Čo je klientsky softvér VPN (Ako funguje klient VPN)


A aj keď nepoužívate siete VPN a chcete sa o nich len dozvedieť, je to dobrý východiskový bod. Skôr ako začneme, hodíme dokonca rýchlu definíciu VPN.

Čo je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je služba, ktorú môžete použiť na obídenie geoblokov a vládnu cenzúru skrytím skutočnej adresy IP na internete. VPN môže tiež šifrovať vaše internetové dáta a prenos, aby ich udržala bez dozoru a bola chránená pred hackermi.

Čo je to klientsky softvér VPN?

Klient VPN je softvér virtuálnej súkromnej siete, ktorý je nainštalovaný na vašom zariadení na nadviazanie spojenia medzi týmto serverom a serverom VPN a ponúka prístup k službám VPN.

Väčšina populárnych platforiem ako Windows, MacOS, iOS a Android je dodávaná s predinštalovaným klientskym softvérom VPN. Môžete však nainštalovať aj klientov tretích strán, aby ste si mohli užiť lepšie používateľské rozhranie a ďalšie funkcie..

Typy klientov VPN

Všeobecne existujú dva typy klientov VPN:

Natívni alebo zabudovaní klienti VPN

Sú to predinštalované alebo predkonfigurované VPN klientov, ktoré sú k dispozícii v niektorých operačných systémoch ako Windows, MacOS, iOS, Android a Linux, ako Ubuntu..

Klienti VPN tretích strán

Dalo by sa ďalej rozdeliť do dvoch kategórií:

 1. Klienti VPN, ktorí vyvíjajú vývojári protokolov VPN. Niektoré príklady zahŕňajú klientov OpenVPN a SoftEther.
 2. Klienti VPN, ktorí vyvíjajú poskytovatelia služieb VPN. Aplikácie PN vyvinuté poskytovateľmi VPN prichádzajú s ďalšími funkciami, ktoré základné klienti VPN vyvinuté vývojármi protokolov zvyčajne neponúkajú, ako sú napríklad aplikácie. Killer, Killswitch, schopnosť zoskupovať servery podľa krajín, vybrať si medzi protokolmi VPN, automatickým pripojením pri štarte a oveľa viac.

Prečo potrebujete klientsky softvér VPN?

Je to veľmi jednoduché – aby bolo možné nadviazať spojenie VPN so serverom VPN a tiež zabezpečiť, aby bol medzi vami a serverom nakonfigurovaný šifrovaný tunel VPN, vaše zariadenie potrebuje klienta VPN, pretože je zodpovedný za spracovanie všetkého tohto.

Ako fungujú klienti VPN?

Skôr ako klient VPN a server môžu komunikovať, overujú sa navzájom prostredníctvom dátových paketov. Tento proces vzájomnej autentifikácie je rozhodujúci, pretože zabezpečuje, že klient komunikuje so správnym serverom a naopak.

Potom softvér VPN zašifruje vaše údaje pred ich odoslaním na server VPN. Keď server prijme informácie, dešifruje ich a preposiela vašu komunikáciu na web. Keď server VPN prijme požadované údaje na internete (napríklad prístup na web), zašifruje ich a odošle ich späť klientovi VPN na vašom zariadení, ktorý potom pokračuje v dešifrovaní informácií za vás..

Vďaka procesu šifrovania váš poskytovateľ internetových služieb (alebo akákoľvek štátna dozorná agentúra alebo hackeri) nemôže uchovávať karty týkajúce sa vašich žiadostí o pripojenie a online prevádzky, aby zistil, čo robíte na webe. Šifrovať a dešifrovať údaje môžu iba klient VPN a server VPN.

Na ktorých platformách klienti VPN pracujú?

Vstavané aj klienti VPN tretích strán sú k dispozícii na najpopulárnejších operačných systémoch a zariadeniach. Vo všeobecnosti platí, že klientsky softvér VPN funguje na:

 • Windows (vrátane Windows XP)
 • macOS X (klienti tretích strán nemusia pracovať na staršej verzii)
 • Linux (niektoré distribúcie môžu spracovať iba manuálne konfigurácie VPN)
 • iOS
 • Android
 • Čítačky elektronických kníh (napríklad Kindle Fire)
 • Amazon Fire TV (a pravdepodobne ďalšie zariadenia, ktoré používajú Fire OS)

Nie všetky operačné systémy a zariadenia však majú natívnu podporu pre klientov VPN. Napríklad inteligentné televízory, ktoré nespúšťajú systém Android alebo Fire OS, nemôžu mať v nich nainštalované aplikácie VPN. To isté platí pre herné konzoly ako Xbox alebo PlayStation alebo mobilné telefóny ako BlackBerry, ktoré používajú operačný systém BlackBerry 10.

