Kaip sustabdyti jūsų IPT iš jūsų sekimo

Pagal numatytuosius nustatymus jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT) gali pamatyti viską, ką darote internete. Visi jūsų įkėlimai ir atsisiuntimai vyksta per jų infrastruktūrą. Jie yra puikiai išdėstyti tarpininkai.


Kai jie turės jūsų duomenis, dauguma dalykų, kuriuos jūsų IPT daro su jais, yra sąžiningas žaidimas. Gali būti išanalizuota, kas ką žino, pardavė didžiausią kainą pasiūliusiam asmeniui arba, kai to paprašė, perduoda valdžios institucijoms.

Tačiau yra visų žingsnių, kurių galime imtis siekdami blokuoti IPT stebėjimą ir išlikti anoniminiais internete. Ir nors kai kurie veikia geriau nei kiti, jei vertinate savo privatumą ir nenorite, kad jūsų informacija būtų traktuojama kaip valiuta, bet kuri iš jų yra geriau nei nieko nedaryti.

Ką gali pamatyti ir stebėti mano IPT?

Kaip tarpininkas jūsų duomenų kelionėje į ar iš interneto, IPT gali sekti beveik viską apie jūsų internetinę veiklą. Prisijungdami prie interneto tai darote naudodami jų paskirtą IP adresą, naudodamiesi jų įranga ir tinklu.

Tai suteikia jūsų IPT puikią galimybę pamatyti ir registruoti visus šiuos dalykus:

  • Kurias svetaines ar paslaugas lankote (naudodamiesi DNS užklausomis)
  • Nešifruotų svetainių ir atsisiuntimų turinys
  • Šifruotos informacijos šaltinis
  • Jūsų fizinė vieta bet kuriuo metu, kai naudojatės internetu
  • Viską laikai ir datos

Be to, kad matote visą aukščiau pateiktą informaciją, jūsų IPT, be abejo, gali viską susieti ir su interneto paslaugų abonento turėtojo vardu ir adresu (kuris gali būti ir tu ne).

Ar IPT žino, kokias svetaines naršau

Taip, IPT gali nustatyti, kurias svetaines naršote. Visais atvejais jie žinos svetainės, kurioje lankėtės, adresą, kada tai atsitiko, ir duomenų kiekį, kurį išsitraukėte iš jos.

Jei svetainė naudoja saugią HTTP protokolo versiją (galite pasakyti, kad atvejis prasideda nuo https: //), aukščiau yra viskas, ką gali gauti jūsų IPT. Visa kita informacija yra užšifruota ir neįskaitoma.

HTTPS gali slėpti tam tikrą interneto veiklą nuo IPT

Jei vis dėlto pateksite į neužtikrintą svetainę (kurios vis dar yra daug), nė vienas iš jūsų atsisiųstų duomenų nėra užšifruotas, o jūsų IPT gali tiesiog pamatyti viską.

Kaip paslėpti interneto veiklą iš IPT

Jūsų IPT stebi, mes dabar tai žinome. Jei, kaip aš ir dauguma interneto vartotojų, jums neramu dėl to, kad IPT turi didžiulį priėjimą prie to, ką darote internetu, turite galimybių sustabdyti jų stebėjimą..

Yra keturi būdai, kuriais galite užkirsti kelią IPT sekimui ir slėpti savo veiklą internete. Jie yra šie (išdėstyti nuo daugumos iki mažiausiai veiksmingų).

Naudokite VPN

Patikimiausias būdas sustabdyti IPT stebėjimą yra naudoti virtualų privatų tinklą (VPN). Jis gali būti naudojamas bet kuriame įrenginyje – nuo kompiuterio ar išmaniojo telefono iki maršrutizatoriaus ar išmaniojo televizoriaus.

Jūs naudojate VPN, prijungdami savo įrenginį prie VPN serverio. Šis ryšys yra visiškai užšifruotas. Taigi, nors visi jūsų siunčiami ir gaunami duomenys vis tiek perduodami jūsų IPT tinkle, jie neturi galimybės sužinoti, kas tai yra.

