Aké typy IP adries ponúkajú poskytovatelia VPN? |


To je presne to, na čo sa snažíme odpovedať v tomto podrobnom článku – aké typy adries IP všeobecne ponúkajú poskytovatelia sietí VPN, čo ich odlišuje a ktoré by pre vás boli najlepšie v závislosti od vašich online záujmov..

Čo je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je služba, ktorú môžete použiť na ochranu vašich online údajov a internetového prenosu ich šifrovaním. Je to tiež služba, ktorá môže zaistiť vašu online identitu a pomôže vám obísť geobloky skrytím skutočnej adresy IP.

Čo je to IP adresa?

IP je skratka pre internetový protokol a je to sada pravidiel, ktoré určujú, ako zariadenia pripojené k internetu navzájom komunikujú v sieti. IP adresa je jedinečný identifikátor priradený konkrétnemu zariadeniu pripojenému na web, aby bola rozpoznateľná online.

Čo sa stane s vašou IP adresou, keď používate VPN?

V zásade, keď na pripojenie k serveru VPN používate sieť VPN, vaša skutočná adresa IP sa nahradí vlastnou adresou IP servera VPN. V dôsledku toho sa na všetky webové stránky, ku ktorým sa pripájate, alebo ktokoľvek, kto sa pokúša vyhľadať vašu IP adresu, zobrazí iba adresa servera.

Sedem typov adries IP, ktoré môžete získať od poskytovateľov VPN

1. Statické adresy IP

Čo je statická adresa IP?

Statická adresa IP je adresa IP, ktorá je konštantná vždy, keď sa pripájate k internetu. V zásade, keď na prístup na web použijete zariadenie, poskytovatelia VPN mu pridelia statickú IP adresu. Pri každom ďalšom použití tohto zariadenia na pripojenie k webu bude mať pridelená rovnaká adresa IP.

Pros

 • Niektoré webové stránky (najmä platformy založené na predplatnom – napríklad herné webové stránky) môžu vyžadovať použitie statickej adresy IP, aby vás mohli identifikovať ako opakujúceho sa používateľa..
 • Ak počítač používate ako server, je možné dosiahnuť lepšiu rýchlosť sťahovania a nahrávania pomocou statickej adresy IP, hoci to nie je zaručené.
 • Ak chcete pristupovať k počítaču na diaľku, bude to jednoduchšie pomocou statickej adresy IP.

Zápory

 • Pri používaní siete VPN máte pridelenú adresu IP. Prepojenie vyhľadávaní online s konkrétnym používateľom je jednoduchšie.
 • Statické adresy IP bývajú drahšie ako ich dynamické náprotivky. Výsledkom je, že poskytovateľ VPN, ktorý používa statické adresy IP, môže za svoje služby účtovať viac na pokrytie nákladov.

2. Dynamické adresy IP

Čo je to dynamická IP adresa?

Dynamická IP je adresa, ktorá sa neustále mení, kedykoľvek budete online. Preto zariadeniu, ktoré používate na prístup na web cez VPN, bude pridelená iná dočasná adresa IP zakaždým, keď sa pripojí k internetu..

Pros

 • Dynamické adresy IP ponúkajú lepšiu ochranu súkromia, pretože vaše online aktivity sa nedajú prepojiť s konkrétnou adresou IP.
 • Získanie dynamických IP adries je lacnejšie, takže poskytovateľ VPN, ktorý ponúka dynamické IP, pravdepodobne ponúkne lacnejšie predplatné.
 • Dynamická adresa IP je užitočná, ak chcete, aby vás webový server alebo aplikácia zaregistroval ako nového používateľa (napríklad pri hraní hier online).

Zápory

 • Dynamické adresy IP nie sú pre vás exkluzívne, pretože vždy, keď budete online, dostanete novú.
 • Podľa niektorých používateľov online existuje možnosť, že pri používaní VoIP a hraní hier online môžete naraziť na problémy s pripojením. Nie je však vždy zaručené, že sa tak stane.

3. Zdieľané adresy IP

Čo je zdieľaná adresa IP?

