Hardvérová VPN verzus softvérová VPN – Aký je rozdiel? |


Čo je hardvérová sieť VPN?

Hardvérové ​​VPN sú zariadenia, ktoré poskytujú funkcie VPN (napríklad šifrovanie / dešifrovanie a autentifikáciu) a majú vyhradený procesor. Okrem toho majú tendenciu ponúkať aj funkcie hardvérových brán firewall.

Hardvérové ​​VPN sú samostatné, čo znamená, že všetky VPN funkcie spracúvajú samostatne.

Príkladom hardvérovej siete VPN by mohla byť hardvérová sieť VPN spoločnosti Zyxel Firewall.

Čo je to softvér VPN?

Softvérové ​​VPN sú aplikácie, ktoré inštalujete a spúšťate na svojich vlastných zariadeniach. Nakoniec to môžu byť natívni klienti, ktorí sú predinštalovaní na vašom zariadení, alebo klienti VPN tretích strán, ktoré získate od poskytovateľa VPN..

Na konci poskytovateľa je softvérová VPN klient, ktorý vyvíjajú, aj to, čo nastavili na serveroch VPN, ktoré používajú. Softvér je zodpovedný za spracovanie spojení medzi klientom VPN a serverom.

Naša vlastná služba CactusVPN je dobrým príkladom softvérovej VPN.

Kto je hardvérová sieť VPN pre?

Vzhľadom na to, ako hardvérové ​​VPN VPN fungujú a aké nákladné môžu byť, sú väčšinou vhodné pre veľké podniky, ktoré potrebujú poskytnúť prístup k pripojeniam VPN veľkému počtu zamestnancov (100+)..

Hardvérové ​​siete VPN sú tiež dobrou voľbou, ak máte kvalifikované a spoľahlivé oddelenie IT a správne zabezpečenie siete.

Sú softvérové ​​VPN iba pre jednotlivcov?

Ak ste len používateľom online, ktorý chce skryť svoju IP adresu a šifrovať svoju online komunikáciu, máte oveľa lepšiu prácu so softvérovou VPN ako s hardvérom. Je oveľa užívateľsky prívetivejší, ľahšie nastaviteľný a nákladovo efektívny.

Softvérové ​​VPN VPN však dobre fungujú aj pre podnikanie – najmä pre malé a stredné podniky, niekedy dokonca aj pre veľké podniky, v závislosti od nákladov a vašich potrieb. Koniec koncov, sú to jednoduchý a intuitívny spôsob, ako:

 • Vynechajte geobloky, ktoré zamestnancom bránia v práci.
 • Zabezpečte si VoIP hovory so vzdialenými zamestnancami, partnermi a klientmi.
 • Poskytnite vzdialeným zamestnancom rýchly a bezpečný prístup k vašej pracovnej sieti.
 • Robte veľa výskumu SEO.

Hardvérová VPN verzus softvérová VPN – čo je lepšie?

Rozdiely medzi hardvérovými a softvérovými sieťami VPN môžu byť príliš technické a zložité, preto sa ich pokúsime udržať čo najjednoduchšie..

Nezabúdajte, že táto sekcia bude väčšinou dôležitá pre podniky, aj keď by ste mohli nájsť dobré informácie, keby ste uvažovali o získaní hardvérovej VPN na osobné použitie.

Tu je prehľad toho, čo jednotlivé typy sietí VPN robia lepšie ako iné:

1. Softvérové ​​VPN majú lepšiu cenu

Ak ste dúfali, že hardvérové ​​siete VPN sú veľmi cenovo dostupné a lacné, máme pre vás zlú správu.

Hardvérová sieť VPN vás zvyčajne stojí kdekoľvek od 100 do 500 dolárov – niekedy dokonca od 1 000 dolárov alebo viac.

A ak sa vaša firma rozšíri a vy začnete najímať stále viac a viac ľudí, budete musieť získať ďalšie hardvérové ​​VPN, prípadne zdvojnásobiť alebo strojnásobiť počiatočné náklady..

Existujú hardvérové ​​VPN, ktoré môžete získať za menej ako 100 dolárov, ale zrejme nie sú také výkonné ako tie drahšie. Môžu byť dobrou voľbou pre domácu sieť. Získať softvérovú sieť VPN by však bolo oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie a namiesto toho ju nastaviť na domácom smerovači..

