Ako zabezpečiť WiFi doma (17 tipov)


Prečo zabezpečovať domáce WiFi na prvom mieste? Nie je už bezpečné používanie?

Záleží. Môžete ísť celý život bez toho, aby ste sa niekedy stretli s bezpečnostným problémom alebo kybernetickým útokom, alebo by ste mohli byť nešťastní, aby ste sa mohli zamerať na zločincov, ktorí zistili, že bezpečnosť vášho WiFi je veľmi laxná. Ak sa tak stane, môžu si vypočuť váš WiFi prenos a ukradnúť od vás všetky citlivé finančné a osobné údaje, ktoré chcú.

Druhý scenár, žiaľ, nie je ani zďaleka špekuláciou. Ako sa zdá, miliónom sietí WiFi hrozí, že budú napadnuté hackermi. Ako ukazuje tento článok, hackovanie domácej siete WiFi nie je také ťažké.

Ak sa tomu chcete vyhnúť, je najlepšie prijať správne opatrenia. Nerobte si starosti – nemusíte robiť veľa výskumov preosievaním mnohých článkov a elektronických kníh, pretože tu už máme všetky potrebné informácie..

Tu je presne, ako zabezpečiť WiFi doma

1. Zmeňte SSID svojej siete

Ak neviete, čo je SSID (identifikátor sady služieb), ide v podstate o názov vašej siete Wi-Fi. V predvolenom nastavení bude SSID smerovača jeden z nasledujúcich:

 • Názov značky a / alebo model smerovača, ak ste smerovač dostali priamo od výrobcu.
 • Názov poskytovateľa internetových služieb, ak ste od nich dostali smerovač.

Ak názov vašej siete odráža model smerovača, môže to predstavovať bezpečnostné riziko. Prečo? Pretože hacker videl identifikátor SSID a vyhľadal online manuál smerovača. Ak ste nezmenili predvolené prihlasovacie údaje (ako to budeme diskutovať v ďalšom tipe), počítačový zločin nájde tieto informácie v príručke a použije ich na prienik do konzoly smerovača..

Ak je identifikátor SSID siete iba názov vášho poskytovateľa internetových služieb, nie je to také zlé, ale stále ide o únik súkromia. Veľmi skúsený podvodník by mohol ísť do značnej miery, napríklad použiť tieto informácie na odoslanie útokov typu phishing na poskytovateľa internetových služieb na odcudzenie citlivých informácií o vás. Iste, nie je to príliš pravdepodobné, ale vždy existuje riziko – nestojí to za to.

Preto je najlepšie premenovať svoju sieť Wi-Fi. Nemusíte vymýšľať nič moc fantázie – žiadne politické vtipy, skutočné mená a adresy ani žiadne vtipy alebo odkazy, ktoré by vás mohli zbaviť vašej identity. Len ju udržujte čo najmenšiu, aby nepriťahovala pozornosť.

2. Nezachovajte predvolené heslo a užívateľské meno

Skoro každý router je vybavený predvoleným heslom a užívateľským menom. Vlastníkom smerovača to uľahčuje rýchly prístup k ovládaciemu panelu smerovača, ale tiež uľahčuje hackerom prienik do smerovačov. Len si na to pomyslite – niektorí počítačoví zločinci by si na web mohli jednoducho stiahnuť príručku smerovača vo formáte PDF a pomocou prihlasovacích údajov, ktoré sú v nej uvedené, preniknúť do konkrétneho smerovača.

Docela strašidelné, správne?

To je presne dôvod, prečo musíte zmeniť svoje používateľské meno a heslo – hneď teraz, ak je to možné. Ak si nie ste istí, ako prísť so silnými heslami, môžete sa inšpirovať pomocou príručky, ktorú sme napísali na túto tému. Tieto informácie môžete použiť aj na vytvorenie bezpečného používateľského mena. V zásade ide o hlavné myšlienky:

 • Ak je to možné, použite medzery.
 • Nepoužívajte slovníky slovníka. Ak používate skutočné slová, jednoducho ich obráťte.
 • Zmiešajte veľké a malé písmená, čísla a symboly.
 • Vytvorte si heslo a používateľské meno s dĺžkou viac ako 15 znakov.
 • Vyhnite sa zrejmým substitúciám (napríklad „$“ namiesto „s“).
 • Ako poslednú možnosť urobte zo svojho používateľského mena a hesla skratku pre frázu („YutvtWHe2y“ pre „Boli ste navštíviť Biely dom každé 2 roky.“).

