4 paprasti būdai paslėpti savo IP

Kai suprantate, kaip tai padaryti, išlaikyti savo IP adresą privačiu yra gana paprasta. Bet vis dėlto manau, kad stebėtinai mažai žmonių rūpinasi, kad atliktų tuos kelis paprastus veiksmus. Aš pats esu gana religingas apie tai ir slepiu savo IP adresą dėl šių trijų priežasčių: interneto privatumas, saugumas ir internetinė laisvė. Ir štai kaip aš tai darau.


Paslėpti savo IP adresą

Žemiau yra keturi paprasti ir veiksmingi būdai paslėpti IP adresą. Tiesiog atminkite, kad atsižvelgiant į tai, kodėl tai darote, kai kurie gali veikti geriau nei kiti.

VPT

Paprasčiausias ir neabejotinai geriausias būdas paslėpti savo IP yra naudoti virtualiojo privataus tinklo (VPN) paslaugą. Šis metodas yra mano mėgstamiausias būdas daryti reikalus. Štai kaip tai veikia.

Pirmas žingsnis yra pasirinkti gerą VPT teikėją. Kai tai padarysite, galėsite atsisiųsti jų kliento programinės įrangos kopiją į savo įrenginį. Įdiekite jį ir naudokite, kad prisijungtumėte prie vieno iš VPN serverių teikėjo tinkle. Visas procesas yra labai paprastas.

Prisijungus prie serverio, jis taps viduryje jūsų įrenginio ir interneto. Kai perduosite bet kuriuos jūsų siunčiamus duomenis, serveris pašalins jūsų IP ir pakeis jį savo kodu. Kai duomenys grįžta atgal, serveris vėl įveda jūsų IP adresą.

Tai reiškia, kad kalbant apie bet kurią svetainę ar paslaugą, kuriai naudojatės, ji kalba su VPN serveriu. Jis neturi jokio būdo sužinoti, su kuo iš tikrųjų bendrauja. Taigi visko, ko pasirinksite atsisiųsti arba kurią svetainę nuspręsite aplankyti, nebegalėsite atsekti jūsų.

Duomenys bus perduodami kiekvienai jūsų įrenginio programai. Nesvarbu, ar naudojate naršyklę, ar trečiosios šalies programą, pvz., Vaizdo įrašų peržiūros programą ar failų siuntėją. VPT nukreips viską per savo serverius ir apsaugos jūsų privatumą.

Kaip paslėpti IP adresą naudojant VPN, schema

Kadangi norint patekti į serverį reikia šiek tiek papildomo atstumo, greičiausiai pastebėsite sumažėjusį ryšio greitį. Bet, atsižvelgiant į daugybę greičio testų, kuriuos išbandžiau įvairiems tiekėjams, dešimtys kartų, šis kritimas turėtų būti nereikšmingas. Pvz., Turėdamas bet kurį greičiausias tiekėjas, kurį išbandžiau, turėtum tikėtis tik 10% sulėtėjimo. To nepakanka, kad galėtumėte pastebėti įprastą naudojimą. Daugelis kitų VPT taip pat nėra labai toli.

Visos VPN paslaugos leis jums pasirinkti serverio, prie kurio jungiatės, vietą. Paprastai jų yra šimtai, paplitę visame pasaulyje. Naudodamiesi VPN ne tik maskuosite savo IP adresą, bet ir pasirinkę galite apsimesti, kad esate kitoje šalyje. Jei norite patekti į jūsų vyriausybės užblokuotą svetainę arba jei gyvenate ne JAV ir norite žiūrėti „American Netflix“ (ar bet kurią kitą srautinio perdavimo paslaugą bet kur kitur), tai jūs darote kaip VPN.

Naudojimasis VPN suteikia dar vieną pranašumą. Ryšys tarp jūsų prietaiso ir serverio yra užšifruotas. Ši funkcija netrukdys jūsų IPT, įsilaužėlių ar kitų asmenų, kurie bando sulaikyti jūsų siunčiamus ir gaunamus duomenis. Bet jie niekada negalės perskaityti informacijos, kurią turi šie duomenys. Niekada nesužinosite, ar tikrinate savo banko sąskaitą, ar atsisiunčiate „torrent“, ar skaitote naujienas.

Jei norite įsipareigoti ilgesniam laikui (metams ar daugiau), geriausios VPT paslaugos kainuoja ne daugiau kaip du ar tris dolerius per mėnesį. Atsižvelgiant į visus jų pranašumus, manau, kad tai yra gerai išleisti pinigai. Čia galite sužinoti daugiau apie kai kuriuos mano mėgstamiausius teikėjus.

Tor

Svogūnų maršrutizatorius (Tor) yra dar vienas geras būdas paslėpti savo IP. Nors tai gali būti šiek tiek sudėtingesnė ir daug lėtesnė priemonė nei naudoti VPN, o atvirkščiai, tai yra visiškai nemokama.