Zdieľaná adresa IP je adresa IP, ktorú – ako naznačuje názov – zdieľajú používatelia VPN. Preto bude IP, ktorá bude priradená vášmu zariadeniu pri prístupe na web pripojený k VPN, priradená súčasne aj ďalším používateľom VPN..

Pros

 • Zdieľané adresy IP ponúkajú vysoký stupeň ochrany súkromia, pretože ich zvyčajne zdieľajú stovky, ak nie tisíce ľudí súčasne. Je teda takmer nemožné prepojiť IP adresu s online aktivitami konkrétneho používateľa.
 • Podobne ako dynamické adresy IP, zdieľané adresy IP sa obvykle lacnejšie získavajú a udržiavajú, takže poskytovatelia VPN, ktorí ich ponúkajú, môžu používateľom ponúkať cenovo priaznivejšie služby..

Zápory

 • Spomalenie pripojenia sa môže vyskytnúť, ak príliš veľa ľudí používa ten istý server IP. Avšak stojí za zmienku, že sa to zvyčajne deje iba pri bezplatných sieťach VPN. Platené siete VPN, ktoré si môžu dovoliť ponúkať lepšie služby, sa zvyčajne dokážu vyhnúť tomuto problému pomocou serverov s neobmedzenou šírkou pásma..
 • Ak niektorí používatelia, ktorí s vami zdieľajú adresu IP, používajú na spáchanie nezákonných činov online (napríklad krádež identity) alebo na odosielanie nevyžiadanej pošty, môže byť adresa IP zablokovaná určitými webovými stránkami alebo si ich úrady všimnú. U kvalitných poskytovateľov VPN to však nie je naozaj problém, pretože problém vyriešia rýchlo, aby sa ubezpečil, že vaše online skúsenosti netrpia. Ak majú zavedené pravidlá bez prihlásenia, nemusíte sa obávať ani toho, že úrady dostanú ruky na vaše údaje..

4. Určené adresy IP

Čo je vyhradená adresa IP?

Vyhradená adresa IP je vyhradená pre jedného používateľa VPN. To znamená, že pri každom prístupe na web pomocou služby VPN bude tejto konkrétnej adrese IP pridelená iba vášmu zariadeniu a nikomu inému.

Môže byť ľahké zamieňať účelové adresy IP so statickými adresami IP, ale tu je hlavný rozdiel – vyhradená adresa IP je vyhradená pre jedného používateľa VPN, zatiaľ čo statická adresa IP je vyhradená pre jeden server VPN (všetci používatelia pripojení k tomuto serveru) Zdieľaj to).

Pros

 • Na rozdiel od zdieľaných adries IP sa nemusíte obávať iných používateľov, ktorí zdieľajú rovnakú adresu IP, ako ste ju zablokovali, zakázali alebo sledovali v dôsledku problematických aktivít online..
 • Ak ste jediný používateľ VPN, ktorý používa IP adresu, existuje malá šanca, že by ste si mohli užiť vyššiu rýchlosť, pretože je vám pridelená celá šírka pásma. Táto výhoda je však zrejmejšia, ak používate bezplatné VPN alebo VPN s obmedzenou / obmedzenou šírkou pásma.

Zápory

 • Aj keď vyhradené adresy IP môžu byť bezpečné, vaše súkromie môže zasiahnuť. Aj keď bude vaša skutočná adresa IP skrytá, vaše akcie online budú stále spojené s jednou rozpoznateľnou adresou IP.
 • Rovnako ako statické adresy IP, aj špecializované adresy IP stoja poskytovateľov VPN viac, takže pravdepodobne budete musieť platiť viac za použitie tohto typu adresy IP..

5. Rezidenčné IP adresy

Čo je to rezidenčná adresa IP?

Rezidenčné adresy IP sú typom vyhradených adries IP, ktoré ponúkajú ešte väčšiu exkluzivitu – namiesto toho, aby pochádzali z celosvetových dátových centier, patria tieto adresy IP jednotlivým online používateľom, ktorí ich „predávajú“ alebo „prenajímajú“ ostatným používateľom. Napríklad niekto z New Yorku by mohol predať / prenajať IP adresu smerovača niekomu z Japonska.

