VPN ir tarpiniai serveriai

Įgaliotiniai ir VPT daugeliu atvejų yra panašūs. Jie abu nukreipia eismą per nuotolinį kompiuterį. Paslėpdami savo IP adresą, abu gali padėti jums likti anoniminiais. Abu gali būti naudojami norint išvengti geografiškai užblokuoto turinio.


Tačiau jie taip pat skiriasi keliais reikšmingais būdais, ypač kalbant apie saugumą ir privatumo lygį. Atsižvelgiant į tai, koks yra jūsų tikslas, šie skirtumai tarp įgaliotojo serverio ir VPN gali išsiskirti iš vienos pusės kaip geresnė parinktis (arba galimybė iš viso) palyginti su kita.

Kas yra VPN

VPN (kuris reiškia virtualų privatų tinklą) sudaro vienas ar keli serveriai, kuriuos valdo VPN įmonė. Prisijungiate prie vieno iš šių VPN serverių naudodamiesi lokaliai įdiegta kliento programine įranga, tiekiama tiekėjo. Prisijungęs serveris veikia kaip tarpininkas visam srautui tarp jūsų įrenginio ir interneto.

Tunelis (ryšys) tarp jūsų įrenginio ir VPN serverio yra labai užšifruotas. Asmuo, sulaikantis jūsų eismą (pvz., Jūsų interneto paslaugų teikėjas, vyriausybė ar įsilaužėlis) važiuodamas aukštyn ar žemyn tuo tuneliu, negalės jo iššifruoti ir peržiūrėti jo turinio.

Prieš eismui išeinant iš tunelio VPN serverio gale ir važiuojant link galutinio tikslo (pvz .: svetainė, kurią žiūrite), jūsų viešasis IP adresas ir kita informacija, kuri gali jus identifikuoti, bus pašalinta. Ekvivalentai iš serverio užima savo vietą.

Kaip veikia VPN, palyginti su tarpiniais serveriais

Be to, visi, kurie priima jūsų srautą, patikės, kad jie gaunami iš VPN serverio, o ne iš jūsų įrenginio. Jie taip pat manys, kad jūsų vieta yra VPN serverio vieta. Jūsų tikroji tapatybė ir faktinė buvimo vieta lieka privati.

VPT veikia operacinės sistemos lygiu. Kai jūsų įrenginys prisijungs prie VPN serverio, pagal nutylėjimą visas tinklo srautas eina per jį. Naudojimasis viskuo nuo naršyklės iki tikslinės programinės įrangos (pvz., Srautinis perdavimas ar klientų ar programų atsisiuntimas) išlieka saugus ir anoniminis.

Kaip pasirenkamąjį išplėstinį nustatymą, daugelis teikėjų suteiks jums lankstumo, jei norite, pašalinti srautą iš konkrečios programinės įrangos ar prievadų. Aš, pavyzdžiui, norėčiau išskirti savo muzikos srautinio perdavimo programą, nes krūva muzikos, kurios klausau, ne visada pasiekiama šalyse, į kurias aš VPN.

Kas yra įgaliotinis

Konceptualiai panašus į VPN, tarpinis serveris yra vienas serveris, kuris taip pat veikia kaip tarpininkas jūsų interneto sraute. Įgaliotojo serverio sąranka yra viena iš dviejų skonių. Sudėtingesnę parinktį galite konfigūruoti rankiniu būdu operacinės sistemos lygiu. Arba, kaip paprastai daroma, galite nustatyti tarpinį serverį kiekvienai programai, su kuria norite ją naudoti. Tarpinių serverių, įskaitant visas pagrindines naršykles, naudojimas palaiko daugybę programinės įrangos.

Programinė įranga, kuri naudoja tarpinį serverį kalbėtis su svetaine ar kitu interneto šaltiniu, perduoda srautą per tarpinį serverį, su kuriuo ją sukonfigūravote. Priešingai nei VPN, ryšiui tarp jūsų prietaiso ir įgaliotojo serverio nėra taikoma šifravimas.

