VPN-të më të mira për Netflix (2020)

logon netflixNëse jeni një tifoz i Netflix dhe katalogu i tyre i madh i shfaqjeve dhe filmave televiziv, mund të jeni pak të mërzitur për të mësuar se nuk mund të përdorni aksesorët tuaj ndërsa udhëtoni.


Kjo eshte e vertetë edhe nëse keni një llogari të ligjshme në vendin tuaj që ju paguani para të mira për të hyrë.

Faji nuk qëndron tek vetë Netflix. Kjo është për shkak të një sistemi të ndërlikuar të marrëveshjeve të licencimit midis mbajtësve të të drejtave të mediave të mediave dhe vendeve specifike, gjë që bën që disa përmbajtje në katalogun e kompanisë të bëhen gjeo-bllokuar në ato vende. Në vende si Kina, platforma e shikimit të mediave është e ndaluar krejtësisht.

Shumë njerëz përpiqen të gjejnë bllokimin e gjeo-bllokimit të përmbajtjes së ndaluar ose të kufizuar, duke përdorur një proxy server për të maskuar vendndodhjen e tyre. Serverët me prokurë fshehin adresën tuaj IP ndërsa jeni duke përdorur internetin, por kjo nuk është me të vërtetë e mjaftueshme. Për kontrolle dhe qasje me të vërtetë efektive të intimitetit, keni nevojë për mbrojtje më solide.

Cili është ndryshimi?

Proxies janë të shkëlqyeshëm nëse keni nevojë për të fshehur adresën tuaj gjatë një procesi rutinë të ndërrimit të IP, por kjo është me të vërtetë gjithçka që ata bëjnë. Ata janë konfiguruar gjithashtu mbi bazën e aplikimit-pas-aplikimit në vend të sistemit të gjerë. Nuk ka kriptim, siguri, mbrojtje nga rrjedhja e DNS ose kontrolle të tjera të privatësisë. Për atë ju keni nevojë për një rrjet privat virtual (VPN).

vpn vs proxy

Një VPN do të maskojë të gjithë informacionin dhe aktivitetin tuaj identifikues në çdo pajisje që është e lidhur përmes serverit. Ato mund të konfigurohen për të punuar me sistemin tuaj të funksionimit ose ruterin, duke kapur dhe rivarruar çdo aktivitet të internetit në atë rrjet dhe duke bërë që të duket se adresa juaj IP buron nga një vendndodhje tjetër.

Përdorimi i një ofruesi të fortë me VPN të lartë të vlerësuarat do të krijojë një tunel të sigurt midis shërbimeve DNS dhe juve që jeni të koduar shumë nga spiunët, hakerat dhe platformat si Netflix.

Kjo nuk do të marrë parasysh thjesht problemin e të qenit i bllokuar në gjeo. Ju mbron gjithashtu nga pasojat ligjore të anashkalimit të censurës qeveritare dhe të korporatave, dhe ndalon rrjedhjet e DNS që mund të çojnë në vjedhje të identitetit, rrëmbim të seancave dhe infeksione spiun.

Për shkak se VPN përdorin burimet e rrjetit dhe gjerësinë e bandës, shumë vende kufizojnë lidhjen, shpejtësinë dhe gjerësinë e brezit. Kjo është arsyeja pse ne nuk ju rekomandojmë të përdorni VPN falas.

Përveç kufizimit të gjerësisë së bandës dhe goditjes së lidhjes tuaj, ata shpesh mbajnë regjistrat e vendndodhjes, informacionit dhe aktivitetit tuaj. Disa madje ua shesin atë informacion palëve të treta.

Ju mund të gjeni disa ofrues të ligjshëm që ofrojnë shërbime “falas”, por të gjithë e bëjnë këtë me prova falas dhe jo pako plotësisht. Shikoni këtë listë të shërbimeve më të mira falas VPN që nuk ju shesin tek reklamuesit.

Cila është VPN më e mirë për Netflix?

Për shkak se VPN fshehin vendndodhjen tuaj, ju mund të keni qasje në përmbajtje nga kudo në botë. Vendi me katalogun më të madh të Netflix është Japonia, e ndjekur nga Shtetet e Bashkuara; Kanada është numri tre.

