Čo je to VPN server a ako funguje VPN server? |


A v prípade, že ste sa tiež pýtali, čo je VPN, alebo ste len chceli rýchle obnovovacie zariadenie, dostali sme krátku a jednoduchú definíciu.

Čo je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je služba, ktorú môžete použiť pri pripojení na internet. Zabezpečuje vašu online komunikáciu a údaje a zaisťuje, že si budete môcť vychutnať súkromné ​​prehliadanie a neobmedzený prístup k ľubovoľnému obsahu online, ktorý chcete.

Prečo je VPN server dôležitý??

Normálne, keď sa chcete pripojiť na webovú stránku na internete, všetka vaša odchádzajúca a prichádzajúca prevádzka a dáta prechádzajú cez vášho ISP..

Keďže všetky vaše informácie sú v jednoduchom a čitateľnom formáte, váš poskytovateľ internetových služieb (a ktokoľvek iný v tejto veci – hackeri, dozorné agentúry alebo inzerenti) môžu vidieť, čo robíte na internete..

Nechránené pripojenie na internet

A čo viac, pretože vaša skutočná adresa IP a geografická poloha sú vystavené webu, takmer každý môže tieto informácie použiť na zistenie rôznych vecí o vás – ako je napríklad krajina a mesto, v ktorom žijete a kto je váš poskytovateľ internetových služieb..

V podstate bez servera VPN ste ako webová kačica na webe – ste vystavení vážnemu narušeniu súkromia spolu s rizikom krádeže údajov a identity.

Čo je to VPN server?

Server VPN je fyzický alebo virtuálny server, ktorý je nakonfigurovaný na hosťovanie a poskytovanie služieb VPN používateľom na celom svete. Server je kombináciou hardvéru VPN a softvéru VPN, ktorý umožňuje klientom VPN pripojiť sa k zabezpečenej súkromnej sieti. Na rozdiel od väčšiny serverov má server VPN obvykle viac logických a fyzických komunikačných portov.

Ako funguje VPN server?

Celý proces začína spustením klienta VPN. Pripojí vás k serveru VPN a začne doň odosielať vašu komunikáciu prostredníctvom poskytovateľa internetových služieb. Tentokrát sú však všetky vaše údaje šifrované pomocou protokolov VPN, s ktorými je server nakonfigurovaný, čo znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb (alebo ktokoľvek iný) ich nemôže sledovať..

Keď VPN server dostane všetky zašifrované informácie, pristúpi k ich dešifrovaniu a postúpi ich na určený webový server. Potom server VPN zašifruje údaje, ktoré dostane z uvedeného webového servera, a pošle ich vám prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb. Keď tieto dáta dostanete do svojho zariadenia, klient VPN ich dešifruje.

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako to všetko funguje, predstavte si, že medzi klientom VPN a serverom VPN je zriadený „tunel“. Všetky údaje, ktoré prechádzajú týmto tunelom, sú šifrované, a teda nečitateľné pre kohokoľvek, kto je mimo tunela.

Ako funguje schéma VPN

Ďalšou vecou, ​​ktorú pre vás VPN server urobí, je skryť vašu IP adresu a nahradiť ju vlastnou adresou. Server to robí, aby vám pomohol skryť vaše geografické umiestnenie na internete, čo vám umožní vychutnať si ešte viac súkromia a obísť nepríjemné geografické obmedzenia a brány firewall súčasne..

Čo je softvér servera VPN?

Serverový softvér VPN umožňuje serveru ponúkať používateľom služby VPN používateľom. Je to softvér vyvinutý pomocou protokolu VPN devs a je nainštalovaný na serveri. Okrem spravovania komunikácie medzi klientom a serverom a sieťových a hardvérových komponentov softvér servera VPN konfiguruje servery so zvýšenou bezpečnosťou, ktorá im umožňuje šifrovať a dešifrovať požiadavky na pripojenie a prichádzajúce informácie..

Serverový softvér VPN tiež používa protokoly VPN na šifrovanie používateľských údajov a prenosu. Všeobecne sa používa viac ako jeden protokol VPN, ktorý používateľom ponúka väčšiu kontrolu nad ich pripojeniami. Toto sú najbežnejšie používané protokoly VPN:

 • OpenVPN
 • SSTP
 • PPTP
 • L2TP / IPSec
 • IKEv2
 • SoftEther

Ako VPN server vylepšuje vaše online skúsenosti?

