Tipy na bezpečné používanie verejného počítača Služba VPN


Prečítajte si tieto tipy o bezpečnom prehliadaní a o tom, ako udržať vaše pracovné, osobné alebo finančné informácie súkromnými.

Aký bezpečný je verejný počítač?

Väčšinu času nemáte žiadne predchádzajúce informácie o bezpečnostných aspektoch počítača, ktorý dočasne používate, o tom, aké bezpečné je pripojenie a či sa zaznamenávajú vaše online akcie..

Používanie verejného zariadenia môže byť dosť riskantné pre vaše bezpečné prehliadanie alebo citlivé súkromné ​​informácie, ako napríklad zabezpečenie údajov, zabezpečenie heslom alebo bankové údaje. Ak neprijímate niektoré základné opatrenia týkajúce sa bezpečnosti počítača, môže ísť o vaše súkromné ​​údaje.

Aké riziká vyplývajú z používania verejných počítačov??

Pri používaní verejného počítača uvádzame niektoré z najbežnejších rizík:

 1. Niekto získa prístup k vašej aktivite na internete, najmä ak používate verejné WiFi
 2. Ľudia môžu byť nerozhodní a pozerať sa na váš monitor
 3. Malvér a spyware na verejných počítačoch
 4. Prístup k histórii prehliadania
 5. Krádež dôležitých osobných informácií
 6. Krádeže hesiel a prihlasovacích údajov

Existujú však spôsoby, ako môžete pokryť svoje online trasy, ak sa ocitnete v situácii, keď používate verejný počítač. Pamätajte, že bezpečnosť ako prvá.

Ako bezpečne používať verejný počítač?

Nezabúdajte, že nemôžete urobiť nič, aby ste zaistili úplnú bezpečnosť verejného počítača. Existujú však spôsoby, ako môžete výrazne znížiť riziká spojené s používaním verejných počítačov.

Tu je niekoľko tipov týkajúcich sa bezpečnosti počítačov, ktoré musíte dodržiavať.

Odstráňte svoju históriu prehliadania

Po dokončení prehľadávania vždy nezabudnite odstrániť súbory cookie, údaje formulárov, históriu prehľadávania, dočasné súbory alebo uložené heslá..

Neukladajte žiadne heslá

Už predtým sme spomínali, že ukladanie hesla je mimoriadne nebezpečné, a to by malo byť zrejmé pri používaní verejného počítača. Pred prihlásením sa uistite, že možnosť „uložiť heslo“ nie je v predvolenom nastavení zapnutá. Dajte si pozor aj na kľúčové slová „Keyloggery“, pretože tieto malé zariadenia dokážu zaznamenať každý kláves, ktorý stlačíte na klávesnici, a môžu zachytiť všetko z hesiel, osobných správ, podrobností o kreditných kartách a takmer všetkoho, čo píšete. Skôr ako začnete používať verejný počítač, mali by ste sa vždy ubezpečiť, že nie sú pripojené žiadne zariadenia na zaznamenávanie keyloggerov.

Nepoužívajte informácie o svojej kreditnej karte a banke

Vždy sa vyvarujte krokov, ktoré by mohli odhaliť cenné heslá účtu alebo osobné informácie, ako sú čísla kreditných kariet a podrobnosti o finančných transakciách. Takéto kroky môžu byť veľmi škodlivé, pretože informácie môžu byť ukradnuté a použité.

Neukladajte súbory

Niektoré zo súborov, ktoré by ste normálne ukladali lokálne, môžu obsahovať súkromné ​​alebo citlivé informácie, napríklad dôležitú prílohu e-mailu. Najlepším spôsobom ochrany údajov je použitie jednotky Flash, na ktorú môžete v prípade potreby ukladať súbory.

Nezabudnite tiež odstrániť dočasné súbory spojené s používaním programov iných ako webové prehliadače. Tieto súbory sa zvyčajne majú automaticky odstrániť, keď ukončíte program alebo počas reštartu, ale nie vždy to tak je.

Reštartovať

Po použití verejného počítača je reštartovanie posledným krokom, ktorý musíte urobiť, aby ste mohli vymazať svoje stopy. Týmto sa vymaže stránkovací súbor a vymaže sa aj všetko z fyzickej pamäte (RAM)..

Dajte si pozor na snoops

Keďže sa nachádzate na verejnom mieste, mali by ste si byť vždy vedomí cudzincov vo vašom okolí. Nikdy nevieš, kto sa krúti za rameno. Nezabudnite tiež na bezpečnostné kamery nainštalované na väčšine verejných miest, pretože môžu zaznamenať každý váš krok vrátane zadania hesla a zobrazenia na obrazovke.

Potrebujete spoľahlivú službu VPN?

Poskytli sme vám krytie – CactusVPN ponúka špičkovú sieť VPN, ktorá obsahuje šifrovanie na vojenskej úrovni, podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, prepínač zabíjania, 28+ vysokorýchlostných serverov s neobmedzenou šírkou pásma a až šesť protokolov VPN, z ktorých si môžete vybrať. A čo viac, neevidujeme žiadne vaše údaje a naše služby fungujú na viacerých platformách.

A ak budete chcieť vyskúšať aj iné spôsoby odblokovania webových stránok, ponúkame vám tiež službu Smart DNS, ktorá odblokuje 300+ webových stránok. To a všetky naše servery VPN sa zdvojnásobujú ako servery proxy.

Akonáhle sa stanete používateľom CactusVPN, budeme mať vaše chrbát s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí.

Spodná čiara

V súčasnosti sa zriedka ocitneme v situácii, keď musíme používať verejné počítače, pretože každý má neustále po ruke aspoň jedno osobné zariadenie. Avšak v zriedkavých prípadoch, keď neexistuje iná možnosť, musíte prijať všetky bezpečnostné opatrenia, aby boli vaše osobné informácie v bezpečí. Ak naozaj musíte používať svoje heslá alebo sťahovať súbory, mali by ste sa určite riadiť vyššie uvedenými tipmi. A nezabudnite zmeniť svoje heslá. Bezpečné prehliadanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map