VPN-të më të mira të Windows 10 të vitit 2020

Windows ka qenë sistemi operativ më i popullarizuar në botë për dekada. Me popullaritetin, vijnë shumë përparësi, njëra prej të cilave është të keni një përzgjedhje të gjerë të opsioneve të programeve kompjuterike për të zgjedhur.


Kjo vlen edhe për VPN-të. Pothuajse çdo ofrues atje (dhe ka shumë) mbështet jo vetëm Windows 10, por edhe shumë prej versioneve të mëparshme.

Për shkak të asaj se sa i madh është ai treg, të gjitha shërbimet përpiqen të jenë më së pari VPN absolute për Windows dhe të shqetësohen për sistemet e tjera operative dhe platformat e dyta.

Sidoqoftë, ka mangësi në gjithçka. Problemi me zgjedhjen shumë është … të kesh shumë mundësi zgjedhjeje. Zgjedhja e një ofruesi të vetëm mund të jetë shqetësuese.

Por, kjo është ajo që unë jam këtu për t’ju ndihmuar. Unë do t’ju përshkoj një listë të asaj që, sipas mendimit tim të përulur, janë Windows VPN më të mirë dhe shpresoj, përmes këtij procesi, t’ju ndihmojnë të zgjidhni atë që plotëson saktësisht nevojat tuaja.

5 VPN-të më të mira për Windows

1. CyberGhost

Logoja e CyberGhost

CyberGhost është duart më poshtë si zgjedhja ime më e mirë për Windows.

Për fillestarët, ata ofrojnë një mbulim gjeografik shumë mbresëlënës të serverit me afro 3500 serverë në 59 vende. Everydo vend i madh që mund të mendoja ndonjëherë se dua të lidhesha me të bën prerjen, dhe pastaj disa.

Performanca është e nivelit të lartë gjithashtu. Pavarësisht nëse përdor serverin tim më të afërt ose atë që është mijëra milje larg, shpejtësitë janë vazhdimisht të larta dhe lehtësisht të përdorshme edhe për aplikacione të rënda të bandës, si transmetimi i videos 4K.

CyberGhost është gjithashtu një shërbim miqësor P2P dhe Torrent, për të mos përmendur veprat me iPlayer dhe Netflix BBC (në fakt, ai ka serverë specialë për streaming vetëm për ato qëllime).

Softueri i klientit ka pësuar një azhurnim të madh drejt fundit të 2018 dhe tani është më i mirë se kurrë. Intshtë intuitiv dhe ju tregon gjithçka që ju nevojitet dhe asgjë më shumë. Shtë perfekt për ata prej nesh që kanë përvojë pak më të vogël me VPN.

Por, nëse marrja e lidhjes tuaj është ajo që do të keni më pas, ka edhe shumë cilësime të përparuara. Të gjithë janë rregulluar larg dhe vetëm një klik ose dy larg.

Ju mund të zgjidhni nga protokolle të shumta lidhjesh, të zgjidhni të përdorni TCP në vend të UDP dhe të çaktivizoni IPv6. Ekziston edhe një ndërprerës vrasës, mbrojtje Wi-Fi, si dhe funksionim i tunelimit të ndarë.

Featuredo veçori që do të prisni nga një VPN i nivelit të lartë, CyberGhost jep. Rrjedhjet e DNS gjithashtu janë kujdesur.

Në frontin e intimitetit, CyberGhost është një nga ofruesit VPN me të vërtetë pa prerje, një fakt që thuhet qartë në politikën e tyre të privatësisë.

Ato gjithashtu bazohen nga Rumania miqësore për intimitetin në internet, që do të thotë asnjë mbikëqyrje në internet ose qeveri e vendosur rregulla për ndarjen e inteligjencës me vendet e tjera. Me CyberGhost, ju jeni aq anonimë sa bëhet.

Dhe atëherë ka çmimin.

