ExpressVPN İncelemesi

ExpressVPN İncelemesi

ExpressVPN logosuPuan:
9.0 / 10


Dünyanın en tanınmış VPN sağlayıcılarından biri olan ExpressVPN, hızlı performans, mükemmel istemci yazılımı tasarımı ve bulacağınız en güçlü güvenlik özelliklerinden bazılarını sunar. Hem yeni başlayanların alması ve koşması kolay hem de herhangi bir gelişmiş kullanıcı için yeterli güçten fazlasını paketliyor.

Artıları
 • Zengin özelliklere sahip ve sezgisel bir istemci
 • Güçlü arka uç teknolojisi
 • Çok sayıda sunucu ve sunucu konumu
 • Hızlı ve tutarlı bağlantı hızları
 • ABD Netflix ile çalışır
 • Birinci sınıf müşteri desteği
Eksileri
 • Bazı toplu kayıtlar
 • En ucuz değil

Hemen hemen herkese tavsiye edebileceğim bir VPN sağlayıcı seçmem gerekirse, ExpressVPN listemin en üstünde olurdu.

Her şey, herkesin kullanabileceği kadar basit, ancak en ileri düzey kullanıcılar için bile yeterli özelliklere sahip olan rafine bir müşteri ile başlar.

Güvenlik seçenekleri hava geçirmezdir. Ve elbette, büyük küresel ağ kapsamı ve sunucu performansı var.

Evet, sadece birkaç dolar olsa da, en ucuz VPN sağlayıcısı olmayabilir. Ancak, bu ExpressVPN incelemesinde açıklayacağım gibi, hizmet her kuruşa değer.

Özellikleri

Daha köklü bir VPN sağlayıcısı olarak, ExpressVPN’in her genel VPN özelliğinde sunmasını beklersiniz. Ve kesinlikle çok iyi yapıyorlar.

Bölünmüş Tünel Açma

ExpressVPN’in Windows ve macOS istemcilerinde kullanılabilen bir bölünmüş tünel seçeneği vardır. Bazı nedenlerden dolayı, macOS’ta, Uygulama Başına Bağlantı adı ile gider.

Tek bir cümleyle, bölünmüş tünelleme şifreli VPN tüneli üzerinden bazı uygulamalardan veri göndermenizi sağlarken aynı zamanda diğer uygulamaların normal internet bağlantınızı kullanmasına izin verir.

İstemci yazılımının genel ayar bölümünde işlevselliği değiştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz üç seçenek:

 • Tüm uygulamaların VPN kullanmasını sağlayın (bölünmüş tüneli kapatmanın karşılığıdır)
 • VPN kullanarak hangi uygulamaları istediğinizi belirtin (varsayılan olarak, diğer tüm uygulamalar normal internet bağlantısı olacaktır)
 • Hangi uygulamaları VPN kullanmak istemediğinizi belirtin (varsayılan olarak diğer tüm uygulamalar VPN’yi kullanır)

ExpressVPN'in bölünmüş tünelleme özelliği için yapılandırma seçenekleri

Bu özelliği kullanılabilir olduğu iki işletim sisteminde test ettim ve her iki durumda da tam olarak reklamı yapılan şekilde çalıştı.

Android cihazında bölünmüş tünel kullanmak istiyorsanız ne yapmalısınız? O zaman maalesef farklı bir sağlayıcıya gitmeniz gerekecek. Her ikisi de iyi incelenmiş VPN’ler olan IPVanish ve ProtonVPN bunu Android istemcilerinde sunuyor.

BitTorrent ve P2P

Herhangi bir ExpressVPN’in ana web sitesi sayfasında torrent veya P2P’ten bahsedilmiyor. Yani, ilk bakışta, işler harika görünmüyor. Neyse ki, bu durumda, hiçbir haber iyi haber değildir.

Biraz girdiğinizde, BitTorrent desteğine adanmış bir sayfanın tamamını bulacaksınız. UTorrent ile çalışmaya başlamanıza bile yardımcı olurlar.

Bu yüzden evet, torrent için kesinlikle ExpressVPN kullanabilirsiniz. Merak ediyorsanız, bunu herhangi bir sunucuda yapabilirsiniz.

Expressvpn Torrent için Güvenli mi??