A nezabudnite pravidelne meniť heslo a užívateľské meno. Raz za niekoľko mesiacov by malo byť v poriadku, ale môžete ich tiež zmeniť mesačne alebo týždenne, ak sa tak cítite bezpečnejšie.

Ak máte aj viac smerovačov, zvážte použitie správcu hesiel (napríklad KeePass, KeePassXC, LessPass alebo Bitwarden) na uľahčenie sledovania viacerých hesiel. Ak však máte iba jedno heslo, môžete si ho jednoducho zapísať do notebooku, ktorý uchovávate v uzamknutej zásuvke alebo v bezpečí.

3. Nezdieľajte vaše heslo WiFi so všetkými

Je úplne bežné, že zdieľate svoje heslo Wi-Fi so svojimi deťmi alebo blízkymi priateľmi, ale nemusíte k nim mať prístup každý človek, ktorý príde do vašej domácnosti. Napríklad sa naozaj neodporúča dať svojmu pracovnému kolegovi, koho tak dobre nepoznáte, ale zastaviť, aby si vzal nejaké papiere a použil prístup vašej kúpeľne k heslu WiFi. To isté platí aj pre návštevy obchodníkov, inštalatérov, záhradníkov alebo elektrikárov. Váš domov nakoniec nie je hotel ani reštaurácia – mali by namiesto toho používať vlastný dátový plán.

Stále je dobrým riešením v tomto prípade vytvorenie hosťovskej siete. Týmto spôsobom môžete svojim návštevníkom ponúknuť prístup a nebudete sa musieť báť kompromitovania súkromia vašej hlavnej siete (a všetkých pripojených zariadení)..

4. Aktivujte na svojom smerovači šifrovanie WPA2

Šifrovanie WiFi je to, čo zaistí, aby zlí ľudia nemali neobmedzený prístup k vašej sieti Wi-Fi a všetkým údajom s ňou spojeným. Router môže spustiť šifrovanie WEP, WPA a WPA2. V ideálnom prípade by ste sa mali vyhnúť WEP a WPA, pretože sú do značnej miery zastarané a kyberkriminálnici ich môžu ľahko využiť..

Skontrolujte, či smerovač používa protokol WPA2. Ak beží WEP alebo WPA, prepnite na WPA2 čo najskôr.

Napriek tomu nedajte všetku svoju vieru v WPA2. Aj keď je bezpečnejší ako WPA a WEP, má tiež slabinu – útok KRACK. Aj keď etickí hackeri našli túto slabinu, nič nebráni počítačovým zločincom, ktorí majú v úmysle zamedziť, aby tieto metódy prerušili šifrovaním WPA2 smerovača..

Ľudia za útokom KRACK odporúčajú držať krok s aktualizáciami firmvéru, ale nie je zaručené, že zastavia počítačové útoky KRACK. Našťastie bude WPA3 nakoniec prepustený, a to by malo túto zraniteľnosť vyriešiť. Pokiaľ to však nestačí na to, aby ste na ňu inovovali, nezabudnite dodržiavať šifrovacie postupy WPA2, ktoré uvádzame v tejto príručke, spolu so šifrovaním WPA2..

5. Na vašom smerovači nastavte pripojenie VPN

VPN (Virtual Private Network) je online služba, ktorá vám môže pomôcť skryť vašu IP adresu a zaistiť vaše online pripojenia ich šifrovaním. Je to vynikajúca služba, ktorá sa používa pri používaní verejných sietí Wi-Fi, pretože zaisťuje, aby nikto nemohol sledovať, čo robíte na internete.

Nie je to veľa ľudí, ktorí si to uvedomujú, ale VPN môžete použiť aj na routeri priamo vo vašej domácnosti. Je pravda, že smerovače síce natívne nepodporujú VPN, ale spoľahlivý poskytovateľ VPN vám môže pomôcť nakonfigurovať ich služby na vašom smerovači, ak sa jeho firmvér môže trochu vylepšiť. Týmto spôsobom budú všetky zariadenia, ktoré používajú vašu domácu sieť WiFi, používať funkcie VPN, čo znamená, že všetka vaša prevádzka WiFi bude 100% šifrovaná sieťou VPN.