Pros

 • Doménové adresy IP (napríklad Netflix) majú menšiu pravdepodobnosť, že na nich budú adresy IP na obytných adresách vyzerať ako obyčajné adresy IP ISP namiesto adries z dátových centier, ktoré patria do sietí VPN..

Zápory

 • Rezidenčné adresy IP môžu byť veľmi drahé. Mnoho poskytovateľov online ich ponúka na základe predplatného / dátového limitu, pričom náklady začínajú približne na 20 $ mesačne a ľahko sa dostanú na 500 dolárov mesačne alebo viac. Takže – ako užívateľ VPN – nakoniec zaplatíte za službu VPN oveľa viac a možno budete musieť zmieriť obmedzenia šírky pásma..
 • Pre poskytovateľov VPN je ťažké zistiť, či je adresa IP v domácnosti, ktorú získavajú pre svojich používateľov, legitímna alebo nie. Niekedy to môže byť IP dátového centra, ktoré predstavuje rezidenčnú adresu, zatiaľ čo – inokedy – IP adresa môže byť ukradnutá.
 • Ak sa vaša adresa IP na bývanie nejako dostane na čiernu listinu alebo je stratená (kvôli zákroku poskytovateľa internetových služieb), môže byť veľmi ťažké ju nahradiť..

6. IPv4 adresy

Čo je to adresa IPv4?

IPv4 je zatiaľ najbežnejšie používanou verziou internetového protokolu. Adresa IPv4 sa používa na identifikáciu zariadení pripojených k internetu na webe a pri pripojení k serveru VPN IPv4 sa priraďuje vašim zariadeniam. Adresy IPv4 používajú desiatkový a 32-bitový formát – príklad: x.x.x.x (kde „x“ môže byť ľubovoľné číslo medzi 0 a 255).

Pros

 • IPv4 má ľahšie podsiete a je kompatibilný s viacerými zariadeniami.
 • S IPv4 nie ste vystavení žiadnemu úniku IPv6.
 • IPv4 adresy sú omnoho ľahšie zapamätateľné (dôležité, ak ich potrebujete zapísať alebo použiť na vzdialený prístup).

Zápory

 • Počet adries IPv4 sa začína vyčerpávať, pretože celkový počet je niekde okolo 4,3 miliardy a celkový počet používateľov internetu na svete už prekročil hranicu 4 miliárd..

7. IPv6 adresy

Čo je to adresa IPv6?

IPv6 sa považuje za nástupcu IPv4. Adresa IPv6 je jedinečný identifikátor priradený zariadeniu pripojenému na web a používa hexadecimálny a 128-bitový formát.

Adresy IPv6 je možné zobraziť dvoma spôsobmi:

 1. Čisté formáty – x: x: x: x: x: x: x: x, kde „x“ môže byť hexadecimálna hodnota medzi 0 a FFFF.
 2. Duálne formáty – x: x: x: x: x: x: y: y: y: y, kde „x“ môže byť hexadecimálna hodnota medzi 0 a FFFF a „y: y: y: y“ predstavuje IPv4 adresa.

IPv6 adresy sa automaticky priradia vašim zariadeniam pri každom pripojení k serveru VPN, ktorý podporuje IPv6.

Pros

 • Nemusíte sa obávať, že budete musieť bojovať o adresy IPv6, pretože existuje približne 340 undeciliónových adries (v zásade 340 biliónov biliónov biliónov)..
 • IPv6 má vylepšenú bezpečnosť ako IPv4, pretože má zabudovanú kontrolu, overovanie a podporu protokolu IPSec..

Zápory

 • Väčšina zariadení pripojených na internet zatiaľ protokol IPv6 nepodporuje a mnoho zariadení IPv4 nie je kompatibilných s protokolom IPV6. V skutočnosti iba asi 25% online pripojených sietí v súčasnosti inzeruje pripojenie IPv6.
 • Ak máte adresu IPv6, musíte ju pri používaní siete VPN zakázať, aby ste pri komunikácii s webmi IPv4 nemuseli byť vystavení únikom údajov z protokolu IPv6..
 • Pretože adresy IPv6 a hlavičky zaberajú viac miesta v dátovom pakete, existuje šanca (aj keď malá), že niektorí používatelia sa môžu stretnúť s problémami s pripojením.
 • Keďže prechod z IPv4 na IPv6 je dosť drahý, existuje šanca, že ako užívateľ VPN nakoniec zaplatíte viac za službu VPN, pretože je drahšia..