Norėdami pradėti, turite atsisiųsti, įdiegti ir sukonfigūruoti „Tor“ naršyklę. Jei esate susipažinęs su „Mozilla“ „Firefox“, jums pasisekė. „Tor“ naršyklė yra pagrįsta ja, atrodo ir veikia panašiai. Paleidę jį, jis prisijungs prie „Tor“ tinklo ir būsite pasiruošę eiti.

„Tor“ remiasi pasauliniu savanorių valdomų serverių, vadinamų relių mazgais, tinkle, iš kurių šiuo metu yra daugiau nei 6000. Kai duomenys išeis iš jūsų įrenginio, prieš pasiekdami galutinį tikslą, jie atsitiktinai „atšoks“ aplink daugybę šių mazgų. Duomenys, grįžę į jus, vyksta tuo pačiu procesu.

Kiekvienas mazgas žino tik ankstesnį ir sekantį šios grandinės (arba grandinės) mazgą, todėl svetainei ar paslaugai, kuriai naudojatės, neįmanoma atsekti kelio atgal. Pradedant nuo jūsų įrenginio ir baigiant galutiniu grandinės mazgu, duomenys taip pat yra šifruojami. Tas, kuris perima ir bando tai apžiūrėti, nesiseka.

Diagrama, kaip „Tor“ tinklas keičia mano IP adresą

Nors „Tor“ gali užtikrinti puikų privatumą, yra keletas jo naudojimo pranašumų, ypač palyginti su VPN. Didžiausias iš šių klausimų yra greitis, o man tai yra sandorių pertraukiklis.

Kiekvienas atsitiktinai parinktas grandinės mazgas gali būti bet kurioje pasaulio vietoje ir, kadangi jie veikia savanoriškai, naudos nežinomos kokybės interneto ryšį (gali būti šviesolaidis, gali būti lygus modemo modeliui). Kai jūsų duomenys pateks į lankomą svetainę ir iš jos, ji galėjo kelis kartus keliauti po pasaulį, naudodama abejotiną ryšio greitį. Kitaip tariant, tai gali užtrukti.

Palyginkite tai su VPN, kur dirbate tik su vienu jūsų pasirinktu tarpiniu serveriu, kuris naudoja specialią aparatinę įrangą ir spartų duomenų saugyklos interneto ryšį. Galimas greičio skirtumas gali būti didelis. Turėtumėte gerai naudoti „Tor“, kad galėtumėte naršyti po gamyklą. Bet jei planuojate atsisiųsti didelius failus ar per daug žiūrėti internetinę laidą, galite pasivaikščioti.

„Tor“ naršyklė taip pat naudinga tik naršant. Jei norite peržiūrėti vaizdo įrašą, paimti kai kuriuos failus ar padaryti ką nors kita naudodami tam skirtą programą, atsižvelgiant į technines žinias, sąrankos procesas gali labai greitai pasidaryti sudėtingas..

Jei pasirinksite išbandyti Torą ir ketinate pasiekti geografiškai užblokuotą turinį, atsiminkite vieną dalyką (matau, kad tai kyla gana dažnai). Turėsite nustatyti „Tor“, kad jūsų grandinės išėjimo mazgas būtų toje šalyje, iš kurios norite žiūrėti turinį.

Įgaliotinis

Kitas tinkamas būdas paslėpti IP adresą yra naudoti tarpinį serverį. Atsižvelgiant į tai, ką norite padaryti, tarpinius serverius gali būti gana lengva nustatyti. Jie taip pat gali būti nemokami ir turėti minimalų poveikį jūsų interneto greičiui (nors, kaip matysime, pastarieji du dalykai paprastai yra prieštaringi). Tačiau įgaliotiniai taip pat turi savo galimų problemų rinkinį. Ir, deja, priklausomai nuo jūsų tikslo, jie gali būti net ne tokie, kad būtų geriausias jūsų pasirinkimas.

Tarpinį serverį galima nustatyti tiesiai iš esamos naršyklės (čia pateikiamos instrukcijos, kaip nustatyti tarpinius serverius visose pagrindinėse versijose). Jei norite tik pasiekti internetą, nereikia jokios papildomos programinės įrangos. Vienintelis dalykas, kurio jums reikia, yra įgaliotojo serverio IP adresas. Aš kalbėsiu apie tai, kad atrasiu juos šiek tiek toliau.

Kai visa jūsų naršyklė bus nustatyta, tarpinis serveris veikia panašiai kaip VPN. Viskas, ką siunčiate ir gaunate, perduodama per tai. Įgaliotasis serveris keičia savo IP už savo, palikdamas tikrinamą svetainę manyti, kad ji kalba su įgaliotuoju serveriu.

Kaip ir naudodamiesi VPN, norite pasirinkti tarpinio serverio vietą, atsižvelgdami į savo tikslą. Taigi, pavyzdžiui, jei ketinate transliuoti Britanijos televiziją, jums reikės IP adreso iš JK. Turėsite įsitikinti, kad tai yra šalis, kurioje fiziškai yra serveris.