Ju nuk duhet të mbështeteni në lajmet e vjetra ose listat e njëanshme për të gjetur VPN më të mirë për Netflix në vitin 2020. Gjërat ndryshojnë shpejt në hapësirën në internet, kështu që ne me përpikëri provojmë dhe provojmë shërbimet VPN rregullisht në përpjekje për t’ju siguruar informacionet më aktuale për qasjen në platforma dhe shërbime të njohura të transmetimit të videove.

vpn për netflix

Faktorët kryesorë që duhet të kujdeseni për:

 • Raporti i çmimeve / shërbimeve
 • Numri i serverëve dhe vendndodhjeve
 • Të gjitha politikat gjithëpërfshirëse të mos-log
 • Qasja në Netflix
 • Shpejtësia e duhur dhe gjerësia e bandës për të mbështetur transmetimin e përmbajtjes HD
 • Mbështetje teknologjike e përgjegjshme
 • Mbështetje për pajisje të shumta

Pa ado më tej, këtu është një listë me gjashtë kompani që ofrojnë mundësinë e përdorimit më të mirë të Netflix.

1. NordVPN – Hyrja e plotë e Netflix + Teknologjia SmartPlay

logo nordvpn min

Kjo është zgjedhja e parë, por kini parasysh, ndryshimet midis NordVPN dhe ExpressVPN janë pothuajse të papërfillshme; njëra ka dalë nga tjetra vetëm me disa funksione. Nord ka muskuj që të ju japin lidhje me shpejtësi të lartë, por ai vjen mjaft në kundërshtim.

Një test i shpejtësisë nga Evropa në një server në SH.B.A. realizoi një shpejtësi të shkarkimit prej vetëm 3.87 mbps. Një tjetër i akorduar në orë me rreth 65 mbps, dhe një tjetër regjistroi më shumë se 100 mbps. Kompania është e vendosur në Panama, dhe ka më shumë se 5,000 serverë të vendosur në 60 vende. Ju gjithashtu mund të blini adresa të dedikuara IP dhe lidhje specialiteti.

Pros:

 • Vlera të mëdha
 • Mbështet deri në gjashtë pajisje
 • Tipar bllokues reklamash
 • Gjithashtu i pajtueshëm me serverat me dy hop dhe Tor-mbi-VPN
 • 24/7/365 mbështetje live chat

Cons:

 • Shpejtësi jokonsistente nëpër platformat e serverëve
 • Zbritja e pjerrët është në dispozicion vetëm me një kontratë afatgjatë

Siç u përmend, ato ofrojnë shumë karakteristika dhe funksionalitet, përfshirë të gjitha të rëndësishme politika pa log dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Pure të tjera përfshijnë lidhjen deri në gjashtë pajisje, mbrojtje nga rrjedhjet DNS dhe bllokimin e reklamave.

Fitorja për NordVPN vjen nga pronësia e tyre Teknologji SmartPlay që siguron shumicën e 5000 serverëve të tyre mundësinë për të transmetuar Netflix dhe mbi njëqind site të tjera streaming me lehtësi.

Me Nord, ju mund të merrni një kontratë tre-vjeçare, e cila do të sjellë koston tuaj totale në 2,99 $ në muaj. Ata gjithashtu ofrojnë një garanci për kthimin e parave dhe plane të tjera çmimi për ata që nuk duan një angazhim afatgjatë.

Pagesa mujore e pagimit-si-ju-shkoni është 11,95 $ në muaj, ose mund të regjistroheni për një kontratë një ose dy-vjeçare me 6,99 $ ose 3,99 $ respektivisht. Gjithsej plani mujor mund të faturohet përpara, përmes kartës së kreditit, pagesës në Amazon, ose monedhës së kriptos.

nordvpn_plan

Për një kohë të gjatë, ExpressVPN ishte i vetmi pretendent i vërtetë për NordVPN. Një epokë e re ka aguar dhe djali i ri rreth këtyre pjesëve po tregon një premtim të vërtetë. Mësoni më shumë rreth NordVPN në shqyrtimin tonë të plotë të shërbimit.