Përkundër ofrimit të një rrjeti global të gjerë dhe me performancë të mirë dhe që ka pothuajse çdo veçori të sigurisë dhe intimitetit nën diell, CyberGhost është më i përballueshëm se shumica e konkurrencës. Qershi në krye? Ata ofrojnë një garanci më të mirë në biznesin 45-ditor të kthimit të parave!

rekuizitë
 • Zero loging për intimitetin maksimal
 • Shpërndarje e shkëlqyeshme e serverëve me mbi 7100 serverë në 90 vende
 • Shpejtësi shumë e shpejtë e lidhjes
 • Punon me Netflix dhe iPlayer të BBC
 • Lejon përrua P2P
 • Garanci e gjatë 45-ditore e kthimit të parave
Cons
 • Kompania mëmë me reputacion të dyshimtë
 • Konfigurimi manual i konfigurimit të OpenVPN
 • Nuk funksionon nga Kina

2. NordVPN

Logoja e NordVPN

NordVPN ka qenë në listën time më të mirë VPN për Windows për shumë arsye, duke filluar me sigurinë.

Po, ata ofrojnë të njëjtat protokolle të sigurta dhe kriptim të fortë që bën çdo VPN tjetër që ia vlen kripa e tij këto ditë. Ata gjithashtu nuk lëshojnë informacione për DNS.

Por, ku dallohet NordVPN është duke ofruar disa lloje të specializuara të serverëve, secili prej të cilëve mund të marrë anonimitetin dhe privatësinë tuaj në një nivel krejt të ri.

Ekzistojnë dy servera VPN të dyfishtë, të cilët i kalojnë të dhënat tuaja jo përmes një, por dy serverëve për një shtresë shtesë mbrojtjeje. Ekzistojnë Onion mbi serverat VPN të cilët gjithashtu shtojnë një nivel shtesë të anonimitetit duke kombinuar një server VPN me rrjetin Tor. Dhe pastaj ka serverë të hutuar që fshehin faktin që ju jeni duke përdorur një VPN fare (një tipar i rëndësishëm në vendet ku qeveritë vrenjt nga përdorimi i VPN).

Ekziston edhe një lloj tjetër serveri që funksionon NordVPN dhe ky është një server i dedikuar IP. Për disa dollarë shtesë në muaj, ju jeni në gjendje të kyçeni në një adresë IP që do të përdorni çdo herë që të lidheni me VPN (dhe se askush tjetër nuk do të ketë qasje në).

Në varësi të asaj që po përpiqeni të bëni, IP të dedikuara mund të preferohen nga IP të përbashkëta (të cilat ju japin të gjitha VPN-të si parazgjedhje).

Klienti NordVPN Windows është dhe gjithmonë ka qenë një nga më të pastrat dhe më të lehtë për t’u përdorur. Të gjitha gjërat thelbësore janë atje, të fshehura intuitivisht në menutë kur ju duhen, por jo të merrni rrugën gjatë përdorimit të përditshëm.

Bazuar në Panama dhe duke iu përmbajtur një politike të rreptë mos-prerëse, NordVPN është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për intimitet të plotë në internet. Dhe me mbi 5000 servera të shpejtë në 61 vende, ju me të vërtetë mund të përfitoni.

NordVPN bie diku në mes të paketës me kosto të mençur. Ata nuk janë Windows VPN më e lirë, por sigurisht, janë të përballueshme. Ky është një shërbim i fortë VPN i cili ia vlen edhe çmimi i hyrjes.

rekuizitë
 • Intimitet i shkëlqyeshëm me prerje zero
 • Rrjet i madh (dhe gjithnjë në rritje) i serverëve
 • Performanca e mirë e lidhjes
 • Serverë specialiteti (përfshirë VPN të dyfishtë, të ngatërruar dhe Tor mbi VPN)
 • Klient i pastër, i lehtë për t’u përdorur
 • Punon me Netflix dhe shumicën e shërbimeve të tjera streaming
 • Lejon Torrenting dhe P2P
 • Ofron adresa IP të dedikuara
Cons
 • Asnjë tipar tunizimi i ndarë
 • Pak i kushtueshëm për planet afatshkurtra

3. PureVPN

Logoja PureVPN

Nëse është zgjedhja e vendit që jeni pas, mos kërkoni më larg se PureVPN.

