Čo je SoftEther? (Kompletná príručka)


Čo je to vlastne SoftEther? A vďaka čomu je taký špeciálny v porovnaní s inými protokolmi?

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť:

Čo je SoftEther?

SoftEther je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom VPN, ktorý bol vyvinutý ako súčasť výskumu diplomovej práce na University of Tsukuba. SoftEther bol úplne prepustený v roku 2014, čím sa stal jedným z najnovších protokolov v okolí.

Keď hovoríme o SoftEther, je dôležité rozlišovať medzi protokolom SoftEther a serverom SoftEther VPN:

 • Protokol SoftEther VPN – Protokol sa používa na bezpečnú komunikáciu medzi klientom a serverom. Je to relatívne rýchle a bezpečné.
 • SoftEther VPN Server – Serverový softvér podporuje použitie viacerých protokolov VPN, napríklad SoftEther, OpenVPN, IPSec, L2TP / IPSec a SSTP..

Ako funguje protokol SoftEther VPN?

Protokol SoftEther VPN je zodpovedný za zabezpečenie komunikácie medzi klientom VPN a serverom VPN. V zásade sa medzi nimi vytvára šifrovaný tunel, čo zaisťuje, že žiadne informácie, ktoré prechádzajú tunelom, nemôže sledovať nikto.

Všeobecné technické detaily o SoftEther

 • SoftEther podporuje komunikáciu medzi klientmi a servermi (cez most SoftEther).
 • SoftEther má podporu pre funkciu hlbokého kontroly protokolovania paketov.
 • Protokol využíva tunelovanie SSL-VPN cez HTTPS na obchádzanie brán firewall.
 • SoftEther nevyžaduje žiadnu statickú alebo pevnú IP adresu, pretože má zabudované dynamické funkcie DNS a NAT-traversal.
 • SoftEther podporuje výkonné šifrovanie ako AES-256 a RSA-4096.
 • Výkonnosť protokolu SoftEther VPN sa meria pri vysokej rýchlosti približne 1 Gbps.
 • SoftEther môže tiež podporovať starších klientov OpenVPN vďaka svojej funkcii klonovania OpenVPN.
 • Všetky nastavenia je možné konfigurovať prostredníctvom GUI.
 • SoftEther podporuje autentizáciu RSA certifikátov a duálne stohovanie IPv4 / IPv6.

Ako používať SoftEther

Používanie protokolu SoftEther VPN je veľmi jednoduché, ale keďže ide o softvérové ​​riešenie, musíte najprv do svojho zariadenia nainštalovať klienta SoftEther VPN. To je zvyčajne prípad, aj keď už máte predplatenú službu VPN.

Pozrime sa, ako používať SoftEther na Windows, ale proces nastavenia je veľmi podobný aj na iných platformách.

Tu sú hlavné veci, ktoré potrebujete vedieť o používaní SoftEther:

Najprv si nainštalujete klienta

Ak chcete získať klienta SoftEther VPN, stačí prejsť na stránku Stiahnutie na webovej stránke SoftEther. Po stiahnutí inštalátora ho jednoducho spustite a postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Keď sa zobrazí výzva na výber medzi „SoftEther VPN Client“ a „SoftEther VPN Client Manager (Iba nástroje správcu)“, vyberte prvú možnosť. Mali by ste tiež vedieť, že celé meno „SoftEther VPN Client“ je „SoftEther VPN Client Manager“.

Keď sa zobrazí výzva, môžete si vybrať iný inštalačný adresár alebo jednoducho ísť s predvoleným adresárom. Po nainštalovaní programu môžete spustiť SoftEther VPN Client Manager.

Ďalej nastavíte pripojenie

Stačí kliknúť na „Pridať pripojenie VPN“ v SoftEther VPN Client Manager. Zistíte, že sa zobrazí otázka, či chcete nakonfigurovať adaptér virtuálnej siete. Adaptér je potrebný pre pripojenie VPN, takže kliknutím na „Áno“ pokračujte v procese.