2. Surfshark – Netflix + Shpejtësia + Siguria

logoja e surfshark-ut

Surfshark ka vendosur të hedhë kapelën e tyre në ring dhe na pëlqen ajo që shohim. Ekziston madje një mundësi që ata mund të rrëzojnë NordVPN në të ardhmen.

Vendndodhja është jashtëzakonisht e rëndësishme kur flasim për shikimin e Netflix. Juridiksioni Surfshark i vendosur në dyqane është Ishujt e Virgjër Britanik. Ishujt kanë ndërtuar një reputacion për të qenë vendi më i mirë për një VPN për të kandiduar.

Gjëja më e mirë për Surfshark është se ajo funksionon thjesht në çdo aspekt se si duhet të funksionojë një VPN. Për kontratat afatgjata, ju mund të paguani 1.99 $ në muaj. Ndihet sikur po merrni një VPN falas me atë çmim.

Gjëja tjetër e madhe që vlen të përmendet është pasi ato janë kaq të reja, ato gjithashtu po rriten jashtëzakonisht shpejt. Serverë të rinj po shfaqen gjatë gjithë kohës dhe në kohën e tanishme, kompania ka më shumë se 800 server në mbi 50 vende.

Pros:

 • Protokolli më i mirë për transmetim
 • Mund të përhapni torrentin dhe pjesën P2P
 • Nuk ka shkrime
 • Gjithçka e pakufizuar
 • E vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë
 • Siguria dhe enkriptimi më i mirë në dispozicion

Cons:

 • Disa serverë nuk janë të qëndrueshëm
 • Baza e serverit ende duhet të rritet

Një nga gjërat tona të preferuara në lidhje me Surfshark është se ju jep mundësinë për të lidhni sa më shumë pajisje siç dëshironi. Kur shikoni Netflix, kjo është e rëndësishme. Ju mund të dëshironi të shikoni Netflix në TV tuaj të zgjuar ndërsa shfletoni në internet në kompjuterin dhe telefonin tuaj. Anëtari juaj i familjes gjithashtu mund të bëjë të njëjtën gjë saktësisht sipër.

Një tjetër gjë fantastike në lidhje me Surfshark është përputhshmëria që ajo ka me një numër sistemesh operative dhe pajisjesh. Surfshark punon me Windows, macOS, Android, Apple, Linux, FireTV, AppleTV, Xbox, Playstation dhe ruter. Pavarësisht se në cilën pajisje dëshironi të transmetoni Netflix, Surfshark do ta lejojë atë. 

Ndihma për klientët ofrohet në gjuhë të ndryshme, për ato që kanë nevojë për ndihmë. Surfshark gjithashtu ka një mbështetje të menjëhershme të postës elektronike, por nuk ka shumë përdorim për të pasi operatorët e tyre live chat reagojnë mjaft shpejt. Ndihma për klientët nuk është e nevojshme shumë me Surfshark sidoqoftë, por nëse keni pyetje, baza e tyre e njohurive është e dobishme dhe ka të ngjarë të jetë në gjendje t’i përgjigjet çdo pyetjeje që keni. 

Me çmimet e përmendura më lart, shtimi i dy dollarëve në muaj për një VPN mund të racionalizohet lehtë. Nëse jeni një përdorues i zjarrtë i Netflix, ju po humbisni shumë përmbajtje në dispozicion në vendet e tjera.

Imagjinoni që Netflix e rriti çmimin e saj dy dollarë në muaj për të hyrë në bibliotekën e përmbajtjeve të çdo vendi. Ju do të paguanit atë dy dollarë shtesë 10 nga 10 herë. Në vend që të paguani Netflix, ju thjesht paguani Surfshark për një VPN.

Mimet e sipërfaqes

Lexoni përmbledhjen tonë të plotë të VPN të Surfshark-ut.