IPT tai visiška niūrumas. Jie nežino, kuriose svetainėse lankotės ar kokią informaciją atsisiunčiate.

Diagrama, kaip VPN apsaugo jus nuo jūsų IPT

VPT taip pat žengė žingsnį toliau. Jie pakeičia jūsų IPT priskirtą IP adresą, priklausantį VPN serveriui.

IP mainai reiškia, kad bet kuri svetainė ar internetinė paslauga, kuria naudojatės, net neįsivaizduoja, kad jie iš tikrųjų su jumis kalbės. Jie taip pat manys, kad esate bet kur, kur yra VPN serveris (kuris gali būti visiškai kitoje šalyje), o ne ten, kur esate.

VPN naudojimo neigiama pusė yra ta, kad jūs perkeliate savo IPT privatumo apsaugos naštą VPN teikėjui. Kai prisijungiate prie jų, VPT turi tokią pačią galimybę sekti jūsų internetinę veiklą kaip ir jūsų IPT anksčiau.

Dėl šios priežasties labai svarbu pasirinkti VPN su griežta neprisijungimo politika ir jos laikymosi istorija. Jei esate atsargūs pasirinkdami, nėra geresnio būdo išlikti anoniminiais internete ir palikti savo IPT tamsoje, nei naudojant VPN.

Naudokite „Tor“

Kitas puikus būdas užkirsti kelią interneto paslaugų teikėjui sekti jūsų internetinę veiklą yra „Tor“ naudojimas. Tai yra užšifruotas tinklas, sukurtas nuo pat pradžių, kad būtų užtikrintas vartotojo privatumas.

Tor naudoja metodą, vadinamą svogūnų traiškymu. Tai sukuria atsitiktiniu būdu pasirinktą jūsų duomenų kelią ir perkelia jį per kelis mazgus (arba serverius), esančius bet kurioje pasaulio vietoje, kol jie pasiekia galutinį tikslą.

Panašiai kaip VPN, viskas „Tor“ tinkle yra užšifruota. Taigi, dar kartą, jūsų IPT neturi galimybės sužinoti, kur prisijungiate ar ką atsisiunčiate.

Diagrama, kaip naudojant „Tor“ galima sustabdyti IPT stebėjimą

„Tor“ problema yra ta, kad jis veikia tik naršant. Jūs negalite apsaugoti kitos programinės įrangos (pvz., „BitTorrent“ kliento) ar įrenginių (pvz., Planšetinio kompiuterio).

Tai taip pat labai lėta ir gali sumažinti jūsų interneto ryšį iki tikrinimo. Tūkstančiai mazgų, sudarančių „Tor“ tinklą, yra valdomi savanorių, ir, deja, naudojama aparatinė įranga dažniausiai būna vidutiniška..

Naudokite tarpinį serverį

Šiek tiek mažiau paplitęs, nors vis dar plačiai naudojamas metodas, kai kurie iš mūsų nusprendžia sustabdyti IPT duomenų rinkimą, yra tarpinis serveris.

Tarpinis serveris, kaip VPN, nukreipia jūsų interneto srautą per serverį, neleidžiant IPT sužinoti, kokius internetinius išteklius naudojate. Vis dėlto panašumai ir baigiasi.

Tarpinių asmenų schema slepia naršymo istoriją iš IPT

Tarpiniai serveriai nenaudoja šifravimo. Taigi, net jei IPT nemato, kur jungiatės, jie vis tiek gali analizuoti jūsų duomenų turinį.

Pavyzdžiui, jei atsisiunčiate tai, ko neturėtumėte, jie žinos.

Kaip ir „Tor“ mazguose, daugumą tarpinių serverių taip pat valdo savanoriai. Dėl šifravimo trūkumo jūsų duomenis galima valdyti įgaliotojo serverio lygiu. Jei naudojate tarpinį serverį iš nepatikimo šaltinio, vieną dieną galite pastebėti, kad jūsų įrenginys užkrėstas kenkėjiška programine įranga (tai gana retas ir kraštutinis atvejis, tačiau taip atsitinka).

