Nemokami VPN ir mokami VPN

Kartais sunku ginčytis nemokamai. Daugelis iš mūsų norėtų vairuoti visiškai naują automobilį. Bet jei jums reikia transporto priemonės ir dėdė jums siūlo savo 1994 m. „Ford Escort“, jūs sakytumėte „ne“? Jis bėgs ir nuves jus nuo taško A iki taško B. Tai gali būti pakankamai gera.


Ta analogija gali būti taikoma ir VPT. Galime pasirinkti iš daugybės puikių mokamų paslaugų. Tačiau taip pat yra daugybė nemokamų paslaugų teikėjų. Niekas nesiginčys, kad nemokami VPN yra tobuli, tačiau, kaip ir tas 25-erių „Ford“, ar jie gali būti pakankamai geri, kad darbas būtų atliktas??

Gal būt.

Be akivaizdžios kainos, yra keletas reikšmingų skirtumų tarp nemokamo ir mokamo VPN. Ir atsižvelgiant į tai, ko tikitėsisi padaryti, jums gali būti daug geriau investuoti į pastarąjį. Arba jums gali būti gerai.

Nemokamas arba mokamas VPN, jo valdymas yra brangus

Puikus VPT turėtų viską padaryti. Tai turėtų mus saugoti internete ir anonimus internete, leisti mums lankytis bet kurios pasaulio šalies svetainėse ar transliuoti vaizdo įrašus ir daryti viską greičiu, kuris atitiktų įprastą interneto ryšį..

Kaip būtų puiku, jei visa tai gautume veltui?

Deja, to tiesiog neįvyks. VPT paslaugos teikimas kainuoja nemažus pinigus. Tiesiog, mano galva, jiems reikia palaikyti visuotinį serverių tinklą, kurti ir prižiūrėti klientų programinę įrangą keliolikoje skirtingų platformų ir prireikus suteikti mums palaikymą..

Gana aišku, kaip apmokamas VPT gauna finansavimą. Bet kas nutinka tuo atveju, kai teikėjas neapmokestina nė cento?

Yra du būdai, kuriais nemokami VPT sutelkia galą.

VPT veikimui reikalingas didelis biudžetas

Nemokami VPN dažnai nugrimzta į funkcijas. Jie naudoja mažiau serverių, naudoja senesnę techninę įrangą, neturi jokios palaikymo kalbėti. Ir tai gali būti gerai. Kol jie gauna darbą, kas rūpi, tiesa?

Išskyrus tai, kad jie vis tiek turi atsinešti bent šiek tiek lėšų, jei ne už ką kita, kad sumokėtų sąskaitas už elektrą. Nemokami VPT uždirba pinigus, tačiau tai daro daug netiesiogiau nei mokamų paslaugų teikėjai.

Iš esmės jūs tampate valiuta. Štai kur jūs turite būti atsargūs pasirinkdami teikėjus.

Kad būtų lengviau paaiškinti, pereikime prie dažniausiai pasitaikančių VPN funkcijų ir palyginkime, kaip mokamos ir nemokamos paslaugos skirtingai tvarko reikalus.

Nemokamas VPN prieš mokamą VPN funkciją pagal funkcijų palyginimą

Nemokami ir mokami VPT skirtingai vertina tai, kaip įgyvendina daugumą funkcijų. Ir, deja, dažniausiai jūs gaunate tai, už ką mokate.

Saugumas

Jei, pavyzdžiui, aš, jūs esate šiek tiek įsisąmoninęs saugumą ir pasitikite VPN, kad apsaugotumėte savo duomenis, neabejotinai svarbu VPN ryšiui taikomas šifravimo lygis ir priemonės. Tokiu atveju nemokami paslaugų teikėjai to tiesiog nesupjaustytų.

Didžiąją laiko dalį nemokami VPT naudoja PPTP jūsų duomenims šifruoti, neturėdami galimybės pasirinkti kito protokolo. Kai kurie net nenurodo, ką išvis naudoja (tokiu atveju beveik neabejotinai tai yra PPTP).

Problema yra ta, kad PPTP yra pasenęs. Tai laikoma nesaugu ir nuo 1999 m.

PPTP saugos jūsų duomenis nuo atsitiktinio stebėjimo. Jei viskas, ką darote, yra srautiniu būdu užblokuotų vaizdo įrašų transliacija, jums turėtų būti gerai. Bet tai bent jau neapsaugos jus nuo visų, kurie žino, ką daro (o jei kas nors bando patikrinti jūsų duomenis, galite lažintis, kad jie žino, ką daro).