Tarpinių serverių, palyginti su VPN, veikimo schema

Kai srautas pasieks tarpinį serverį, jūsų IP adresas bus pašalintas. Tačiau gali likti daugybė kitos informacijos, kuri gali jus atpažinti. Bet IP požiūriu, nuo tada visi tikės, kad kalba su įgaliotuoju serveriu, o ne su jumis. Jūsų vieta bus veiksmingai užmaskuota, pakeista įgaliotojo vieta.

Kaip minėta pirmiau, įgaliotiniai paprastai nustatomi taikymo lygiu, kiekvienu atveju atskirai. Naršyklių tarpinius serverius, taip pat „VoIP“ programas („Skype“ ir kt.) Ir „BitTorrent“ klientus, gana lengva konfigūruoti. Bet kas kitas nukentėjo arba praleistas. Jei norite nukreipti visą interneto srautą per tarpinį serverį, geriausia yra nustatyti jį naudojant operacinę sistemą.

Kada naudoti VPN

VPT yra puikus įrankis tiems, kurie nori maksimaliai padidinti savo privatumą ir anonimiškumą internete, apeiti interneto cenzūrą ar pasiekti geografiškai užblokuotą turinį. Aš naudoju vieną dieną dėl bet kurios iš aukščiau išvardytų priežasčių.

Prisijungę prie VPN gausite naują IP adresą. Ir skirtingai nei naudojant tarpinį serverį, visi jūsų siunčiami ar gaunami duomenys yra šifruojami. Tai yra šių dviejų funkcijų derinys, dėl kurio VPT tampa tokiu puikiu įrankiu.

VPN pranašumai

 • Privatumas internete

  Kai jūsų įrenginys prisijungia prie VPN serverio, visi tarp jų perduoti duomenys yra labai užšifruoti. Kiekvienas iš jūsų IPT iki įsilaužėlio (arba šiuo klausimu vyriausybės) negali perskaityti to, ką jūs įkeliate ar atsisiunčiate. Jie taip pat negali pasakyti, kurią svetainę ar šaltinį naudojate, nes viskas pirmiausia patenka į VPN serverį.

  Priešingame ryšio taške svetainė ar paslauga, kuria naudojatės, taip pat neturi supratimo, kas jūs esate (nebent jūs tai praneštumėte prisijungę). Visiems žinoma, kad esate VPN serveris.

 • Apeinant geografinį blokavimą

  VPN teikėjų serveriai yra išsidėstę visame pasaulyje. Kai kurios paslaugos, tokios kaip „PureVPN“ ar „HideMyAss!“ palaiko daugiau nei šimtą šalių. Jei turinio, kurį norite pasiekti, dalis yra ribojama tam tikroje geografinėje vietoje, prisijungus prie VPN serverio, jis bus atblokuotas. Serverio, prie kurio prisijungiate, IP bus vietinis ir todėl leidžiamas. Pavyzdžiui, taip aš galiu pasiekti „US Netflix“ būdamas užsienyje.

 • Aplenkiant cenzūrą

  Panašiai kaip tai leidžia jums išvengti geografinio blokavimo, VPT gali apeiti cenzūrą. Jei jūsų dabartinė vieta neleidžia peržiūrėti tam tikro turinio ar pasiekti internetinių šaltinių, naudodamiesi VPN serveriu šalyje, kurioje tai bus padaryta, bus pašalinti šie apribojimai. Tam tikslui paprastai reikia prisijungti prie serverių tokiose šalyse kaip Estija, Islandija ar Nyderlandai.

 • Pralaidumo mažinimas

  Atsižvelgiant į tai, ką šiuo metu darote internetu, jūsų interneto paslaugų teikėjai gali sumažinti (sumažinti) pralaidumo greitį. Ši praktika yra labai paplitusi kankinant (kurioms yra daug teisėtų tikslų).

