisinde Netflix ülkesini değiştirme

  Diğer sağlayıcılar özel Netflix sunucularını içerebilir. Eğer yaparlarsa, bunlardan birini kullanın. PureVPN bunu yapar.

  PureVPN ile VPN sunucusu seçerek Netflix bölgesini değiştirme

 4. Netflix’i Diğer Bölgelerden İzleyin

  Cihazınız VPN’ye bağlıyken Netflix’i başlatın. Gördüğünüz içerik artık seçtiğiniz bölgenin içeriği olacak.

  Geriye sadece arkanıza yaslanıp bir gösterinin tadını çıkarmak.

Bir VPN ile Hangi Netflix Ülkelerine Erişebilirim?

Kısa cevap hepsi.

Uzun cevap, Netflix 190’dan fazla ülkede mevcut olmasına rağmen, sadece 34 ülkeye özgü kataloğa sahip – bunların çoğu arasında iyi bir çakışma var.

Yani, pratikte, bu 34 ülkeye erişebildiğiniz sürece, akış devinin sunduğu her şeyi görebilirsiniz (bunu yapmak istiyorsanız tablo sütuna göre sıralanabilir).

34 Netflix bölgesi aşağıdaki gibidir:

ArjantinAvustralyaBelçika
BrezilyaKanadaÇek Cumhuriyeti
FransaAlmanyaYunanistan
Hong KongMacaristanİzlanda
Hindistanİsrailİtalya
JaponyaLitvanyaMeksika
HollandaPolonyaPortekiz
RomanyaRusyaSingapur
SlovakyaGüney AfrikaSout Kore
ispanyaİsveçİsviçre
TaylandTürkiyeBirleşik Krallık
Amerika Birleşik Devletleri

Çoğumuz için, erişilecek en önemli katalog Netflix ABD’dir. Büyük pazarlar arasında en büyüklerden biridir ve daha da önemlisi en büyük sürümlere sahiptir..

En sık erişilen sekiz Netflix ülkesi için toplam başlık, film ve seri numaralarının dağılımı.

ÜlkeToplam BaşlıklarFilmlerSeri
Amerika Birleşik Devletleri582939221907
Birleşik Krallık595339482005
Avustralya555436431911
Kanada589640711825
Fransa422326431580
Almanya449529561539
Japonya514133561785
Hollanda406626411425

Yukarıdaki veriler resmi olmayan Netflix çevrimiçi Global Arama web sitesinden alınmıştır..

Yurtdışında Netflix İzleyebilir miyim?

190’dan fazla ülkeden birine seyahat ediyorsanız, Netflix’i yurt dışında kullanabilirsiniz. Ancak, varsayılan olarak yalnızca bulunduğunuz ülkeden içerik akışı sağlayabileceksiniz..

Ancak, Netflix bölgenizi evdeyken bir VPN kullanarak değiştirebileceğiniz gibi, aynı şeyi yoldayken de yapabilirsiniz. Başka bir deyişle, yaşadığınız yerde bulunan bir VPN sunucusuna bağlanarak her zaman sahip olduğunuz kütüphaneye erişmeye devam edebilirsiniz..

İşleri bir adım daha ileri götüren Netflix, aynı anda farklı ülkelerde bile kullanılabilir.

Planınızın izin verdiği ölçüde eşzamanlı olarak izleyebileceğiniz ekran sayısını aşmadığınız sürece Netflix hesabınızı uluslararası sınırlarda paylaşmakta özgürsünüz.

Böylece, bir sonraki tatilinizde en sevdiğiniz şovu yayınlarken, Netflix’inize erişimi olan herkes de eve geri dönebilir.

Netflix VPN Kullanımına İzin Verir mi?

Resmi olarak Netflix, içerik üreticileriyle lisans sözleşmelerini uygulama yükümlülükleri nedeniyle hizmetlerine bir VPN ile bağlanmamızı istemiyor.