Iš kitos pusės, mokamos VPT suteikia daugiau galimybių, kurios yra tikrai saugios.

Beveik kiekvienas apmokamas teikėjas, vertas savo druskos, naudos „OpenVPN“ – atvirojo kodo protokolą, naudojantį SSL. Tai yra tas pats šifravimo tipas, kurį naudoja saugios https svetainės, tokios kaip jūsų bankas. L2TP su „IPSec“ yra dar viena protokolo parinktis, kuria dažnai naudojatės.

Mokamos VPN paslaugos taip pat naudoja 256 bitų šifravimo raktus. Nemokami teikėjai linkę pasirinkti mažiau saugią 128 bitų parinktį dėl paprastos priežasties, kad ji skaičiavimo požiūriu yra pigesnė ir todėl pigesnė..

„OpenVPN“ ir 256 bitų šifravimo raktų derinys yra praktiškai neperšaunamas, jo niekas negali perimti ir iššifruoti. Apmokėtas VPN yra saugus VPT ir, jei tai yra tas, kurio jūs sekate, tai yra kelias.

Internetinis privatumas ir anonimiškumas

Net jei jums nelabai rūpi jūsų duomenų saugumas ir viskas, kas jums rūpi, lieka anonimiški, teoriškai jums turėtų suteikti tai, ką nemokamas VPN turėtų suteikti, vis tiek turite būti atsargūs.

Rinkdamiesi nemokamą paslaugą, visada (ir turiu omenyje visada) perskaitykite puikų šriftą.

Kartais nemokami VPN yra palaikomi skelbimuose. Kitu metu jie subsidijuojami parduodant jūsų duomenis ir įpročius internete. Taigi, nors jūsų interneto paslaugų teikėjas (IPT) gali nebegalėti tiesiogiai stebėti, ką darote, kažkas kitas visada yra.

Aš sakau „tiesiogiai sekti“, nes sąžiningai, jei jie norėjo, jūsų IPT vis tiek gali greitai gauti norimą informaciją. Jie mato VPN serverio, prie kurio jungiatės, ir iš jo IP adresą, gali išsiaiškinti, kurią paslaugą naudojate. Ir kadangi jūsų duomenys yra parduodami, jūs tikrai neslėpiate nuo ko nors.

Nemokamas VPT, parduodantis duomenis IPT

Kaip jūs galite tikėtis, mokamas VPT yra didesnė tikimybė apsaugoti jūsų privatumą ir anonimiškumą. Mokami VPN serveriai niekada neparduoda informacijos apie jūsų veiklą trečiosioms šalims ir dažnai vengia rinkti vartotojo duomenis (bet ne visada).

Daugelis mokamų paslaugų teikėjų saugo tam tikros formos ryšio žurnalą, kurį galima atsekti. Ir, atsižvelgiant į tai, kokioje jurisdikcijoje jie yra įsikūrę, gali pateikti šią informaciją teisėsaugai (arba kitoms institucijoms), kai jai nurodoma tai padaryti.

Net jei ne tobulas, bet koks apmokamas VPT visada padarys geresnį darbą nei nemokamas, jei norite išlaikyti jūsų privatumą internete. Bet jei jūsų anonimiškumas jūsų visiškai seka, paslauga, kurios politika netaikoma, yra būtina.

Serverio pasirinkimas

Be saugumo ir privatumo užtikrinimo, VPT taip pat leidžia užmaskuoti tikrąją vietą, siųsdami srautą per serverį kitoje pasaulio vietoje. Tai leidžia pasiekti riboto geografinio aptarnavimo paslaugas (pvz., „Netflix“ ar „BBC iPlayer“) ir išvengti kitokio filtravimo pagal vietovę tipų (pvz., Interneto cenzūros).

Daugelis nemokamų VPN paslaugų sukurtos atsižvelgiant į šį specifinį naudojimą. Jie turės daug pasaulinių serverių vietų, prie kurių galite prisijungti, nors šis pasirinkimas gali būti šiek tiek ribotas dėl išlaidų, susijusių su kiekvienos serverio grupės naudojimu.

Negalima pralenkti visų mokamų VPT taip pat siūlo gerą serverių vietų pasirinkimą visame pasaulyje. Kadangi tos įmonės paprastai yra geriau finansuojamos, bendras vietų skaičius paprastai būna didesnis.

Mokamo VPN serverio vietų žemėlapis

Mokamų paslaugų teikėjai taip pat yra suinteresuoti išlaikyti aukštą paslaugų lygį, kad klientai nebegalėtų pereiti prie konkurentų. Taigi jie labiau linkę išplėsti savo tinklus.

