VPN-të më të mira për Netflix

VPN-të më të mira për Netflix


Shumica prej nesh ndoshta tashmë e dimë se Netflix SHBA nuk është e njëjtë me Netflix UK nuk është e njëjtë me Netflix Canada.

Më pëlqen t’iu qasem të gjithëve. Dhe, përkundër besimit popullor, një VPN është ende mënyra më e mirë për ta bërë atë.

Kjo tha, jo vetëm çdo VPN do të bëjë. Këto ditë, për fat të keq, Netflix bllokon shumicën e ofruesve.

Për të kursyer vetes një sasi të mirë kohe dhe zhgënjimi në gjetjen e VPN tuaj më të mirë për Netflix, thjesht vazhdoni të lexoni. Shërbimet që funksionojnë dhe shumë që nuk janë të listuara vetëm pak më poshtë.

Unë jam pak i varur nga Netflix, ju shikoni. Dhe, për shkak se VPN janë ato që unë bëj, është e lehtë për mua të qëndroj në krye të këtij informacioni. Pra, pse të mos e ndajmë gëzimin.

Pasqyrë e VPN-ve më të mira për Netflix

Në rast se gjithçka që ju intereson janë emrat e VPN-ve që nuk bllokohen aktualisht nga Netflix, më lejoni t’i përmbledh shpejt ato.

Sigurisht, ka shumë më tepër informacion më vonë për secilin ofrues dhe pse ato janë zgjedhje të mira për transmetimin e Netflix. Por, ndonjëherë, koha është para dhe mjaft e drejtë.

 1. NordVPN

  VPN më e mirë për Netflix. Punon me shumë besueshmëri me çdo bibliotekë kryesore Netflix. Serverë të shpejtë të rrufesë për transmetim me definicion të lartë. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

 2. Surfshark

  Super serverë të shpejtë. Zhbllokon çdo katalog Netflix. Vetëm ofruesi për të lejuar lidhje të pakufizuara të njëkohshme. E lirë dhe një vlerë e madhe.

 3. Cyberghost

  Serverë të specializuar të optimizuar për Netflix SHBA, MB, Gjermani dhe Francë. Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në industrinë kryesore. Një zgjedhje tjetër e shkëlqyer për vlerën.

 4. ExpressVPN

  Rrjet i madh me akses të besueshëm Netflix. Performancë e shkëlqyer e serverit. Mbështetje e dobishme dhe e ditur 24/7 e klientit për klientët.

 5. VyprVPN

  Performancë e shkëlqyer për transmetim pa problem. Staf i dobishëm brenda shtëpisë. Shpejtë për të rregulluar çdo server të bllokuar nga Netflix.

Si të shikoni Netflix me një VPN

Transmetimi i Netflix përmes një VPN është çuditërisht i thjeshtë kur keni shërbimin e duhur, ai që nuk është aktualisht në listën e bllokuar të VfN të Netflix. Ja çfarë duhet të bëni.

 1. Zgjidh një VPN të mirë Netflix

  Hapi i parë është, natyrisht, të kesh qasje në një VPN që punon me Netflix. Unë i kam përmendur tashmë këta ofrues pak më lart, por për hir të tërësisë janë:

  • NordVPN
  • Surfshark
  • Cyberghost
  • ExpressVPN
  • VyprVPN

  Të gjithë këta VPN kanë të paktën një garanci të kthimit të parave 30-ditore – dhe CyberGhost është edhe më gjatë në 45 ditë – kështu që ju keni mjaft kohë për t’i provuar ato falas për t’u siguruar që ata janë ato që po kërkoni.

 2. Vendosni Aplikacionin VPN

  Pasi të keni qasje në një Netflix VPN, hapi i dytë është që të shkarkoni dhe instaloni klientin.

  Eachdo ofrues ka një seksion të aplikacioneve VPN në faqen e tij të internetit – zakonisht i arritshëm nga menyja kryesore – ku do të gjeni softuer për të gjitha pajisjet e mbështetura dhe sistemet operative.

  Lista do të përfshijë gjithnjë Windows, macOS, iOS dhe Android. Por, mjaft VPN gjithashtu ofrojnë aplikacione për pajisje të tjera të përputhshme me Netflix si TV Smart, kuti të ndryshme TV dhe TV Fire të Amazon.

  Të pesë ofruesit që unë listoj këtu ofrojnë gjithashtu mbështetje live chat në rast se ju nevojitet ndihmë për t’u vendosur.