Me serverët në 133 vende, asnjë ofrues tjetër VPN nuk bën më mirë. Dhe, siç dëshmohet nga rezultatet e testeve të mia të shpejtësisë, PureVPN është demoni i shpejtësisë (faleminderit, në asnjë pjesë të vogël, për disa azhurnime të fundit të infrastrukturës).

Klienti PureVPN përfshin shumë nga të njëjtat karakteristika që ofruesit e tjerë bëjnë, duke përfshirë një ndërprerës vrasjeje, tunele të ndarë dhe mbrojtje nga rrjedhja DNS. Por, ekzistojnë edhe disa mundësi unike, si bllokimi i reklamave ose aftësia për të krijuar pikën tuaj të nxehtë VPN.

Në asnjë mënyrë nuk janë të domosdoshme këto për një përvojë të shkëlqyeshme të VPN, por patjetër që janë të këndshme për tu pasur.

Klienti gjithashtu mbështet mbi 50 sisteme të tjera operative dhe platforma, në rast se ju kërkoni të përdorni VPN tuaj për diçka tjetër përveç Windows.

Njerëzit e mirë në PureVPN e kuptojnë se shumë prej nesh përdorin VPN për të transmetuar përmbajtje të bllokuar gjeo-bllok, kjo është arsyeja pse ata zgjodhën të përfshijnë serverë të veçantë streaming për të gjitha shërbimet dhe kanalet e njohura. Eshtë e panevojshme të thuhet, PureVPN punon shumë mirë me pëlqimet e Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime dhe Hulu.

Torrentimi lejohet në çdo server PureVPN dhe mund të bëni deri në 5 lidhje të njëkohshme. Dhe për disa dollarë shtesë në muaj, madje mund të merrni vetë adresën IP të serverit tuaj statik.

Lidhur me temën e dollarëve në muaj, PureVPN bën mirë kur krahasohet me konkurrencën dhe çmimi është në skajin më të ulët të shkallës. Duke marrë parasysh rrjetin e tyre të madh të serverëve dhe tiparin pas funksionit të mbushur në klientin Windows, ju merrni një zhurmë të shkëlqyeshme për kapakun tuaj.

rekuizitë
 • Shpejtësi të shkëlqyera
 • Rrjet i madh serverash (131 vende)
 • Zhbllokon Netflix, iPlayer dhe mbi 70 shërbime të tjera streaming
 • Kombinohet me mbi 50 pajisje dhe platforma
 • Verifikuar në mënyrë të pavarur ofruesi VPN i log logave të pavarura
 • Opsion i përkushtuar IP
 • Vlera të mëdha
Cons
 • Aplikacionet mund të përdorin pak më shumë polish
 • Disa probleme të ndërlidhjes me ndërprerje

4. ExpressVPN

Logoja ExpressVPN

Një tjetër konstantë në ofruesit e mi më të mirë VPN për listën e Windows është ExpressVPN. Vit pas viti, ato janë një shërbim i rishikuar mirë, i cili ka më shumë sesa ia vlen investimi juaj.

Bazuar në Ishujt e Virgjër Britanikë (që është një lajm i mirë për privatësinë), ExpressVPN ka një rrjet të gjerë të 2000 serverëve në 94 vende. Shpejtësitë e atyre serverëve janë të shkëlqyera dhe mund të trajtojnë goxha gjithçka që ju hedhin atyre.

