Ar saugūs yra VPN

Ne taip seniai internetas mums buvo ne tik įdomus smalsumas. Vis dėlto šiandien teisinga sakyti, kad tai vaidina beveik kiekvieną mūsų gyvenimo aspektą. Tai pažodžiui į mūsų delnus atnešė visiškai naują patogumo ir naudingumo lygį.


Tačiau dėl visų naudos, kurias teikia internetas, ji taip pat kelia pavojų. O norėdami apsisaugoti nuo skirtingų grėsmių internete, daugelis iš mūsų galvoja apie VPN technologijas ar jau į jas kreipėsi.

Popieriuje VPT atrodo kaip tobulas įrankis šiam darbui. Jie užšifruoja ir anonimizuoja mūsų duomenis, saugodami juos ir atitraukdami nuo smalsių akių.

Tačiau ar VPN yra saugu? Dalykai tikrai tampa truputį komplikuoti.

Kai naudojate VPN, srautą perduodate trečiajai šaliai (VPT teikėjui), tikėdamasis, kad jie nepažeis jūsų privatumo. Todėl renkantis VPN teikėją būtina būti atsargiam. Jei pasirinksite neteisingai, galite pakeisti vieną privatumo košmarą į kitą.

Taigi, pažvelkime, kokios grėsmės jūsų privatumui egzistuoja internete ir kaip tiksliai pasirinkti patikimą VPN paslaugą, kad jų išvengtumėte.

Į VPN arba Ne į VPN

Akivaizdžiausios internetinės grėsmės yra nusikalstamos. Vagys dažnai vagia ir naudojasi vartotojo duomenimis, tokiais kaip prisijungimo duomenys, asmenį identifikuojanti informacija ir kreditinių kortelių numeriai..

Tačiau nusikaltėliai vargu ar vieni bando įsikišti į jūsų informaciją. Internetinės privatumo apsaugos daugelyje šalių netenka galimybės (darant prielaidą, kad jos egzistavo anksčiau).

IPT ir duomenų rinkimas

Jus nustebtų sužinoti, kiek duomenų apie savo vartotojus renka vidutinis interneto paslaugų teikėjas (IPT). Ir jie taip mėgsta. Kai kurie siūlo siūlyti nuolaidą, jei sutinkate, kad jie šnipinėtų jus (smulkmena, kuri gražiai atspausdinta)..

Kodėl reikia rinkti visą šią informaciją? Parduoti, žinoma, aukščiausią kainą pasiūliusiam asmeniui. Tai labai pelningas verslo modelis.

Duomenys, kuriuos apie jus renka ir gali būti jūsų IPS, gali būti šie:

 • Atskiri neužšifruoti tinklalapiai peržiūrėti
 • Aplankytos domenai ir užšifruoti puslapiai
 • Naudotos internetinės paslaugos
 • Atsisiųsti asmenų failai
 • Siuntėjai, gavėjai ir galbūt nešifruotų el. Laiškų turinys

Remdamasis ta informacija, IPT gali sukurti stulbinamai tikslų jūsų vaizdą.

Pvz., Jie gali sudaryti dalinį medicininį profilį, atsižvelgiant į tai, apie kokias ligas skaitote informaciją ar kokių medicinos paslaugų ieškote.

Jie gali išsiaiškinti jūsų lytį ir apytikslį amžių, atsižvelgiant į dažniausiai lankomų svetainių tipus.

Jie netgi gali išmokti jūsų politinio polinkio, seksualinės orientacijos ar bet kokių kitų asmenybės bruožų, parodytų per jūsų elgesį internete.

Ir, ko gero, labiausiai bauginantis, net negalite patikrinti surinktų duomenų, kad bent jau patikrintumėte jų tikslumą.

Kaip VPN gali jus apsaugoti

Kai naudojate VPN, IPT paliekate tamsoje. VPN sukuria užšifruotą ryšį (arba tunelį) tarp jūsų prietaiso ir serverio, kurį kontroliuoja VPN teikėjas.

Tačiau pagal nutylėjimą visas jūsų interneto srautas eis per tą tunelį. Kol tai įvyks, jūsų IPT negalės nieko išsiaiškinti apie jūsų internetinę veiklą.