Akonáhle je adaptér na mieste, znova kliknite na „Pridať pripojenie VPN“. V tejto chvíli vás uvíta tabuľka vlastností, ktorú budete musieť vyplniť informáciami, ktoré vám poskytol váš poskytovateľ VPN:

 • Meno hosťa – IP adresa servera, ku ktorému sa chcete pripojiť.
 • Číslo portu – Port, ktorý budete používať. Pre SoftEther je to zvyčajne 443, ale váš poskytovateľ VPN vám môže tiež ponúknuť ďalšie možnosti.
 • Názov virtuálneho centra – Zvyčajne je to názov služby poskytovateľa VPN, ale toto pole nie je vždy povinné.
 • Typ autorizácie – Typ overenia, ktorý sa používa pre pripojenie. Váš poskytovateľ zvyčajne odporučí, ktorú možnosť zvoliť.
 • užívateľské meno – Používateľské meno, ktoré používate pre svoj účet VPN.
 • heslo – Heslo, ktoré používate pre svoj účet VPN.

Pokiaľ ide o pole „Nastavenie názvu“, v podstate ide o názov pripojenia VPN. Neváhajte a napíšte, čo chcete. Pokiaľ ide o možnosť „Typ servera proxy“, najlepšie je jednoducho ísť s predvoleným nastavením – priame pripojenie TCP / IP (bez servera proxy). Pokiaľ ide o „Rozšírené nastavenia“, je tu dosť veľa na diskusiu a je to jednoduchšie, ak si práve pozrite informácie o týchto možnostiach na oficiálnom webe SoftEther..

Po dokončení všetkého stačí kliknúť na „OK“ a nové pripojenie VPN sa pridá do zoznamu SoftEther VPN Client Manager. Ak ju chcete spustiť, kliknite pravým tlačidlom myši na pripojenie a vyberte možnosť „Pripojiť“. Ak sa chcete odpojiť, urobte to isté a kliknite na možnosť Odpojiť.

Ďalšie funkcie, ktoré môžete použiť

SoftEther VPN Client Manager má veľa funkcií, ktoré môžete použiť na vylepšenie svojej skúsenosti:

 • Jednoduchý režim / normálny režim – Softvérový klient SoftEther VPN pracuje v normálnom režime v predvolenom nastavení, ale môžete prepnúť do jednoduchého režimu, ak ste so všetkým novým alebo len chcete, aby sa rozhranie ešte viac zjednodušilo..
 • Funkcia priesvitného okna – Táto možnosť vám umožňuje zvoliť požadovanú úroveň priehľadnosti v oknách klientov VPN. Majte na pamäti, že úroveň transparentnosti však nemôže byť nižšia ako 20%.
 • Funkcia údržby internetového pripojenia – Toto je užitočná funkcia, ak chcete, aby si klient SoftEther udržoval pripojenie VPN, ktoré je podobné pripojeniu SoftEther VPN Server..
 • Funkcia hlasového sprievodcu – Šikovný malý nástroj, ktorý dokáže proces vysvetliť hlasovým sprievodcom alebo prečítať správu. Ak ju chcete povoliť, vyberte „Správca hlasu“, keď v správcovi klienta otvoríte „Hlas“.

Testovanie priepustnosti pripojenia

SoftEther má nástroj na testovanie rýchlosti sieťovej prevádzky, pomocou ktorého môžete monitorovať výkonnosť vášho pripojenia VPN. Ak ju chcete použiť v SoftEther VPN Client Manager, kliknite na ponuku „Nástroj“ v rámci klienta a potom vyberte „Nástroj na testovanie rýchlosti sieťovej prevádzky“.

V prípade, že by ste chceli získať viac informácií o tom, ako otestovať pripojenie k sieti VPN, pozrite si nášho sprievodcu v danej veci. Ak sa chcete dozvedieť viac o testovacom nástroji rýchlosti SoftEther (ďalšie konfigurácie a bezpečnostné opatrenia), kliknite na tento odkaz.

Ďalšie užitočné informácie

V prípade, že by ste chceli získať podrobnejšie informácie o klientovi siete SoftEther VPN a o tom, ako funguje pripojenie, pozrite si tento odkaz. K dispozícii je aj príručka, ktorá sa chcete dozvedieť ešte viac o protokole SoftEther VPN.

Je SoftEther VPN bezpečné používať?