Naudokite HTTPS

Galiausiai, pats svarbiausias dalykas, kurį galite naudoti, kad jūsų IPT negalėtų sekti jūsų veiklos, yra prisijungimas prie svetainių, kurios naudoja HTTPS protokolą..

HTTPS užšifruoja ryšį tarp jūsų naršyklės ir jūsų lankomos svetainės. Bet, kaip minėta anksčiau, jūsų IPT vis tiek galės sužinoti gana daug informacijos apie tai, ką darote.

Jie žinos bet kurios jūsų lankomos svetainės adresą. Jūsų IPT taip pat tiksliai žinos, kada prisijungėte prie svetainės ir kiek duomenų atsisiuntėte iš jos.

Vis dėlto „HTTPS“ ryšiai bent jau suteikia nedidelį privatumą, todėl verta juos naudoti bet kada, kai tik galite. Tai daug geriau nei nieko.

Yra naršyklės papildinys, kurį galite naudoti taip pat pavadinimu „HTTPS visur“, kuris automatiškai įgalins saugų ryšį, jei svetainė jį palaiko.

Taip pat galite derinti HTTPS naudojimą su tarpiniais serveriais, kad gautumėte tai, kas beveik primena VPN. Pirmasis teikia šifravimą ir neleidžia IPT duomenų tikrinti, antrasis slepia iš savo IPT internetinius išteklius, prie kurių prisijungiate..

Daugiau apie VPT ir IPT stebėjimą

Iš visų aukščiau išvardytų keturių IPT stebėjimo ir stebėjimo galimybių, VPN yra pats išsamiausias ir patogiausias sprendimas. Būtent to linkę linkti dauguma žmonių (taip pat ir aš). Pažvelkime į juos šiek tiek daugiau.

Ką mato mano IPT, kai naudojuosi VPN

Kai naudojate VPN, jūsų IPT nemato, kuriose svetainėse lankotės ar kokias internetines paslaugas naudojate. Tai taip pat negali ieškoti jokių jūsų siunčiamų ar gaunamų duomenų. Viskas, ką ji gali pamatyti, yra šifruota informacija, keliaujanti tarp jūsų įrenginio ir serverio.

Kitaip tariant, kai esate prisijungę prie VPN, IPT mato tai daugybė neiššifruojamų įmantrybių, einančių į kažkur nežinomą interneto vietą arba iš jos..

Ar mano IPT žinos, kad naudoju VPN

Jei neatliksite konkrečių veiksmų, kad paslėptumėte savo VPN naudojimą, IPT gali išsiaiškinti, kad naudojate tokį (žinoma, darant prielaidą, kad jie rūpi).

Vienintelis duomenų kiekis, kurį žino jūsų IPT, yra VPN serverio, prie kurio esate prisijungę, IP adresas. Nesunku išsiaiškinti, ar serveris iš tikrųjų yra VPN serveris, ir iš kur, kuriam teikėjui jis priklauso.

Beje, VPN yra visiškai legalūs daugelyje šalių, ir aš niekada negirdėjau apie IPT, kuris klientus baudžia už jų naudojimą.

O kas, jei jūs gyvenate kažkur, kur neleidžiama naudoti VPN? Arba, jei dėl tam tikrų priežasčių tikrai norite, kad jūsų IPT žinotų, jog naudojate VPN?

Bet kuriuo iš šių atvejų daugelis teikėjų siūlo ir užmaskuotas VPN paslaugas. Naudodami specialią technologiją, jie gali užkirsti kelią VPN aptikimui ir leisti paslysti po bet kurio IPT radaru.

Ar IPT gali blokuoti VPN?

Teoriškai taip, jūsų IPT gali blokuoti VPN. Praktiškai tai nėra kažkas, dėl ko jums reikia jaudintis, ypač tose šalyse, kur VPN naudojimas yra teisėtas.

Ar VPN ryšys gali būti užblokuotas, daugiausia priklauso nuo to, koks protokolas yra naudojamas. Pvz., PPTP yra lengvas taikinys. Jis naudoja vieną prievadą, kurį lengvai užblokuoja bet kuri ugniasienė.