Patikimas VPN saugo jus internete ir anonimus

Viskas užšifruota ir nukreipta per VPN serverį. Taigi, jūsų interneto paslaugų teikėjas nežinos, kur nukreipiami duomenys, iš kur jie gaunami ar kas juose yra.

Kaip minėta, tai tik perkelia pasitikėjimo naštą nuo IPT ir į VPN paslaugą. Jei galiausiai nesinaudojate patikimu VPT tiekėju, jūs tiesiog keičiate, kas gali gauti naudos iš jūsų asmeninės informacijos, o ne daug daugiau.

Kodėl patikimas VPT teikėjas yra svarbus

Kai naudojate VPN paslaugą, kad apsisaugotumėte nuo IPT ar kitos neleistinos trečiosios šalies, jūs pasitikite, kad VPN nebus panašus į juos. Jūs tikite, kad jie neprisijungia ir nestebi jūsų interneto srauto ar neparduoda jūsų internetinių įpročių ar asmeninės informacijos tiems, kurie nori už tai mokėti.

Tiesą sakant, kadangi kiekvienas VPT teikėjas reikalauja prisijungti, kad galėtumėte naudoti vieną iš jų serverių, aiškiai nurodote, kad jūsų srautas priklauso jums. Jei VPN tarnyba nuspręstų katalogizuoti jūsų veiklą, viskas galėtų dar labiau pakenkti.

Liūdna realybė yra tai, kad visada yra nesąžiningų VPT teikėjų, kurie nori gauti pinigų neinformuotiems vartotojams. Visada kada gąsdins privatumas, jie pasirodys rinkoje kaip drovūs.

Atidžiai nepasirinkęs VPT teikėjo, galite patekti į daug blogesnę situaciją, nei buvote pradėję, ir visiškai nauju būdu galite pakenkti jūsų privatumui ir saugumui..

Kiek saugus yra VPT

Pirmiausia atmeskime atskirų paslaugų teikėjų politiką ir elgesį.

Daugumos komercinių VPN paslaugų technologija yra labai patikima ir siūlo puikią jūsų saugumo ir privatumo apsaugą.

Paprastai tariant, teisingai sukonfigūruotas VPN leidžia neįgaliotiems asmenims ar organizacijoms analizuoti jūsų interneto srautą ir susieti bet kokią veiklą su jumis..

Svarbu atsiminti, kad VPT užšifruos duomenis tik tarp jūsų įrenginio ir VPN serverio. Palikęs tą serverį keliauti į galutinį kelionės tikslą, jis yra toks pat pažeidžiamas perėmimo, kaip ir bet koks ne VPN srautas..

Tačiau iki to laiko VPN serveris laikomas srauto šaltiniu. Niekam būtų labai sunku atsekti tai (ir kokią veiklą internete vykdote).

Ko ieškoti saugiame VPN

Taigi, technologiniu požiūriu, VPN yra saugus. Tačiau kadangi jo teikėjas gali lengvai pakenkti privatumui ir saugumui, todėl patikimos ir skaidrios VPN paslaugos pasirinkimas yra be reikalo.

Jei to nepadarysite, jūs neteksite tikslo sumokėti už VPN paslaugą už privatumą ir saugumą. Jūs mesti pinigus į kanalizaciją.

Yra sąrašas dalykų, kurių turėtumėte ieškoti, norėdami įsitikinti, kad VPT užtikrins jums geriausią apsaugos lygį. Pirmiausia kiekvienas jūsų svarstomas teikėjas turėtų pasiūlyti šias technines savybes:

 • 128 bitų arba 256 bitų šifravimas
 • DNS apsauga nuo nutekėjimo
 • Didelis serverių skaičius šalyse, prie kurių norite prisijungti
 • Bendri (neskirti) IP adresai, kad būtų užtikrintas geresnis anonimiškumas
 • Kelių platformų palaikymas
 • TCP arba UDP protokolų pasirinkimas

Kai jie visi prieinami, gausite patikimą ir saugią VPN paslaugą, siūlančią maksimalų lankstumą ir platų suderinamumą. Bent jau technologiniu požiūriu, tai yra.

