Nejbezpečnější poskytovatelé e-mailových služeb (2020)

V posledních několika letech došlo k nesčetným skandálům v oblasti soukromí, které se týkaly velkých poskytovatelů e-mailu. To vedlo mnoho lidí k hledání nejlepších bezpečných e-mailů, které jim umožní volně komunikovat s ostatními a současně chránit jejich soukromí jako uživatel.


Proč potřebujete své e-maily šifrované

Můžete se zeptat, je opravdu nutné, abych zašifroval své e-maily? Nebo je to tolik povyku pro nic? Podívejte se, co se za posledních pár let stalo a posuďte sami.

ikona šifrovaného e-mailuGmail byl nedávno chycen a poskytuje třetím stranám úplný a plný přístup k e-mailům jeho uživatelů. To znamená, že pokud jste Gmail používali v době, kdy se tento skandál vyvíjel, e-maily, o kterých jste si mysleli, že jsou soukromé, mohly skončit v rukou jednotlivců, kteří je chtěli použít z vlastních důvodů. Pokud vám to vyhovuje, možná nemusíte šifrovat svůj e-mail.

Ztajněné dokumenty ukázaly, že Yahoo, AOL, Google, Microsoft a Apple umožnily americkým dozorovým agenturám sledovat živou komunikaci a ukládat informace na své servery.

Máme tedy Yahoo, AOL, Apple, Google a Microsoft, všechny velké hráče v e-mailu, dobrovolně sdílet vaše soukromé informace s inzerenty, obchodníky a vládou. Z tohoto důvodu, pokud chcete, aby vaše e-maily zůstaly soukromé, potřebujete své e-maily šifrované. Pamatujte, že pokud používáte poskytovatele „bezplatných“ e-mailů, je pravděpodobné, že jste tím, co se prodává ostatním.

Naštěstí existuje jednoduché řešení. Použijte zabezpečeného poskytovatele e-mailu. Pojďme se podívat na několik možností, které jsou k dispozici s cílem pomoci vám vybrat tu, která je pro vaše potřeby.

1. ProtonMail – nejznámější poskytovatel e-mailových služeb

Protonmail logo

ProtonMail založil Dr. Andy Yen. Před založením této společnosti pracoval jako výzkumný pracovník v CERNu. ProtonMail je založen na myšlence vytvořit internet, který chrání soukromí uživatele, počínaje prvním e-mailem.

Inženýři a vědci, kteří pracují pro tuto švýcarskou společnost, mají jedinečnou vizi ochrana občanských svobod lidí online. Z tohoto důvodu vytvořili snadno použitelnou e-mailovou službu, která má integrované šifrování e-mailů.

Závazek společnosti ProtonMail k ochraně soukromí se projeví, jakmile nastavíte svůj účet. Nejste žádáni o osobní údaje. Stačí vybrat uživatelské jméno a heslo.

Toto je bezplatný e-mailový účet, takže nemá mnoho funkcí, které byste mohli získat s jinými e-mailovými službami.

Protonmail Doručená pošta

Váš limit přílohy je 25 MB. Připojení obrázků je snadné a rychlé. Při odesílání nebo přijímání e-mailů ProtonMail automaticky ukládá kontaktní informace do složky s adresou. Jste schopni nahrávat kontakty z jiných programů. Neexistuje však přímý způsob, jak spojit kontakty se sociálními médii nebo jinými e-mailovými účty. Budete si muset vytvořit soubor .CSV nebo.VFC a poté je nahrát na svůj účet.

Pokud zapomenete heslo a potřebujete resetovat účet, můžete tak učinit. Všechny e-maily, které již byly ve složce Doručená pošta nebo ve vašich uložených složkách před resetováním hesla, jsou však pryč. Tady je v žádném případě je nebudete moci obnovit.

Klady:

 • Snadno odesílat šifrované e-mailové zprávy
 • Rychle nahrává přílohy až do 25 MB
 • Volný, uvolnit

Nevýhody:

 • Pokud zapomenete heslo, budete muset svůj účet resetovat. Všechny dříve uložené nebo přijaté e-maily budou uzamčeny. Už k nim nebudete mít přístup.