Krátka odpoveď – určite, určite.

Šifrovanie a zabezpečenie SoftEther je veľmi spoľahlivé a je to vynikajúci protokol, ktorý sa používa vždy, keď potrebujete zabezpečiť svoje online údaje a prenos..

Tu je niekoľko vecí, vďaka ktorým je SoftEther taký bezpečný protokol VPN:

 • Protokol je naprogramovaný tak, aby zabránil útokom Man-in-the-Middle.
 • Procesy šifrovania, dešifrovania a autentifikácie v SoftEther VPN sú založené na OpenSSL – známej softvérovej knižnici s otvoreným zdrojom..
 • SoftEther ponúka podporu pre množstvo šifrovacích šifrov ako AES, RC4, DES, Triple-DES, SHA a MDS.
 • SoftEther ponúka početné možnosti pre autentifikáciu užívateľa ako ďalšiu vrstvu zabezpečenia.
 • Protokol SoftEther VPN ponúka používateľom prístup k filtrovaniu paketov a možnostiam bezpečnostnej politiky, aby škodlivé pakety zostali na uzde.

Napriek tomu by sme vám mali oznámiť, že – na začiatku roku 2018 – sa uskutočnil 80-hodinový bezpečnostný audit SoftEther, ktorý tvrdil, že protokol utrpel 11 bezpečnostných zraniteľností. Informácie však nie sú veľmi podrobné a jasné o tom, s akými problémami sa môžu používatelia stretnúť, a je celkom bezpečné predpokladať, že tieto problémy boli už dávno opravené. Toto je odkaz, ak sa chcete pozrieť.

Je protokol SoftEther VPN rýchly?

Áno, SoftEther ponúka rýchle online rýchlosti. Podľa ľudí za protokolom bol programovaný s ohľadom na vysoký výkon a priepustnosť. Podľa týchto výsledkov je SoftEther rýchlejší ako OpenVPN aj PPTP a je schopný priepustnosti až 900 Mbps.

Zdá sa, že vysoké rýchlosti SoftEtheru boli tiež dosiahnuté, pretože vývojári sa zameriavali na zníženie počtu kópií pamäte pre každý cyklus spracovania paketov VPN (pretože vysoký počet môže znížiť rýchlosti).

SoftEther tiež používa mechanizmus tunelového streamingu, aby sa predišlo problému „MTU (Maximum Transmission Unit)“, o ktorom si môžete prečítať viac na stránke, na ktorú sme sa dostali vyššie.

SoftEther VPN Výhody a nevýhody

výhody

 • Pripojenia SoftEther sú mimoriadne bezpečné.
 • SoftEther funguje na viacerých platformách a dá sa pomerne ľahko nastaviť.
 • Napriek vysokej úrovni zabezpečenia SoftEther je protokol prekvapivo rýchly.
 • SoftEther je open-source (čo je veľmi dôveryhodné) a tiež zadarmo na použitie.
 • Pretože SoftEther používa port 443, nie je ho možné ľahko blokovať bránou firewall.

nevýhody

 • Nie veľa poskytovateľov VPN ponúka prístup k tomuto protokolu.
 • Aj keď to vyšlo v roku 2014, stále sa považuje za relatívne nový protokol.
 • SoftEther nie je natívne podporovaný v operačných systémoch a zariadeniach. Možno budete musieť nainštalovať ďalší softvér, aj keď používate protokol od poskytovateľa VPN.

Čo je to SoftEther VPN?

SoftEther VPN je služba ponúkaná poskytovateľmi VPN tretích strán. Ide v podstate o službu VPN, ktorá používa protokol SoftEther. U niektorých poskytovateľov je potrebné nainštalovať ďalší softvér od SoftEther, zatiaľ čo iní poskytovatelia integrujú protokol do svojich klientov, čo znamená, že nemusíte robiť nič iné..

Momentálne nie je veľa poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú prístup k protokolu SoftEther VPN. V prípade záujmu o takého poskytovateľa by sme však mali uviesť, že SoftEther je k dispozícii na našich serveroch VPN – spolu s mnohými ďalšími protokolmi.

Hľadáte sieť SoftEther VPN na zabezpečenie pripojení?