Poskytovatelia VPN neponúkajú iba jeden typ adresy IP

To znamená, že by ste nemali očakávať, že poskytovateľ VPN vám ponúkne prístup iba k vyhradenej adrese IP alebo dynamickej adrese IP. Napríklad, ak vám poskytovateľ VPN ponúka statickú IP adresu, môže to byť aj zdieľaná adresa (pretože ju budete zdieľať so všetkými používateľmi na serveri). Ďalším príkladom by bol poskytovateľ VPN ponúkajúci IPv6 rezidenčnú zdieľanú IP adresu.

Niektorí poskytovatelia VPN môžu popri službe VPN ponúkať ako doplnkovú platenú funkciu aj konkrétny typ adresy IP – napríklad funkciu platenej vyhradenej adresy IP, napríklad.

nákupný

Statické vs. dynamické adresy IP

Statické adresy IP sú vhodnejšie, keď potrebujete webové stránky na rozpoznanie vašej adresy IP – buď preto, že potrebujete vyzdvihnúť službu / videohru, kde ste prestali, alebo preto, že ste opustili nákupný košík a chcete, aby sa vaše položky stále ukladali. Sú užitočné aj vtedy, keď potrebujete rýchlo pristupovať k zariadeniu.

Na druhej strane dynamické adresy IP sú lepšou voľbou, ak je pre vás súkromie na prvom mieste, a ak sa z akéhokoľvek dôvodu chcete na webe zaregistrovať ako nového používateľa..

Vyhradené adresy IP a zdieľané adresy IP

Zdieľané adresy IP sa odporúčajú, ak máte záujem o lepšiu ochranu svojho súkromia zaistením, aby adresa IP nemohla byť prepojená s tým, čo robíte na internete, a tiež, ak chcete aj cenovo výhodné ponuky..

Určené adresy IP fungujú lepšie, ak vám nezáleží na dodatočných nákladoch, a chcete exkluzívnu adresu IP, ktorá je iba vaša (môže byť dôležitá, ak používate sieť VPN pre prácu) a nemôže sa dostať na čiernu listinu alebo blokovať kvôli akciám iných užívateľov. O rezidenčnej adrese IP (typ vyhradenej adresy IP) by sa malo uvažovať, iba ak si musíte byť úplne istí, že adresa IP nebude na čiernej listine 110% a peniaze pre vás nie sú problémom..

IPv4 vs. IPv6 IP adresy

V súčasnosti máte lepšie adresy IPv4. Je to lepšie pre vaše súkromie, pretože sa nemusíte obávať úniku IPv6, s kompatibilitou nie sú takmer žiadne problémy a služba VPN je všeobecne nákladovo efektívnejšia.

Aká je najlepšia možnosť?

Neexistuje žiadna skutočná odpoveď – všetko záleží na vašich preferenciách. Okrem prípadov, keď ide o adresy IPv4 a IPv6. V takom prípade je v súčasnosti najlepšou možnosťou adresa IPv4 jednoducho preto, že nasadenie protokolu IPv6 nie je dostatočne veľké a dostatočne podporované.

Okrem toho, ak máte veľké súkromie, dynamické a zdieľané adresy IP fungujú najlepšie, zatiaľ čo vyhradené a statické adresy IP sú vhodnejšie, ak máte online reputáciu, ktorú potrebujete udržiavať, a ak potrebujete rýchly a pohodlný prístup k vzdialeným zariadeniam..

Nezabudnite, že pravdepodobne nenájdete poskytovateľa VPN, ktorý ponúka všetky tieto typy adries IP spolu. Druh požadovanej adresy IP by preto mal byť podrobným údajom, ktorý zohľadní vaše rozhodnutie pri výbere siete VPN.