Duke u kthyer përsëri në intimitet, ExpressVPN bën mirë edhe atje. Kushtet e tyre të shërbimit përmbajnë një politikë të qartë të prerjeve zero për çdo gjë që mund të ju identifikojë në mënyrë unike, përfshirë IP-të e lidhjes ose të dhënat e trafikut.

Klienti i ExpressVPN është i thjeshtë për t’u përdorur edhe për fillestarët më të rinj të përdoruesve, por mjaft i fuqishëm për çdo veteran të VPN.

Për këtë të fundit, tiparet si zgjedhja e protokollit, një ndërprerës vrasës dhe tunelizimi i ndarë janë, natyrisht, të gjitha atje. Mbrojtja e rrjedhjes DNS është mundësuar për të gjithë si parazgjedhje.

Trafiku P2P është i mirëseardhur në serverat e ExpressVPN dhe shërbimi bën një punë të mirë për të punuar me US Netflix.

Pastaj ekziston mbështetja e klientit e cila, për mendimin tim, renditet si më e mira në biznes. Ata janë të ditur dhe të dobishëm (që të dy nuk janë gjithmonë të dhëna), dhe janë në dispozicion 24/7, 365 ditë në vit me email ose chat live.

Mimi për ExpressVPN është pak më i lartë sesa për ofruesit e tjerë të kësaj liste, por ia vlen për këdo që kërkon një Windows VPN të krijuar mirë dhe të rrumbullakosur. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse përfitoni nga zbritja speciale e ExpressVPN.

Kur të regjistroheni, ju merrni gjithashtu asnjë pyetje duke kërkuar garanci 30-ditore të kthimit të parave, duke ju dhënë shumë kohë për të shkelur gomat proverbiale.

rekuizitë
 • Një klient i pasur me tipare dhe intuitiv
 • Teknologji e fortë mbrapa
 • Shumë serverë dhe vendndodhje serverash
 • Shpejtësi të shpejtë dhe të qëndrueshme të lidhjes
 • Punon me Netflix të SHBA
 • Mbështetje e nivelit të lartë të klientit
Cons
 • Disa prerje të grumbulluara
 • Jo më e lirë

5. Surfshark

Logoja e Surfshark-ut

Një hyrje e re në listën më të mirë të Windows VPN këtë vit është Surfshark. Ata nuk kanë kaluar shumë kohë, por a po kryejnë ndonjëherë të gjitha lëvizjet e duhura.

Le të fillojmë me rrjetin e tyre të serverëve. Me mbi 800 servera në 50 vende, ka shumë VPN më të vendosura (asnjëra prej të cilave nuk është në këtë listë) që Surfshark i turpëron. Performanca është gjithashtu e shkëlqyeshme, duke rivalizuar disa nga VPN-të më të shpejtë atje.

P2P lejohet dhe zhbllokon Netflix të SH.B.A.-së funksionon si një bukuri çdo herë.

I mençur për jetën private, Surfshark është një shërbim rreptësisht pa prerje i bazuar në Ishujt e Virgjër Britanikë. Të dy gjërat janë një lajm i shkëlqyeshëm për anonimatin.

Ekziston gjithashtu një veçori VPN e dyfishtë e cila do të dërgojë trafikun tuaj përmes dy serverëve për një shtresë shtesë të abstraksionit që maksimizon privatësinë tuaj.

Për sa i përket sigurisë, Surfshark jep gjithashtu encryption në shkallë ushtarake në të gjitha lidhjet tuaja, një zgjedhje e mirë e protokolleve VPN (përfshirë OpenVPN shumë të sigurt) dhe madje edhe një bllokues reklamash i cili do të ndalojë malware në gjurmët e tij.

Shërbimi gjithashtu parandalon rrjedhjet e DNS duke kaluar automatikisht në serverët e tij DNS në kohën e lidhjes.