Bir VPN’nin torrent göndermeye izin verdiği için, bunun güvenli olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte ExpressVPN ile endişelenecek çok az şey var.

Bu incelemede biraz daha ele alacağımdan, ExpressVPN sadece çok güvenli protokoller ve kurşun geçirmez şifreleme kullanmakla kalmaz, aynı zamanda gizlilik dostu bir yetki alanı dışında çalışır ve mükemmel bir sıfır günlük politikası vardır.

Diğer bir deyişle, torrent için ExpressVPN kullandığınızda, aktivitenin size geri dönme şansı yoktur. Güvendesin.

ExpressVPN ve Netflix

Netflix tarafından engellenmeyen bir VPN bulmak – özellikle ABD sürümünde – şirket 2016’nın başında bir VPN yasağı başlattığından bu hiç kolay olmadı.

Bununla birlikte, ExpressVPN birkaç istisnadan biri gibi görünüyor ve gayet iyi çalışıyor (en azından bunu yazarken).

Netflix ile çalışan ExpressVPN

Her ABD sunucusu geçiş alamaz. Bunların yaklaşık yarısı, “Engeli kaldırıcı veya proxy kullanıyor gibi görünüyorsunuz” hatasıyla reddedildi. Ancak, işe yarayan birini bulmak en fazla birkaç yeniden bağlantı girişiminde bulunmalıdır..

Başka yerlerde, ExpressVPN Netflix ile daha iyi çalıştı. Örneğin, hizmetin Kanada veya İngiltere sürümüne erişirken sıfır sorun yaşadım.

Veri, Bant Genişliği ve Bağlantı Sınırları

ExpressVPN, veri veya bant genişliği için herhangi bir sınırlama koymaz ve beklemezdim. Bugünlerde kendine saygılı hiçbir VPN sağlayıcısı yok.

Bununla birlikte, eşzamanlı bağlantı sayısında bir sınır vardır..

ExpressVPN Kaç Kullanıcı Kullanabilir?

Bir ExpressVPN aboneliği ile, beş kullanıcıyı veya cihazı aynı anda bağlamanıza izin verilir.

İstemciyi istediğiniz sayıda cihaza yükleyebilirsiniz. Beş taneden fazlasını VPN’ye aynı anda bağlayamazsınız.

Beş, aşağı yukarı endüstri standardıdır ve pratikte, aynı anda nadiren daha fazla bağlantı çalıştırmanız gerekir. Aslında benim için üç kişi geriyor.

Bununla birlikte, “Bağlantı Sınırına Ulaşıldı” iletisini biraz sık görürseniz, ExpressVPN yönlendiriciler üzerinde çalışır. Bu şekilde ayarlandığında, yalnızca yönlendirici etkin bir bağlantı olarak sayılır ve arkasında oturan potansiyel olarak düzinelerce cihaz.

Alternatif olarak, bağlantı sınırı bir sorun haline gelirse, Surfshark gibi eşzamanlı bağlantıları hiç kapsamamış olan iyi incelenmiş sağlayıcıları da araştırabilirsiniz..

Diğer özellikler

Dikkate değer birkaç ExpressVPN özelliği var.

Bunlardan biri istemci içi VPN hız testidir. Her ExpressVPN sunucusunun mevcut gecikme süresini ve indirme hızlarını test etmenizi sağlar (her şeyi bölgeye göre ayırabilirsiniz).

Gecikme sonuçları yeterince doğru görünüyordu. Bununla birlikte, indirme hızı sonuçları, gerçekte olduklarından çok daha yavaş olduğu gibi çok uzaktı.

Örneğin, Amsterdam’daki kendi hız testlerim indirme performansını 50 Mbps’ye kadar gösteriyor.

Bağlantı hızlarının ExpressVPN incelemesi

Müşterinin aracıyla aldığım en iyi şey 11.79 Mbps.

ExpressVPN'in istemci içi hız testi sonuçları

Bu özelliğin en hızlı mevcut sunucuyu seçmek için yararlı olduğunu görüyorum (ve belki de bunun amacı budur). Ancak gerçek performansı gösteren sayıları döndürmüyor gibi görünüyor, bunlardan biraz daha sonra bahsedeceğim.