 3. Zgjidhni dhe lidheni me një server VPN

  Me aplikacionin VPN të instaluar në pajisjen tuaj, ndizni atë dhe zgjedhni serverin me të cilin dëshironi të lidheni.

  Vendi i serverit duhet të përputhet me bibliotekën Netflix që dëshironi të përdorni. Me fjalë të tjera, për Netflix US, zgjedh një server të SHBA. Për Netflix në Mbretërinë e Bashkuar, zgjidhni një në Mbretërinë e Bashkuar.

  Disa ofrues, si CyberGhost, kanë serverë të specializuar Netflix. Nëse ato janë të disponueshme, përdorni ato.

  Pasi të keni zgjedhur një server, lidheni me VPN.

 4. Shikoni të preferuarat tuaja në Netflix

  Më në fund, fillimi i Netflix – qoftë në një shfletues ose përmes një aplikacioni të dedikuar – zgjedh diçka për të parë, ulur mbrapa dhe për të shijuar.

  Zhbllokimin e NetFlix të NordVPN

  Netflix duhet të funksionojë siç ndodh kur nuk përdorni një VPN, një përjashtim është që tani mund të hyni në një bibliotekë të shfaqjeve të ndryshme sesa në vendndodhjen tuaj aktuale.

Si të zgjidhni një VPN për Netflix

Ytdo herë që po kërkoni një VPN për të transmetuar Netflix, për të marrë përvojën më të mirë të mundshme, shërbimi duhet të kontrollojë të gjitha kutitë e mëposhtme:

 1. VPN nuk bllokohet nga Netflix

  Megjithëse kjo është ndoshta e qartë, unë do ta them gjithsesi – kryesisht sepse nuk është aq e lehtë sa tingëllon.

  Që nga fillimi i vitit 2016, Netflix ka vënë burime të mëdha në zbulimin dhe ndalimin e lidhjeve VPN. Shumica e ofruesve ose kanë hequr dorë nga luftimi i tyre ose nuk reklamojnë publikisht aftësitë e tyre Netflix për të shmangur tërheqjen e vëmendjes.

  Për të gjetur një VPN që funksionon, do të duhet të bëni disa gërmime përreth. Ju gjithashtu mund të shkoni me një nga shërbimet e listuara në këtë faqe – ato janë verifikuar si në rregull dhe gjithnjë janë azhurnuar.

 2. Serverët VPN në vendin që dëshironi të zhbllokoni

  VPN që ju zgjidhni duhet të ketë serverë në vend, bibliotekën e të cilit Netflix ju dëshironi të përdorni. Nëse do të shikoni Netflix Canada, VPN juaj ka nevojë për serverë kanadezë, etj.

  Shumica prej nesh ka të ngjarë të dëshirojë të transmetojë Netflix SHBA pasi ka bibliotekën më të gjerë. Nëse jeni ju, nuk do të duhet të dukeni shumë vështirë – çdo ofrues gjysmë i mirë do të ketë serverë atje.

  Por, nëse është Netflix Japan që jeni pas, që një VPN ka serverë japonezë nuk duhet të jetë i dhënë.

 3. Lidhje e shpejtë dhe e besueshme

  Vetëm lidhja me Netflix nuk do të bëjë shumë mirë nëse lidhja VPN është shumë e ngadaltë për të parë asgjë. Një VPN e shpejtë me kapele të dhëna zero është e domosdoshme.

  Shtë mënyra e vetme për të marrë një transmetim të lartë pa atë ekran të bezdisshëm buffering që del çdo 30 sekonda.

 4. Lidhje e shumëfishtë e njëkohshme

  Nëse nuk do të jeni i vetmi që përdorni VPN për të parë Netflix, keni nevojë për një ofrues që ju lejon të lidhni disa pajisje menjëherë..

  Në atë mënyrë, të gjithë në shtëpi – ose kudo në botë që janë aktualisht – mund të shikojnë atë që duan, kur dëshirojnë, pa e ndërprerë askënd tjetër.

 5. Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit

  Pavarësisht sa teknik mund të jemi, të gjithë kemi nevojë për pak ndihmë tani dhe më pas. Problemet mund të shfaqen në çdo kohë, dhe mbështetja e bisedës live 24/7 është e domosdoshme.

  Më beso. Pak gjëra janë më zhgënjyese sesa një shfaqje e preferuar Netflix që buffering pafund dhe duhet të presësh 24 orë për ekipin mbështetës të ofruesit të VPN të përgjigjet.