V prvom rade server VPN šifruje všetky údaje a prenosy, ktoré smerujú k vášmu zariadeniu, pričom v podstate zabezpečuje, že:

 • Váš poskytovateľ internetových služieb nevidí, čo robíte online, čo znamená, že nemajú šancu na to, aby obmedzili šírku pásma alebo zdieľali vaše údaje s orgánmi alebo inzerentmi..
 • Nebudete sa stávať obeťou hromadného online sledovania, pretože vaše súkromie bude ohrozené ako NSA alebo CIA.
 • Vaše súkromné ​​údaje nehrozí, že sa dostanú do nesprávnych rúk. Počítačoví zločinci v zásade nedokážu využiť slabé stránky siete (áno, dokonca aj v nezabezpečených sieťach WiFi), aby ukradli údaje o vašej kreditnej karte, informácie o bankovom účte a prihlasovacie údaje..

Okrem toho server VPN skryje vašu skutočnú adresu IP a zabezpečí, aby ju žiadna agentúra dohľadu, hacker, inzerent alebo webová stránka nemohla vidieť a nájsť informácie s ňou spojené (ako je vaša krajina, mesto alebo dokonca poskytovateľ internetových služieb)..

Navyše, skrytie vašej adresy IP znamená, že môžete obísť nepríjemné geografické obmedzenia, ktoré vám môžu zabrániť v užívaní požadovaného obsahu online. To isté platí aj pre obmedzenia brány firewall v práci alebo v škole.

Hľadáte skvelý server VPN?

Uviedli sme vás tu na serveri CactusVPN – ponúkame špičkovú službu VPN, ktorá vám ponúka prístup k 28+ vysokorýchlostným serverom z celého sveta, ktoré majú neobmedzenú šírku pásma a zdvojnásobujú sa aj ako proxy servery. Navyše, 8 našich serverov ponúka podporu P2P.

Naše servery sú navyše vybavené 6 protokolmi VPN (vrátane vysoko zabezpečeného protokolu OpenVPN) a šifrovaním AES. Naše servery okrem toho využívajú aj zdieľanú technológiu IP, aby vaše online aktivity nemohli byť prepojené s vami alebo vašimi zariadeniami..

Okrem toho naše služby obsahujú ďalšie doplnky, ako napríklad Killswitch, aplikácie kompatibilné s rôznymi platformami, až 5 simultánnych pripojení súčasne a službu Smart DNS, ktorá vám môže pomôcť odblokovať viac ako 300 celosvetových webových stránok (vrátane Netflix USA)..

Aplikácia CactusVPN

Pocit nerozhodnutia?

Žiadny problém – rozumieme. Preto vás skutočne odporúčame, aby ste vyskúšali bezplatnú 24-hodinovú skúšobnú verziu, aby ste zistili, či CactusVPN dokáže splniť všetky vaše potreby..

A to nie je jediná bezpečnostná sieť, ktorú ponúkame. Po prihlásení na odber našich služieb sa na vás bude stále vzťahovať naša 30-dňová záruka vrátenia peňazí.

záver

Pripojenie na internet bez servera VPN môže byť dosť riskantné – vaša IP adresa je vystavená (čo znamená, že je vystavených veľa osobných informácií), váš poskytovateľ internetových služieb môže vidieť všetko, čo robíte online (a tak môžu ostatní ľudia – napríklad hackeri a dozorné agentúry) ) a pravdepodobne nebudete mať prístup k všetkému požadovanému obsahu (pretože platformy využívajúce geobloky vedia, čo je vaša IP).

Čo je to server VPN? Ide o fyzický server alebo VPS (Virtual Private Server), prostredníctvom ktorého vám poskytovateľ VPN ponúka prístup k ich službám VPN. Všetky údaje vymieňané medzi vami a serverom sú šifrované, takže ich nikto nemôže sledovať a server tiež skryje vašu skutočnú IP adresu.

Celkovo je pripojenie na web prostredníctvom servera VPN omnoho bezpečnejšie a súkromnejšie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map