  Išanalizavęs gaunamų duomenų tipą, IPT gali sulėtinti jūsų ryšį iki lygių, kurie gali būti kelis kartus žemesni nei jūs mokate. Kadangi VPN šifruoja duomenis, patenkančius į jūsų įrenginį, tai neleidžia jūsų IPT išsiaiškinti, ką darote. Jei jie nežino, jie negali sutrumpinti jūsų pralaidumo.

 • „Wi-Fi“ viešosios interneto prieigos taško sauga

  Bet kuriuo metu, kai naudojatės viešuoju belaidžiu internetu kavinėje, viešbutyje ar oro uoste, pasirinksite galimus saugumo pažeidimus. Naudodamiesi keliais įrankiais, tai yra stebėtinai lengva tam, kas yra tame pačiame tinkle, pradėti kišti jūsų duomenis.

  Naudojimasis VPN netrukdys jiems tai padaryti. Kadangi jūsų duomenys bus užšifruoti, kas juos sugriebs, negalės jų peržiūrėti ar nieko daryti.

 • „VoIP“ privatumas ir saugumas

  IP balso skambučius taip pat gana lengva klausytis. Jie keliauja internetu nešifruoti. Tai užtrunka šiek tiek techninių žinių, tačiau net vidutinio lygio įsilaužėliai (dėl geresnio termino nebuvimo) gali sugebėti įsiklausyti į pokalbius..

  Jei reguliariai naudojatės „Skype“, „Viber“ ar kitomis VoIP paslaugomis, prieš skambindami prisijunkite prie VPN. Kartu pateiktas šifravimas neleis bandyti įsilaužti, todėl jūsų skambutis bus privatus ir saugus.

 • Paieškos sistemos užklausų registravimo prevencija

  Siekdami geriau aptarnauti jus pateikdami tikslesnius rezultatus ir skelbimus, paieškos varikliai visose paieškose žymi IP adresą, kuris jas padarė. Žinodami savo praeitį, jie gali geriau numatyti, ko norite ateityje.

  Neigiama pusė yra „Google“ ir „Bing“ pasaulis efektyviai kataloguoja jūsų gyvenimą. Ar jūs ieškote skyrybų advokato ar informacijos apie antidepresantus? Jie tai žino ir registruoja. Mes greičiausiai turime tam tikrą savo gyvenimo dalį, kurią mes norime laikyti privačiu. Naudodamiesi VPN, kad paslėptumėte tikrąjį IP adresą, jūsų paieškos liks anoniminės.

Naudojant VPN kylančios problemos

Nėra tokių dalykų, kaip nemokami pietūs, ir yra keli VPN naudojimo trūkumai. Nors, bent jau mano manymu, jie visi yra palyginti nedideli.

Norint gauti VPN reikia atsisiųsti ir įdiegti klientą. Tai dar viena programinė įranga, kurią turite įdėti į savo įrenginį. Kiekvienas teikėjas turi savo versiją. Visi jie taip pat atrodo ir veikia skirtingai. Taigi, jei kada nors pakeisite teikėjus (arba naudosite kelis, kaip aš darau), kiekvieną kartą turėsite įdiegti ir išmokti visiškai naują programą.

Įvairūs VPN teikėjo programinės įrangos diegimai

Naudojant VPN taip pat gali sulėtėti jūsų ryšys. Nuo to, kiek ir ar iš viso priklauso, priklauso nuo daugelio veiksnių. Tai prasideda šifravimu, taikomu viskam, ką siunčiate ir gaunate. Šifravimas ir iššifravimas atima apdorojimo galią. Jei jūsų prietaisas negali to padaryti pakankamai greitai, duomenys vėluoja ir jūsų ryšio greitis sumažėja iki vietos, kur jis gali suspėti. Laimei, paprastai galite išspręsti šią problemą sumažindami šifravimo lygį, kurį jums leidžia dauguma teikėjų.

Viskas, ką siunčiate per VPN, taip pat turi nuvažiuoti papildomą atstumą iki VPN serverio. Šis atstumas kartu su dabartine serverio apkrova taip pat gali paveikti greitį. Norėdami išspręsti šią problemą, rinkitės kuo mažiau įkeltą serverį, kuris būtų kuo arčiau jūsų ar žiūrimo turinio.