V takom prípade sa nemusíte báť ani kybernetického trestného činu, ktorý by prerušil vaše šifrovanie WPA2, pretože šifrovanie VPN bude práve tam, aby poskytovalo väčšiu ochranu. A čo viac, sieť VPN na smerovači vás ochráni pred nebezpečnými následkami pytliactva WiFi (keď niekto používa vašu sieť Wi-Fi bez vášho súhlasu – často na nezákonné účely).

Na zabezpečenie siete WiFi potrebujete výkonnú sieť VPN?

Máme presne to, čo potrebujete – špičkové riešenie, ktoré ponúka šifrovanie na vojenskej úrovni, ochranu pred únikom DNS a niekoľko vysoko zabezpečených protokolov VPN.

Nielen to, ale naša služba ponúka vysoké rýchlosti, neobmedzenú šírku pásma a dodržujeme prísne zásady neprihlásenia, ktoré zaisťujú, že vaše súkromie je plne chránené..

A keď sa stanete odberateľom CactusVPN, stále sa na vás vzťahuje naša 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

6. Nenechávajte WiFi zapnuté, ak ho nepoužívate

Jedným zo spôsobov, ako znížiť riziko, že sa vaša sieť WiFi stane cieľom kybernetického útoku, je jednoducho ju vypnúť, keď ju nepotrebujete. Skutočne potrebujete napríklad nechať smerovač zapnutý, keď ste v práci, na dovolenke alebo spánku? V takýchto situáciách je lepšie vypnúť všetky okná, ktoré by hackeri mohli mať, keď ste mimo domova alebo spánku,.

Navyše, okrem dodatočného zabezpečenia, vypnutie smerovača, keď nie ste doma, ho ochráni pred náhodným prepätím elektrickej energie, pomôže vám ušetriť niekoľko ďalších dolárov za účty za elektrinu a tiež chrániť životné prostredie.

7. Udržujte smerovač v strede svojho domova

“Skutočne záleží na tom, kde ponechám router vo svojom dome?”

Áno. A to sa netýka iba zaistenia dostatočného pokrytia všetkých izieb WiFi. Ide hlavne o to, aby zlí ľudia nemali prístup k signálu Wi-Fi.

Nakoniec, ak umiestnite smerovač blízko okna, časť jeho signálu pôjde von, čo znamená, že ľudia, ktorí idú po ulici, ho uvidia na svojich mobilných zariadeniach. Zároveň, ak ponecháte smerovač príliš blízko steny, existuje veľká šanca, že nejaký signál WiFi sa dostane do domu vášho suseda..

Preto by ste mali smerovač ponechať v strede domu. Je to lepší spôsob, ako zaistiť, aby cudzinci nedostali šancu na využitie signálu WiFi. Dokonca si môžete vyskúšať vyskúšať dosah tým, že budete chodiť okolo miesta, kde žijete, s telefónom v ruke, aby ste zistili, či detekuje signál WiFi..

Táto rada, bohužiaľ, nebude fungovať príliš dobre, ak bývate v bytovom dome, pretože vaši susedia na poschodí alebo na prízemí môžu stále získať časť signálu WiFi bez ohľadu na to, kde smerovač umiestnite doma. Je to užitočnejšie, ak žijete v dome.

8. Vypnite ASAP pre vzdialený prístup

Vzdialený prístup má svoju príťažlivosť, pretože vám umožňuje ovládať konzolu smerovača cez web bez toho, aby ste museli používať zariadenie pripojené k domácej sieti Wi-Fi. Je to dobrý spôsob, ako vyriešiť problémy alebo vyladiť nastavenia, keď nie ste doma, a vaše deti majú problémy s pripojením Wi-Fi, napríklad.

Vzdialený prístup má však aj svoje nevýhody. Ak môžete web použiť na vzdialený prístup do konzoly smerovača, môže to urobiť aj skúsený hacker. Posledné, čo chcete, je nejaký počítačový zločin, ktorý unesie váš účet administrátora, a zneužívanie vašej siete WiFi na odcudzenie citlivých údajov.

Ak je táto funkcia povolená, nezabudnite ju vypnúť.

9. Vybavte svoje WiFi pomocou antivírusovej / antimalwarovej ochrany

Áno, v skutočnosti existujú antimalwarové / antivírusové služby pre smerovače. Ich ľahká inštalácia závisí od toho, ako je poskytovateľ jednoduchý. Bez ohľadu na to, ak sa chcete naučiť, ako zabezpečiť WiFi doma, musíte pridať túto ďalšiu vrstvu ochrany. Útoky škodlivého softvéru sa predtým zameriavali na smerovače, takže to nie je druh veci, ktorá by sa mala brať na ľahkú váhu.