3. ExpressVPN – Qasje e Madhe Netflix + Shpejtësia maksimale

logo Expressvpn min

ExpressVPN ka qenë pretendentja e vetme për NordVPN për vite me rradhë. Por, ku ndezet NordVPN, është aty ku ExpressVPN thjesht shkëlqen. Ka dy arsye kryesore pse ExpressVPN gjithmonë është konsideruar si një nga VPN-të më të mira sot:

 1. Ajo punon për streaming Netflix në provë pas provës.
 2. Ka shpejtësinë që ju nevojitet për shikimin me cilësi HD.

Kompania ka origjinën në Ishujt e Virgjër Britanikë, por i shpëton mundësive të ligjeve të rrepta të Mbretërisë së Bashkuar në Mbretërinë e Bashkuar. Shpejtësia mesatare e shkarkimit, duke përdorur 100mbps si një bazë fillestare dhe duke krahasuar gjashtë serverë në lokacione të ndryshme në të gjithë Evropën dhe SHBA, është 87.67.

Kjo nuk do të ndryshojë në mënyrë të konsiderueshme pa marrë parasysh sa larg jeni nga serveri. Platforma është gjithashtu e besueshme, me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe standardet e kriptimit të gradës ushtarake. Ata gjithashtu ndjekin një politikë të rreptë pa log.

Pros:

 • Mbështetje teknike 24/7/365 përmes chat live
 • Tipar i ndarjes së tunelit për lidhjen e sistemeve të ndryshme të funksionimit, pajisjeve ose ruterave.
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Cons:

 • Më e shtrenjtë se ofruesit e tjerë
 • Kufizuar në tre lidhje të njëkohshme

Express gjithashtu u siguron pajtimtarëve një shkallë e lartë e lidhjes. Ekzistojnë më shumë se 3000 serverë në rrjetin e tyre, të cilët mund të përdoren për të zhbllokuar listat e Netflix në Amerikë dhe Kanada, si dhe ata në vendet që nuk flasin anglisht.

Me veçorinë e tyre MediaStreamer, ju mund ta shndërroni ExpressVPN tuaj në një shërbim të zgjuar DNS që funksionon direkt në TV tuaj të zgjuar. Ky është një funksion që nuk është i disponueshëm përmes shumë shërbimeve VPN. Mbështetet nga shumica e sistemeve operative, duke përfshirë Windows, MAC, Linux, Android, dhe iOS, dhe mund të përdorni deri në tre lidhje të njëkohshme për pajtim.

login hyrëse netflix

Mbështetja teknike është në dispozicion rreth orës, gjatë gjithë vitit, përmes bisedës në internet, dhe faqja në internet mund të shikohet në më shumë se 20 gjuhë. Uebfaqja e tyre gjithashtu përmban udhëzime për vendosjen dhe informacione dhe veçori të tjera të dobishme. Kompania ofron një provë falas dhe 30-ditë garanci për kthimin e parave.

Express ofron një plan mujor të pagimit-si-ju-shkoni për 12,99 $ në muaj, ose mund të blini një pajtim për kushte prej gjashtë ose 12 muajsh. Plani 12-mujor është marrëveshja më e mirë. Arrin në 6.67 dollarë në muaj, të faturuar çdo vit, me tre muaj të shtuar falas, duke bërë gjithsej 15 muaj nën këtë plan.

Abonimi gjashtëmujor është 9,99 dollarë në muaj, i faturuar çdo vit. Ju mund të paguani përmes PayPal, kartës së kreditit ose Bitcoin. Për të mësuar më shumë rreth këtyre opsioneve të pagesave dhe më shumë, shihni shqyrtimin tonë ExpressVPN.

4. VyprVPN – Qasje e mirë Netflix + Shpejtësia e duhur

logo vyprvpn min

VyprVPN drejton një të katërt të ngushtë, por është ndoshta një nga më të sigurtat nga të gjitha platformat e testuara. Kjo është kryesisht për shkak të protokollit të tyre të pronarit Chameleon që lufton bllokimin e VPN dhe ka aftësi superiore të kriptimit.

Kompania zvicerane gjithashtu zotëron dhe operon të gjithë serverët e tyre, i cili numëron më shumë se 700. Rrjeti ka rreth 200,000 adresa IP në dispozicion të tij, gjë që zvogëlon rrezikun e bllokimit tuaj nga Netflix.