Jei norėtumėte naudoti VPN, norėdami išvengti geografinio blokavimo ar cenzūros, nemokama paslauga turėtų būti gerai, jei, žinoma, jie turi serverius toje šalyje, prie kurios norite prisijungti. Nors yra du įspėjimai.

Priklausomai nuo to, ką darote, serverio našumas (arba jo nebuvimas) gali tapti problema. Puikiai naršysite svetaines, tačiau, pavyzdžiui, jei norite srautiniu būdu transliuoti vaizdo įrašus, galite grubiai pasivažinėti su nemokamu paslaugų teikėju..

Daugelis srautinio perdavimo paslaugų taip pat daro viską, kad žiūrovai negalėtų naudotis VPN į juodąjį sąrašą įtraukdami atskirų serverių IP. Pavyzdžiui, BBC blokuoja negailestingą efektyvumą užtikrinančius VPN.

Jei užblokuoti, mokamų paslaugų teikėjai yra daug labiau linkę ką nors padaryti. Jie turi išteklių ir vėlgi, jei jie nesiims veiksmų, abonentai gali peršokti.

Aptikus nemokamą VPN ir įtraukiant jį į juodąjį sąrašą, gali prireikti jų sugrįžti kelis mėnesius (jei jie išvis tai darys)..

Ryšio greitis

Kitas svarbus skirtumas tarp nemokamos ir mokamos VPN paslaugos yra greitis.

Niekam nepatinka leisti pinigų, jei to nereikia, todėl nemokami VPN serveriai dažnai naudojami. Kadangi jie gali veikti ne pačia geriausia technine įranga, kai juos naudojate, galite nukentėti dėl skirtingo našumo ir ryšio problemų.

Pliuso pusėje, jei naudojate nemokamą VPN, už papildomą šifravimą papildomos baudos dėl greičio nepatirsite. Kaip minėta anksčiau, nemokami paslaugų teikėjai linkę naudoti PPTP. Nors ir nepaprastai saugus, jis yra greičiausias iš visų protokolų.

Mokami VPN, atvirkščiai, paprastai turi patikimus serverio fonus, kurie atitinka esamą paklausą.

Tik abonentai gali pasiekti mokamas VPN paslaugas. Todėl administratoriai gali suprojektuoti savo sistemas žinomam vartotojų skaičiui ir naudoti sudėtingus apkrovos balansavimo algoritmus, kad būtų išvengta našumo problemų..

Neturėtų būti labai staigmena, kad greičiausiems VPN dažniausiai mokami VPN. Jei norite tik šiek tiek naršyti, nemokama paslaugų teikėja turėtų gerai. Bet už bet kokią daugiau pralaidumo reikalaujančią veiklą, pavyzdžiui, srautinį transliavimą ar intensyvų atsisiuntimą, negalite įveikti mokamos paslaugos greičio.

Kainodara

Jei kaina yra pagrindinis rūpestis renkantis VPN paslaugą, jūsų pasirinkimas yra aiškus. Galų gale jūs negalite gauti pigesnio nei nemokamas.

Mokama VPN paslauga kainuos nuo 2 USD iki 12 USD per mėnesį, atsižvelgiant į teikėją ir jūsų prenumeratos trukmę.

Vis dėlto svarbu atsiminti, kad nemokami VPT subsidijuoja savo paslaugas reklamuodami, gaudami duomenis arba abu. Taigi, jūs vis dar mokate už paslaugą, tik ne iš savo banko sąskaitos.

Palaikymas

Nesvarbu, kokie techniškai nuovokūs mes esame, mes visi susiduriame su problemomis, kurios mums kartas nuo karto užklumpa. Jei kyla problemų dėl nemokamo VPN teikėjo, nesitikėkite daug pagalbos.

Nemokamas modelis nepalieka daug vietos galvos apdangalams, todėl techninė pagalba yra ne tik ateities mintis. Dažnai DUK ar žinių bazė yra vieninteliai dalykai, su kuriais turėsite dirbti.

Naudodamiesi mokama VPN paslauga, galite tikėtis šiek tiek daugiau pagalbos. Ne kiekvienas paslaugų teikėjas yra tobulas, o kai kurie jų daro nuostabiai siaubingą darbą. Tačiau paprastai aukščiausio lygio VPT palaikys visą parą, per tiesioginius pokalbius ir el. Paštą. Kai kurie netgi siūlo palaikymą vienas su vienu telefonu.

Mokami paslaugų teikėjai eis daug toliau, kad liktų patenkinti ir turėtų išteklių, kad įsitikintų, jog esate.