Mano IP adreso paslėpimo naudojant tarpinį serverį schema

Be to, kad maskuojate savo intelektinę nuosavybę, nedaug ką gali padaryti ir tarpiniai serveriai. Mano didžiausia jautiena, su kuria jie nešifruoja jūsų duomenų ir todėl nėra visiškai saugūs bei privatūs. Jei jūsų interneto paslaugų teikėjas (ar kas nors kitas) norėjo išsiaiškinti, ko jūs ruošiatės, tai yra tiek pat nereikšminga priemonė, kai yra tarpinis serveris, nei jis nėra. Nors lėčiau, bent jau „Tor“ leidžia išlaikyti savo interneto įpročius.

Kaip ir „Tor“ atveju, jei norite, kad tarpinis serveris būtų naudojamas kitoje nei naršyklėje programoje, jūs žiūrite į sudėtingesnę sąranką. Programinė įranga turės turėti vietinį tarpinio serverio palaikymą (ir daugelis tai daro), kurį turėsite išsiaiškinti. Alternatyva – turėsite nesutikti su tinklo nustatymais operacinės sistemos lygiu.

Kalbant apie tarpinio serverio IP gavimą, internete yra daugybė šaltinių. Galite naudoti „Google“, kad rastumėte nemokamus paslaugų teikėjus, arba galite kreiptis į mokamą paslaugų teikėją, pvz., BuyProxies.org ar panašų. Laisvų tarpinių serverių problema yra ta, kad daugelis žmonių linkę jais naudotis. Ir kuo daugiau žmonių jais naudojasi, tuo lėčiau jie tampa. Mokėdami tarpinius serverius, gausite daug geresnių rezultatų. Bet, jei jūs jau išleidžiate pinigus, mano manymu, taip pat galite juos išleisti VPN. Tai privers jus tiek daug spardytis už jūsų spardymą.

Viešasis belaidis internetas

Be to, naudodamiesi viešuoju belaidžiu internetu galite užkirsti kelią savo namų IP žinomumui. IP adresas su jumis nekeliauja. Tiesiog nuneškite savo įrenginį į vietinę biblioteką ar kavinę ir prisijunkite prie jų tinklo. IP adresas, kurį galiausiai naudosite prieigai prie interneto, bus visiškai kitoks nei namie.

Tačiau ilgainiui šis sprendimas nėra puikus (arba patogus). Yra keli viešojo „Wi-Fi“ naudojimo pranašumai. Labiausiai rimta yra nesąžiningo asmens galimybė tame pačiame tinkle nulaužti jūsų ryšį.

Dėl šios priežasties, naudodamas viešosios interneto prieigos tašką, darau tai per VPN. Jos ypatybės pašalina šią galimą saugumo problemą. Bet jei jau prisijungiu prie VPN, naudodamas atvirus tinklus, paslėpsiu IP šiek tiek nereikalingo. Nepaisant jokių kitų galimybių, naudodamiesi viešuoju „Wi-Fi“, gausite kitą IP adresą.

Kodėl slėpti savo IP

IP adresą, kuris, atrodytų, nekalta skaičių seka, galima lengvai panaudoti norint išsiaiškinti, kas jūs esate, kur esate ir ką iki šiol naudojote internete..

Neturiu ko slėpti (kad vis tiek galvoju). Tačiau niekada nebuvo taip gerai, kad mano interneto paslaugų teikėjas (IPT) norės sužinoti, ką darau internete. Kiekviena mano aplankyta svetainė, visi atsisiųsti failai man yra aiškiai matomi ir pastebimi. Ir kaip sunku bet kuriai įmonei ar vyriausybinei agentūrai turėti IPT dalytis ta informacija su jais? Šiomis dienomis dėka tokių dalykų kaip JAV Kongresas leidžia IPT parduoti jūsų naršymo informaciją ar JK Tyrimo įgaliojimų įstatymą, daug lengviau, nei mano dauguma..

IP adreso keitimas siekiant geresnio privatumo

Paslėpdami savo tikrąjį IP adresą, taip pat galite lengviau pasiekti vietas internete, kurių kitaip negalėtumėte. Tai yra dar viena didelė priežastis, dėl kurios pasirinkau tai padaryti. Didelė dalis internetinio turinio yra blokuojama geografiškai (manau, „Netflix“ ar „BBC iPlayer“) ir neprieinama, jei jūsų fizinė vieta yra ne turinio kilmės šalyje.

IPT ir vyriausybės taip pat gali ir dažnai blokuoja prieigą prie konkrečių svetainių ar paslaugų. Tai atsitiks ne tik tokiose šalyse kaip Kinija. Ši praktika yra įprasta visame pasaulyje (įskaitant Europą ir Šiaurės Ameriką).

Išvada

Dabar, kai jūs suprantate, kaip paslėpti savo IP adresą, laikas tai padaryti. Ją pakeisti būtina norint pasiekti asmeninį, saugų ir nevaržomą interneto įspūdį. Iš keturių aukščiau paminėtų metodų aš rekomenduoju kreiptis į VPN paslaugą. Tai yra pats išsamiausias ir lanksčiausias sprendimas, kuris veiks atsižvelgiant į visus jūsų poreikius. Neatskleiskite savo tikrojo IP, būkite saugūs ir būkite laisvi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map