Daha kullanışlı bir özellik olan ExpressVPN ayrıca bir kill switch’i de sunuyor. Bu da çok yakında, aşağıdaki gizlilik ve güvenlik bölümünde alacağım.

Gizlilik ve güvenlik

Bir VPN sağlayıcısı gizlilik dostu bir ülkede çalıştığında, açıkça tanımlanmış bir kayıt politikası bulunmadığında ve mevcut en sağlam şifreleme seçeneklerinden bazılarını kullandığında, sizin (ve verilerinizin) emin ellerde olduğunuzu bilirsiniz.

Express VPN ile,.

yargı

ExpressVPN, İngiliz Virgin Adaları (BVI) dışında faaliyet göstermektedir. Bu gizlilik için iyi bir haber.

Birincisi, BVI’nın veri saklama yasaları yoktur. İkincisi, herhangi bir istihbarat paylaşım paketine dahil değiller (5 Göz, 9 Göz veya dünyanın 14 Gözü).

Üçüncüsü, BVI bir miktar vergi cenneti olarak bilinir. Gizliliğin korunması hiç endişe olsaydı, durumun böyle olacağından şüpheliyim.

Günlük İlkesi

ExpressVPN hiçbir kayıt politikası yok gibi oldukça yakın olsa da, biraz kısa düşüyor.

IP adresiniz, DNS sorguları veya trafik hedefi gibi sizi tanımlamak için kullanılabilecek hiçbir kritik ayrıntıyı saklamazlar (aşağıdaki web sitelerinden ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi).

Günlük tutma ilkeleri hakkında ExpressVPN bildirimi

Bununla birlikte, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için iddia edilen amaçlarla birkaç ayrıntı kaydederler. Bunlar ExpressVPN’in gizlilik politikasının ana hatlarıdır ve şunları içerir:

 • Uygulamanın hangi sürümünü kullanıyorsunuz
 • Bir VPN sunucusuna bağlandığınız tarihler (saatler olmasa da)
 • Hangi ülkeden veya ISS’den bağlandığınız (ancak IP’niz değil… bu önemlidir)
 • Hangi VPN konumuna bağlandığınızı (ancak giden IP’yi değil… bu kadar önemli)
 • Veri aktarımlarınızın toplam günlük tutarı

Yukarıdakilerin hiçbiri, İSS’nizdeki günlükler ve ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesi veya hizmetle birleştirildiğinde bile sizi benzersiz bir şekilde tanımlamak için yeterli değildir.

Bu yüzden, tamamen sıfır günlük sağlayıcılarını tercih etsem de (neden şansınızı deneseniz de), ExpressVPN oldukça dar bir şekilde geliyor ve sizi tamamen anonim tutacak kadar yakın.

ExpressVPN İzlenebilir mi??

Az önce gördüğümüz gibi, ExpressVPN herhangi bir internet trafiği kaydetmez. IP adresiniz, paylaşılan sunucunuzun IP adresi veya hizmeti tam olarak ne zaman kullandığınız asla kaydedilmez.

Bu, VPN’ye bağlı olduğunuz sürece, çevrimiçi etkinliğinizin hiçbirinin size geri izlenemeyeceği anlamına gelir.

Kayıtta Gizlilik

ExpressVPN’e ilk kez kaydolduğunuzda, onlara e-posta adresinizi vermeniz gerekir. Seçtiğiniz ödeme şekli, başka hangi kişisel bilgileri sağlamanız gerektiğini belirtir.

En az miktarda bilgi gerektiren ödeme seçeneği Bitcoin’dir (bu arada kabul edilen tek kripto para birimi). Bu nedenle, e-postanızın ötesinde herhangi bir kişisel veriyle ayrılmak istemiyorsanız, kullanmanız gereken şey budur.

Kaydolurken, ExpressVPN’in web sitesi elbette IP’nizi saklayacak ve tarayıcınızı çerez edecektir. Bu da bazılarımız için bir gizlilik endişesi olabilir.

Bunu yapmanın kolay bir yolu, yerel bir kahve dükkanından özel bir tarayıcı penceresi kullanarak kaydolmaktır. Zaten bu kadar uzaklara gidiyorsanız, aynı zamanda bir kalıcı e-posta adresi de oluşturabilir ve bunu ExpressVPN’e verebilirsiniz. Bu şekilde, hiç kimse gerçek IP adresinizi alamaz.