Ndërsa përmendem në rishikimin tim të Surfshark, ata janë ofruesi i vetëm që unë di që lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme. Shtë mirë të kemi mundësinë të instaloni klientin në çdo PC Windows në shtëpi dhe të mos shqetësoheni për mbarimin e lidhjeve nëse përdorim shërbimin edhe në telefonin tonë.

Dhe, nëse po kërkoni marrëveshjen më të mirë në Windows VPN tuaj, kjo është ajo.

Ndoshta kompania mendon se sepse janë relativisht të reja, ata duhet të zvogëlojnë konkurrencën e tyre. Sido që të jetë arsyeja, Surfshark është duke ulur marrëveshjen më të mirë VPN në treg tani.

rekuizitë
 • Intimitet dhe siguri e shkëlqyeshme pa prerje
 • Performanca e shkëlqyeshme e serverit
 • Zhbllokon Netflix, BBC, dhe shumë të tjerë
 • Klient i lehtë për t’u përdorur
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • Mbështetje për torrent
 • i lirë
Cons
 • Shpejtësia e paqëndrueshme në disa vende
 • Mbështetje mjaft e ngadaltë e klientit

Tofarë duhet të kërkoni në një Windows VPN

Analizimi i çdo detaji të çdo ofruesi të mundshëm të Windows VPN mund të bëjë që koka juaj të kthehet. Lajmi i mirë është se nuk keni nevojë ta bëni atë.

Ekzistojnë vetëm një pjesë e vogël e veçorive që duhet t’i kushtoni vëmendje kur zgjidhni një VPN për kompjuterin tuaj ose pajisjen tjetër me bazë Windows. Disa nga këto do të jenë më të rëndësishme se të tjerët në varësi të asaj për të cilën dëshironi të përdorni një VPN.

 • Përputhshmëria e Windows

  Nëse po ekzekutoni Windows 10, do të jeni mirë, pavarësisht se me kë shkoni. Providerdo ofrues i VPN do të mbështesë sistemin tuaj. E njëjta gjë vlen edhe për Windows 7.

  Nëse, megjithatë, ju jeni 2% e përdoruesve të Windows që refuzojnë të heqin dorë nga Windows XP, padyshim kontrolloni dyfish nëse kompjuteri juaj është i mbështetur para se të merrni një pajtim.

 • Cilësia e klientit

  E thjeshtë, e fuqishme, e qëndrueshme. Kjo, me tre fjalë, është se si më pëlqejnë klientët e mi VPN. Vdo VPN pëlqen t’i bëjë gjërat pak më ndryshe. Në qoftë se një klient nuk përcaktohet intuitivisht dhe është i lehtë për tu kuptuar, kjo mund të pengojë përvojën tuaj.

  Ju gjithashtu nuk dëshironi që klienti juaj Windows të prishë ngrirjen mbi ju, diçka që, për fat të keq, jo çdo ofrues i VPN në treg nuk ka zotëruar ende.

 • Politika e prerjeve

  Nëse intimiteti dhe anonimiteti në internet është shqetësimi juaj kryesor, pa dyshim, do të dëshironi të zgjidhni një VPN me prerje zero. Shikoni një ofrues që nuk mban gjurmët asgjë – asnjë uebfaqe të vizituar, asnjë përdorim të bandës, madje as datat në të cilat jeni lidhur me një server.

  Të gjithë ofruesit duhet të shprehin qartë atë që ata logojnë ose në politikën e tyre të intimitetit ose kushtet e shërbimit. Nëse nuk mund ta gjeni atë informacion, kjo është një flamur i kuq. Ka shumë VPN të tjera Windows atje. Leviz.

 • Juridiksioni i ofruesit

  Duke shkuar dorë për dore me politikën e prerjeve, nëse po kërkoni intimitetin më të mirë, zgjidhni një VPN që funksionon jashtë një vendi miqësor për privatësinë në internet. Opsione të mira përfshijnë Rumaninë, Panamanë, Zvicër dhe Ishujt e Virgjër Britanik.

