Özel İnternet Erişimi İncelemesi

Özel İnternet Erişimi logosuPuan:
7.7 / 10


Harika bir VPN sağlayıcısı ve sektörün liderlerinden biri olan Özel İnternet Erişimi, ihtiyacınız olan her şeyi bir VPN’de sunar. İşlevsel olarak yeniden tasarlanan bir istemci ve hızlı sunuculardan katı bir kayıt politikası ve mükemmel güvenlik özelliklerine kadar, çoğu rakibi kolayca yenen bir fiyata geliyor.

Artıları
 • Kanıtlanmış günlük kaydı sağlayıcısı
 • Birinci sınıf şifreleme ve güvenlik
 • Çok uygun
 • İyi sunucu hızları
 • Mükemmel yeniden tasarlanmış uygulamalar
 • Torrent ve P2P kullanımına izin verir
Eksileri
 • ABD’de bulunur – gizlilik için ideal değildir
 • Kötü Netflix ve BBC iPlayer desteği

Bir VPN pazarındaysanız, Özel İnternet Erişimi’ni (PIA olarak da bilinir) duyma şansınız yüksektir. On yıla yakın bir süredir faaliyet gösteriyorlar, tartışmasız en büyük sağlayıcılardan biri.

PIA, sağlam performans ve destek sunan ucuz bir VPN hizmeti olarak bilinir. Bu şöhretin haklı olup olmadığını görmek için merak ettim, onları test etmeye kendim aldım.

Ve bu Özel İnternet Erişimi incelemesinde, keşfettiğim her şeyi gözden geçireceğim – iyi, kötü ve çirkin sınır.

PIA Genel Bakış

İşleri daha iyi bir hale getirmeye yardımcı olmak için, Özel İnternet Erişimi ve arkasındaki kişiler hakkında biraz arka planla başlayalım.

London Trust Media adlı bir şirketin iştiraki olan PIA, 2010 yılının Ağustos ayından beri varlığını sürdürüyor. VPN hizmeti için onları yaşlı bir devlet adamı gibi görüyor.

Şirket, Elektronik Sınır Vakfı ve Creative Commons gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlara destek vererek çok çeşitli açık kaynaklı ve gizlilik odaklı projelerde yer almaktadır..

PIA ayrıca GitHub’da açık kaynaklı bir havuz sunan çok az VPN sağlayıcısından biridir. Havuz tarayıcı uzantılarını ve istemci yazılımlarının bazılarını (ancak hepsini değil) içerir.

Şimdiye kadar her şey kulağa hoş geliyor. Ne yazık ki, PIA’nın dolabında birkaç iskelet var.

London Trust Media – ve buna ek olarak, Özel İnternet Erişimi – merkezi Denver, Colorado’da bulunmaktadır. Bu, gizlilik açısından biraz riskli bir yetki alanı dışında faaliyet gösterdikleri anlamına gelir.

Onlar da kısa süre önce, suçlu hükümlü Mark Karpeles’i Mt. Gox Bitcoin borsası CTO olarak kötü bir şekilde çöktü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, PIA’nın kullanıcı tabanı arasında bir kargaşaya neden olan ve hala tamamen ölmemiş bir hareketti..

Bütün bunlar karışık bir çantaya bir şey katıyor.

Evet, PIA şeffaflık ve gizliliğe adanmış bir şirket gibi çalışır. Ancak, aynı zamanda, onu korumak için zor bir yargı alanı ve son anıdaki en pahalı ve felaketlerden biri ile ilişkili bir CTO seçtiler.

Meraklı, gerçekten.

Düşünmek için bu kadar yiyecekle, daha derinlemesine inceleyelim ve PIA’nın sunduğu hizmetleri inceleyelim.

Özellikleri

Özellik açısından, PIA’nın masaya getirdiği şeyden hoşlanacak çok şey var. Üst düzey bir sağlayıcıdan beklediğimiz tüm büyük güvenlik ve gizlilik özelliklerini içeren çok eksiksiz bir VPN çözümüne sahipler.