Kada tinka naudoti nemokamą VPN?

Net jei jie yra smarkiai pralenkti, saugi ir patikima nemokama VPN paslauga tam tikrose situacijose gali veikti labai gerai. Nors dažniausiai kalbame apie lengvą ir retkarčiais naudojamą daiktą.

Pvz., Jei naudojatės viešuoju „Wi-Fi“ ryšiu ir norite šiek tiek papildomos apsaugos, kad ir kokia būtų nepriekaištinga, nemokamas teikėjas yra daug geresnis pasirinkimas nei jokio VPN. Arba, jei esate užsienyje ir norite patekti į savo gimtojoje šalyje vykdytą grubiai blokuotą paslaugą ar svetainę, nemokama gali veikti ir.

Kurį nemokamą VPN turėtumėte pasirinkti?

Tikrai venkite paslaugų, kurios teigia, kad jums viskas bus suteikta neribotai. Tai yra per gerai, kad būtų tiesa, ir taip yra. Šios nemokamų VPT rūšys paprastai yra silpniausios ir rizikingiausios.

Pavojingas nemokamo VPN teikėjas

Verčiau sutikite, kad nemokama yra su apribojimais. Ieškokite teikėjo, turinčio akivaizdų finansavimo šaltinį, pavyzdžiui, mokamą VPN, siūlantį nemokamą prenumeratos pakopą. Geri pasirinkimai yra „TunnelBear“, „Windscribe“ arba „Hide.me“.

Taip, gausite mėnesio pralaidumo apribojimus, galbūt apribotą greitį ir galbūt mažesnį serverių, prie kurių norite prisijungti, pasirinkimą, nei mokamo abonentų. Tačiau lengvam naudojimui šios nemokamos parinktys veiks labai gerai.

Svarbu tai, kad šie teikėjai labai rimtai vertina jūsų privatumą ir saugumą. Jų reputacija yra rizikinga.

Jei paaiškėjo, kad jie parduoda vartotojų duomenis ar dalyvauja kitose nekontroliuojamose praktikose, galite lažintis, kad nukentės jų verslo prenumeratos pusės. Manau, kad tai nėra kažkas, ko jie nori.

Kitas būdas yra tiesiog naudotis nemokama bandomojo paslaugų teikėjo nemokamais bandymais ar pinigų grąžinimo garantijomis.

Ne visi turi nemokamą bandomąją versiją. Bet kiekvienas geras VPT teikėjas duos bent kelias savaites išbandyti jų paslaugą. Iš tikrųjų geriausios pinigų grąžinimo garantijos gali trukti net 45 dienas.

Jei jums reikia tik VPN trumpam laikui, tai gali būti labai perspektyvi galimybė išvengti mokėjimo už vieną.

Kodėl verta naudoti mokamą VPN?

Nesvarbu, kaip ją pjaustysite, nemokamas VPT turės trūkumų. Blogiausiu atveju jie pakenks jūsų saugumui, privatumui ir suteiks vartotojui daug mažesnę patirtį. Geriausiu atveju turėsite taikytis su naudojimo apribojimais, tokiais kaip ribotas pralaidumas.

Ar, atsižvelgiant į tai, kad vienas iš geriausių rinkoje esančių VPT kainuoja ne daugiau kaip du ar tris dolerius per mėnesį, nėra labai didelis finansinis žingsnis, jei mokamas VPN iš tikrųjų suteikia jums dar daugiau už palyginti mažai? Padarykime matematiką.

 1. Saugumo viršūnė

  Niekas neatsiras mokamos VPN paslaugos greičiau nei masinis saugumo pažeidimas, o mokami paslaugų teikėjai daug investuoja, kad išvengtų tokių incidentų..

  Jie siūlo neprilygstamus protokolus, tokius kaip „OpenVPN“, ir įgyvendina neįmanoma nulaužti 256 bitų šifravimo.

  Daugelyje jų yra tokių funkcijų kaip jungikliai ir apsauga nuo nuotėkio, užtikrinantys, kad niekada netyčia neatskleistumėte savęs ar savo duomenų..

 2. Visiškas internetinis anonimiškumas

  Joks mokamas VPN niekada nestebės jūsų veiklos, nors kai kurie gali saugoti tam tikrą statistiką trikčių šalinimo tikslais. Bet kai jūs naudojatės teikėju, kuris laikosi griežtos neprisijungimo politikos (ir tai daro vis daugiau geriausių VPN), atrodo, kad jūsų visai nėra internete..