Tačiau kiti protokolai gali būti daug sudėtingesni. Paimkite „OpenVPN“ (kurį palaiko beveik visi paslaugų teikėjai). Jis gali būti sukonfigūruotas naudoti bet kokį savavališką prievadą ir arba TCP, arba UDP, todėl tai daug labiau tampa judančiu taikiniu.

„OpenVPN“ netgi galima nustatyti taip, kad jis veiktų naudojant TCP prievadą 443, kur vyksta įprastas HTTPS žiniatinklio naršymas.

Tokiu atveju, net jei naudojate VPN, atrodys, kad jūs ką tik lankotės svetainėje, kurioje naudojamasi HTTPS (manau, „Gmail“ ar internetine bankininkyste). O užblokavus šį uostą šios paslaugos nebeveiktų, tai padaryti tikrai nėra išeitis.

Kaip naudoti VPN, norint užkirsti kelią IPT stebėjimui

Nustatyti VPN ir užblokuoti IPT nuo jūsų šnipinėjimo yra gana paprasta. Štai šie veiksmai:

  1. Suraskite jūsų poreikius geriausiai atitinkantį VPN teikėją. Čia yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis, ir, jei jus domina, gerų paslaugų, kurias galite naudoti pradiniame taške, sąrašas.
  2. Užsiregistruok tarnybai.
  3. Iš pasirinkto teikėjo svetainės atsisiųskite ir įdiekite savo įrenginio ar platformos klientą. Bet koks geresnis VPN turės programinę įrangą bent jau „Windows“, „MacOS“, „Android“ ir „iOS“.
  4. Paleiskite klientą ir pasirinkite serverį, prie kurio norite prisijungti. Kurį pasirinksite, priklausys nuo to, ką bandote daryti. Pvz., Jei norite pasiekti kuo greitesnį ryšį, greičiausiai norėsite serverio, esančio netoli jūsų vietos. Bet jei norite atblokuoti JAV „Netflix“, norėsite serverio JAV.
  5. Jūs visi pasiruošę. Naudokitės internetu kaip paprastai. Viskas turėtų veikti taip, kaip ir be VPN, išskyrus tai, kad jūsų IPT nebegali stebėti jūsų srauto.

Taip pat verta paminėti, kad daugelis teikėjų turi galimybę paleisti savo klientą ir prisijungti prie VPN automatiškai, kai įjungiate savo įrenginį. Tai galimybė apsvarstyti, ar ketinate savo IPT tamsoje laikyti visą dieną kiekvieną dieną.

Ar galiu naudoti nemokamą VPN, kad sustabdyčiau IPT stebėjimą

Nemokami VPT gali būti sudėtinga. Yra keletas padorių, tačiau didžioji dauguma jų turėtų likti nuošalyje. Jų naudojimas gali būti toks pat blogas, jei ne blogiausias, nei tiesiog leisti IPT stebėti jūsų srautą.

Vienas dalykas, kuriuo nemokama paslaugų teikėja nėra, yra labdara. Jie turi uždirbti pinigų ir dažnai tai daro stebėdami ir pardavinėdami vartotojų veiklą. Būtent to ir bandote išvengti išjungdami savo IPT.

Duomenys apie pardavimą taip pat gali būti tik ledkalnio viršūnė. Taip pat gali tekti susidurti su skelbimų įterpimu, silpnu šifravimu ir lėtu veikimu. Yra daugybė skirtumų tarp nemokamų ir mokamų VPT, kurie nukreipia skales link pastarojo naudojimo, nepaisant išlaidų..

Baigiamosios mintys

Jūsų IPT mato visus ir žino viską apie tai, ką darote internete. Privatumo ir anonimiškumo nėra. Bet dabar jūs žinote, kad galite ką nors padaryti.

Yra veiksmingų būdų blokuoti IPT stebėjimą ir nuo jo paslėpti internetinę veiklą. Nesvarbu, ar nuspręsite naudoti VPN, „Tor“ ar bet kurį iš kitų paminėtų metodų, vienas dalykas yra tikras. Jūs vėl kontroliuosite, kaip ir turėtų būti.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me