Dar vienas galimas „VPN“ taškas yra veiklos registravimas. Norėdami užtikrinti maksimalų privatumą, turėtumėte užtikrinti, kad naudojatės visiškai beprotnamiu VPN teikėju. Kai kurios paslaugos gali saugoti anoniminius duomenis, pvz., Ryšio laiko žymes ar perduotų duomenų sumą, daugiausia dėl tinklo veikimo ir trikčių šalinimo. Vien šie duomenys negali jūsų identifikuoti, tačiau tai vis tiek yra pėdsakas. Jei norite būti ypač atsargūs, bet kuris teikėjas, esantis mano geriausių privatumo VPT sąraše, pašalinamas.

Kada naudoti tarpinį serverį

Yra keli dalykai, kuriems įgaliotiniai yra labai naudingi. Jie nėra tokie universalūs kaip VPN, tačiau yra lengvas pasirinkimas nedidelėms užduotims, kai saugumas ir privatumas nekelia didesnio susirūpinimo.

Proxų pranašumai

 • Tam tikras internetinis privatumas

  Tarpiniai serveriai gali suteikti jums nedidelį privatumo laipsnį. Visi duomenys eina per tarpinį serverį, todėl jūsų IPT nežino jūsų lankomos svetainės ar paslaugos IP adreso.

  Kadangi šifravimo nėra, IPT vis tiek gali lengvai analizuoti tai, ką žiūrite ar atsisiunčiate. Vien tik šis faktas reiškia, kad tarpinis serveris yra blogesnis pasirinkimas nei VPN, jei jūsų tikslas yra išlaikyti visišką privatumą internete.

  Kitame ryšio gale svetainė ar paslauga, kuria naudojatės, nežinos, kad ji su jumis kalbės (nebent jūs prisijungiate). Manau, kad jis bendrauja su tarpiniu serveriu. Taigi bent jau tarpinis serveris jūsų tikrąją tapatybę paslėps.

 • Apeinant geografinį blokavimą

  Kaip ir VPN, įgaliotieji serveriai suteikia jums naują IP – jūsų naudojamo įgaliotojo serverio IP. Jei pasirenkate tarpinį serverį šalyje, kurioje galima peržiūrėti užblokuotą turinį, kurį bandote pasiekti, turėtumėte pamatyti ir jūs.

 • Aplenkiant cenzūrą

  Įgaliotiniai taip pat naudingi siekiant apeiti internetinę cenzūrą. Jei dėl kokių nors priežasčių jums neleidžiama žiūrėti konkretaus turinio jūsų dabartinėje vietoje, pasirinkite tarpinį serverį šalyje, kurioje.

  Naudojant tarpinius serverius, o ne VPT, šiuo tikslu yra viena kliūtis. Tai vėl grįžta prie šifravimo trūkumo. Naudojant tarpinius serverius, duomenys paliekami ir nešifruojami į jūsų įrenginį. Jei nerimaujate, kad kažkas šnipinėja norėdamas pamatyti, ką darote, VPT sustabdys juos savo vėžėse ir suteiks jums visišką saugumą ir privatumą. Įgaliotinis to nepadarys.

 • Paieškos sistemos užklausų registravimo prevencija

  Kiekvieną kartą, kai naudojate paieškos variklį, jis užrašo jūsų užklausą tvirtai pritvirtinęs jūsų IP adresą. „Google“, „Bing“, „Yahoo“, jie visi tai daro. Šis registravimo būdas padeda pritaikyti būsimas paieškas pagal jūsų istoriją ir suteikia geresnių rezultatų bei tinkamesnių skelbimų.

  Neigiama yra tai, kad paieškos sistemos žino ir atsimena viską, ko ieškote. Kai kuriuos dalykus galime laikyti privatiais. Paslėpę savo IP adresą su įgaliotuoju serveriu, jūs tiksliai taip ir gaunate.