Pros:

 • Siguri e përparuar
 • Në pronësi dhe operim të pavarur
 • Karakteristikat e personalizimit

Cons:

 • Më pak serverë sesa ofruesit e tjerë
 • Kameleoni nuk është i disponueshëm me planin themelor
 • Asnjë mundësi pagese për kripto-monedhë
 • Mungon shpejtësia e platformave të tjera

Ajo që i mungon kryesisht këtij rrjeti është shpejtësia. Në disa teste të shpejtësisë në serverin më të afërt me vendin e provës, shpejtësitë u regjistruan përkatësisht 27.02 mbps dhe 29.06 mbps. Sa i përket funksionimit, Vypr ofron disa aplikacione të lehtë për t’u përdorur, si dhe lidhje me Netflix në Mbretërinë e Bashkuar dhe Sh.B.A, transmetim HD, dhe mbrojtje rrjedhje DNS / IP.

Ekzistojnë dy plane pagese, themelore dhe premium, të disponueshme si një kontratë mujore ose vjetore. Kompania ofron një provë falas tre-ditore përpara se të kryeni.

Shkalla bazë mujore është 9,95 dollarë dhe përfshin deri në tre lidhje pajisjesh; çdo vit, kjo normë prishet në 3.75 dollarë në muaj. Shërbimi i primit është 5,00 dollarë në muaj ose 12,95 $ në muaj, në varësi të faktit nëse paguani mujore ose blini një kontratë vjetore. Ky shërbim mbështet deri në pesë pajisje dhe gjithashtu vjen me ruajtjen e cloud. Opsionet e pagesës janë karta krediti ose PayPal.

çmimi vyprvpn

5. CyberGhost – Qasja e Lehtë e Netflix + Shpejtësia e Decent

cyberghost vpn logo min

Ky VPN është real dhe i ardhur për ata që duan sigurinë dhe vlerën e rritur. Kishte një kohë kur klientët e mundshëm ishin dyshues për aftësitë e tij për shkak të kostos së tij relativisht të ulët, por mendjet po ndryshojnë shpejt. Instalimi zgjat vetëm disa minuta, dhe ndërfaqja e lehtë bën një kurbë të cekët të të mësuarit kur bëhet fjalë për përdorimin e VPN.

Ju mund të merrni një shkurtore përmes një paneli të butonave të etiketuar, “dofarë doni të bëni sot?” Nga atje, do të gjesh disa menutë që bien poshtë për të zgjedhur qëllimin tënd përtej secilës opsion themelor, siç është përroi ose shikimi i përmbajtjes transmetuese nga platforma specifike, një për tiparet e personalizimit për hyrjen dhe përdorimin, një çelës azhurnimi dhe karakteristika më të avancuara.

Pros:

 • Provë falas në dispozicion
 • Ndërfaqja e lehtë e përdoruesit
 • Bandwidth i pakufizuar dhe trafiku
 • Deri në pesë lidhje të njëkohshme
 • Siguri e forte
 • Pranon cryptocurrency

Cons:

 • Disponueshmëria e kufizuar e mbështetjes së klientit
 • Disa servera janë shumë të ngadaltë

Sa i përket qasjes, CyberGhost u ofron përdoruesve 2770 servera që janë përhapur në 60 vende të ndryshme, 462 prej të cilave janë në SH.B.A., dhe nuk ka kapele ose kufizime në serverë ose të dhëna. Ai mbështet MAC, Windows, Linux, Android dhe iOS. Ky shërbim është gjithashtu shumë i besueshëm.

Shpejtësia nuk është aq e shpejtë sa përmbajtja e transmetimit pa VPN, por është shumë më e sigurt. Ajo gjithashtu vjen me shtojca shfletues falas për Firefox dhe Chrome në mënyrë që përdoruesit në vendet me përmbajtje të bllokuar të internetit ende mund të marrin qasje, dhe është miqësore me Netflix. CyberGhost lejon deri në pesë lidhje të njëkohshme me secilën llogari.

CyberGhost ofron shërbim mujor të pagimit-si-ju-shkoni, si dhe kontrata vjetore dhe dy-vjeçare. Prmimet janë 12,99 $, 5,99 $, ose 3,69 dollarë, përkatësisht, dhe opsionet e kontratës janë të pagueshme përpara.