Güvenlik özellikleri

PIA’nın desteklediği şifreleme seçeneklerinin sayısı rakipsizdir.

Veri şifreleme için dört seçeneğiniz vardır:

 • AES-128 (GCM)
 • AES-128 (CBC)
 • AES-256 (GCM)
 • AES-256 (CBC)

128 bit koruma daha hızlıdır ancak biraz daha az güvenlidir. Endüstri standardı 256-bit, biraz daha yavaş olsa da, kırılması imkansız.

Veri kimlik doğrulaması ve el sıkışma tarafında – VPN’nin bağlantıyı onaylamak ve gönderilen verilerin kurcalanmadığını onaylamak için yaptığı şey – ayrıca seçim için aç kalmayacaksınız.

Veri kimlik doğrulamanızı SHA1 veya SHA256 olarak ayarlayabilirsiniz, ancak yalnızca iki AES CBC şifreleme yönteminden birini kullanıyorsanız.

Diğer yandan, el sıkışma, diğer ayarlara bakılmaksızın aşağıdakilerden herhangi birine ayarlanabilir:

 • RSA-2048
 • RSA-3072
 • RSA-4096
 • ECC-256k1
 • ECC-256r1
 • ECC-521

Varsayılanlar, sıradan VPN kullanımı için mükemmel bir seçim olan AES-128 (CBC), SHA1 ve RSA-2048’dir. Ancak, olabildiğince iyi bir güvenlik seviyesi için, kesinlikle işleri hızlandırın.

Yazılım istemcisi, yanlışlıkla veri sızıntılarını önlemek için tam özellikli bir kill anahtarı içerir. Hayal edebileceğiniz her şekilde test ettim ve her durumda işler beklendiği gibi çalıştı.

PIA'nın öldürme anahtarı etkinleşiyor

PIA kill anahtarı üç moddan birine yapılandırılabilir:

 1. Kapalı: Kill switch tamamen kapalı ve hiçbir trafiği engellemeyecek
 2. Oto: Kill anahtarı yalnızca VPN bağlantısı kesilirse dış trafiği engeller
 3. Her zaman: VPN bağlantısı kesilirse kill anahtarı tüm trafiği engeller

Varsayılan olarak Otomatik olarak ayarlanmıştır.

PIA, kendine saygılı herhangi bir VPN sağlayıcısının gerektiği gibi kendi özel DNS sunucusunu çalıştırır ve kutunun dışında kullanılan budur. İsterseniz, özel bir DNS ayarlayabilir veya mevcut VPN ayarlarınız olmadan yapıştırabilirsiniz.

El Sıkışma Adlandırma Sistemi (HNS)

DNS’den bahsetmişken, internet anonimliği söz konusu olduğunda uzun zamandır birçok VPN sağlayıcısının Aşil topuğu olmuştur. Sonuçta, bir DNS sunucusu, tamamen şifreli bir bağlantı kullanıyor olsanız bile, bağlandığınız her sitenin ve hizmetin kayıtlarını tutabilir.

DNS düzeyinde engelleme aynı zamanda internet sansürünün sıkça kullanılan bir yöntemidir.

Size her iki sorunu da çözmenin başka bir yolunu sunmak için PIA, DNS’den tamamen kurtulmanızı sağlar. Bunun yerine El Sıkışma Adlandırma Sistemini (HNS) kullanabilirsiniz.

HNS, DNS için merkezi olmayan, blockchain tabanlı bir alternatiftir. Geliştiriciler, nihayet DNS altyapısını rahatsız eden güvenlik, güvenilirlik ve sansür konularına son vereceğini umuyor.

HNS hala başlangıç ​​aşamasındayken, PIA’nın benimsediğini ve bir seçenek olarak sunduğunu görmek harika. Bunu kullanmak sonuçta daha fazla gizlilik ve tamamen sansüre dayanıklı bir internet deneyimi anlamına gelecektir..