Anydo VPN që unë sugjeroj si një mundësi e mirë për Netflix gjithmonë do të plotësojë të gjitha pesë pikat e mësipërme.

Si i gjej VPN-të për Netflix

Për ta konsideruar një VPN si një zgjedhje të mirë për Netflix, së pari duhet të plotësojë pesë pikat që përshkrova më lart. Nëse nuk ndodh, automatikisht është jashtë.

Tjetra, unë përdor çdo ofrues të përpiqem të hyj në Netflix në tetë të njohur: SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Australia, Kanada, Francë, Gjermani, Japoni dhe Hollandë.

Nëse një VPN nuk ka një server të dedikuar për transmetim për një lokacion specifik, unë në vend të kësaj zgjedh një server të rastit në vend. Sa më pak përpjekje duhen për të gjetur një që zhbllokon Netflix, aq më mirë.

VPN-të më të mira për Netflix

Nga dhjetëra VPN që unë rregullisht testoj, pesë më poshtë janë VPN më të mira aktuale për Netflix.

1. NordVPN

Logoja e NordVPN

Katalogët e Netflix konfirmuan punën: SHBA, Britani e Madhe, Australi, Kanada, Francë, Gjermani, Japoni, Hollandë

NordVPN zhbllokon Netflix sikur të ishte 2014 – shumë kohë para se të vinte ndalimi VPN. Unë kam qenë në gjendje të gjej një server pune në provën e parë në secilin nga tetë vendet që testova.

Me 80 vendndodhje në 58 vende, NordVPN ka një rrjet të konsiderueshëm serverash. Me fjalë të tjera, mund të lidheni me çdo bibliotekë Netflix që dëshironi.

Shpejtësitë e serverit janë të shkëlqyera. Me një mesatare prej 69.1 Mbps në të gjitha vendet e testuara, transmetimi madje i cilësisë Ultra HD të Netflix nuk është problem.

NordVPN lejon deri në gjashtë pajisje të lidhura në të njëjtën kohë. Klienti i tyre mbështet Windows, macOS, Android, iOS, dhe Linux dhe vjen me zgjerime të shfletuesit për Chrome dhe Firefox (dy të fundit gjithashtu zhbllokojnë Netflix).

Ofrimi i një vlere të shkëlqyeshme – veçanërisht nëse përfitoni nga zbritjet e tyre të thella – të gjitha abonimet e NordVPN vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave për pak paqe mendore.

Dhe atëherë ekziston mbështetja miqësore e klientëve të NordVPN, e disponueshme 24/7 përmes bisedës live ose emailit, kjo është më shumë se e lumtur të ju ndihmojë të ngriheni dhe të drejtoni me Netflix – ose çdo gjë tjetër që dëshironi të përdorni një VPN për.

rekuizitë
 • Intimitet i shkëlqyeshëm me prerje zero
 • Rrjet i madh (dhe gjithnjë në rritje) i serverëve
 • Performanca e mirë e lidhjes
 • Serverë specialiteti (përfshirë VPN të dyfishtë, të ngatërruar dhe Tor mbi VPN)
 • Klient i pastër, i lehtë për t’u përdorur
 • Punon me Netflix dhe shumicën e shërbimeve të tjera streaming
 • Lejon Torrenting dhe P2P
 • Ofron adresa IP të dedikuara
Cons
 • Asnjë tipar tunizimi i ndarë
 • Pak i kushtueshëm për planet afatshkurtra

2. Surfshark

Logoja e Surfshark-ut

Katalogët e Netflix konfirmuan punën: SHBA, Britani e Madhe, Australi, Kanada, Francë, Gjermani, Japoni, Hollandë

Garant për VPN më të mirë për Netflix është Surfshark. Ajo zhbllokon shërbimin e transmetimit ashtu si dhe NordVPN por përfundon në vendin e dytë thjesht për shkak të një liste pak më të vogël të serverëve.

Surfshark aktualisht ofron mbi 1040 serverë në 63 vende. Thënë kështu, çdo vend me një bibliotekë Netflix që vlen të arrihet është në dispozicion.

Performanca është shumë më e mirë sesa e nevojshme për transmetim me definicion të lartë, me një shpejtësi mesatare prej 64.3 Mbps në tetë vendet ku kam testuar.