Na druhej strane softvérové ​​VPN môžu stáť 4 až 7 dolárov mesačne.

“Ale nebudem musieť mať viac účtov pre svojich zamestnancov?”

Skutočne záleží na tom, o koľkých zamestnancoch hovoríme. Ak máte napríklad 20 zamestnancov, musíte mať iba štyri účty s CactusVPN, pretože na odber umožňujeme až päť súčasných pripojení.

Ak ste nezávislý pracovník, malý podnik alebo len priemerný používateľ online, je to úplne nezvratný – softvérová sieť VPN je pre vašu peňaženku oveľa lepšia..

2. Vzdialený prístup pomocou hardvérových sietí VPN je trochu komplikovanejší

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by každá firma chcela hardwarovú sieť VPN, je ponúknuť zamestnancom vzdialený prístup do podnikovej siete. Po zavedení siete VPN budú mať zamestnanci rýchly vzdialený prístup.

Dôraz však na „raz“.

Nastavenie vzdialeného prístupu prostredníctvom hardvérovej siete VPN nie je vôbec jednoduché. Ak nemáte IT pracovníkov, ktorí vedia, čo robia, bude všetko potrebné nastaviť nielen dlho, ale dôjde aj k rizikovým chybám, ktoré povedú k menej bezpečným pripojeniam..

So softvérovými sieťami VPN budete mať ľahší čas na nastavenie vzdialeného prístupu pre svojich zamestnancov. Jediným úlovkom je, že musíte nájsť poskytovateľa, ktorý ponúka prístup k vyhradeným adresám IP.

Keďže sa tieto adresy nemenia a používajú ich iba vaši zamestnanci, môžete ich povoliť vo svojej sieti a povoliť im prístup. Potom môžu jednoducho pristupovať k pracovným súborom pomocou pripojení šifrovaných pomocou VPN.

3. Bezpečnosť je slušná s oboma možnosťami

Ak vyhľadáte hardvérovú bezpečnosť VPN, väčšinou nájdete vágne tvrdenia o tom, ako sú bezpečnejšie ako softvérové ​​VPN. Bohužiaľ nie je veľa informácií o tom, prečo presne.

Náš najlepší odhad je, že hardvérové ​​siete VPN môžu byť teoreticky bezpečnejšie, pretože ponúkajú špecializované pripojenia, zatiaľ čo používanie softvéru VPN zvyčajne znamená zdieľanie servera VPN s desiatkami ďalších používateľov..

Existuje tiež tvrdenie, že hackeri častejšie útočia na softvérové ​​VPN namiesto svojich hardwarových náprotivkov, ale neexistujú žiadne údaje, ktoré by ich mohli zálohovať..

Ak by ste skontrolovali najnovšie správy, zistili by ste, že kybernetickí zločinci sa v súčasnosti viac zaujímajú o zacielenie hardvérových sietí VPN..

Hardvérové ​​VPN sú však stále veľmi bezpečné. Majú zabudovaný firewall, ponúkajú šifrovanie SSL a môžu podporovať silné protokoly. Nemusíte sa tiež obávať, či poskytovateľ VPN má alebo nemá pravidlá protokolovania, pretože ste jediný, kto bude prevádzkovať všetko.

Šifrovanie VPN

Jediným problémom, ktorý s nimi súvisí, je ich bezpečnosť, ak váš tím nenakonfiguruje VPN správne. Hackeri by tiež mohli ohroziť hardvérové ​​siete VPN, ak sa im podarí úspešne zacieliť vašu firmu pomocou útokov typu phishing a vishing.

Podobnú úroveň zabezpečenia však môžete dosiahnuť aj so softvérovými sieťami VPN. Stačí si vybrať poskytovateľa, ktorý berie vaše súkromie vážne – ideálne poskytovateľa, ktorý poskytuje šifrovanie na vojenskej úrovni, prístup k protokolom ako IKEv2, SoftEther, L2TP / IPSec a OpenVPN a má jasnú politiku neprihlásenia.