Antimalwarové / antivírusové zabezpečenie siete WiFi môže byť dodávané v softvérovom aj hardwarovom formáte. Medzi najlepšie riešenia zabezpečenia smerovača, ktoré chránia vašu sieť a zariadenia, ktoré sú k nej pripojené, patria:

 • BullGuard
 • Avast Smart Home Security
 • McAfee Secure Home Platform
 • F-Secure SENSE
 • Bitdefender BOX

10. Skontrolujte, či je povolený firewall smerovača

Väčšina smerovačov má vstavaný firewall. Ak chcete skontrolovať, či je zapnutá, stačí prejsť na konzolu smerovača a skontrolovať kartu, ktorá súvisí so zabezpečením. Ak vidíte, že firewall nie je povolený, zapnite ho. Brána firewall je pekný spôsob, ako ponúknuť domácej sieti Wi-Fi väčšiu ochranu, pretože sa dá nakonfigurovať tak, aby zabránilo zneužitiu vašej siete zneužívaním.

Ak váš smerovač nemá zabudovanú bránu firewall, môžete si vždy kúpiť hardvérovú bránu. Väčšina služieb, ktoré sme prepojili vyššie, funguje dobre.

11. Vypnite UPnP (Universal Plug ‘n Play)

UPnP je skutočne veľmi užitočný pre smerovač, pretože umožňuje komunikovať s webovými stránkami výrobcu, aby získal aktualizácie a ďalšie súbory. UPnP je protokol, ktorý umožňuje inteligentným zariadeniam pripojiť sa na internet a ponúkať aj inteligentné funkcie.

UPnP je žiaľ protokol, ktorý hackeri ľahko využívajú. V príklade, ktorý sme spojili, sa počítačovým zločincom podarilo pomocou UPnP pridať okolo 65 000 smerovačov do botnetu, ktorý sa podieľal na trestnej činnosti, ako je phishing, podvody s kreditnými kartami, prevzatie účtu, podvody s kliknutiami a distribúcia škodlivého softvéru – len aby sme vymenovali niekoľko „upozornení“. ” Okrem toho sa UPnP používa aj pri iných útokoch škodlivého softvéru.

To je presne dôvod, prečo sa musíte uistiť, že sú na vašom smerovači a inteligentných zariadeniach vypnuté možnosti a kompatibilita UPnP. Aby ste sa ubezpečili, že z neho môžete získať nejaké pomôcky a vaše inteligentné zariadenia, vypnite UPnP až potom, ako ich nastavíte a spustíte..

12. Nepoužívajte WPS (nastavenie chránené Wi-Fi)

WPS je celkom pohodlné, pretože ponúka alternatívne spôsoby pripojenia k domácej sieti Wi-Fi, ako iba zadávanie dlhého hesla. Tieto metódy zahŕňajú:

 • Zadanie osemmiestneho kódu PIN.
 • Stlačením tlačidla WPS na smerovači.

Znie to oveľa jednoduchšie, správne?

To je pravda, ale je tu jeden veľký problém – WPS je dosť riskantný a ohrozuje vašu bezpečnosť WiFi. Jednak osemciferný kód PIN nie je bezpečný spôsob prihlásenia, pretože osemmiestne heslo nie je v skutočnosti také bezpečné, a pretože osemmiestny kód PIN WPS môže byť vynútený násilím, pretože router kontroluje prvé štyri číslice a posledné štyri číslice PIN kódu samostatne. Údajne môže byť kód PIN WPS vynútený hrubou dobou asi za deň.

A čo tlačidlo WPS? Je pravda, že je oveľa bezpečnejšie ako kód PIN, pretože na dokončenie pripojenia je potrebné fyzicky tlačiť. Vždy však existuje riziko, že nesprávna osoba (zlodej, niekto, koho vaši priatelia priviedli nad tým, koho naozaj nepoznáte atď.), By mohol použiť tlačidlo WPS, ak má fyzický prístup k smerovaču, aby ohrozil vašu sieť WiFi..

Celkovo by ste teda mohli použiť tlačidlo WPS iba vtedy, ak naozaj (dôraz na „naozaj“) musíte použiť tento spôsob pripojenia k WiFi. Len sa uistite, že k nemu majú prístup iba dôveryhodní ľudia. Ale ak si chcete byť 100% istí, že WPS neohrozí vaše WiFi a dáta, je najlepšie ich úplne vypnúť.