Një gjë që e veçon Surfshark-un nga çdo VPN tjetër Netflix është që lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Pra, edhe nëse keni një familje prej 12 vetash, të gjithë mund të bëjnë gjërat e tyre në të njëjtën kohë.

Siç detajohet në rishikimin tim në Surfshark, softueri i klientit është i pastër dhe i vdekur i thjeshtë për t’u përdorur. Të gjitha pajtimet vijnë gjithashtu me një politikë të gjatë për 30 ditë rimbursim të plotë.

Më e mira nga të gjitha, me marrëveshjet aktuale të Surfshark, kostoja e shërbimit në muaj vjen me rreth një të pestën e madje edhe planin më të lirë Netflix. Providershtë ofruesi më i shtrenjtë në këtë listë dhe vlera më e mirë përreth.

rekuizitë
 • Intimitet dhe siguri e shkëlqyeshme pa prerje
 • Performanca e shkëlqyeshme e serverit
 • Zhbllokon Netflix, BBC, dhe shumë të tjerë
 • Klient i lehtë për t’u përdorur
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Mbështetje për torrent
 • i lirë
Cons
 • Shpejtësia e paqëndrueshme në disa vende
 • Mbështetje mjaft e ngadaltë e klientit

3. CyberGhost

Logoja e CyberGhost

Katalogët e Netflix konfirmuan punën: SHBA, MB, Australi, Francë, Gjermani, Hollandë

Disa VPN e trajtojnë hyrjen Netflix si një hyrje brenda. Jo njerëzit e mirë në CyberGhost. Ata largohen nga rruga e tyre për ta mbajtur tiparin përpara dhe qendër.

Lista e serverëve të CyberGhost përfshin 90 vende dhe përmban serverë specialë të optimizuar Netflix nga SH.B.A., Britania e Madhe, Gjermania dhe Franca. Të katër janë shënuar qartë në klient.

Performanca e lidhjes nuk është as afër çështjes. CyberGhost është një nga ofruesit më të shpejtë të VPN-së me shpejtësi të shkarkimit deri në 103.1 Mbps – dukshëm më i mirë se rekomandimet e Netflix.

Shtatë lidhjet e njëkohshme CyberGhost ju lejon të mund të përdorni plotësisht kufirin e transmetimit të Netflix në katër ekrane menjëherë – kapaku në planin më të shtrenjtë të pajtimeve..

Dhe për paqen e mendjes, CyberGhost ju jep një 45 ditë të plotë për të kërkuar një rimbursim – kjo vlen për të gjitha shitjet dhe promovimet e tyre gjithashtu. Shtë garancia më e gjatë e çdo ofruesi VPN dhe do të tregojë se sa me vendosmëri beson ndërmarrja në cilësinë e shërbimit të tyre.

rekuizitë
 • Zero loging për intimitetin maksimal
 • Shpërndarje e shkëlqyeshme e serverëve me mbi 7100 serverë në 90 vende
 • Shpejtësi shumë e shpejtë e lidhjes
 • Punon me Netflix dhe iPlayer të BBC
 • Lejon përrua P2P
 • Garanci e gjatë 45-ditore e kthimit të parave
Cons
 • Kompania mëmë me reputacion të dyshimtë
 • Konfigurimi manual i konfigurimit të OpenVPN
 • Nuk funksionon nga Kina

4. ExpressVPN

Logoja ExpressVPN

Katalogët e Netflix konfirmuan punën: SHBA, Britani e Madhe, Australi, Kanada, Francë, Gjermani, Japoni, Hollandë

Megjithëse jo gjithmonë në provën e parë, nuk kam pasur asnjë problem të gjej serverët ExpressVPN që zhbllokojnë Netflix në ndonjë nga vendet që kam provuar, duke e bërë këtë ofrues tjetër zgjedhje të shkëlqyeshme.

Me rrjetin mbresëlënës të ExpressVPN prej 151 vendesh në 95 vende, ju shikoni shfaqje nga pothuajse kudo në botë.

Serverat janë vazhdimisht të shpejtë dhe ju lejojnë të transmetoni me cilësi të lartë përkufizimi, madje as ndonjë aluzion i një ekrani buffering.

Megjithëse ExpressVPN lejon vetëm tre lidhje të njëkohshme, për shumicën dërrmuese prej nesh, kjo duhet të jetë mjaft – nëse keni nevojë për më shumë, të gjitha VPN-të e tjera në këtë faqe kanë të paktën pesë.