MACE Reklam Engelleyici

Rakip VPN hizmetlerinin çoğu gibi, PIA’nın istemcisi de reklam engelleme işleviyle birlikte gelir. Diğerlerinden farklı olarak, özelleştirilemez. Açık veya kapalı – seçenek yok.

PIA'nın MACE reklam engelleyici ayarları

PIA’nın MACE olarak adlandırdığı özellik, VPN ağına bağlı olduğunuzda reklamları ve kötü amaçlı yazılımları engellemeyi amaçlamaktadır. Pratikte, sonuçları biraz zor buluyorum.

MACE’nin tarayıcı tabanlı reklam engelleyiciler veya hatta Pi-Hole gibi DNS tabanlı bir çözüm gibi çalışmasını bekliyorum (bu arada, gönülden tavsiye ederim). Ancak testlerimde MACE, diğer hizmetlerin kolayca engellediği reklamların ve bilinen kötü amaçlı yazılım sayfalarının yarısından daha azını engelledi.

Kanıtlayamasam da, zayıf performansın bir şekilde kasıtlı olduğundan şüpheleniyorum.

İstemci uygulaması şu anda URL’leri beyaz listeye alamıyor. Ve bu olmadan, PIA engelleme konusunda çok agresif olma şansını alamaz veya ziyaret etmek istediğimiz sitelere ulaşmamızı engelleyebilir.

Yine de MACE hiç olmamasından iyidir. Ayrıca, umarım Özel İnternet Erişimi onu geliştirmeye devam eder ve zamanla tam potansiyeline getirir..

PIA Netflix ve diğer Akış Desteği

Bir VPN’nin en popüler kullanımlarından biri, dünyanın diğer bölgelerinden coğrafi olarak engellenen içeriği yayınlamaktır. Netflix, Hulu veya BBC iPlayer gibi siteler hakkında konuşuyorum.

Sorun, içerik sağlayıcıların bu gerçeğin farkında olması ve yıllardır VPN’nin hizmetlerine erişimini önlemek için bir haçlı seferi yapmasıdır. Ve PIA, ne yazık ki, savaşın kaybedilen ucunda.

PIA kullanılırken Netflix ABD proxy hatası

Birkaç küçük istisna dışında, Özel İnternet Erişimi Netflix ile çalışmaz. Sunucuların büyük çoğunluğu engellendi. Diğer ülkeler de çok daha iyi ücret almıyor.

Aynı şey diğer herhangi bir akış hizmeti için de geçerlidir. Örneğin, tüm çabalarıma rağmen, BBC iPlayer’ın engellemesini kaldıramıyordum.

Ancak bu sonuçlar şaşırtıcı değildir. Birkaç yıl önce PIA, coğrafi engellemeyi aşmanın öncelikleri olmadığını ve açıkça ifade ettiler..

Bu nedenle, peşinde olduğunuz diğer ülkelerden veya yurtdışındayken kendi video akışınız varsa, başka bir yere bakmanızı öneririm. Netflix’in engellemesini kaldıran VPN’lerden herhangi biri genellikle mükemmel bir seçim olacaktır.

Torrenting ve P2P Desteği

Özel İnternet Erişimi P2P dostu bir VPN’dir ve günlük tutmaz. Bu nedenle, hizmeti torrent için kullanıyorsanız, kimsenin faaliyetlerinizi size geri çekmesinden korkmadan yapabilirsiniz.

PIA’nın ABD dışında faaliyet göstermesi, bazılarımızı yeterince rahatsız edici ve adil hale getirebilir.

Ancak, Özel İnternet Erişimi kredilerine göre, çok sayıda mahkeme davasında hiçbir kayıt iddiasının doğru olmadığını kanıtlamıştır. Günlükleri tersine çevirmek için emretti, vermediler – çünkü hiçbiri yoktu.