Máme záda – CactusVPN ponúka ľahký a bezpečný prístup k pripojeniam SoftEther. A budete sa tešiť z maximálneho súkromia a bezpečnosti, pretože nezaznamenávame žiadne vaše údaje a naše pripojenia používajú šifry vojenskej kvality..

Okrem toho sa neobmedzujete iba na SoftEther. Aj keď je to vynikajúci protokol VPN, uvedomujeme si, že by ste mohli vyskúšať aj iné možnosti. Preto ponúkame tiež prístup k: OpenVPN (TCP aj UDP), SSTP, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec, PPTP

Budete radi, že viete, že naše aplikácie VPN sa dajú veľmi ľahko nastaviť a že fungujú na mnohých platformách: Windows, MacOS, iOS, Android, Android TV a Amazon Fire TV..

Testovacia jazda CactusVPN bezplatne

Odber nemusíte hneď vyberať. Najskôr si môžete bezplatne vyskúšať naše služby VPN po dobu 24 hodín, aby ste zistili, či spĺňajú všetky vaše potreby. Nerobte si starosti – nemusíte rozdávať žiadne informácie o kreditnej karte.

A tu je to najlepšie – hneď ako sa stanete používateľom CactusVPN, budeme mať stále krytú našou 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí v prípade problémov.

Protokol SoftEther VPN v porovnaní s inými protokolmi VPN

Chcete vedieť, ako SoftEther porovnáva s ostatnými protokolmi VPN, ktoré sú k dispozícii online používateľom? Tu je prehľad všetkého, čo potrebujete vedieť:

SoftEther vs. OpenVPN

SoftEther sa často porovnáva s OpenVPN, pokiaľ ide o bezpečnosť – a to z dobrého dôvodu. Protokol je schopný ponúknuť užívateľom rovnakú úroveň šifrovania a ochrany údajov, ktorú môže poskytnúť OpenVPN (256-bitová bezpečnosť, šifrovanie AES, OpenSSL, SSL 3.0). A čo viac, OpenVPN je open-source rovnako ako SoftEther, vďaka čomu sú obe veľmi dôveryhodné. Jediný spôsob, ako je OpenVPN v tomto ohľade lepší, je skutočnosť, že je starší ako SoftEther, takže má „viac skúseností pod pásom“, teda.

Pokiaľ však ide o rýchlosť, SoftEther má navrch. Podľa ľudí za SoftEther je protokol 13-krát rýchlejší ako OpenVPN. SoftEther má priepustnosť až 900 Mb / s, zatiaľ čo priepustnosť OpenVPN sa pohybuje okolo 100 Mb / s alebo menej. SoftEther navyše ponúka funkcie, ktoré sa v OpenVPN nenachádzajú, ako napríklad:

 • Filtrovanie paketov
 • Virtuálna funkcia DHCP
 • Podpora viacerých nájomcov
 • Funkčnosť prechodu NAT
 • Ručné písanie konfiguračného súboru
 • Podpora čipových kariet a tokenov USB

Za zmienku tiež stojí, že zatiaľ čo SoftEther aj OpenVPN umožňujú používateľom prevádzkovať svoje vlastné servery, iba server SoftEther VPN podporuje viac protokolov ako SoftEther, SSTP, L2TP / IPSec, IPSec a samotný OpenVPN. Na druhej strane server OpenVPN môže spúšťať iba vlastný protokol OpenVPN.

Pokiaľ ide o kompatibilitu medzi platformami, SoftEther aj OpenVPN sa môžu všeobecne konfigurovať na rovnakých platformách. SoftEther však často vyžaduje nainštalovanie ďalšieho softvéru – aj keď ho používate na serveroch poskytovateľa VPN. Nastavenie SoftEther je však relatívne jednoduchšie ako OpenVPN. A zatiaľ čo sme v téme, nie je veľa poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú protokol SoftEther VPN (pravdepodobne kvôli tomu, aký je „mladý“), zatiaľ čo môžete ľahko nájsť veľa poskytovateľov, ktorí ponúkajú prístup k pripojeniam OpenVPN..