Problemos, susijusios su tarpinio serverio naudojimu

Iki šiol didžiausias tarpinių serverių neigiamas dalykas yra tas, kad jie neužšifruoja duomenų ryšio tarp jūsų įrenginio ir serverio. Jei pagrindinis rūpestis yra internetinis privatumas ir saugumas, tarpiniai serveriai yra netinkamas pasirinkimas.

Be šifravimo jūsų interneto paslaugų teikėjas (ir vyriausybė bei visos kitos įmonės, norinčios mokėti už informaciją) gali pamatyti, analizuoti ir registruoti viską, ką darote internete. Kiekviena jūsų aplankyta svetainė, visi atsisiųsti failai yra prieinami.

Dėl šifravimo trūkumo tarpiniai serveriai taip pat nepadės jums užkirsti kelio pralaidumui mažinti, taip pat neapsaugos nuo galimų įsibrovėlių, kai naudojama vieša „Wi-Fi“ viešosios interneto prieigos vieta.

Kaip ir VPN, įgaliotasis serveris gali sulėtinti jūsų interneto ryšį, nes prieš pasiekdami galutinį tikslą, duomenys pirmiausia turi patekti į tarpinį serverį. Tačiau tai, kas daro didžiausią galimą įtaką greičiui, yra paties įgaliotojo serverio našumas.

Palyginus su VPN, tarpiniai serveriai gali sulėtinti atsisiuntimo greitį

Labai dažnai tarpinius serverius valdo tokie asmenys kaip jūs ir aš. Tuomet našumas priklauso nuo serverio aparatūros ir to, koks greitas jos interneto ryšys. Priešingai nei VPN, dauguma tarpinių serverių nenaudoja apkrovos balansavimo. Kai VPN gali paskirstyti srautą per kelis kompiuterius, kurie yra to paties serverio klasterio dalis, tarpiniai serveriai retai tai daro. Taigi kuo daugiau žmonių prie jo prisijungia, tuo lėčiau jis tampa.

Kadangi bet kuris asmuo, turintis interneto ryšį, gali paleisti tarpinį serverį, taip pat turite nepamiršti apie ką nors kitą. Nors naudodamiesi tarpiniu serveriu įgyjate tam tikrą anonimiškumą, serverio savininkas vis tiek gali pamatyti viską, ką darote.

Pasirinkę teikėją, naudodamiesi VPN, iš anksto galite ištirti jų privatumo politiką. Naudodamas įgaliotinį, daugeliu atvejų savininkas yra visiškai anonimiškas jums. Tai yra dar viena priežastis, dėl kurios turėtumėte vengti įgaliotųjų įsakymų bet kur, kur svarbu saugumas ar privatumas.

Yra dar vienas svarbus dalykas, kurį verta paminėti. Galite rasti tarpinių serverių, įsteigtų kaip svetainės, kur nuėję į konkretų puslapį įvedate kito norimo aplankyti puslapio URL. Pagalvokite apie tai, kaip rankiniu būdu užmegzti ryšį tarp jūsų įrenginio ir įgaliotojo serverio (tarpinio serverio svetainė yra pastaroji). Dažniausiai ši parinktis yra nesaugi ir gali būti visiškai pavojinga. Kenkėjiško kodo įšvirkštimas į viską, kas jums atsiųsta, yra nereikšminga. Jei įmanoma, venkite šių svetainių.

Tarpinis serveris arba VPN?

Man atsakymas yra lengvas: VPN. Tai leidžia padaryti viską, ką daro tarpinis serveris, bet geriau. Tai tiesiog daug universalesnis ir išsamesnis sprendimas.

Sauga ir privatumas

Tarpiniai serveriai ir VPN keičia jūsų IP adresą. Dėl to bet kuri jūsų naudojama svetainė ar paslauga nesužinos jūsų tikrosios tapatybės.