13. Uistite sa, že firmvér vášho smerovača je vždy aktuálny

Na rozdiel od väčšiny zariadení sú aktualizácie firmvéru smerovača o niečo nepríjemnejšie. Niektoré modely smerovačov nepodporujú funkcie automatickej aktualizácie, takže je potrebné to urobiť manuálne prehliadaním webových stránok výrobcu. Pokiaľ ide o väčšinu smerovačov, ktoré podporujú automatické aktualizácie, je to funkcia, ktorú musíte zapnúť, pretože v predvolenom nastavení nie je povolená.

Ale všetko toto úsilie je viac ako to stojí za to. Ak pravidelne neaktualizujete firmvér smerovača, existuje veľká šanca, že sa vystavíte všetkým možným počítačovým hrozbám. Aktualizácia môže napríklad opraviť niečo také dôležité, ako je chyba, ktorá hackerom umožňuje získať administrátorské práva na vašom smerovači.

14. Použite filtrovanie MAC adries

Mnoho smerovačov má vo svojich konzolách možnosť s názvom „Filtrovanie MAC adries“ alebo „Filtrovanie MAC.“ MAC je skratka pre Media Access Controller a MAC adresa je jedinečný identifikátor priradený zariadeniu, ktoré má prístup na web. Ak povolíte filtrovanie MAC, zaistí sa, že k vašej sieti Wi-Fi sa budú môcť pripojiť iba zariadenia so schválenou MAC adresou.

Majte na pamäti, že filtrovanie MAC adries vám v žiadnom prípade nezaručuje 100% zabezpečenie WiFi. Ak by mal kybernetický zločinec mať prístup k identifikátorovi paketu WiFi, mohol by vidieť adresy MAC, ktoré sú povolené vo vašej sieti. Od tejto chvíle je to len zmena adresy MAC vlastného zariadenia na schválenú adresu a budú môcť obísť filtrovanie MAC..

Filtrovanie MAC je užitočné najmä vtedy, ak chcete zaistiť, aby vaši susedia nezneužívali WiFi a vystavovali ho bezpečnostným rizikám, ak náhodou zistia, aké je vaše heslo od vás, vašich priateľov alebo vašich detí..

15. Dajte pozor na port 32764

Ak nepoznáte porty, jedná sa o čísla priradené rôznym protokolom, ktoré určujú spôsob odosielania a prijímania informácií cez internet. Čísla portov fungujú ako bezdrôtové kanály a blokovanie jedného čísla znamená zablokovanie konkrétneho protokolu. Napríklad, ak zablokujete port 443, zablokujete všetku komunikáciu HTTPS.

Port 32764 je dosť problematický. Prečo? Je to jednoduché – pretože umožňuje počítačovým zločincom zneužiť ich na účely monitorovania citlivých údajov a vykonávania najrôznejších príkazov. A tu je najhoršia časť – od roku 2014 bolo celkom dobre známe, že niektoré modely smerovačov počúvali na porte 32764.

Teraz je otvorený prístav sám osebe dostatočným bezpečnostným rizikom, ale jeho otvorenie, ktoré je tak ľahko využiteľné, je ešte nebezpečnejšie. Aj keď bol tento problém údajne vyriešený, aktualizácia firmvéru zrejme znovu zaviedla schopnosť znova otvoriť tento port.

Zdá sa, že tento problém je väčšinou obmedzený na SerComm. Nie zlé. Vyhnete sa iba smerovačom SerComm a všetko by malo byť v poriadku, správne?

Nie práve. Hlavným problémom je, že SerComm vyrába a dodáva smerovače iným spoločnostiam, ako sú Cisco, Linksys, Netgear a Diamond. Odporúčame skontrolovať tento zoznam, aby ste sa uistili, že váš smerovač nie je napadnutý.

Proces počúvania portov je možné aktivovať iba v rámci siete, ale stále odporúčame pomocou tohto prepojenia skontrolovať, či váš smerovač nemá otvorený port. Ak áno, musíte sa obrátiť na dodávateľa smerovača ASAP a požiadať ich o pomoc. Normálne by vám mali byť schopní ponúknuť riešenie (ako náplasť). Ak to nedokážu, je najlepšie nájsť inú spoločnosť a získať od nich bezpečnejší smerovač.

Bohužiaľ, ak port jednoducho zavriete, problém sa tým nevyrieši. Už bol raz otvorený, takže ho môžete znova otvoriť.