Suradę tokį paslaugų teikėją, turite atkreipti dėmesį į įmonę ir įvairią jų politiką, kuri gali turėti įtakos jūsų saugumui ir privatumui. Įsitikinkite, ar jie turi visas šias savybes:

 • Aiški politika, apibrėžianti vartotojų duomenų rinkimo praktiką
 • Nėra srauto šaltinio ar paskirties vietos registravimo
 • Nereikia sekti vartotojo prisijungimų ar atsijungimų (bent jau idealiu atveju, iš viso nieko)
 • Nėra trečiųjų šalių prieigos prie serverių ar klientų
 • Paslaugų teikimo sąlygų sutartis, kurias galite iš tikrųjų suprasti

Kai VPT teikėjas pažymės visus šiuos langelius, be to, kad bus įvykdyti visi techniniai reikalavimai, yra didelė tikimybė, kad duomenys bus su jais gerose rankose..

Beje, ne visada imkitės žodžio už tai. Šiek tiek daugiau skaitykite ir sužinokite, ar galite rasti atvejų, kai teikėjas nesilaikė jų politikos ar buvo rasta duomenų, kurie, jų teigimu, nebuvo renkami.

Jei norite gero atspirties taško, tokiomis paslaugomis kaip „CyberGhost“, „NordVPN“ ir „Surfshark“ naudojuosi asmeniškai ir pasitikiu jomis..

Ar saugūs nemokami VPN

Nelengva rasti nemokamą, saugią ir saugią VPN paslaugą, kuri atitiktų aukščiau aprašytus reikalavimus (kurie, mano manymu, yra misos). Bet šiaip daug žmonių jais naudojasi.

Daugelis nemokamų VPT pateikia drąsias pretenzijas dėl savo saugumo savybių ir suteikto anonimiškumo lygio. Tačiau beveik niekas jų niekada neišgyvena.

Paprastas faktas yra tai, kad serveriai ir pralaidumas kainuoja pinigus. „Nemokamas“ VPT turi kažkaip padengti šias išlaidas, o jūsų asmeninės informacijos ir internetinių įpročių pardavimas gali būti stebėtinai pelningas (daugiau nei bet kokia reklamos pajamų forma, kitas bendras nemokamų VPT pajamų šaltinis)..

Nepatikimas nemokamas VPT pardavimo duomenys

Kelios žinomos nemokamos VPN paslaugos jau buvo atskleistos kaip nesaugios ir laisvos nuo jų duomenų rinkimo praktikos.

Pavyzdžiui, „Hola“ buvo užklupta raudona ranka parduodant jų VPN vartotojų pralaidumą tretiesiems asmenims. Jų programinėje įrangoje net buvo trūkumų, leidžiančių užpuolikui visiškai valdyti vartotojo įrenginį.

Buvo nustatyta, kad plačiai naudojamoje nemokamoje mobiliojo ryšio VPN tarnyboje „Betternet“ yra net 14 atskirų stebėjimo bibliotekų, įterptų į jų programą. Be abejo, naudojant „Betternet“ jūsų privatumui buvo blogiau nei visai nenaudojant jokios formos apsaugos.

Asmeniškai aš visada renkuosi mokamą VPN, o ne nemokamą. Turėdamas keletą išimčių, kurias galiu pasikliauti viena vertus, aš laikau, kad kiekvienas nemokamas VPT yra abejotinas, jei gal net pavojingas. Galbūt esu mažuma, bet kai jūs galite gauti kokybės paslaugų teikėją, pavyzdžiui, „Surfshark“ ar „CyberGhost“, vos už porą dolerių per mėnesį, manau, kad sprendimas nėra nuovokus..

Pasirinkite išmintingai, būkite saugūs

Patikimo, saugaus ir patikimo VPT pasirinkimas nėra nereikšmingas dalykas ir, jei jį suklydote, turi pasekmių. Naudodamiesi VPN paslauga visą savo internetinę veiklą ir duomenis perduokite jų rankoms. Kai kuriais atvejais tai gali būti dar blogiau, nei pasitikėti savo IPT.

Vykdykite šiame straipsnyje pateiktus patarimus, kad surastumėte sąžiningą paslaugų teikėją, turintį aukštus saugumo ir privatumo standartus. Skirkite šiek tiek laiko tyrimams.

Yra daugybė saugių VPN, kurie greičiausiai padarys viską, kas įmanoma, kad apsaugotų jus ir jūsų duomenis. Panašu, kad vienas iš jų yra geriausias, kurį gali padaryti bet kuris iš mūsų interneto vartotojas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map