ExpressVPN’in Kill Switch’i var mı?

Tüm premium VPN sağlayıcıları gibi, ExpressVPN de bir internet kill switch ile birlikte gelir. Birçok VPN sağlayıcısı gibi, onlar da kendi adını vermeyi seçtiler. Aramanız durumunda buna Ağ Kilidi denir.

ExpressVPN uygulamasının genel seçenekler penceresinde kill switch geçişi vardır

Ağ Kilidi varsayılan olarak açıktır ve VPN aniden düştüğünde / düştüğünde tüm internet trafiğini – ancak yalnızca internet trafiğini – durdurmaya ayarlıdır. Yerel ağa izin verilmeye devam edilecek. Benim için bu çok mantıklı.

Ancak, herhangi bir nedenle, beklenmedik bir VPN bağlantısının kesilmesi sırasında ağ bağlantınızı tamamen öldürmek istiyorsanız, bu seçenek de kullanılabilir.

Kill switch işlevinin yalnızca Windows ve Mac istemcilerinde kullanılabildiğini lütfen unutmayın. Şu anda, başka hiçbir platform bunu desteklemiyor.

Özel Amaçlı Sunucular

ExpressVPN’in biraz kısaldığı bir alan, çift VPN, VPN üzerinden TOR veya sunucu gizliliği gibi özel sunucu işlevleri sunmamaktır. Gizlilik ve anonimlik çok önemliyse, kullanmak istediğiniz özellikler (bir öldürme anahtarı ile birlikte).

Birkaç kişinin bu kadar ileri gitmesi gerektiğine katılıyorum. Bu nedenle ExpressVPN zaman ve paralarını oraya yatırmamayı seçti.

Ancak, kayda değer. Ve bu sizin için önemli bir işlevsellikse, NordVPN gibi başka bir sağlayıcı ihtiyaçlarınız için daha uygun olabilir.

Protokoller ve Şifreleme

ExpressVPN ile protokol seçiminiz tamamlanmaya çok yakın.

Seçenekler arasında UDP veya TCP üzerinden OpenVPN, SSTP (yalnızca Windows’ta), L2TP / IPsec ve PPTP bulunur. IKEv2 garip bir adam ve şu anda desteklenmiyor.

ExpressVPN'in bağlantı protokolü seçeneklerinin gözden geçirilmesi

Varsayılan olarak, tüm platformlardaki istemci yazılımında protokol seçimi otomatik olarak ayarlanmıştır. Bu, mevcut ağ koşullarınız için en uygun olanı seçer.

Mobil cihazlarda, yalnızca UDP ve TCP üzerinden OpenVPN kullanılabilir. Bununla birlikte, vakaların büyük çoğunluğunda, yine de istediğiniz şey budur. Dolayısıyla, sınırlı sayıda seçenek mutlaka bir endişe kaynağı değildir..

Şifreleme için ExpressVPN, SHA-256 HMAC veri kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifresi kullanır.

Bu standartlar sizin için çok şey ifade etmiyorsa, paket servisi olan restoran verileriniz çok ama çok güvenlidir. Bu, devlet kurumlarının ve bankaların eşyalarını güvence altına almak için kullandıkları şifreleme düzeyidir..

Sızıntı Testleri

Bir VPN sağlayıcısı DNS veya IP adresinizi sızdırıyorsa, tüm gizlilik ve anonimlik özellikleri çok az anlamına gelir. Neyse ki, ExpressVPN ile endişe yok.

Standart testlerimi yaptım ve hiçbir sızıntı bulunmadı. IPv4, IPv6 ve DNS, WebRTC dahil olmak üzere uçan renklerle geçti.

ExpressVPN'in sızıntı testi sonuçlarının ekran görüntüsü

ExpressVPN web sitesinde kendi DNS ve WebRTC sızıntı testlerine sahiptir. Bunlara kısayollar Yardım altındadır & İstemcinin destek alt menüsü. Prensipte yeterince doğru görünseler de, üçüncü taraf web sitelerini kullanmayı tercih ederim.