Në rishikimin tim për ExpressVPN, unë e quaj më së miri mbështetjen e klientëve në biznes, dhe është e vërtetë. Nëse ndonjëherë e gjeni veten të paaftë për ta bërë Netflix, sigurohuni që ta arrini. Ata do t’ju tregojnë saktësisht se cilët serverë duhet të përdorni.

Dhe, për shkak se ExpressVPN është pak në anën e kushtueshme (megjithëse vjen me një politikë të rimbursimit 30-ditor të hekurit), patjetër të përfitoni nga një prej kuponave të tyre të zbritjes.

rekuizitë
 • Një klient i pasur me tipare dhe intuitiv
 • Teknologji e fortë mbrapa
 • Shumë serverë dhe vendndodhje serverash
 • Shpejtësi të shpejtë dhe të qëndrueshme të lidhjes
 • Punon me Netflix të SHBA
 • Mbështetje e nivelit të lartë të klientit
Cons
 • Disa prerje të grumbulluara
 • Jo më e lirë

5. VyprVPN

Logoja e VyprVPN

Katalogët e Netflix konfirmuan punën: SHBA, MB, Australi, Kanada, Gjermani, Japoni

Për dallim nga të gjithë ofruesit e tjerë të listuar këtu, VyprVPN ekzekuton të gjithë pajisjet e veta. Kjo e bën rregullimin e hyrjeve në çdo bibliotekë të Netflix që ato mbështesin shumë më lehtë nëse bllokohet ndonjëherë.

Me serverët në 64 vende, rrjeti i VyprVPN është këtu lart për sa i përket madhësisë dhe do t’ju lejojë të lidheni me të gjitha vendet e njohura.

Shpejtësia e serverit nuk është gjithashtu shqetësuese, me performancën mesatare të shkarkimit prej 47.1 Mbps – gati dy herë më shumë sesa është e nevojshme për transmetimin 4K.

Siç detajohet në rishikimin VyprVPN, kompania ofron dy plane pajtimesh, dhe, në varësi të të cilave zgjidhni, mund të përdorni tre ose pesë lidhje të njëkohshme.

Si të gjithë ofruesit e nivelit të lartë, VyprVPN ju jep një 30 ditë të plotë për të provuar shërbimin e tyre – një garanci që vjen pa tela të bashkangjitur.

Dhe, departamenti i rishtaz i përkohshëm i VyprVPN i riaplikuar gjithashtu do të jetë më shumë se ndihmë e lumtur nëse keni probleme për të marrë Netflix.

rekuizitë
 • Verifikuar asnjë llogari për intimitet të plotë
 • Zgjedhje e shkëlqyer e protokolleve dhe e cilësimeve të enkriptimit
 • Qindra servera me shumëllojshmëri të madhe vendndodhjes
 • Intuitiv, klient i lehtë për t’u përdorur me shumë platformë
 • Zhbllokon Netflix, iPlayer të BBC-së dhe të tjerët
 • Lejon trafikun P2P dhe përrua
 • Pret serverat e vet (pa palë të treta)
Cons
 • Asnjë mënyrë për të paguar në mënyrë anonime
 • Shfrytëzimi i VPN nuk disponohet në planin themelor

Cilët VPN nuk mund të zhbllokojnë Netflix

Shumica e ofruesve nuk janë, për fat të keq, një zgjedhje e mirë për të parë Netflix. Këto ditë, vetëm VPN-të më të mira do të bëjnë.

Disa VPN janë bllokuar plotësisht, ndërsa të tjerët do t’ju lejojnë të përdorni vetëm një ose dy vende (dhe kurrë Netflix Amerikane). Një përjashtim ka IPVanish, i cili është mbrapa dhe ju lejon të shikoni Netflix SHBA, por absolutisht asgjë tjetër.

Shumë ofrues janë gjithashtu shumë të ngadalshëm për të transmetuar me cilësinë e arsyeshme.

Pra, nëse është një Netflix i mirë mbi përvojën e VPN që po kërkoni, bazuar në të dhënat e mia më të fundit, unë rekomandoj të shmangni shërbimet e mëposhtme.