Ata gjithashtu ofrojnë një shërbim bazë ose premium. Pagesat mund të bëhen përmes kartës së kreditit, PayPal ose monedhës së kriptos. Ju mund të merrni një provë falas shtatë-ditore, dhe ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Bermimet CyberGost

Shërbimi funksiononte në protokollin OpenVPN, me një mundësi që përdoruesit e përparuar të kalojnë në PPTP ose L2TP me IPsec. Për shkak se kompania operohet jashtë Bukureshtit, Rumani, biseda live është në dispozicion vetëm gjatë orarit të biznesit të Evropës Lindore.

Kjo do të thotë që ju mund t’i arrini ato vetëm nga e hëna – e premte, 8 e mëngjesit – 3 pasdite EET, që është rreth shtatë orë para ditës së ditës në SHBA. Që nga mbyllja e forumit të tyre të përdoruesve në 2014, nuk ka gjithashtu asnjë mbështetje nga kolegët. Ju dorëzoni një biletë tavoline ndihme përmes formularit të tyre të kontaktit dhe prisni që ta marrin.

6. Trust.Zona – Qasja e Mirëmbajtur e Netflix + Funksionalitet i Kufizuar

logoja e zonës së besimit min

Filluar në vitin 2014, Trust.Zone është një nga shërbimet më të reja VPN, por po fiton një reputacion të shpejtë për siguri dhe lidhje të besueshme. Kompania operon jashtë Seychelles me emrin tregtar Trusted Solutions, Ltd, kështu që nuk është e detyruar nga ligjet kufizuese që rregullojnë shërbimet VPN ose ruajtjen e të dhënave në vendet e tjera.

Ai mbështet Windows, MAC, Linux, Android dhe iOS, por nuk ka shumë aplikacione ose veçori shtesë; e vetmja aplikacion është vetëm për përdoruesit e Windows. Karakteristika më e rëndësishme jashtë sigurisë, një kaloni vrasës, vjen me shërbimin.

Pros:

 • Mbështet ndarjen e skedarëve P2P
 • Të gjitha politikat gjithëpërfshirëse të mos-log
 • Lidhje të besueshme
 • Kriptimi i shkallës ushtarake
 • Prove falas

Cons:

 • Më pak serverë dhe vendndodhje sesa VPN-të e tjera
 • Mungesa e veçorive të përparuara dhe opsioneve të personalizimit
 • Shpejtësi më të ngadalta sesa ofruesit e tjerë të shërbimeve
 • Asnjë mbështetje live

Edhe pse ka serverë në shumicën e qyteteve të mëdha, arritja është e kufizuar në vetëm 131 serverë në 32 vende. Shpejtësitë mesatarisht rreth 65mbps, përveç për serverët aziatikë, të cilët rrallë arrijnë shpejtësi mbi 20mbps.

Trust.Zone është në përputhje me të gjithë ruterat që funksionojnë në protokollin OpenVPN ose klientin L2TP / IPSec VPN, dhe mund të konfigurohet manualisht për të ekzekutuar drejtë përmes ruterit tuaj. Streaming përmbajtja Netflix është e mirë dhe shkëmbimi i skedarëve është mjaft i besueshëm, por jo aq i shpejtë apo i gjerë i një aksesi si VPN-të e tjera.

Një bonus i madh është gjykimi falas tre-ditor që vjen me 1 GB transferim të të dhënave dhe qasje në 110 vende. Pasi të vendosni të regjistroheni, do të merrni një garanci 10-ditore të kthimit të parave.

për fat të keq, mbështetja e klientit është në dispozicion vetëm përmes formularit të kontaktit. Abonimet janë në dispozicion si një shërbim mujor pagimi-si-ju-shkoni dhe me një kontratë vjetore ose dy-vjeçare.

Kontrata mujore dhe vjetore lejon deri në tre lidhje të njëkohshme, por kontrata dy vjeçare do të lejojë deri në pesë. Mimi është 8,99 $ në muaj, i faturuar mujor, ose 3,33 $ dhe 2.89 $ për kontratat vjetore ose dy-vjeçare, të faturuara para.