Celkovo sú oba protokoly VPN veľmi slušné, ale ak by ste si radi užili všetku bezpečnosť, ktorú OpenVPN ponúka (a viac) popri vysokých rýchlostiach, odporúčame vám zvoliť SoftEther. Ak sa chcete dozvedieť viac o protokole OpenVPN, kliknite na tento odkaz.

SoftEther vs. PPTP

Z hľadiska bezpečnosti je SoftEther jasným víťazom. Podporuje nielen 256-bitové šifrovanie a viac šifrov, ale vlastné šifrovanie PPTP (MPPE) nie je vôbec spoľahlivé, pretože je zraniteľné voči mnohým zneužitiam.

A čo viac, PPTP môže byť ľahko blokovaný firewallom (najmä NAT firewall). SoftEther, na druhej strane, používa port 443 (prenosový port HTTPS), čo znemožňuje blokovanie. SoftEther je tiež schopný prenášať akékoľvek pakety, zatiaľ čo PPTP je obmedzený iba na pakety IPv4. A je tu tiež problém, že PPTP je uzavretý zdroj a NSA ho zjavne zlikvidoval.

Teraz je jednou z hlavných vecí, ktorá robí PPTP tak populárnym napriek jeho bezpečnostným nedostatkom, rýchlosť protokolu. Prekvapivo je SoftEther v skutočnosti rýchlejší ako PPTP (presnejšie štvornásobne), aj keď ponúka také silné úrovne šifrovania.

Skoro jediný spôsob, ako PPTP je lepší ako SoftEther, je proces nastavenia a dostupnosť medzi platformami. To neznamená, že SoftEther nepracuje na toľkých platformách, ako je PPTP, ale protokol v nich nie je natívne zabudovaný. Napríklad môžete ľahko nakonfigurovať pripojenie PPTP v systéme Windows 7 pomocou niekoľkých kliknutí, zatiaľ čo nastavenie pripojenia SoftEther vyžaduje trochu viac práce.

Mali by ste však vedieť, že novšie operačné systémy a zariadenia už v budúcnosti nemusia natívne podporovať protokol PPTP. MacOS a iOS už natívne podporovali PPTP od macOS Sierra a iOS 10 (pravdepodobne kvôli jeho nedostatočnej bezpečnosti) a niečo podobné sa môže stať aj s inými platformami.

Máte záujem dozvedieť sa viac o PPTP? Pozrite si náš podrobný článok.

SoftEther vs. L2TP / IPSec

Pre začiatočníkov oba protokoly ponúkajú podporu pre 256-bitové šifrovanie a výkonné šifry, ale bezpečnosť SoftEther je omnoho lepšia, pretože tiež používa SSL 3.0 a je to open-source, čo z neho robí dôveryhodnejší protokol. Mali by ste tiež vedieť, že Edward Snowden už predtým tvrdil, že NSA úmyselne oslabil L2TP / IPSec, ale neexistuje jasný dôkaz, ktorý by dokázal, nakoľko sú tieto tvrdenia ešte legitímne..

Pokiaľ ide o stabilitu, SoftEther sa darí lepšie, pretože môže používať port 443. Pretože L2TP je spárovaný s IPSec, môže sa zablokovať, ak sú blokované protokoly 50 a 51 protokolu 500 a IP. L2TP sa tiež môže stretnúť s problémami NAT, ak nie je na routeri povolený priechod L2TP.

Protokol SoftEther VPN tiež poskytuje lepšie rýchlosti pripojenia, pretože L2TP / IPSec má tendenciu trvať dlhšie pri vyjednávaní VPN tunela – nehovoriac o tom, že funkcia dvojitého zapuzdrenia môže tiež znížiť rýchlosti.

Pokiaľ ide o dostupnosť, L2TP / IPSec je však lepšou voľbou, pretože je natívne zabudovaný do mnohých platforiem. Je teda veľmi jednoduché vytvoriť pripojenie. Existuje tiež viac poskytovateľov VPN, ktorí ponúkajú pripojenia L2TP / IPSec, než poskytovatelia, ktorí ponúkajú pripojenia SoftEther.

A podobne ako vyššie uvedené protokoly, aj server SoftEther VPN ponúka podporu pre L2TP / IPSec.