2. Mailfence – end-to-end šifrování + digitální podpisy

mailfence-logo

Mailfence je belgická společnost, která byla založena v roce 1999. Jejich cílem je pomoci uživatelům získat zpět své zabezpečené e-mailové soukromí. K dosažení tohoto cíle našli SSL certifikáty, které neměly žádnou americkou certifikační autoritu. Vyvinuli jedinečné interoperabilní e-mailové řešení typu end-to-end. Toto řešení zahrnuje digitální podpisy.

Mailfence se snaží vyniknout z davu tím, že nabízí kompletní sadu e-mailů, včetně kalendářů Mailfence, Mailfence Documents a Mailfence Groups. Mailfence pracuje s ostatními e-mailovými službami kompatibilními s Open PGP.

Mailfence se označuje jako „skutečné šifrovací e-mailové řešení typu end-to-end“, protože všechny operace šifrování probíhají v prohlížeči. Jejich integrovaný klíčový klíč poskytuje uživatelům plná kontrola nad správou klíčů stejně jako pokročilé možnosti.

jak funguje mailfence

Mailfence se pyšní nabízí plnou reverzibilitu. To znamená, že uživatelé jsou schopni opustit platformu se svými šifrovanými páry klíčů a jejich šifrovanými daty typu end-to-end..

Jejich servery sídlí v Belgii a nacházejí se v zemi se zákony, které chrání soukromí. Vzhledem k tomu, že Mailfence nemá zahraniční mateřskou společnost, nejsou nuceny vyhovět požadavkům na údaje od domácích nebo zahraničních orgánů.

Mailfence má bezplatný plán, který přichází s 500 MB e-maily, 500 MB dokumenty, dvoufaktorovou autentizací, šifrováním a podporou. Další úroveň je plán na zhruba 2,50 $ každý měsíc. Jejich podnikatelský plán umožňuje uživatelům škálovat plán podle svých potřeb. Cena za plán se liší v závislosti na tom, co k němu uživatel přidá.

ceny poštovního plotu

Klady:

 • Vynikající zabezpečení a soukromí
 • Otevřete PGP end-to-end šifrování
 • Umístil v Belgii
 • Digitální podpisy
 • Třetí strany nemají přístup k vašim údajům

Nevýhody:

  • Přizpůsobitelná témata nejsou poskytována
  • Nemá řádný systém správy aliasů

3. Hushmail – nejstarší zabezpečená e-mailová služba

Hushmail je navržen jako bezplatná e-mailová služba, kterou aktuálně používáte. Můžete ji používat ve smartphonu, na webu nebo na chytrém zařízení. Rozdíl je v tom, že přidaly další bezpečnostní funkce s cílem zajistit vaše data v bezpečí.

Hush Communications začala v roce 1998. O rok později byl představen Hushmail. Tato společnost se sídlem v kanadském Vancouveru je v srdci rostoucího technologického průmyslu.

Filozofie Hushmail spočívá v tom, že vytváření nejlepších bezpečných e-mailů nemusí být komplikované, ani zastrašující. Jejich myšlenkou bylo, že za účelem omezení rizik v oblasti kybernetické bezpečnosti musí být použitá opatření účinná, dostupná a lidé musí mít pocit, že je mohou skutečně použít.

Ben Cutler je generálním ředitelem společnosti od roku 2001 a Brian Smith slouží jako technologický ředitel společnosti. Brian byl jednou z tvůrčích sil za technologií, která pohání Hushmona.

Doručená pošta hushmail

Hushmail tomu věří zabezpečení je nejdůležitější funkce, kterou může mít e-mailová služba. Bezplatná stránka služby nemá mnoho funkcí nebo funkcí, které nabízejí ostatní webové e-mailové klienty.

Hushmail prohledává příchozí e-maily a kontroluje, zda neobsahují viry. Poskytuje vám možnost blacklist doménových jmen a jednotlivých e-mailových adres.

Hushmail nemá ve své doručené poště reklamy. Nabízí přístup POP3, což znamená, že váš e-mail je přístupný ze služeb třetích stran. To znamená, že ke službě Hushmail můžete přistupovat prostřednictvím e-mailové aplikace vašeho smartphonu. Hushmail nabízí pouze skladatele prostých textových zpráv.

Pokud používáte svůj e-mail každý den, nemusí vás to obtěžovat, ale Hushmail vyžaduje, abyste se alespoň jednou za tři týdny přihlásili, aby byl váš účet aktivní. Pokud ne, Hushmail automaticky deaktivuje váš účet. To se může rychle otravovat.