Mimet e Trustzone

7. TorGuard – Qasja e mirëfilltë Netflix + E shkëlqyeshme për torrent

logo torguard madhësia min

Ky është opsioni për ata që vlerësojnë anonimatin mbi zgjedhjen. Ky ofrues ka më pak serverë dhe vendndodhje se të tjerët, por lidhjet që ata kanë janë shumë të sigurta; është e shkëlqyeshme për platformat transmetuese P2P dhe përrua.

VPN është në dispozicion në 50 vende, dhe ata kanë 5000 serverë në dispozicion të tyre. TorGuard gjithashtu ofron adresa IP të dedikuara, që do të thotë se shikimi juaj Netflix nuk ka gjasa të ju ulë në një listë të zezë.

Pros:

 • Lidhje të shpejta
 • Zhbllokon Netflix America
 • Kriptimi TSL dhe 256-bit
 • Shumë veçori të shtesave dhe shtesa

Cons:

 • Jo për newbies të teknologjisë
 • Ndërfaqja e përdoruesit me pamje të pakëndshme
 • Zbritja është në dispozicion vetëm nëse paguani me një kriptocurrency

Shërbimi siguron një lidhje të shpejtë për deri në pesë pajisje për llogari, dhe ato i përmbahen një politikë e rreptë pa log. Shpejtësia mesatare është rreth 45mbps, por është e qëndrueshme në të gjithë serverët e tyre.

Ai mbështet të gjitha sistemet kryesore të funksionimit, përfshirë pajisjet Microsoft, Apple dhe Linux, dhe mund të konfigurohet në mënyrë të drejtë të punojë direkt përmes ruterit tuaj.

Mimi bëhet në baza mujore, tremujore, dy-vjeçare ose vjetore. Kostoja e një pajtimi është 9,99 $ në muaj, 19,99 $ për tremujor, 29,99 $ çdo gjashtë muaj, ose 59,99 $ në vit.

Mbështetja e klientit është 24/7/365 përmes bisedës live ose telefonatave pa pagesë. Ekzistojnë zbritje prej 10 përqind në dispozicion për të përdorur Bitcoin ose cryptocurrency të tjera, por ato gjithashtu pranojnë PayPal dhe karta krediti kryesore.

Tormimet TorGuard

Duke anashkaluar Gabimin në Proxy Netflix

Netflix ka disa nga aftësitë më të sofistikuara gjeo-bllokuese dhe programe zbulimi VPN përreth. Kjo nuk do të thotë që nuk mund të anashkalohet; thjesht e vështirëson.

Mashtrim është të mos përdorni asnjë vend të veçantë mbi baza të qëndrueshme. Sapo Netflix zbulon një sasi të pazakontë trafiku që gjeneron nga një adresë IP, ajo do të shtojë atë adresë në listën e saj të zezë.

gabim i transmetimit netflix

Ju mund të merrni rreth këtij gabimi proxy Netflix duke gjetur një ofrues aktual VPN të lidhshëm Netflix si ato që kemi testuar, dhe duke ndryshuar shpesh vendndodhjet e serverit. Kjo do të thotë që VPN juaj duhet të ketë gjithashtu një numër të madh të serverëve në dispozicion.

Pyetje rreth përdorimit të VPNs dhe Netflix

Shpresojmë që ky udhëzues të ketë qenë i dobishëm. Nëse doni të kaloni detajet dhe thjesht merrni përgjigje në pyetjet e zakonshme në lidhje me Netflix dhe VPN, këtu ato janë.

Pyetje: A është duke përdorur një VPN për të parë Netflix të paligjshëm?

A: Technshtë teknikisht e paligjshme të shikosh Netflix përmes një VPN, por kompania bën një listë të tillë si shkelje të TOS-it të tyre. Kjo është për shkak të marrëveshjeve të licencimit midis krijuesve të përmbajtjeve individuale dhe vendndodhjeve. Netflix zotëron vetëm të drejtat për programimin e tyre origjinal, por të drejtat për të ritransmetuar disa filma ose shfaqje televizive jepen me kusht nga kushdo që është pronari ligjor i asaj përmbajtje.