Ak sa chcete dozvedieť viac o L2TP / IPSec, kliknite na tento odkaz.

SoftEther vs. IPSec

Väčšina poskytovateľov VPN spáruje IPSec s L2TP a IKEv2, stále však nájdete niektoré služby, ktoré ponúkajú prístup k IPSec samostatne. Spravidla ide o dosť bezpečný protokol VPN, aj keď nie je správne nastavený a nakonfigurovaný, ochrana, ktorú ponúka, by mohla byť chybná..

Pokiaľ ide o stabilitu, IPSec je oveľa ľahšie blokovať firewall, než SoftEther je kvôli používaniu obmedzených a ľahko blokovateľných portov. SoftEther je tiež rýchlejší ako IPSec a server SoftEther VPN skutočne podporuje protokol IPSec.

IPSec pracuje na mnohých platformách – skoro na tých istých, na ktorých SoftEther pracuje. Konfigurácia protokolu IPSec je však pohodlnejšia, pretože za normálnych okolností nemusíte sťahovať ďalší softvér.

Nakoniec SoftEther podporuje viac paketov ako IPSec, ktorý je za normálnych okolností obmedzený na pakety IPv4. Ako rýchly príklad môže SoftEther prenášať aj IPv6, PPPoE, STP, VLAN a RIP..

Celkovo vzaté, IPSec je slušný protokol, ale SoftEther je jednoducho oveľa lepšia voľba. Ak sa chcete dozvedieť viac o IPSec, tu je náš článok o tom.

SoftEther vs. SSTP

SSTP do značnej miery ponúka rovnakú úroveň bezpečnosti ako SoftEther. Jediným dôvodom, ktorý v tomto ohľade nie je lepší ako SoftEther, je to, že nejde o open source a pretože je vo vlastníctve výlučne spoločnosti Microsoft – spoločnosti, o ktorej je známe, že poskytuje NSA prístup k šifrovaným správam a spolupracuje s NSA aj FBI. Ak vás to nejako neobťažuje, je možné povedať, že používanie protokolu SSTP je rovnako bezpečné ako softvér SoftEther..

Mali by ste však vedieť, že zatiaľ čo SSTP môže používať port 443, používa iba prenosový protokol TCP. Z tohto dôvodu môže byť protokol citlivý na problém „TCP Meltdown“, ktorý môže spôsobiť problémy s pripojením. SSTP tiež neposkytuje podporu pre overené webové proxy. Nanešťastie, ak používa neoverené webové servery proxy, existuje možnosť, že správca siete nájde hlavičky SSTP a zruší pripojenie, ak chce..

Pokiaľ ide o rýchlosti, je možné predpokladať, že softvér SoftEther je oveľa rýchlejší ako program SSTP. Prečo? Pretože rýchlosti online SSTP sa často porovnávajú s rýchlosťami pripojenia, ktoré ponúka OpenVPN, a už sme videli, že SoftEther je rýchlejší ako OpenVPN..

Protokol SoftEther VPN ponúka lepšiu kompatibilitu naprieč platformami, pretože protokol SSTP je natívne dostupný iba v systéme Windows (Vista a vyšší). Protokol možno okrem toho nakonfigurovať aj na smerovačoch, Linux a Android. SoftEther, na druhej strane, pracuje na všetkých týchto platformách (vrátane Windows XP a Windows 98) a tiež na mnohých ďalších operačných systémoch a zariadeniach:

 • MacOS
 • iOS
 • solaris
 • FreeBSD

A ako to bolo v prípade väčšiny doteraz diskutovaných protokolov VPN, server SoftEther VPN môže spustiť SSTP, zatiaľ čo server SSTP nemôže spustiť protokol SoftEther.

V prípade, že by ste sa chceli dozvedieť viac o SSTP, tu je príručka, ktorú sme k tejto téme napísali.