Buna rağmen, P2P için PIA kullanmak konfor seviyenizin dışındaysa, başka seçenekleriniz var. Tüm torrent gereksinimleriniz için başvurabileceğiniz ABD dışındaki birçok günlük olmayan VPN var.

PIA Çin’de Çalışıyor mu?

Bu sık sorulan soru, cevabını bulmak için biraz uğraştığım bir soruydu.

İlk olarak, Çin’de olmadığım için hizmeti kendim test edemiyorum. İkinci olarak, PIA, hizmetin ülkenin Büyük Güvenlik Duvarı’nın arkasından çalışacağını sıfır garanti eder.

Ve aslında, birçok kullanıcı Çin’den PIA kullanarak sorun yaşadıklarını bildiriyor. Ancak, bazıları ayrıca IPSec / L2TP protokolünü kullanarak geçebileceklerini söylüyor.

Ne yazık ki, Çin pazarı için en iyi VPN’lerden biri olan VyprVPN’den farklı olarak, PIA’nın engellemekten kaçınmak için gizli bir protokolü yok.

Topladığım bilgilere dayanarak, Özel İnternet Erişimi Çin’de çalışabilirken, kilometreniz çok değişecek gibi görünüyor. Ve muhtemelen farklı bir sağlayıcı seçmek daha iyidir.

PIA Gizlilik ve Güvenlik

Birçoğumuz çevrimiçi gizliliğimizi ve güvenliğimizi artırmak için bir VPN kullanıyoruz. Bu bağlamda ve teknik açıdan, Özel İnternet Erişimi şimdiye kadar incelediğim herhangi bir hizmet kadar iyidir.

PIA aynı zamanda kanıtlanmış, günlük kaydı olmayan bir VPN sağlayıcısıdır ve bizi çevrimiçi faaliyetlerimizden herhangi birine bağlayabilecek kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgiyi saklamaz.

Odadaki fil PIA ABD merkezli – gizlilik için tam olarak ideal olmasıdır. Ancak, göreceğimiz gibi, sonuçta bu kadar büyük bir anlaşma olmayabilir.

yargı

Daha önce de belirtildiği gibi, Özel İnternet Erişimi ve ana şirketi Denver, Colorado’da faaliyet göstermektedir. Bu da onları ABD yasal yargı yetkisine diken diken ediyor.

Bir kullanıcı gizliliği açısından, bu harika değil.

Hizmetin hukuk müşavirine göre, PIA hiçbir zaman kullanıcı faaliyetlerini gizlice kaydetme veya şifreleme anahtarlarını ABD (veya yabancı) makamlarına devretme yetkisi almamıştır. Ancak, gerçek şu ki, bu şeyler herhangi bir zamanda olabilir ve bunu bilmemizin bir yolu yoktur..

ABD’de yetkililer, gerekli görüldüğünde sürveyans yapma yetkisini neredeyse kontrol etmediler. Lavabit’in şifreli e-posta sağlayıcısının hikayesinin gösterdiği gibi, daha önce olmuş bir şey..

Tabii ki, pratikte, FBI’ın sizi fark etmesi için oldukça ciddi federal yasaları ihlal ettiniz. Ve eğer dikkatleri varsa, muhtemelen daha büyük sorunların var demektir..

Bu nedenle, P2P kullanıcıları ve ortalama gizlilik meraklıları için PIA’nın yargı yetkisi büyük bir sorun olmamalı. Ancak, akılda tutulması gereken bir şey.

PIA’nın Kayıt Politikası

PIA, kalbinde gizlilik odaklı bir hizmet olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, kurulduğundan beri kayıt tutmayan bir VPN sağlayıcısı oldular ve bu iddiaları defalarca kanıtladılar..

Onlar mahkemede günlük üretmeye iten bir VPN. Ve her durumda, kayıt tutmama politikalarını ihlal eden bazı rakiplerin aksine, PIA’nın teslim edeceği hiçbir şey yoktu.