Për shembull, ju mund të jeni në gjendje të shikoni një seri të caktuar televizive ose një film Hollywood në Kanada, por prodhuesit e asaj shfaqje televizive ose filmi mund të mos kenë një marrëveshje me platformat e mediave në Paris ose Stamboll për ta transmetuar atë. Prandaj, shikuesit me llogari Netflix në ato vende mund të shikojnë shfaqje ose filma të tjerë në listën e Netflix, por jo ato që janë të ndaluara për transmetim në vendndodhjen e tyre për shkak të censurës qeveritare ose mungesës së lejes nga mbajtësit e të drejtave të autorit.

VPN lejojnë hyrjen në Netflix në vendet e tjera që kanë një gamë më të gjerë të programimit, si SH.B.A., duke fshehur aty ku ju dhe pajisja juaj janë të vendosura fizikisht. Leximi përmes kushteve të shërbimit të Netflix (TOS) do t’ju ofrojë më shumë detaje.

Pyetje: A mund ta ndryshoj vendin tim Netflix?

A: Do të ishte e kushtueshme dhe e palogjikshme të paguani për një llogari Netflix në çdo vend që vizitoni. E vetmja mënyrë tjetër për të parë përmbajtje nga vendet e tjera është përmes një VPN. Ky është një proces mjaft i thjeshtë:

 1. Regjistrohu për një llogari Netflix
 2. Instaloni një VPN
 3. Lidheni atë me një server në vendndodhjen tuaj të preferuar
 4. Shkoni në faqen e internetit Netflix dhe regjistrohuni në llogarinë tuaj
Pyetje: Si e di Netflix se po përdor një VPN?

A: Netflix ka disa nga mekanizmat më të përparuar të zbulimit, por nuk është se si ata e dinë se klientët po përdorin një VPN. E shihni, kushdo që shikon vetëm një adresë IP nuk do ta dijë vendndodhjen e vërtetë të një përdoruesi individual përtej vendit ku është regjistruar kjo adresë IP.

Problemi fillon kur kompania vëren qindra ose mijëra hyrje më shumë nga një adresë IP sesa duhet të kishte për popullatën dhe numrin e pajtimtarëve në atë vend. Ky është një flamur i madh i kuq, dhe Netflix do të përgjigjet duke bllokuar atë adresë IP.

Ofruesit e shërbimeve VPN nuk caktojnë adresa unike IP përveç nëse blini një; i gjithë trafiku menaxhohet duke përdorur protokollin më të vjetër IPv4, i cili ka një numër të kufizuar të IP-ve të disponueshme, të caktuara rastësisht. Ndërsa Netflix vëren një sasi të pambështetur të trafikut në internet me origjinë nga një vendndodhje, ata do të rendisin atë IP. Kur një mbajtës i llogarisë logon nga një adresë IP e bllokuar, ata do të marrin një mesazh gabimi.

Pyetje: A është tipari “vrasës-ndërprerës” i rëndësishëm kur përdorni një VPN për të parë Netflix?

A: Pavarësisht nëse po planifikoni të transmetoni përmbajtje mediatike apo jo, një ndërrues vrasës është një tipar thelbësor që duhet të keni në një VPN. Ata ju lejojnë të automatikisht dhe menjëherë shkëputeni nga interneti nëse për ndonjë arsye lidhja me VPN tuaj është rënë ose ndërprerë, gjë që do t’ju ekspozojë sikur nuk keni pasur kurrë një server privat për t’u fshehur. Të gjitha VPN-të që shqyrtuam kanë këtë veçori.

Mendimet përfundimtare

Aktualisht ka më shumë se 75 milion njerëz të abonuar në Netflix në të gjithë botën. Pavarësisht nëse do të jeni larg shtëpisë ose jetoni në një zonë me qasje të kufizuar në përmbajtjen tuaj të preferuar Netflix, një shërbim VPN është një pjesë thelbësore e teknologjisë.

Jo vetëm që do të sigurojë një platformë për shikim të sigurt, të pahijshëm, por gjithashtu do të mbrojë identitetin tuaj, aktivitetin e shfletimit dhe informacionin personal. Ju keni shumë zgjedhje në treg, kështu që zgjidhni VPN-në më të mirë për vendndodhjen, buxhetin dhe qëllimet tuaja përpara se të bëni një angazhim.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me