AstrillSecastline AvastBetternet
CactusVPNCelo VPNF-Secure Freedome
Hide.meHideMyAss!hola
Mburoja e nxehtëHoxx VPNIPVanish
IvacyiVPNOpera VPN
Qasje në Internet privateTuneli privatSecureVPN
SpeedifyTunnelBearTurbo VPN
VPN 360VPN PafundVPN.ac
ZenMate

Pse Netflix bllokon VPN-të

Arsyeja pse Netflix përpiqet ta bëjë atë kaq të vështirë për ne për të hyrë në shërbimin e tyre me një VPN është e thjeshtë – licencimi. Kushtet e shërbimit të Netflix disi indirekte e thonë kështu në seksionin 4.3:

Ju mund të shikoni përmbajtjen Netflix kryesisht brenda vendit në të cilin keni krijuar llogarinë tuaj dhe vetëm në vendet gjeografike ku ne ofrojmë shërbimin tonë dhe keni licencuar një përmbajtje të tillë. Përmbajtja që mund të jetë e disponueshme për të parë, do të ndryshojë sipas vendndodhjes gjeografike dhe do të ndryshojë herë pas here.

Katalogu i shfaqjeve i Netflix është subjekt i disa marrëveshjeve më të ndërlikuara për të drejtat e transmetimit që mund të imagjinoni. Disa shfaqje licencohen vetëm për një pjesë të vogël të 190 apo më shumë vendeve ku Netflix është në dispozicion.

Le të themi që dëshironi të shikoni dokumentarin e mrekullueshëm të BBC Blue Blue 2. Shfaqja është në Netflix, por vetëm në SH.B.A., dhe në Kanada. Në shumicën e Azisë, për shembull, të drejtat i përkasin gjigantit kinez rrjedhës Tencent.

Dallimi në atë që ju mund të shikoni në pjesë të ndryshme të botës është aq i madh sa që frymëzoi edhe një faqe jo zyrtare të katalogut Netflix – një burim fantastik, nga rruga – për t’ju lejuar të gjeni se cili vend rrjedh çfarë përmbajtje.

Duke u bërë presion nga mbajtësit e të drejtave të autorit për të cilët ishte e qartë se sa e lehtë ishte për të hyrë në biblioteka të ndryshme, Netflix duhej të merrej seriozisht për zbulimin dhe bllokimin e VPN-ve. Dhe në janar 2016, ata e bënë.

Por, megjithë efektet e tyre më të mira, të armatosur me VPN të duhur, ende nuk ka ndaluar të na ndaloni.

Tofarë duhet të bëni nëse Netflix bllokon VPN-në tuaj

Nëse po përpiqeni të përdorni një VPN për të transmetuar Netflix nga një pjesë tjetër të botës dhe shikoni gabimin e frikshëm të proxy m7111-5059 (nganjëherë treguar edhe si m7111-1331-5059), gjëja e parë që duhet të bëni nuk është të humbni shpresën.

Këto ditë, mesazhi “Kush, diçka nuk shkoi mirë …” shfaqet me shumicën e VPN-ve. Këtu është kur u përpoqa të përdor Netflix me Internet Access Private.

Gabim i proxy Netflix amerikan kur përdorni PIA

Një nga dy gjërat mund t’ju ndihmojë të zhbllokoni Netflix.

 1. Ju duhet të përdorni VPN-në e duhur. Providerdo ofrues i listuar në këtë faqe bën një punë të shkëlqyeshme për të qëndruar një hap përpara ndalimit të Netflix VPN dhe rregulluar shpejt problemet kur ato dalin..
 2. Nëse jeni duke përdorur një VPN që duhet të transmetojë Netflix por që janë akoma të bllokuar, drejtojuni ndihmës së klientit të VPN. Ata do t’ju japin një server të saktë për t’u lidhur.

Kjo është gjithçka që ka. Për ta bërë Netflix të punojë me një VPN, përdorni shërbimin e duhur dhe përdorni serverin e duhur.

Megjithëse asnjë VPN nuk do të garantojë kurrë hyrje të Netflix, shumë jozyrtarisht e mbështesin atë dhe do të bëjnë gjithçka që munden për t’ju ndihmuar të zgjidhni gabimin tuaj “Duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues”..

Deklarata e mësipërme shkon dyfish për ofruesit e listuar në këtë faqe. Nëse ka një mënyrë për të rregulluar, mund të jeni i sigurt që ata do t’ju tregojnë për të.

Mund të përdorni një VPN Falas për Netflix

Në teori, mund të përdorni një VPN falas për të transmetuar Netflix. Në praktikë, përgjigjja është pothuajse gjithmonë jo.