  Jūsų duomenys palieka jūsų įrenginį ir dingsta tuštumoje.

  Kelios mokamos paslaugos taip pat įgyvendina tokias funkcijas kaip dvigubas VPN, kad jūsų internetinis privatumas būtų dar aukštesnis.

 3. Nėra jokių greičio ar pralaidumo apribojimų

  Mokamų VPT pasaulyje tokių dalykų kaip pralaidumo ribos ar greičio apribojimai paprasčiausiai neegzistuoja. Galite surinkti tiek duomenų, kiek norite, taip greitai, kaip gali tvarkyti jūsų ryšys. Tai, be abejo, yra tokia veikla, kaip vaizdo transliacija, žaidimai ar P2P.

  Tiesą sakant, geriausi iš geriausių net paleistų serverių, optimizuotų būtent šiems tikslams, kad įsitikintumėte, jog visada turite geriausią patirtį.

 4. Šimtai serverių vietų

  Kai mokate už VPN, gaunate prieigą prie viso jų serverių tinklo. Kai kuriais atvejais vietų skaičius gali viršyti šimtą ženklų. Pavyzdžiui, „PureVPN“ serverių tinklas šiuo metu apima 131 šalį ir 160 miestų.

  Ką tai reiškia? Neribota prieiga prie svetainių ir paslaugų visame pasaulyje, įskaitant bet ką, kas yra geografiškai užblokuota.

 5. Prieiga prie srautinio perdavimo paslaugų

  Kalbant apie geografinį blokavimą, geriausiai apmokami VPT iš tikrųjų išsiskiria galimybė apeiti tai. Jei norite pasiekti JAV „Netflix“ arba „BBC iPlayer“ iš užsienio, tai galite tai padaryti.

  Srautinės transliacijos paslaugos žino viską apie VPN ir stengiasi jas blokuoti, kiek tik gali. Tik gerai apmokamas paslaugų teikėjas turi žinių ir išteklių, kad galėtų patikimai žengti žingsnį į priekį.

 6. Nėra interneto cenzūros

  Kaip ir geografinio blokavimo atveju, išskirtinis VPN yra vienintelė jūsų viltis praeiti interneto filtravimo sistemas, kurias vyriausybės įgaliojo tokiose šalyse kaip Kinija, Egiptas, Rusija ir Turkija..

  Norint užvaldyti tokią sudėtingą ugniasienę, reikia nemažai išteklių ir techninės patirties. Apmokami tiekėjai turi abu.

 7. Kitos papildomos savybės

  Be to, kas pasakyta, bet koks apmokamas VPN, vertas druskos, turės greitą, reaguojantį ir (svarbiausia) suprantantį klientų aptarnavimą. Galite tikėtis, kad jų kliento programinė įranga taip pat bus tvirta ir patogi vartotojui.

  Ir tik sumokėję VPN leidžia sujungti kelis įrenginius vienu metu, naudojant vieną prenumeratą.

  Taip pat yra daugybė kitų funkcijų, kurias galite rasti naudodamiesi mokamais VPN. Nuo dedikuotų IP adresų iki integruotų skelbimų blokatorių ir apsaugos nuo kenkėjiškų programų, nors jie tikrai nėra būtini, tačiau jie yra laukiami variantai.

Be abejo, jūs turite būti atidūs ir rinkdamiesi mokamą VPT. Aplinkui yra nemažai dulkių. Tačiau kai gerai pasirinksite, atsižvelgiant į visus su jais susijusius pranašumus, VPT verta mokėti už porą dolerių per mėnesį. Kavos puodelio šiomis dienomis yra daugiau.

Pabaigoje

Viskas, kas nemokama, visada bus patraukli, o VPT nesiskiria. Deja, daug dažniau nei ne, o nemokėdami už nemokamą paslaugų teikėją tradicine prasme, pasinaudosite savo privatumu, saugumu ar vartotojo patirtimi. Ir kartais, visa tai, kas aukščiau.

Įrišimas ar kai kuriais labai ypatingais atvejais nemokamas VPN naudojimas veikia. Jums tiesiog reikia pasirinkti protingai naudojamą teikėją.

Bet net ir tada, kodėl gi nepasinaudojus nemokamos bandomosios paslaugos arba pinigų grąžinimo garantija už geras mokamas paslaugas?

Mano nuomone, nemokamos VPN ir mokamos VPN diskusijos turi aiškų nugalėtoją. Ir turint omenyje, kad visada galite rasti daug geriausių paslaugų teikėjų, nesvarbu, koks metų laikas, mokėti užmokestį yra išmintinga investicija..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map