  Shmangni shërbimet jashtë SH.B.A.-së, Britanisë së Madhe ose ndonjë 5 vendet e tjera të mbikëqyrjes së 5 Sytë, 9 Sytë, ose 14 Sytë. Megjithëse përsëri, kjo vetëm me të vërtetë ka rëndësi se privatësia është jashtëzakonisht e rëndësishme për ju.

 • Performance

  Performanca duhet të jetë në krye të listës suaj, pavarësisht se për çfarë doni të përdorni VPN-në tuaj. Ju dëshironi një shërbim të shpejtë. Nëse VPN që ju zgjedh është aq e ngadaltë sa përfundoni duke shmangur përdorimin e saj, cili është qëllimi për ta marrë atë në radhë të parë.

 • Zhbllokimi i Shërbimeve të Streaming

  Shumë prej nesh përdorin VPN për të gjetur përmbajtje të bllokuar gjeo-bllok si ajo në Netflix, Hulu, ose iPlayer të BBC.

  Nëse bini në atë kategori, padyshim se dëshironi të zgjidhni një ofrues që punon me shërbimin tuaj të preferuar të transmetimit. Në varësi të asaj që është, disa VPN do të funksionojnë më mirë se të tjerët.

 • Mbrojtje ndaj rrjedhjeve të DNS

  Nëse jeni duke Windows 10, mbrojtja e rrjedhjes DNS është e domosdoshme. Vulnershtë një ndjeshmëri e ndjeshmërisë së sistemit operativ që, kur nuk trajtohet siç duhet nga shërbimi VPN, mund të vë në dukje atë që jeni duke bërë në internet (diçka që një VPN supozohet të parandalojë).

  Rrjedhjet e DNS gjithashtu mund t’ju pengojnë të zhbllokoni materialin gjeo-të kufizuar.

 • kufizimet

  Disa ofrues kufizojnë sa lidhje VPN mund të ekzekutoni në të njëjtën kohë. Të tjerët nuk lejojnë trafikun P2P ose Torrenting. Kontrolloni dyfish se cilat janë ato kufizime dhe se ato nuk do të jenë problem për ju.

Nëse dëshironi një pikë të mirë fillestare në kërkimin tuaj për të gjetur një VPN të mirë për Windows, të gjithë ofruesit që unë listoj në këtë faqe kontrolloni çdo kuti në listën e listave të mësipërme.

Pse më duhet një VPN në Windows

Drejtimi i një VPN në kompjuterin tuaj Windows ju lejon të qëndroni anonim në internet, të sigurt në rrjetet publike Wi-Fi dhe ju ndihmon të përdorni përmbajtje të censuruar ose gjeo-kufizuar.

Kur lidheni me një VPN, programi i instaluar i klientit krijon një tunel të koduar midis pajisjes tuaj Windows dhe serverit VPN. Të gjitha informacionet që ju dërgoni bëhen të palexueshme për këdo që përpiqet të dëgjojë (si ofruesin e shërbimit tuaj të internetit, hakerin që është ulur pranë jush në një kafene, ose, në disa vende, qeveria).

Aktivitetet tuaja në internet mbahen të sigurta dhe private.

Sapo të dhënat tuaja të marrin sa më shumë serverin VPN, ai do të zëvendësojë adresën tuaj IP me të vetën. Pastaj, kur të dhënat tuaja arrijnë në destinacionin e tij përfundimtar në internet, do të shihet se vijnë nga serveri VPN me të cilin keni lidhur dhe vendndodhja e tij gjeografike, jo nga kompjuteri juaj. Ky ndërrim IP ka dy përfitime.

Së pari, ju ndihmon të qëndroni anonim. IPshtë IP e serverit, dhe jo i juaji, që është i dukshëm për këdo që kalon serverin VPN. Të gjitha veprimet do t’i atribuohen asaj.