Nuk është se nuk do të gjeni kurrë një VPN falas që mund të lidhet me Netflix. Shtë thjesht se asnjë shërbim falas nuk do të jetë aq i besueshëm sa ta bëjë të vlefshëm.

Injorimi i çdo privati ​​dhe rreziqesh të sigurisë VPN pa ardhur – me të cilat ka shumë – ju gjithashtu mund të përballeni me kapele të të dhënave, kufizime të shpejtësisë dhe një mori çështjesh të tjera që e bëjnë shikimin e Netflix-it pranë të pamundurës.

Kur bëhet fjalë për Netflix, një VPN falas, për fat të keq, ju jep atë që keni paguar, dhe kjo nuk është asgjë.

Kërkesat e shpejtësisë së VPN për shikimin e Netflix

Një tipar që përmenda si domosdoshmëri kur marrja e një VPN për Netflix është shpejtësia e shkëlqyeshme e serverëve.

Për të shtjelluar pak më tej, këtu janë shpejtësitë e lidhjes në internet të rekomanduara nga Netflix për opsionet e tyre të ndryshme të cilësisë së videos. Do VPN që ju zgjidhni duhet të jetë në gjendje të godasë këta numra.

 • 25.0 Mbps: Ultra HD
 • 5.0 Mbps: HD (720p ose 1080p)
 • 3.0 Mbps: SD (480p)
 • 1.5 Mbps: Më pak se cilësia SD
 • 0.5 Mbps: Duhet të punojë fare

Të gjithë ofruesit e listuar në këtë faqe bënë gjithashtu listën time më të shpejtë të VPN, kështu që performanca nuk duhet të jetë çështje me asnjë prej tyre.

Kjo tha, nëse dëshironi të provoni se sa e shpejtë është lidhja juaj me serverat e Netflix, lidheni me serverin VPN që dëshironi të përdorni dhe shkoni në Fast.com.

Shtë një faqe në internet e drejtuar nga Netflix, kështu që cilado shpejtësi që shihni atje do të përputhet me performancën që do të merrni ndërsa shihni.

Nëse numrat janë të ultë – gjë që mund të ndodhë për shkak të ngarkesës së përkohshme të lartë të serverit ose bllokimit të rrjetit – zgjidhni një server të ndryshëm VPN, idealisht një sa më afër vendndodhjeve tuaja fizike. Kontaktimi i mbështetjes së klientit të VPN është gjithashtu gjithmonë një mundësi.

Si të shikojmë netflix amerikan në një vend tjetër

Deri tani, biblioteka më e popullarizuar Netflix është ajo e SH.B.A.-së. Sasia e përmbajtjes në dispozicion nuk është e dyta për asnjë. Nuk është për t’u habitur që, pavarësisht se ku ndodhen njerëzit në botë, qasja në Netflix USA është ajo që janë pas.

Dhe, nëse po përpiqeni të shikoni Netflix Amerikan nga Australia, Irlanda, apo Afrika e Jugut, procesi është shumë i njëjtë – ju duhet të përdorni një VPN për të ndryshuar rajonin tuaj Netflix.

Me VPN-në e duhur të instaluar në pajisjen tuaj, thjesht lidheni me një server të bazuar në SH.B.A., ndizni Netflix, zgjidhni shfaqjen tuaj dhe largohuni. Anydo nga ofruesit e përmendur në këtë faqe janë mundësi të shkëlqyera për këtë qëllim.

përfundim

Megjithëse Netflix është duke punuar shumë për të zbuluar dhe bllokuar hyrjen e VPN në shërbimin e tyre – dhe madje ka gjetur sukses – nuk është larg nga misioni i arritur.

Po, shumica e VPN-ve nuk punojnë më me Netflix. Por, shumë akoma bëjnë.

Për sa kohë që po përdorni një të duhur, duhet të keni pak probleme për të zhbllokuar dhe transmetuar shfaqjen tuaj të preferuar – pa marrë parasysh se ku jeni në botë dhe cila bibliotekë e Netflix që tregon është një pjesë e.

Dhe cilido prej ofruesve që mbuloj në këtë faqe do ta bëjë punën bukur.

Regjistrohu, lidhe dhe fillo transmetimin. Përdorimi i një VPN për të zhbllokuar Netflix ende funksionon.

Ju gjithashtu mund të dëshironi:
 • A funksionon NordVPN me Netflix?
 • Si të ndryshoni rajonin tuaj netflix në çdo vend
 • Shërbimet më të mira të përgjithshme në VPN
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me