Softvérové ​​siete VPN môžu navyše obsahovať ďalšie užitočné funkcie, ktoré chránia vaše údaje a súkromie – napríklad zabudovanú ochranu proti úniku DNS a prepínač zabíjania..

Najlepšie zo všetkého – nemusíte sa obávať, že vy alebo váš tím urobíte akékoľvek chyby, ktoré by mohli ohroziť vašu bezpečnosť.

4. Hardvérové ​​siete VPN môžu byť rýchlejšie, ale nie vždy

Jedným z najatraktívnejších predajných miest hardvérových sietí VPN je ich vysoká rýchlosť. Údajne by hardvérová VPN bola oveľa rýchlejšia ako softvérové ​​VPN, pretože nevykonávajú procesy šifrovania a tunelov v softvéri, čo môže zaťažiť CPU zariadenia.

Namiesto toho majú hardvérové ​​VPN vlastné vlastné procesory, takže sa nemusíte obávať, že pripojenia VPN spomaľujú vašu sieť alebo zariadenia tým, že odoberajú cykly CPU od iných aplikácií, ktoré ich potrebujú..

Znie to celkom dobre, správne?

Musíte zvážiť iba jednu vec – to všetko bývalo pred mnohými rokmi.

Dnes to nie je tak veľa.

V skutočnosti existujú teraz zariadenia (aj mobilné telefóny), ktoré majú dostatočne silný hardvér, aby zvládli pripojenia VPN okrem všetkých ostatných procesov, ktoré spúšťajú..

Ak do mixu pridáte výkonnú šírku pásma, môžete dosiahnuť slušné rýchlosti aj so softvérovou sieťou VPN.

Inteligentná rýchlosť DNS

Majte, prosím, na pamäti, že aj napriek tomu všetkému stále existuje šanca, že pri softvérovej VPN dôjde k určitým stratám rýchlosti v závislosti od toho, ako ďaleko ste od servera, aké šifrovanie používate a či je váš firewall alebo nie. narúša pripojenie VPN (okrem iného).

Ak nepotrebujete skryť geografické umiestnenie svojich zamestnancov alebo odblokovať obsah a online služby a rýchlosť je pre vás veľmi dôležitá, hardvérová sieť VPN môže fungovať lepšie. Mohlo by však byť dobré dať šancu na softvér VPN skôr, ako začnete míňať veľa peňazí za hardvérové ​​VPN.

5. Hardvérové ​​VPN nie sú užívateľsky príjemné ako softvérové ​​VPN

Pokiaľ ide o hardvérové ​​VPN verzus softvér VPN, nemožno poprieť, že hardvérové ​​VPN vyžadujú oveľa viac technického know-how.

V podstate s hardvérovými sieťami VPN nemáte skutočne používateľské rozhranie, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Vy alebo váš tím IT ho budete musieť manuálne nakonfigurovať, aby ho mohli používať všetci.

Ak váš IT personál nemá skúsenosti s hardvérovými VPN, vyžaduje ďalšie školenie. A je pravdepodobné, že k tomu dôjde, pretože hardvérové ​​siete VPN majú tendenciu mať iné nastavenia konfigurácie a správy ako podnikové smerovače a brány firewall.

A čo viac, nastavením hardvérovej VPN budete musieť správne nakonfigurovať celú svoju sieť, aby vyhovovala tejto požiadavke. Váš IT tím bude tiež musieť neustále monitorovať a vykonávať údržbu, aby sa ubezpečil, že všetko funguje dobre.

Tím bude musieť pravidelne aktualizovať aj webovú stránku výrobcu. Ak vydajú nejaké aktualizácie, váš tím ich bude musieť manuálne použiť, čo môže byť ťažké v závislosti od toho, ako zložitý je hardvér. Môže to tiež spôsobiť prerušenie poskytovania služieb v rámci celej spoločnosti.

Softvérová sieť VPN je však mimoriadne jednoduchá. Stačí si stiahnuť a nainštalovať klienta od poskytovateľa VPN, spustiť ho a vybrať server VPN. O ostatné sa postará poskytovateľ VPN.

To je všetko. Dokonca aj aktualizácie sa spracúvajú automaticky. Klient vám zvyčajne pošle upozornenie, v ktorom vás upozorní, že je čas na aktualizáciu na novú verziu.