16. Skryť SSID vašej siete

To, že máte domácu sieť WiFi, neznamená, že ju musíte vysielať do celého sveta. Najlepšie je vypnúť vysielanie SSID, aby nepriťahovalo žiadnu nechcenú pozornosť. Pomôže to tiež vyhnúť sa tomu, aby ste nemuseli nepohodlne odmietnuť novým návštevníkom svojho domova svoje žiadosti o heslo WiFi, pretože v zozname pripojení Wi-Fi uvidia iba „Skrytá sieť“ alebo vôbec nič.

Ak si zakúpite nový modul gadget, môže to byť samozrejme nepríjemné, pretože sa nebude môcť pripojiť k vašej sieti. Tento problém však môžete ľahko vyriešiť tak, že povolíte vysielanie SSID, kým sa nové zariadenie nepripojí, a znova ho deaktivujete. Nerobte si starosti – pripojené zariadenia nebudú mať problémy s opätovným pripojením, aj keď je sieť skrytá.

17. Nakoniec – zabezpečte zariadenia, ktoré sú vždy pripojené k vašej sieti Wi-Fi

Nemusíte sa učiť, ako zabezpečiť WiFi doma, ak nezabezpečujete stále zariadenia, ktoré sú pripojené k vašej sieti – napríklad prenosný počítač alebo mobilné zariadenie. Ak dôjde ku kompromitácii a ak ich pripojíte k sieti Wi-Fi, môže sa stať, že dôjde k ohrozeniu.

Ak sa chcete uistiť, že väčšina vašich zariadení je v bezpečí, postupujte takto:

 • Nainštalujte antimalware / antivírusové programy na všetky zariadenia, ktoré môžete.
 • Nainštalujte softvér VPN na iné zariadenia, aj keď máte nakonfigurovaný na vašom smerovači.
 • Nevkladajte ľuďom, ktorých nepoznáte, príliš dobre vkladajte USB kľúče do vášho počítača alebo notebooku.
 • Uistite sa, že všetky vaše operačné systémy a bezpečnostný softvér sú aktuálne.
 • Plánujte bezpečnostné kontroly každý deň.
 • Nepoužívajte interakcie s temnými správami, nepoužívajte vo svojom prehliadači blokátory skriptov (uMatrix a uBlock Origin) a nepoužívajte rozšírenia proti phishingu.

A keďže nemôžete zabezpečiť zariadenia svojich hostí, je to ďalší dobrý dôvod na zriadenie hosťovskej siete WiFi pre nich, takže nehrozí riziko, že by sa vaša hlavná sieť náhodne infikovala akýmkoľvek škodlivým softvérom..

Ako zabezpečiť WiFi doma – hlavný nápad

Domáce WiFi je jedným z najpohodlnejších technologických vývojov posledných desaťročí. Bohužiaľ, nie je to dokonalé vidieť, ako má veľa zraniteľností. Ak teda chcete vedieť, ako doma zabezpečiť WiFi, skúste to urobiť takto:

 • Povoľte ochranu smerovača pomocou brány firewall. Ak nemá zabudovaný firewall, získajte hardvérový firewall.
 • Vylepšite zabezpečenie svojej siete pomocou antivírusových / antimalwarových riešení.
 • Nakonfigurujte sieť VPN na svojom smerovači, aby ste si mohli užiť viac šifrovania.
 • Zapnite na smerovači šifrovanie WPA2, ale nezabúdajte na 100% bezpečnosť.
 • Zmeňte identifikátor SSID svojej siete a tiež zmeňte predvolené používateľské meno a heslo. Zvážte aj zakázanie vysielania SSID.
 • Nezdieľajte vaše heslo WiFi so všetkými. Namiesto toho nastavte hosťovskú sieť.
 • Zakážte WPS, UPnP, vzdialený prístup a povoľte filtrovanie MAC adries, keď ste na tom.
 • Uistite sa, že váš smerovač nepočúva na porte 32764.
 • Firmvér smerovača vždy aktualizujte.
 • Uistite sa, že všetky zariadenia, ktoré pravidelne používate na pripojenie k sieti Wi-Fi, sú bezpečné.
 • Uistite sa, že smerovač je v strede domu, aby sa jeho signál nedostal von.
 • Ak nepoužívate sieť Wi-Fi (napríklad keď spíte, v práci alebo na dovolenke), vypnite ju.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map