SoftEther vs. IKEv2 / IPSec

SoftEther aj IKEv2 / IPSec sú skutočne bezpečné a ponúkajú slušné rýchlosti, ale je tu šanca, že SoftEther môže byť rýchlejší jednoducho kvôli spôsobu, akým je naprogramovaný. Blokovanie IKEv2 / IPSec sa však ľahšie blokuje, pretože používa iba port UDP 500. IKEv2 / IPSec je zvyčajne uzavretý zdroj (vyvíjaný spoločnosťou Microsoft spolu s Cisco), ale existujú implementácie IKEv2 s otvoreným zdrojom..

Pokiaľ ide o stabilitu, IKEv2 / IPSec sa však na mobilných zariadeniach môže zdať lepší ako softvér SoftEther. Prečo? Pretože protokol bol navrhnutý tak, aby odolal zmenám v sieti, znamená to, že môžete jednoducho prepnúť zo siete Wi-Fi na svoj dátový plán na cestách bez obáv z výpadku pripojenia VPN. SoftEther je určite spoľahlivý a jeho rýchle funkcie automatického pripojenia sú vždy výhodou, ale s funkciou IKEv2 nemôžu skutočne súťažiť..

A pokiaľ ide o dostupnosť, oba protokoly sú veľmi zviazané. IKEv2 / IPSec môže mať stále výhodu, pretože funguje aj na zariadeniach BlackBerry, čo z neho robí lepšiu voľbu pre mobilných používateľov..

Nakoniec by sme odporúčali používať IKEv2 / IPSec, iba ak máte obavy z prerušenia spojenia SoftEther pri prepínaní sietí. Ak sa chcete dozvedieť viac o IKEv2 / IPSec, kliknite na tento odkaz.

SoftEther vs. Wireguard

Rovnako ako SoftEther, aj Wireguard je open-source protokol. Je údajne rovnako bezpečný ako SoftEther a má veľmi ľahké zostavenie, čo znamená, že môže dosiahnuť slušné rýchlosti online.

Podľa kritérií na webovej stránke Wireguard je protokol podstatne rýchlejší ako protokol OpenVPN. Wireguard môže byť potenciálne rýchlejší ako softvér SoftEther, pretože jeho priechodnosť dosahuje až okolo 1 000 Mbps, zatiaľ čo priechodnosť SoftEther dosahuje okolo 900 Mb / s.

Wireguard je zatiaľ len v experimentálnej fáze. Ide v podstate o nedokončenú prácu, takže momentálne nie je dobrou náhradou za SoftEther, pretože nie je stabilný. Navyše to funguje iba na Linuxe. V budúcnosti môže Wireguard potenciálne prekonať SoftEther, alebo – kto vie – protokol môže získať podporu na serveri SoftEther VPN..

Chcete sa dozvedieť viac o Wireguarde? Neváhajte a pozrite si príručku k protokolu.

Je preto SoftEther tou najlepšou možnosťou?

Keďže veci momentálne stoja, povedali by sme, že áno. SoftEther je veľmi bezpečný, pracuje na tonách platforiem a ponúka vysoké rýchlosti online a tiež veľkú stabilitu. Či už chcete pristupovať k geoblokovanému obsahu, zabezpečovať svoje online údaje pomocou verejných sietí Wi-Fi alebo len chrániť svoje súkromie na internete pred online sledovaním, SoftEther je vynikajúcou voľbou.

Čo je SoftEther? Hlavný nápad

SoftEther je voľne použiteľný softvér s otvoreným zdrojom VPN, ktorý ponúka zabezpečený protokol VPN a všestranný server VPN, na ktorom je možné spúšťať viacero protokolov (SoftEther, OpenVPN, L2TP / IPSec, IPSec a SSTP). Protokol SoftEther VPN je síce relatívne nový, ale je veľmi populárny, pretože ponúka silné šifrovanie a zároveň poskytuje vysoké rýchlosti. Je tiež veľmi kompatibilný pre rôzne platformy.

SoftEther je v skutočnosti tak dobre naprogramovaný, že je lepšou voľbou ako väčšina protokolov VPN. Jediný, ktorý sa k nej v súčasnosti priblíži, je OpenVPN, ale je výrazne pomalší ako SoftEther. Bohužiaľ, nájdenie poskytovateľa VPN, ktorý ponúka pripojenia SoftEther, je trochu ťažké. V prípade, že hľadáte službu, neváhajte a vyskúšajte našu službu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map