Uygulamalar ve Müşteriler

ExpressVPN istemcisini birkaç kez oynadım. Şimdi kazma ve ne kadar iyi olduğunu görmenin zamanı geldi.

Muhtemelen ilk fark edeceğiniz şey ne kadar temiz göründüğüdür. Hiç boğulmuyor.

Hizmetten bağlantısı kesilmiş bir ExpressVPN uygulaması

Her şey mantıksal olarak düzenlenmiştir ve daha gelişmiş özellikler ayarlar menüsünde güzel bir şekilde gizlenmiştir. Yani, siz istemedikçe deneyiminize müdahale etmeyeceklerdir.

Akıllı Konum düğmesi, mevcut en iyi sunucunuzu seçer ve seçtiğiniz konuma ayarlar. Bu gibi seçimler genellikle mesafe, gecikme ve sunucu yükünün bir kombinasyonuna dayanarak gerçekleşir.

Belirli bir yere bağlanmak istiyorsanız, Konum Seç düğmesini kullanarak da bir konum seçebilirsiniz.

ExpressVPN uygulamasında konum seçimi

Seçtiğiniz konum ayarlandığında, ortadaki dev güç düğmesine basarak devam edersiniz. Aynı düğmeyi tekrar tıklayarak bağlantıyı kesersiniz.

Bu basit ve sezgisel bir süreç.

Manuel sunucu seçimi konusunda, başlangıçta biraz kafa karıştırıcı olabilecek bir işlevdir (ancak ikinci veya üçüncü kez alışacaktır).

Konum Seç düğmesini tıklattıktan sonra açılan pencerede, Önerilen ve Tümü olarak adlandırılanlar da dahil olmak üzere üç sekme bulunur. Önerilen olarak listelenen sunucular, kullanılabilir tüm sunucuların küçük bir alt kümesidir. Her yer orada değil.

Örneğin, İngiltere Kent sunucusuna bağlanmak istiyorsanız, önerilen listeden yapamazsınız. Ve burada birkaç İngiltere sunucusu daha listelendiği için UK Kent’in bile olmadığını düşünebilirsiniz. Tümü sekmesinin hemen altında.

Neler olduğunu anladıktan sonra, yeterince basit. Ama dediğim gibi. Başlangıçta, sizi atabilir.

Desteklenen Platformlar

Blackberry telefonunu bırakmayı reddediyor musun? Öyleyse, ExpressVPN sizin için olmayabilir. Ancak, akla gelebilecek hemen hemen tüm platformlar için,.

Bekle. Böğürtlen de desteklenir.

ExpressVPN tarafından desteklenen cihazların listesi

ExpressVPN ayrıca Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantılarına sahiptir.

Merak ediyorsanız, Firefox uzantısının benden sorduğu geniş kapsamlı izin listesi:

 • Tüm web siteleri için verilerinize erişim
 • Firefox dışındaki programlarla mesaj alışverişi
 • Size bildirimleri görüntüleme
 • Gizlilik ayarlarını okuma ve değiştirme
 • Tarayıcı proxy ayarlarının kontrolü
 • Tarayıcı sekmelerine erişim
 • Sınırsız sayıda istemci tarafı veri depolayın
 • Gezinme sırasında tarayıcı etkinliğine erişme

Gizlilik açısından, bu sadece sorun değil. Bu Express VPN’nin bir incelemesi değil, başka bir sağlayıcı olsaydı, daha fazla endişelenirdim. Ancak, kabataslak hiçbir şey çekmeyeceklerini bilecek kadar ExpressVPN’e güveniyorum.

Tek başına, mobil veya tarayıcı uzantısı olsun, tüm istemciler aynı mantıksal düzeni paylaşır. Yani, çeşitli versiyonlar arasında atlamak bir esinti.

ExpressVPN istemcilerinin farklı platformlarda gözden geçirilmesi

İndirilebilir istemcilerin ve uzantıların ötesinde, VPN isteyebileceğiniz hemen hemen her cihaz için ayrıntılı kurulum kılavuzları da alırsınız. Yönlendiriciler ve oyun konsollarından akıllı TV’lere ve çeşitli akış cihazlarına kadar hepsi orada.