Bu nedenle, Ocak 2016’da şirket, herhangi bir internet içerik sağlayıcısının en gelişmiş VPN algılama ve engelleme sistemlerinden birini uygulamaya koydu..

Bununla birlikte, uygulamada, Netflix’in, bir VPN ile atlamalı ülke için herhangi bir aboneyi cezalandırdığına dair kamuya açık herhangi bir rapor olmamıştır – elbette, birisine bağlıyken akışımızı engellemenin ötesinde.

Bu çok mantıklı. Netflix, hak sahiplerinin isteği doğrultusunda abonelerimizi çok üzmek için sıfır teşvike sahip.

VPN kullanımını tamamen yasaklamak yine de çözmek çok zor bir sorun ve Netflix en azından deniyor gibi göründüğü sürece, içerik üreticileri memnun görünüyor.

Sonuç olarak, Netflix bölgelerini bir VPN ile değiştirmek için gerekenleri yapmaya istekli iseniz – ki bu o kadar da zor değil – hiç kimse sizi bunun için cezalandırmayacak.

Netflix Bölgelerini Değiştirmek için Ücretsiz VPN Kullanabilir miyim?

Netflix ülkenizi başarıyla değiştirmek için ücretsiz bir VPN kullanmak kesinlikle mümkün olsa da, bunu yapmak genellikle zordur. Ve genellikle, denemek kötü bir fikir bile olabilir.

Ücretsiz VPN hizmetlerinin büyük çoğunluğu zaten Netflix’in engellenenler listesinde. Bağlanamıyorlar ve hiç olmayacaklar – ücretsiz bir sağlayıcı, Netflix VPN yasağını sürekli olarak çözmeye çalışacak kaynaklara (veya eğime) sahip değil.

Çoğu ücretsiz VPN de veri kısıtlamaları ile birlikte gelir. Bir şovun başka bir bölgeden engellemesini kaldırabilseniz bile, Netflix’in en düşük kalite ayarlarında bile başından sonuna kadar izleyebilmeniz için veri sınırınıza ulaşabilirsiniz.

Ve ya veri kapakları olmadan ücretsiz bir sağlayıcı bulmayı başarırsanız? Oranlar diğerlerinin de var. Muhtemelen aşırı yüklenmiş sunucular, düşük performans ve genel olarak sefil bir akış deneyimi elde edersiniz.

Sonra, elbette, birçok ücretsiz VPN’in şüpheli güvenlik ve gizlilik uygulamaları var.

Kendinizi reklam enjeksiyonuna, müdahaleci veri toplamaya ve en aşırı durumlarda kötü amaçlı yazılım bulaşmasına maruz bırakabilirsiniz..

En iyi VPN sağlayıcılarından bazılarının aylık fiyatı, Netflix aboneliğinin maliyetinin bir kısmı olduğunda, bana göre birini kullanmak beyinsizdir.

Bununla birlikte, pazardaki Netflix isteklerinizi karşılamak için hala ücretsiz VPN yoluna gitmek istiyorsanız, en azından, bulduğunuz ilk sağlayıcıyı körü körüne kullanmaya başlamayın. Önce biraz araştırma yapın.

Netflix Bölge Sonuçlarını Değiştir

Dünyanın herhangi bir ülkesinden Netflix içeriği yayınlamak karmaşık değildir. Doğru VPN sağlayıcısına sahip olduğunuz ve yukarıda özetlenen birkaç basit adımı uyguladığınız sürece, Netflix bölgenizi istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz..

Kurulumu yalnızca birkaç dakika sürer. Tamamlayın ve dünyanın neresinde olursanız olun Netflix’in sunduğu herhangi bir şovu izleyebilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:
 • Netflix için En İyi VPN’ler
 • NordVPN Netflix ile Çalışıyor mu?
 • Özel İnternet Erişimi Netflix ile Çalışıyor mu??
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map