V týchto situáciách je možné na niektorých zariadeniach stále nadviazať manuálne pripojenie VPN využitím výhody protokolu VPN a použitím konfiguračných súborov ponúkaných poskytovateľmi VPN..

Ak však nič z toho nie je možné, jedinou možnosťou je zdieľať pripojenie k počítaču alebo notebooku s daným zariadením (čo môže byť dosť nepohodlné) alebo nastaviť VPN na smerovači.

Možnosť smerovača je zvyčajne najlepšia, pretože ak tak urobíte, akékoľvek zariadenie, ktoré pristupuje na web prostredníctvom smerovača, použije pripojenie VPN – áno, dokonca aj zariadenia IoT ako inteligentné termostaty alebo inteligentné zámky.

Ako zistiť, či je klient VPN tretej strany spoľahlivý

Pri odhlasovaní poskytovateľov VPN a ich klientov celkovo by ste mali hľadať veci, ktoré by ste mali hľadať:

 • Klient VPN by mal byť kompatibilný s rôznymi platformami, pretože by ste mali mať možnosť používať službu VPN vo vnútri aj mimo domova.
 • Klient by nemal protokolovať žiadne z vašich údajov alebo prinajmenšom by mal zaznamenávať iba rôzne údaje súvisiace s pripojením, ktoré nie je možné spätne vysledovať a ktoré sa používajú iba na riešenie problémov..
 • Klient VPN by nemal stratiť žiadne vaše údaje na webe. Ak chcete vidieť, ako otestovať pripojenie VPN, aby ste sa uistili, že je bezpečné, tu je užitočný sprievodca.
 • Klient by si mal nechať zvoliť, ktorý protokol VPN chcete použiť, keď sa pripájate k serveru VPN – pokiaľ zariadenie / OS, ktoré používate, nepodporuje iba jeden typ protokolu VPN, samozrejme.

Potrebujete VPN so skvelým klientom?

Poskytli sme vám krytie – pracovali sme vo dne iv noci, aby sme sa ubezpečili, že naši klienti VPN sú mimoriadne užívateľsky prívetiví, intuitívni a bez problémov..

Navyše sme sa ubezpečili, že pracujú na najpopulárnejších platformách na trhu:

 • windows
 • MacOS
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Amazon Fire Fire & Fire TV Stick

Naše aplikácie VPN sú vybavené funkciami

Ak sa chcete pripojiť k jednému z našich 28+ vysokorýchlostných serverov, môžete si vybrať medzi 6 protokolmi VPN a pri spustení môžete mať aj automatické pripojenie klienta..

Klient CactusVPN

Okrem toho sme vybavili klienta VPN ochranou DNS Leak, Apps. Killer a Killswitch – všetko, čo potrebujete na zabezpečenie toho, aby vaše súkromie nebolo nikdy vystavené na internete, bez ohľadu na okolnosti. Nehovoriac o tom, že všetok váš webový prenos a údaje sú zabezpečené prostredníctvom nášho výkonného šifrovania AES.

No a nebojte sa, že náš klient zaznamená akékoľvek citlivé údaje. V našej spoločnosti presadzujeme prísne zásady neprihlásenia.

Užite si neobmedzený prístup k tonám obsahu

Náš klient má popri našej službe VPN zabudovanú inteligentnú službu DNS. Ak si chcete užiť viac rozmanitosti obsahu, vždy môžete pomocou inteligentného DNS odblokovať viac ako 300 webových stránok z krajín ako Spojené kráľovstvo, USA, Kanada, Austrália, Poľsko, Švajčiarsko, Francúzsko, Nemecko, Švédsko..

Vyskúšajte CactusVPN – bezplatne!

Okamžite sa nemusíte angažovať – ​​našu službu VPN môžete vyskúšať bezplatne najskôr 24 hodín, aby ste zistili, či spĺňa všetky vaše potreby. Vychutnajte si všetky naše funkcie a nemusíte nám poskytovať žiadne podrobnosti o kreditnej karte.

A to nie je všetko. Keď sa stanete používateľom CactusVPN, stále sa na vás vzťahuje naša 30-dňová záruka vrátenia peňazí, ak niečo nefunguje tak, ako je inzerované.

Spodná čiara

Čo je to klientsky softvér VPN? Jednoducho povedané, je to vstavaný softvér alebo softvér tretích strán, ktorý inštalujete alebo konfigurujete vo svojom zariadení / operačnom systéme. Používa sa na pripojenie k serveru VPN a vytvorenie šifrovaného pripojenia pomocou rôznych protokolov VPN.

Ak hľadáte poskytovateľa VPN so slušným klientom, uistite sa, že je aplikácia kompatibilná medzi platformami, ľahko použiteľná a vybavená rôznymi funkciami (napríklad Killswitch alebo Apps. Killer), ktoré chránia vaše súkromie online..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map