PIA’nın şeffaflık raporunda devlet ve mahkeme verilerine ilişkin kesin taleplerin tam sayısını inceleyebilirsiniz..

Özel İnternet Erişimi’nin günlük kaydı konusundaki tutumu da Gizlilik Politikasındaki tek bir cümle ile çok iyi özetlenmiştir:

Veri denetleyicisi, Sanal Özel Ağ (“VPN”) veya Proxy’nin herhangi bir trafiğini veya kullanımını toplamaz veya günlüğe kaydetmez.

Bu yüzden, şüpheli bir yargı yetkisine rağmen, günlük tutmadıklarını söylediklerinde PIA’nın bunun anlamına geldiğine güvenebileceğimize inanıyorum. Sonuçta, itibarlarını ve şirketin geleceğini kanıtlamak için mahkemeye taşıdılar.

DNS Sızıntıları

Gizlilik odaklı bir VPN sağlayıcısından beklediğim gibi, PIA desteklenen platformlarının hiçbirinde DNS sızıntılarından muzdarip değil. Bu, IPv4 veya IPv6 sızıntısı olmadığı, WebRTC sızıntısı olmadığı anlamına gelir – gerçek konumunuzu veya kimliğinizi verebilecek hiçbir şey yoktur.

DNS sızıntı testini geçen PIA

Eğer peşinde olduğunuz mükemmel anonimlik ise, bilgi sızıntısı açısından, Özel İnternet Erişimi mümkün olduğunca iyidir.

Uygulamalar ve Müşteriler

Özel İnternet Erişimi, tüm büyük platformlar ve işletim sistemleri için uygulamalara sahiptir. Şu anda destekliyorlar:

 • pencereler
 • Mac os işletim sistemi
 • Android
 • iOS
 • Linux (Ubuntu, Nane, Kemer veya Debian)

PIA ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için bir tarayıcı uzantısının yanı sıra diğer web tarayıcıları ve P2P istemcileri için proxy desteğine de sahiptir..

Ve daha sonra bulunduğunuz ağ genelinde koruma ise, VPN’yi DD-WRT, Domates, AsusWRT ve diğerleri gibi uyumlu yönlendiricilerde kurmak bile mümkündür.

Yönetim kurulu genelinde PIA kullanılabilirlikle mükemmel bir iş çıkarıyor. Son zamanlarda uygulamalarının kullanıcı arayüzünü tamamen elden geçirdiler ve eskilerine göre büyük bir gelişme..

Başlamak için, tüm istemciler ve uzantılar çok benzer bir görünümü paylaşır. İşte Firefox uzantısının yanı sıra Windows ve Android uygulamalarının ekran görüntüleri:

PIA istemci uygulamasının farklı sürümlerini gözden geçirme

İncelediğim PIA uygulamaları – Linux oynamadığım tek şey – kullanımı basit, anlaşılır ve anlaşılması kolay bir arayüze sahip ve tüm önemli ayarları yapılandırmak için bir çırpıda yap.

Tüm istemciler de benzer özellikler içerir. Dikkate değer bir istisna, MACE reklam engelleme işlevinden yoksun olan Android ve iOS uygulamalarıdır. Ama bunun çoğumuz için bir anlaşma kırıcı olacağından şüpheliyim.

Özel olarak oluşturulmuş VPN uygulamalarında yaygın olarak görülen herhangi bir donma, çökme veya başka sorunla karşılaşmadım, bu da bir artı.

Temel olarak, PIA’nın uygulamalarından hoşlanmayacak çok az şey var. Onlar o kadar iyi.

Özel İnternet Erişim Sunucusu Konumları

30 ülkede 50 lokasyondaki VPN sunucuları ile PIA ağının coğrafi çeşitliliği daha küçüktür. 50-ish ülkeleri şu anki ortalama gibi görünüyor.