Sunucu Konumları

En zengin özellikli, sezgisel ve güvenli VPN sağlayıcısı bile, ihtiyacınız olan bir konuma bağlanamıyorsanız çoğunlukla işe yaramaz. ExpressVPN ile, asla sorun olmayacak iyi paraya bahse girmeye hazırım.

95 ülkede ve 151 konumdaki sunucularla ExpressVPN mevcut en büyük ağlardan birine sahiptir. Kuzey Amerika ve Avrupa, elbette, kapsama alanının büyük bir kısmını alır. Ancak bu, diğer dünya bölgelerinin ihmal edildiği anlamına gelmez. Tam sunucu listesini burada görebilirsiniz.

ExpressVPN tarafından desteklenen tüm ülke konumlarının görüntüsü

ExpressVPN’in küçük bir şansla istediğiniz yeri yoksa, önce o konumun ne olduğunu bilmek istiyorum (gerçekten merak ediyorum). Ardından, PureVPN ve HideMyAss! Dahil olmak üzere daha geniş sunucu kapsamına sahip diğer birkaç sağlayıcıyı araştırabilirsiniz. Söylediğim gibi, bunun geleceğinden şüpheliyim.

Tüm ExpressVPN sunucuları P2P trafiğini destekler.

Hız ve Performans

ExpressVPN’in birçok gücü vardır ve performans, kapaklarındaki başka bir tüydür. Sunucuları hızlı ve tutarlı bir şekilde, onları kolayca piyasadaki en hızlı VPN sağlayıcılarından biri haline getiriyor.

İncelediğim tüm hizmetlerde olduğu gibi, dünyanın en popüler sekiz noktasında eksiksiz bir performans kontrolleri seti yaptım. İşte bu tam hız test sonuçlarından alınan birkaç örnek.

En İyi Sunucu
ExpressVPN en iyi sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ExpressVPN en iyi sunucu hızı testi temel sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
ExpressVPN ABD sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ExpressVPN ABD sunucu hızı testi temel sonuçlarıVPN yok
Hollanda
ExpressVPN Hollanda sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile ExpressVPN Hollanda sunucu hızı testi temel sonuçlarıVPN yok

Yukarıda, ExpressVPN’in müşterisi (teorik olarak en hızlı bağlantı olmalı), bir Kuzey Amerika sunucusu ve bir Avrupa sunucusu tarafından belirlenen en iyi sunucumu ekledim.

Sonuçlar oldukça etkileyici. Ayrıca, büyük indirmeler ve 4K video akışı gibi en bant genişliği yoğun etkinlikler için bile yeterince iyi.

Başka bir deyişle, performans ExpressVPN ile endişelenmeniz gereken bir şey değildir.

ExpressVPN İnternet Hızını Yavaşlatıyor mu??

Evet, ExpressVPN – veya bu konuda başka herhangi bir VPN hizmeti kullanmak – internetinizi yavaşlatacaktır. Bağlantınızın ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak.

Benim durumumda, internetim ExpressVPN’in sunucularının ulaşabileceği hızlardan çok daha hızlı olduğu için, en azından yüzde olarak yavaşlama önemlidir. Rakamlar bakımından, bağlantı hala çok hızlı ve çevrimiçi istediğim her şeyi yapmama izin veriyor.

Ancak, internetiniz bağlandığınız VPN sunucusunun yönetebileceğinden daha yavaşsa,% 10 ila% 15’ten fazla performans düşüşüne bakmamalısınız.

Müşteri servisi

VPN endüstrisi her zaman mükemmel müşteri hizmetleri ile bilinmemektedir. Burada da ExpressVPN kalabalığın üzerinde duruyor.

Yeni başlayanlar için yılın 365 günü 7/24 canlı sohbet desteği sunuyorlar. Ve sadece herhangi bir sohbet desteği değil. Bilgi ve yararlı sohbet desteği.

Elbette, e-posta da biraz daha eski bir okul yapmayı tercih ediyorsanız bir seçenektir.

Bir müşteri destek biletini doğrudan istemciden de gönderebilirsiniz. Bunu sevdim. Sadece aklınızda hala yaşadığınız herhangi bir sorun değil (ve bu nedenle, daha ayrıntılı olarak açıklayabilirsiniz), ancak müşteri isteğe bağlı olarak bulduğu son hataların ayrıntılarını da ekleyebilir.