Ndërrimi i IP gjithashtu mund t’ju lejojë të keni qasje në materialin gjeo-bllokues. Kërkesa për të parë përmbajtjen shihet se vjen nga serveri VPN. Për sa kohë që serveri është i vendosur në një pjesë të botës ku përmbajtja është në dispozicion, do të mund ta shikoni atë.

përfundim

Shërbimet që rekomandova më lart janë të gjitha zgjedhje të mëdha potenciale dhe pika të shkëlqyera fillestare. Por, në fund të fundit, VPN më e mirë për Windows 10 (ose çfarëdo versioni tjetër i OS që po ekzekutoni) është ai që funksionon për ju dhe nevojat tuaja.

Nëse një shërbim nuk ka një server në një vend ku duhet të lidheni, kaloni atë. Nëse një VPN që po provoni është shumë i ngadaltë, shfrytëzoni garancinë e kthimit të parave dhe shkoni me dikë tjetër. Të gjithë ofruesit e kësaj faqe ju japin së paku një dritare të rimbursimit 30-ditor, duke ju dhënë shumë kohë për të rregulluar zgjedhjen tuaj pa asnjë rrezik.

Përmbledhja më e mirë e Windows VPN

ProviderFeaturesCost

Testi i Shpejtësisë | Lista e serverëve
vendet:90
Servers:7159
protokollet:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
platformat:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
Lidhjet:7
Logging:Pa prerje
Vendodhja:Rumani
Plani 1 Muaj:$ 12.99 / month
Plani vjetor:$ 2.75 / month
Prove falas:po
Kthimi i parave:45 ditë
pagesa:Kartë krediti, PayPal, Bitcoin

Rishikimi | Testi i Shpejtësisë | Lista e serverëve
vendet:58
Servers:5645
protokollet:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
platformat:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routers
Lidhjet:6
Logging:Asnjë prerje
Vendodhja:Panama
Plani 1 Muaj:$ 11.95 / month
Plani vjetor:$ 3.49 / month
Prove falas:jo
Kthimi i parave:30 dite
pagesa:Karta krediti (Visa, MC, Amex, Discovery), Crypto (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Tjetër

Testi i Shpejtësisë | Lista e serverëve
vendet:131
Servers:2070
protokollet:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
platformat:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routers
Lidhjet:5
Logging:Data e lidhjes, gjerësia e bandës totale të përdorur
Vendodhja:Hong Kong
Plani 1 Muaj:$ 10.95 / month
Plani vjetor:$ 3.33 / month
Prove falas:jo
Kthimi i parave:31 ditë
pagesa:Karta e Kreditit, PayPal, BitCoin, Alipay, Karta Dhuratë Kryesore, CashU, Cryptocurrency tjera, Paymetwall

Rishikimi | Testi i Shpejtësisë | Lista e serverëve
vendet:95
Servers:3000+
protokollet:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP
platformat:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Blackberry, Routers
Lidhjet:3
Logging:Kohëzgjatja totale e lidhjes ditore, shuma totale ditore e transferimit të të dhënave, vendndodhja e serverit
Vendodhja:Ishujt e Virgjër Britanik
Plani 1 Muaj:$ 12.95 / month
Plani 6 mujor:$ 9.99 / month
Plani vjetor:$ 6.67 / month
Prove falas:jo
Kthimi i parave:30 dite
pagesa:Karta krediti, PayPal, Bitcoin, Alipay, Paymentwall

Rishikimi | Testi i Shpejtësisë | Lista e serverëve
vendet:63
Servers:1040+
protokollet:OpenVPN, IKEv2
platformat:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routers
Lidhjet:i pakufizuar
Logging:Asnjë prerje
Vendodhja:Ishujt e Virgjër Britanik
Plani 1 Muaj:$ 11.95 / month
Plani vjetor:$ 1.99 / month
Prove falas:jo
Kthimi i parave:30 dite
pagesa:Kartë krediti, PayPal, Bitcoin, Alipay
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map