Ancak çoğumuzun Ekvador veya Filipinler ile bağlantı kurmasına gerek yok. Ve siz yapmadığınız sürece, oranlar PIA istediğiniz veya ihtiyaç duyacağınız her konumu sunar.

Bununla birlikte, Ekvador peşinde olduğunuz şeyse, PureVPN’e ve etkileyici 131 ülke ağına bir göz atın.

Şimdiye kadar tam olarak kullanılabilir konumlarla ilgileniyorsanız, lütfen ayrıntılı PIA sunucu listemi inceleyin.

PIA Hızlı mı?

Çoğu rakibin aksine, Özel İnternet Erişimi, var olan en hızlı VPN olma konusunda övünmüyor. Ama kesinlikle.

Mutlak en hızlı olmasa da, PIA’nın sunucuları, en iyi sunucudaki indirmelerle (istemci uygulaması tarafından seçildiği gibi) 72,8 Mbps hızda ve sekiz konumlu test edilmiş ortalama 51,9 Mbps ile etkileyici sayılar koyuyor.

Tam PIA hız testinden alınan üç örnek konum aşağıdadır.

En İyi Sunucu
Özel İnternet Erişimi en iyi VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile Özel İnternet Erişimi en iyi başlangıç ​​hızı test sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
Özel İnternet Erişimi Amerika Birleşik Devletleri VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile Özel İnternet Erişimi Birleşik Devletleri taban hızı test sonuçlarını birleştirirVPN yok
Hollanda
Özel İnternet Erişimi Hollanda VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile Özel İnternet Erişimi Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok

VPN arasında büyük bir fark olduğunu ve VPN hızı olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Bunu kötü bir işaret olarak kabul etme.

500 Mbps indirme ve 100 Mbps yükleme bağlantısı kullanarak hız testleri gerçekleştiriyorum, bu da şu anda tüketici sınıfı VPN’lerin işleyebileceğinden daha hızlı. Bunu kasıtlı olarak yapıyorum, böylece ISS’m tarafından sınırlanan sayılar yerine her bir sunucunun gerçek maksimum performansını görebiliyoruz.

Sonuç olarak PIA hızlıdır, sunucu hızları 4K video akışı veya büyük indirmeler gibi bant genişliği yoğun etkinlikler için yeterince iyi.

Müşteri servisi

Bu inceleme için PIA’yı test ederken herhangi bir sorunla karşılaşmamış olmama rağmen, müşteri destek çalışmalarına kapsamlı bir şekilde baktım. Sonuçta, bilinmesi gereken şeylerden biri.

Bulduğum şey karışık bir çanta ve PIA’nın genel hizmetindeki en büyük zayıflıklardan biriydi.

Başlangıç ​​olarak, kaydolmaya çalışıyorsanız ve bir sorunuz varsa, PIA’nın canlı sohbet sistemini kullanamazsınız. Bunun yerine, bir destek bileti göndermeniz ve e-posta yoluyla yanıt beklemeniz gerekir.

Şanslıysanız, özellikle de Mountain Standard saat diliminde gün içinde talepte bulunursanız, hızlı bir tane alırsınız. Ancak bir gecede, muhtemelen biraz beklemeniz gerekecek.

Bir hesabınız olduğunda, PIA’nın canlı sohbet desteği kullanılabilir, ancak yalnızca Pazartesi’den Cuma’ya 09:00 – 18:00 (MST) saatleri arasında.

Sohbet servisi aracılığıyla hızlı bir yanıt aldım, ancak kullanıcılardan çok sayıda şikayet okudum, bu da her şeyin düzgün gitmediğini gösteriyor.

Bazıları sohbetin olmaması gerektiğinde sık sık devre dışı bırakıldığını söylerken bazıları yanıt almanın saatler sürdüğünü iddia etti. Testlerim sırasında bunların hiçbiri olmadı, ama akılda tutulması gereken bir şey.

Ancak bazı iyi haberler var.