Napriek tomu vám môžeme ponúknuť odporúčanie – nehľadajte iba jediný typ adresy IP. Namiesto toho vyberte mix. Napríklad statická zdieľaná IP adresa je slušnou voľbou, pretože si môžete užiť to najlepšie z oboch svetov (súkromie a pohodlie predplatených webových stránok, ktoré si pamätajú vašu IP adresu a napríklad vás neoznačujú ako nového používateľa)..

Hľadáte VPN s IP adresami zameranými na ochranu súkromia & služby?

Máme záda – CactusVPN je druh služby, ktorá vie, ako chrániť a rešpektovať vaše súkromie. Na jednej strane používame vysoko kvalitné šifrovanie AES na ochranu vašich osobných údajov a online prenosu pred pokusmi o sledovanie a hackermi. Okrem toho môžete svoje pripojenia chrániť aj pomocou vysoko zabezpečeného protokolu OpenVPN, kedykoľvek budete online.

Okrem toho v našej spoločnosti presadzujeme prísne zásady bez protokolovania, čo znamená, že žiadne z vašich údajov nebudú nami zaznamenané.

Všetkým našim používateľom ponúkame statické zdieľané IP adresy IPv4

Zistili sme, že je to perfektný mix – nikdy sa nebudete musieť starať o to, aby s vami niekto mohol spojiť vašu online komunikáciu konkrétne, pretože je zmiešaný s návštevnosťou ostatných používateľov CactusVPN..

Navyše sa tým nebudete musieť starať o to, že vaše bežné webové stránky vás neuznávajú z dôvodu inej adresy IP zakaždým, keď budete online, a to všetko bez toho, aby ste museli chrániť súkromie.!

Alebo sa nemusíte báť žiadnych obmedzení šírky pásma, pretože používame zdieľané adresy IP – všetky naše vysokorýchlostné servery majú neobmedzenú šírku pásma. Zdieľané adresy IP nám navyše pomáhajú ponúkať lepšie ceny.

Viac ako len služba VPN

Naša služba VPN sa dodáva aj so službou Smart DNS pre tých z vás, ktorí si chcú užiť ešte väčšiu rozmanitosť obsahu. Prostredníctvom nášho inteligentného servera DNS získate odblokovanie viac ako 300 webových stránok s obmedzeným prístupom z krajín ako USA, Veľká Británia, Kanada, Austrália, Nemecko, Poľsko, Švajčiarsko, Švédsko, Francúzsko.

Vyskúšajte najskôr našu službu zadarmo

Neváhajte a dajte našej službe VPN rýchlu skúšobnú jazdu, aby ste zistili, či dokáže splniť všetky vaše potreby pred prijatím záväzku. Nemusíte poskytovať žiadne podrobnosti o kreditnej karte.

Akonáhle sa zaregistrujete do programu CactusVPN, budete sa naň stále vzťahovať 30-dňovú záruku vrátenia peňazí..

záver

Poskytovatelia VPN vo všeobecnosti ponúkajú používateľom jednu alebo dve z týchto adries IP:

 • Statické adresy IP
 • Dynamické adresy IP
 • Vyhradené adresy IP
 • Zdieľané adresy IP
 • Rezidenčné IP adresy
 • IPv4 IP adresy
 • IPv6 IP adresy

Všetci majú svoje klady a zápory, ale hlavným dôvodom je toto – dynamické a zdieľané adresy IP sa viac orientujú na ochranu súkromia a lacnejšie sa udržujú (takže služby VPN pre používateľov sú lacnejšie), zatiaľ čo statické a účelové adresy IP sú exkluzívnejšie, nákladnejšie a ponúkajú menšiu ochranu súkromia, ale je menej pravdepodobné, že sa dostanú na čiernu listinu na základe akcií iných používateľov (spoľahliví poskytovatelia VPN však môžu tento problém vyriešiť a zabrániť mu) a dostanú sa na stránky predplatného za označované ako „podozrivá“ aktivita.

Celkovo je „zmiešaná“ adresa IP (napríklad statická zdieľaná adresa IP) najlepším spôsobom, ako sa dostať, pretože si môžete užiť, čo môžu ponúkať oba typy adries..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map