A čo viac, aj keď vy alebo jeden z vašich zamestnancov stále neviete, ako používať softvérovú sieť VPN, väčšina poskytovateľov ponúka nepretržitú podporu alebo online vedomostnú databázu, ktorú môžete použiť na rýchle nájdenie potrebného riešenia..

6. Softvérové ​​VPN siete poskytujú oveľa lepšiu škálovateľnosť

Ak potrebujete rozšíriť svoje podnikanie pomocou softvérovej VPN, musíte pre svojich nových zamestnancov získať ďalší účet – je to jednoduché a nestojí to veľa peňazí. A ak získate predplatné s viacerými súčasnými pripojeniami, môžete škálovať oveľa rýchlejšie a lacnejšie.

S hardvérovou sieťou VPN však budete musieť získať hardvérové ​​doplnky, ktoré podporujú rast, ktorý potrebujete (napríklad ďalšie relácie VPN), alebo budete musieť získať nový model..

Ak tak urobíte, budete musieť minúť ešte viac peňazí a peniaze, ktoré ste predtým investovali do hardvérovej VPN, ktorú vymieňate, budú zbytočne premrhané, ak nenájdete iné využitie..

Jo, a nezabudnite, že vaši IT pracovníci budú pravdepodobne potrebovať viac času na to, aby sa prispôsobili novej hardvérovej VPN – nehovoriac o tom, že ak bude nová sieť VPN príliš odlišná od tej starej, bude treba ešte raz prehodnotiť sieťové prostredie spoločnosti..

Potrebujete spoľahlivé a bezpečné softvérové ​​riešenie VPN?

Máme späť.

CactusVPN poskytuje špičkové šifrovanie s prístupom k vysoko zabezpečeným protokolom VPN. Naše služby sme tiež vybavili prepínačom zabíjania, zabíjačom aplikácií a ochranou proti únikom DNS.

Och, a presadzujeme prísne zásady neprihlásenia, takže vaše súkromie bude vždy v bezpečí.

A ak potrebujete VPN pre svoje podnikanie, mali by sme spomenúť, že CactusVPN je veľmi škálovateľný. V skutočnosti môžete k jednému plánu predplatného pripojiť súčasne až päť zariadení. To a vy môžete nainštalovať našu službu na najobľúbenejšie platformy.

Navyše, ak potrebujete pomoc, sme vám k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Znie to dobre?

Aplikácia CactusVPN

Potom pokračujte a vyskúšajte naše služby – poskytujeme bezplatnú 24-hodinovú skúšobnú verziu. Nie je potrebné poskytovať žiadne podrobnosti o kreditnej karte a získate prístup ku všetkým funkciám.

Okrem toho poskytujeme aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak služba nefunguje tak, ako je inzerovaná.

Hardvérová VPN verzus softvérová VPN – Zrátané podčiarknuté

Hardvérové ​​a softvérové ​​VPN VPN dosahujú podobný cieľ, medzi nimi však existujú jasné rozdiely:

 • Hardvérová sieť VPN je samostatné, samostatné zariadenie s vyhradeným procesorom, ktorý spracováva funkcie VPN.
 • Softvérová sieť VPN je natívna aplikácia alebo aplikácia tretej strany, ktorú nakonfigurujete alebo nainštalujete do svojho zariadenia na vykonávanie pripojení VPN – buď na serveri, ktorý vlastníte, alebo na serveri poskytovateľa VPN..

Berúc do úvahy všetko to – hardvérová VPN vs. softvérová VPN, čo je lepšia možnosť?

Naozaj záleží na vašich potrebách. Ak prevádzkujete veľkú firmu, máte kvalifikovaný IT tím a chcete sa ubezpečiť, že máte vyhradené pripojenia VPN, hardvérová VPN je dobrá voľba.

Ak však chcete šifrovať iba webový prenos alebo pripojenie k pracovnej sieti, nechcete sa zaoberať zložitým a časovo náročným procesom nastavenia a radšej by ste sa vyhli investovaniu viac ako 100 alebo 500 dolárov za hardvér, softvér VPN je oveľa lepšia voľba.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map