PIA’nın web sitesi, çok kapsamlı bir bilgi tabanı ve ortak sorunların çözümü için birçok yararlı rehber sunmaktadır. Ve uygulamaların ne kadar iyi çalıştığı nedeniyle, çoğumuzun sorun yaşamayacağından şüpheleniyorum.

Genel olarak, destek seçenekleri iyi, ama çok uzak – daha iyi bekleniyor ama çok daha kötü gördük. Gelecekte herhangi bir değişiklik fark edersem, elbette bu incelemeyi buna göre güncelleyeceğim.

Fiyat ve Değer

Özel İnternet Erişimi uzun zamandır ucuz bir VPN sağlayıcısı olarak biliniyor. Ve bu hala böyle.

Özel İnternet Erişimi 'abonelik fiyatları

Üç farklı terim uzunluğu arasından seçim yapabilirsiniz:

Aylık: $ 11.95 / ay
Altı ay: $ 5.99 / ay
Yıllık: 3,33 $ / ay

Bu, ortalama Starbucks içeceğinin fiyatıyla ilgili (muhtemelen çok nazik olmama rağmen). Bu fiyatlarda paranızın karşılığını almayacağınızı iddia etmek de zor.

Özel İnternet Erişimi aboneliği için de ödeme yapmanın birçok yolu vardır. Tüm büyük kredi kartları (Visa, Mastercard, Amex, Discover ve JCB), PayPal ve Amazon Pay gibi olağan şüpheliler var.

Ancak, PIA ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri ile anonim olarak ödeme yapmanıza izin verir:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Nakit
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Zcash
 • kiriş

PIA, servis karşılığında büyük bir marka hediye kartı (Starbucks, Walmart, Best Buy, vb.) Bununla birlikte, bunun için biraz prim ödersiniz..

Tabii ki, birincil endişeniz anonimlik ise, takas muhtemelen buna değer.

Tüm Özel İnternet Erişimi aboneliklerini destekleyen 30 günlük tam para iade garantisi vardır. Herhangi bir nedenle hizmetten memnun değilseniz, geri ödeme alabilirsiniz, soru sorulmadı.

Maalesef PIA ücretsiz deneme seçeneği yok, bu nedenle test sürüşü için hizmet almak istiyorsanız geri ödeme rotasını kullanmanız gerekecek.

Özel İnternet Erişimi İncelemesi Kapanış Düşünceleri

PIA’yı birkaç hafta kullandıktan sonra, normal VPN servisimi tam olarak nasıl kullanacağımı, yol boyunca yapabileceğim her şeyi test edip inceledikten sonra, bu altı sonuca geldim:

 1. PIA’nın servisi hızlı, ucuzdur ve gizlilik ve güvenlik konusunda çok başarılıdır
 2. Uygulamaları iyi tasarlanmış ve ihtiyaç duydukları her şeyi yapıyor
 3. Coğrafi olarak engellenmiş içerik akışı yapmak istiyorsanız, başka bir yere bakın
 4. Onların destekleri, fena olsa da, kesinlikle iyileştirme için yer var
 5. PIA’nın yetki alanı ve CTO seçimi arzulanan bir şey bırakıyor, ancak mükemmel performansları neredeyse bunu telafi ediyor
 6. İlk etapta istemediğiniz hediye kartlarından kurtulmanın harika bir yoludur

Tüm bu faktörler, ucuz ve güvenilir bir VPN arayan herkese Özel İnternet Erişimi önermek konusunda rahat olduğumu gösteriyor.

Bununla birlikte, karşılaştırılabilir bir fiyat için, dezavantajlar olmadan benzer faydalar sunan başka mükemmel VPN hizmetleri de var. Bugünlerde sağlayıcılara CyberGhost ve NordVPN.

PIA’yı seçerseniz, mutlu olacağınızdan eminim – ama en azından önce birkaç seçeneği inceleyeceğim.

Özel İnternet Erişimi logosuPuan:
7.7 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map