Tačiau, jei duomenys nėra užšifruoti, nes paliekami jūsų įrenginyje, daug neslėpiate. Jūsų IPT (ir visi, kuriems jie parduoda ar atiduoda savo žurnalus) arba įsilaužėlis gali sulaikyti ir analizuoti jūsų įkėlimus ir atsisiuntimus. Jie tiksliai žinos, ką darai. Jei siunčiate kokią nors asmeninę informaciją, jie taip pat gali ją perskaityti.

VPT naudoja stiprų, dažnai karinį, šifravimą, įsitikindamas, kad tai neįvyks. Įgaliotinis, ne tiek daug.

Spektaklis

Tarpiniai serveriai reikalauja mažiau išteklių, todėl į tai reikia atsižvelgti. Priešingai nei VPN, tarpiniams serveriams nereikia papildomos programinės įrangos diegimo, o tai taupo saugyklą. Jie taip pat nešifruoja jūsų ryšio, o tai taupo apdorojimo laiką. Jei turite seną telefoną ar kompiuterį, įgaliotasis asmuo gali būti tik tas, kurį liepė gydytojas. Tačiau beveik visuose šiuolaikiniuose įrenginiuose sulėtėjimas dėl šifravimo nebus pastebima problema.

Žvelgiant iš visų kitų aspektų, VPN veikimas bus toks pats arba geresnis nei įgaliotojo serverio. Duomenims reikia nuvažiuoti papildomą atstumą, norint patekti į serverį naudojant bet kurį iš sprendimų, taigi, nė vienas iš jų neturi pranašumo.

Kiek pats serveris eina, įvertinkite vieną už VPN. Daugumą tarpinių serverių valdo asmenys, naudodamiesi serverio aparatūra ir interneto ryšiais, kurie nėra tiksliai viršutinėje eilutėje. Išmeskite krūvą vartotojų netinkamai įrengtame serveryje, ir viskas gali sustoti.

Paprastai VPN veikia iš didelių duomenų centrų, turinčių specialią aparatinę įrangą ir greitus interneto ryšius. Kai kurie paslaugų teikėjai daro geriau nei kiti, kaip galite pamatyti mano greičio testo pagrindu sudarytuose greičiausių VPT teikėjų reitinge. Bet net ir tie, kurie yra apatiniame skalės taške, paprastai pralenks tarpinius serverius. VPT teikėjui serverių valdymas yra verslas. Daugeliui tarpinių paslaugų teikėjų tai yra tik hobis.

Lengvas naudojimas

Nors kiekvienas VPT teikėjas reikalauja įdiegti savo kliento programinę įrangą ir kiekvienas diegimas skiriasi nuo kito, vis tiek manau, kad VPN naudoti yra daug lengviau nei tarpinius serverius..

Reikia nustatyti tarpinį serverį ir įjungti bei išjungti pagal kiekvieną programą. Tai gali būti gana nuobodus procesas (darant prielaidą, kad programa palaiko tarpinį serverį). Ir jei norite pakeisti vietą, tarkime, įgaliotąjį serverį JAV į vieną JK, turite grįžti ir rankiniu būdu atnaujinti kiekvieną iš šių programų dar kartą..

Nepaisant teikėjo ir to, kaip jie įdiegė savo klientą, prisijungimas prie VPN yra paprastas dviejų etapų procesas. Pasirinkite serverį per VPN programinės įrangos sąsają ir spustelėkite vieną mygtuką, kad prisijungtumėte. Tai nėra daug lengviau.

Išvada

Tarpiniai serveriai yra geras sprendimas, jei jums reikia paslėpti savo tapatybę atliekant paprastas užduotis. Užduotys, kurioms nereikia daug saugumo, kurios nėra svarbios interneto spartai. Kai svarbu našumas, saugumas ar visiškas anonimiškumas, VPN yra vienintelis kelias. Jei nežinote, nuo ko pradėti, peržiūrėkite mano rekomenduojamų VPT teikėjų sąrašą. Bet kuris iš jų būtų puikus pasirinkimas.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map