Klady:

 • Ve složce Doručená pošta se nezobrazí reklamy
 • Přístup POP3
 • Zdarma verze

Nevýhody:

 • Pokud je váš účet neaktivní tři týdny, deaktivuje se
 • Žádná kontrola pravopisu

Závěrečné myšlenky

E-mail je důvěryhodná forma komunikace. Zde sdílíte soukromé informace s těmi, kterým důvěřujete. Z tohoto důvodu je e-mail legitimním cílem hackerů. Zdarma e-mailové účty šifrují vaše zprávy.

Mnoho z nich odvádí dobrou práci při odfiltrování spamu. Přesto nemáme pocit, že bezplatní weboví e-mailoví klienti jsou pro vás nejbezpečnějším způsobem komunikace.

STARTTLS je běžná forma šifrování e-mailů. Pokud odesílatel i příjemce používají aplikace podporující tento typ šifrovacích e-mailů, lze odesílat.

Infrastruktura veřejného klíče nebo PKI je klíčem k šifrování e-mailů. To umožňuje člověku používat technologie, jako jsou digitální podpisy a šifrování. Kromě toho, že se používá v e-mailech, je také v centru elektronického obchodování a bude mít větší roli v internetu věcí.

Potřeba e-mailu a dalších forem softwaru pro kybernetickou bezpečnost, jako je VPN, bude pokračovat, dokud budou existovat škodliví lidé, kteří používají věci jako ZeroAccess a další formy škodlivého škodlivého softwaru k infikování operačních systémů a poškozování nevinných obětí..

Nezapomeňte, že zatímco šifrovaný e-mail poskytuje další vrstvu ochrany vašich osobních údajů, váš internetový provoz stále není šifrován. Doporučujeme vám zkontrolovat a porovnat nejlepší VPN, které si můžete dovolit, a chránit sebe a svůj domov před potenciálními útočníky.

E-mail je vektor útoku, ale také vaše data prohlížení. Vždy sledujte weby, které navštěvujete, získejte šifrovanou e-mailovou službu a získejte dobrou VPN jako NordVPN nebo Surfshark. Budeš ušetřit spoustu bolesti budoucnosti.

FAQs

Otázka: Je Gmail bezpečným e-mailem?

A: Gmail má více než miliardu uživatelů po celém světě. Je to jeden z nejpopulárnějších poskytovatelů e-mailových služeb na této planetě. Pochopitelně existují obavy o bezpečnost. Gmail vám umožňuje přihlásit se z jakéhokoli místa a používat jakékoli zařízení, které chcete.

Díky tomu je možné se přihlásit do nešifrovaných sítí a odhalit vaše osobní údaje a soukromí. Gmail má výchozí nastavení, které nabízí poměrně robustní zabezpečení. Seznámení s pokročilými možnostmi zabezpečení, včetně SMTP přes TLS (STARTTLS), vám však umožní zvýšit zabezpečení Gmailu.

Otázka: Mohu poslat e-mail s Gmailem?

A: Ano. Gmail podporuje S / MIME. Je k dispozici u placeného účtu Gmail. Není k dispozici, pokud používáte bezplatný účet. Funkce S / MIME bude fungovat, pouze pokud odesílatel i příjemce používají službu, která ji podporuje.

Gmail naznačil, že mají zájem přidat end-to-end šifrování do všech svých e-mailových služeb. To se zatím nestalo a protože to slibují od roku 2014, nedržíme dech.

Otázka: Jak mohu heslo chránit přílohu Gmailu?

A: Klepnutím na Compose zahajte nový e-mail. V pravé dolní části okna klikněte na Zapnout důvěrný režim. Zde můžete nastavit datum vypršení platnosti a heslo.

Otázka: Může být email napaden?

A: Ano. Vědci v Evropě například objevili bezpečnostní chyby, které umožňují hackování e-mailů, pokud je použito šifrování PGP a S / MIME.

Otázka: Jak zjistím, zda byl můj e-mail napaden?

A: Vaše první vodítko bude obvykle to, že vaše kontakty vás informují, že od vás dostaly podivné e-maily. Může to vyžadovat citlivé informace atd. Řekněte jim, aby vám zaslali fotografii. Pokud jste to neposlali, je pravděpodobné, že jste byli hacknuti.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map