Bu kombinasyon, sorunun çabucak ve memnuniyetinize çözümlenmesini çok daha olası hale getirir.

ExpressVPN'in destek portalı

Eğer daha çok kendiniz yapıyorsanız, ExpressVPN bilgi tabanı tam size göre. Kurulumdan çeşitli sorun giderme kılavuzlarına kadar her şey var. Bilgi tabanına doğrudan müşteriden de erişilebilir.

Fiyat ve Değer

Bu noktaya kadar her şeyi okuduysanız, ExpressVPN’in birinci sınıf bir sağlayıcı olduğu açık olmalıdır. Ve bununla birlikte maalesef premium fiyatlar geliyor.

ExpressVPN’in Maliyeti?

ExpressVPN’in üç abonelik planı vardır: 1 ay, 6 ay ve 12 ay. Cari fiyatlar aşağıdaki gibidir:

 • 1 ay: Aylık 12,95 USD
 • 6 ay: Aylık 9,99 ABD doları
 • 1 yıl: Aylık 6,67 $

Mevcut ExpressVPN abonelik fiyatları

Ayda 6,67 $ için 12 aylık plan (artı üç ay ücretsiz) şu anda mevcut olan en iyi ExpressVPN indirimi olmasına rağmen, ölçeğin üst ucunda.

Bununla birlikte, nispeten yüksek maliyete rağmen, yine de ödemeye değer bir fiyat.

ExpressVPN’i Nasıl Satın Alırsınız?

ExpressVPN aboneliği satın almak için şu adımları izleyin:

 1. Mümkün olan en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak için ExpressVPN’in gizli indirim sayfasına gitmek için burayı tıklayın.
 2. İndirim sayfasında kırmızı düğmelerden birini tıklayın. Bunu yapmak satışı etkinleştirir ve sizi ilişkili ExpressVPN planlarını ve fiyatlarını gösteren farklı bir sayfaya götürür.
 3. İstediğiniz planı seçin.
 4. E-posta adresinizi girin (ExpressVPN’in size abonelik anahtarınızı göndermesi için gereklidir) ve ödeme işlemine devam edin.

Ödeme metodları

Aboneliğiniz için ödeme yapma zamanı geldiğinde, ExpressVPN bunu kolaylaştırır. Her büyük ödeme şekli kabul edilir.

Mevcut ExpressVPN ödeme yöntemlerinin bir listesi

Biraz kısa düşebilecekleri tek alan seçim kripto para birimleri. Sadece Bitcoin kullanılabilir. Ancak, bu şekilde gidecek kadar kripto meraklıysanız, tek bir seçeneğe sahip olmak sorun olmayacak.

ExpressVPN Ücretsiz Deneme ve Para İadeleri

ExpressVPN ile ücretsiz deneme yok. Ancak sahip oldukları şey mükemmel bir geri ödeme politikasıdır.

Bir abonelik satın aldığınızda, sizi destekleyen 30 günlük cömert para iade garantiniz vardır. Diğer sağlayıcıların aksine, soru da sorulmuyor.

Teknik sorunlar? Önemli değil. Sadece fikrini mi değiştirdin? Önemli değil. Açıklama gerekli değil, bankada para iadesi.

Bunun tam bir ay değil, 30 günlük bir garanti olduğunu unutmayın. Orada hayal kırıklığından kaçının.

Düşünceleri Kapatma

Genel olarak, ExpressVPN çevrimiçi gizlilik, anonimlik veya güvenlik arayan hiç kimsenin yanlış gidemeyeceği mükemmel bir sağlayıcıdır..

İyi performans gösteren sunucuların ve sağlam güvenlik özelliklerinin bulunduğu büyük bir küresel havuzdan, ele aldığım en iyi müşteri hizmetleri departmanlarından birine, paranızın karşılığını almaktan daha fazlası.

ExpressVPN ile yaşadığım deneyim, hem bu inceleme sürecinde hem de daha önce kullandığım birçok zaman boyunca her zaman olumlu oldu. Onları bu kadar kolay tavsiye edebilmemin nedenleri bu.

ExpressVPN logosuPuan:
9.0 / 10

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me